Felszámolás,végelszámolás


ObudaFan # 2016.09.21. 14:42

Miért adná el? Felszámolói szempontból ha biztosan nem akarja, hogy kárfelelőssége merüljön fel, a legcélszerűbbnek a végrehajtási eljárás indítása látszik. MEg aztán persze a kezesség érvényestése, csak ott már a felszámoló lehet, hogy meg fogja nézni azt is, hogy érdemes-e ennyi munkát ráfordítania.
Amikor valaki a más pénzével kapcsolatban egyezkedik, akkor mindig felmerül a felelősség kérdése, ugye.

Zolyomicsalad # 2016.09.21. 11:32

Kicsit még finomítanám a kérdést. A felszámoló - ha jól értem - arra hivatkozik, hogy ő nem egyezkedhet a társasházzal, mert neki elsősorban a hitelezői érdekeket kell védenie. Kell a hitelezői választmány jóváhagyása, hogy a sima behajtáson kívül egyéb lépést tegyen, azaz pl. egyezkedjen a társasházzal vagy eladja a követelést? Nézegettem az EÉR-en a követelés eladásokat, nagyon nyomott áron mennek, annyit a ház is megadna. Illetve a saját - telco szektoros - munkámból tudom, hogy a többszörösen megszűrt rossz követeléseket 5-10 százalékon veszik meg a faktor cégek. Szóval reális ez, hogy tárgyalni nincs joga, de nagyon nyomott áron eladhatja? Ez nem sérti a hitelezői érdekeket?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.21. 08:50

Nincs szokásos eljárás. Az adósnak viszont az a sorsa, hogy fizet vagy behajtanak rajta. (A kezesnek nemkülönben.)

Zolyomicsalad # 2016.09.21. 08:35

A felszámolói gyakorlattal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Társasházunk pert veszített egy 10 éve felszámolás alatt lévő céggel szemben. A perérték a társasház több éves költségvetésének megfelelő összeg. Az ítélet több mint fél éve jogerős, a felszámoló nem lépett semmit és nem hajlandó tárgyalni sem a közös képviselővel, sem ügyvéddel. A társasháznak nincs esélye, hogy egy összegben rendezze a tartozást, de hajlana valamiféle megegyezésre.
A lakók attól tartanak, hogy - a társasházi törvényben lévő sortartásos kezesség miatt - tőlük személyenként követelik majd a tartozást. (Egy részük nem tud fizetni, aki meg fizet, rosszul jár, hiszen így ő állja a nem fizető lakók részét is.)
Mi ilyenkor a felszámoló szokásos eljárása? Tényleg megpróbálja 50 tulajdonoson behajtani a rá jutó részt, vagy eladja a követelést? Ha eladja, akkor ezt csak az EÉR rendszeren keresztül teheti meg? Hogyan lehetne elérni, hogy a felszámoló tárgyaljon a társasházzal?
Attől tartunk, hogy egy behajtó cég kezébe kerül a dolog és az tényleg igyekszik az utolsó fillért is kisajtolni azon tulajokból, akik fizetőképesek, a nem fizetőket pedig maximum ők perelhetik.
Köszönöm a segítséget Kriszta

ObudaFan # 2016.05.28. 07:42

Ha kültag vagy, akkor tőled nem hajthat végre.
Egyébként felmondhatod a társasági szerződést, de kérdés, hogy van-e értelme.

morgonc # 2016.05.27. 17:27

Tisztelt Fórumozók!Egy BT-nek vagyok a kültagja 2011 októberétől,beltagja a féltestvérem.2009.09. Végre hajtást rendeltek el 2010.06.07-i hatállyal a Társaság adószámának felfüggesztésére került sor.Sajnos a BT jelenlegi állásáról semmit nem tudok rajtam kívül álló okok miatt.Az interneten utána néztem de,csak azt mutatta hogy a BT felszámolás alatt van.Hogyan tudnék ebből valami kiutat találni?Mi a teendő,ki szeretnék lépni a BT-ből.Az Apeh tőlem is végrehajthat?Előre is köszönöm a segítséget és a választ.

ius latratus # 2016.04.14. 19:19

Mindkettőtöknek köszönöm a választ.

ObudaFan # 2016.04.14. 15:58

A cégbírósági gyakorlat szerint a kenyszertorles elrendelése után a cég semmilyen olyan változás bejegyzés iránti kérelmét nem lehet teljesíteni, ami a cég működésére utalna, így a székhely változását sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.14. 13:33

Felejtős.

ius latratus # 2016.04.14. 12:47

Cégbíróság a céget a további működéstől eltiltotta, egyben elrendelte a kényszertörlési eljárás megindítását. Ugyanis a társaság ügyvezetője 3 évig el van tiltva tisztégétől, a bíróság végzésének meg (hogy ti. a társaság tagjai módosítsák a társasági szerződést, hiszen új ügyvezetőt illene választani...) nem tettek eleget.
Eddig rendben.
Most azonban drága ügyvezető (volt ügyvezető) szeretné ha az addigi székhely megváltozna. Ehhez azonban most hogyan kezdhet hozzá? Ki nyilatkozzon? A tagok elegendőek?

Köszönöm, előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.14. 12:01

Igen, persze.

Ashley03 # 2016.04.14. 11:22

Tisztelt Fórumozók!
Azt szeretném tudni, hogy a végelszámoló adhat-e meghatalmazást másnak ügyintézésre?

ObudaFan # 2016.04.05. 16:10

Ha úgy volt az más, akkor nem úgy kellett volna csinálni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.05. 16:08

Ha a cég vagyona nem fedezi a tartozásait, akkor a végelszámolás felszámolásba fordul.
(A tényállásod szerintem nem pontos; önmagában a pótbefizetés nem lehet nyereség, és adókötelezettséget sem keletkeztet. A baj az lehet, hogy a végelszámolás során a visszafizetését elengedte a tag.)

ObudaFan # 2016.04.05. 16:06

Felszamolasba fordul a végelszámolás, ha a NAV döntése jogeros. Megjegyzem, így elsőre nem értek egyet a NAV döntéssel, ha tenyleg ez áll benne, érdemes lenne jogorvoslattal élni.

végelszámoló # 2016.04.05. 10:50

Tisztelt Szakértő!

A céget végelszámolás alá vontuk, mivel veszteségesen működött. Voltak szállítói tartozásai, tagi kölcsöne, és apeh tartozása. A végelszámolás során mindent kifizetett a tulajdonos, tagi pótbefizetéssel. A pótbefizetést nem fogadta el az apeh, és a végelszámolási záró ellenőrzés során megállapították, hogy a befizetés nyereségnek számít, így adótartozás keletkezett+bírság. Egyébként a cég rendben működött, a végelszámolás alatt gazdasági esemény nem történt. A cégnek nincsen vagyona, amiből fizesse az újonnan keletkezett adótartozást. Azt szeretném tudni, mi fog ez esetben történni?

cicuka78 # 2016.03.10. 14:34

Köszönöm a válaszokat!

Akkor felveszem kapcsolatot a felszámolóval és megkérdezem milyen formában tegyem meg.

ObudaFan # 2016.03.09. 16:27

Be kell jelenteni, csak nincs ra hatarido es nem kell regisztracios dijat fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.09. 11:51

A munkaviszonyod a cég törlésével szűnik meg. Jár mindaz, ami felmondás esetén járna.
Szerintem ezt nem kell külön bejelentened hitelezői igényként, ez a) kategóriás a felszámolás költségei közé tartozik.
De az lenne a biztos, ha beszélnél a felszámolóval.

cicuka78 # 2016.03.09. 11:05

Tisztelt Szakértők!

Az alábbiakban szeretném segítségüket kérni:
Jelenleg GYED-en lévő kismama vagyok. Cégem értesített, hogy megkezdődött a felszámolási eljárás ellenük.
Idén októberben lesz már 20 éve, hogy ott dolgozom.
Tudomásom szerint felszámolás esetén ugyanúgy jár a felmondási idő, végkielégítés, ki nem vett szabadság.
Esetemben a szabadság a THGY idejére és a GYED első fél évére jár. Kislányom 2015.01.05-én született, én akkor 37 éves voltam, ha jól számolom a részemre járó szabadság: 29 nap.
Kérdésem, hogy mikor kell bejelentenem az igényemet a felszámolónak? Hiszen ezek összege nem kis értéket képvisel. A végkielégítés és felmondási idő számításánál milyen időpontot kell figyelembe venni (pl.: felszámolás lezárása) ? Amikor lezárul a felszámolás akkor szűnik meg a munkaviszonyom?

Válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel

Dóri73 # 2015.12.17. 13:38

Köszönöm!

van kiút? # 2015.12.16. 19:12

Nagyon köszönöm a válaszát!
Ezek szerint a legjobb elkerülni....

ObudaFan # 2015.12.16. 17:19

Szabo68gy

Elvileg nem, de a kozmuceg esetleg lehet, hogy eroskodik, hogy nem koti vissza addig a szolgaltatast, amig nincs kifizetve.

Van kiut

Ha konyveles nincs, abbol lehet problema, akar a vezeto sajat vagyonaval felelhet a tartozasokert. A merlegeket el kell kesziteni es be kell nyujtani es a felszamoloval egyutt kell mukodni.

Dori73

A ceg lemondhat a zalogjogarol (de esetleg ha a kovetelesrol is, akkor mar ajandekozasi illetek es tarsasagi ado felmerulhet) vagy a tagra atruhazhatja. Utobbi esetben szja merulhet fel, de ha a koveteles behajthatatlan es igy nem er semmit, akkor szerintem nem merul fel. Egy konyvelo majd megerosit vagy cafol engem.

Dóri73 # 2015.12.16. 15:06

Sziasztok!
Végelszámolás esetén mi a sorsa a végelszámolandó kft javára szóló, harmadik fél ingatlantulajdonán bejegyzett jelzálogjognak?
A jelzálogjognak megfelelő követelés (600 ezer ft értékben) behajthatatlan, mert a 3-ik fél ingatlan tulajdonán be volt már jegyezve ezt megelőzően több, összességében kb. 60 ezer svájci frank hitel. Most attól parázok, hogy végelszámolás során a 600 e értékű jelzálogjog után meg kell-e adózni, mert ebből a követelésből sosem fog realizálódni egy fitying sem. Beszámítható legalább a végelszámolandó kft. törzstőkébe?

van kiút? # 2015.12.15. 19:28

Vagyon nincs, nem is volt, irattár sincs, mivel semmilyen tevékenység sem történt a megalakulás óta. Könyvelő sem volt. A tagok sem elérhetőek. Ezért nem tudom mi fog történni. Kérhetnek olyat ami nincs? Lesz ennek valami következménye?