Kényszertörlés


olorsi # 2014.07.13. 16:53

Köszönöm a választ, bár mivel tök hülye vagyok a dolgokhoz, azt sem tudom, hol kell megnézni a cégnyilvántartást.
Azt hiszem bemegyek a kerületi NAV-hoz, ők is látják nyilván, amit én és megkérdezem, ilyenkor mi a teendő.
Annyit hozzá kell tennem, nem szívesen juttatnék senkit börtönbe, még akkor sem, ha okirathamisítást követ el és használja (az amúgy már nem létező) bt-met.

ObudaFan # 2014.07.11. 10:55

Elsősorban a cégnyilvántartást nézd meg, ne a Google keresőből tájékozódj, utána lehet eldönteni, mit kell tenni.

olorsi # 2014.07.09. 14:50

Tisztelt Fórumozók!

Bt-met 2012 novemberében a cégbíróság megszüntette. A NAV még nem zárta le (bevallásokat kell még benyújtani),de kényszertörlés alatt van.
Két éve nem is volt bevétele a cégemnek, a tartozások (meg az ügyvédi,könyvelői díj) miatt nem tudtam megszüntetni.
Valamelyik nap kíváncsiságból beütöttem a cég nevét a google-ba,hátha kiír valami újdonságot.
Hát ki is írt legnagyobb meglepetésemre. A kényszertörlés alatt megjegyzés még ott van természetesen. Csak úgy megnéztem a tevékenységi körök beírását és akkor láttam, hogy 2013 februárjában (a kényszertörlés előtt 2 hónappal) valaki új tevékenységi kört jelentett be: " mezőgazdasági termék ügynöki nagykereskedelme". Na ez köszönő viszonyban sincs az én tevékenységi körömmel. Persze sejtem ki lehet az, egy régebbi könyvelőm, aki pár éve a tudtom nélkül használta kp-és számlákkal a bt-t. Sertéstenyészettel kapcsolatban,nem kevés pénzről volt szó (egy évben 8 millió, amíg n kb 3 milliót kerestem akkor). Kártérítést kértem, hogy ne jelentsem fel,ügyvéd előtt lerendeztük a dolgot. De most ezek szerint megint használja vagy akarja a bt-t, hiszen ő nem tudja, hogy nemhogy nem működik, már meg is szűnt.
Mit tegyek? Hagyjam a fenébe vagy jelentsem fel a NAV-nál? Mivel amúgy is képben vagyok a kényszertörlés miatt,nehogy még nekem legyen belőle bajom.
Azt tudom van bélyegzője és aláhamisította régebben a kp-s számlán a nevemet.De az is lehet,nem használja a bt-t,bár nyilván nem szórakozásból vezette be ezt a tevékenységi kört.
Köszönöm ha valaki válaszol!

pejan # 2014.07.07. 21:19

Köszönöm.

ObudaFan # 2014.07.07. 20:56

Könnyen lehet, hogy nem érdemes. Bár persze ettől még lehet a cég éppen fizetőképes és a majdani felszámoló még így teljesítheti a vállalásokat, de erre azért nem alapoznék.

pejan # 2014.07.07. 20:52

Üdvözletem! Ezen az oldalon először, más oldalon már öreg motoros vagyok.
Kérdésem lenne. Előzmény: bizonyos építőipari tevékenység elvégzésére kértem ajánlatot egy ismerős tanácsára, akinek az illető céggel korábban kedvező tapasztalata volt. A cég által adott ajánlat valóban kedvező, azonban a keresőbe beírva a cég nevét az adatok között a "kényszertörlés alatt" szöveg szerepel februári dátummal, illetve a jogi státusza jelenleg "törlési eljárás alatt".
Érdemes-e, szabad-e a cég kedvező ajánlatával foglalkoznom?
A segítséget, tanácsot köszönöm.

ObudaFan # 2014.06.18. 14:29

Nem végelszámolás, vagy felszámolás lesz, hanem kényszertörlés (ami felszámolásba fordulhat, ha a cégnek van vagyona). Az időpontot nem te határozod meg, ha kell felszámoló, annak a személyét sem.

Zak1 # 2014.06.17. 17:19

Szinte ugyanaz történt velünk, mint Edit22-vel.

Beltag halála után nem lett újabb beltagja a cégnek, így a cégbíróság kényszertörlést kezdett el a céggel szemben.

A cégnek már nincs alkalmazottja, nincs tartozása, adózott és minden díjat befizetett.

Apám 2012.09.13-án halt meg. A hagyatéki tárgyalás kb 9 hónappal később volt.
Közben, 2013.03.13-án megszűnt jogilag a cég, de ezt a tényt most tudtam meg, mivel a cégbíróság 15 hónapig várt ezen tény közlésével.
Azért ez önmagában is elképesztő, akkor is, ha nincs erre semmilyen határideje.

A cégnek ezen idő alatt (még 2013 májusáig) volt némi bevétele, de azóta semmi, csak rendszeres havi kiadások.

Ilyen esetben, mi történik a 2013.03.13-as megszűnés után keletkezett bevételekkel és kiadásokkal?
Ha a kiadásokat nem lehet elszámolni pl. autók költségét (hiszen a cég megszűnt), akkor a befizetett cégautóadó is visszaigényelhető?

Van-e valamilyen felelőssége a vezetőnek (Bt-ről van szó), mivel jóhiszeműen ugyan, de már megszűnt cég adott ki számlát/számolt el költséget?

A végelszámolást/ felszámolást mely időpont szerint kell elvégezni?
Kötelező-e a felszámoló az eljárásban, ha nincs se köz- se egyéb tartozása a cégnek senki felé?

Ha segítene valaki választ kapni a kérdéseimre, azt nagyon megköszönném, mert ez az egész nagyon idegesítő, főleg így belecsöppenve.

Zak

ObudaFan # 2014.06.15. 06:00

Mondjuk, az viszont el is meget a felszámoló díjára szerintem.

ObudaFan # 2014.06.13. 18:24

Ha nincsenek tartozások, akkor legfeljebb a meglévő cégvagyonból a felszámoló díja merülhet fel szerintem. Milyen vagyona van a cégnek?

pazs # 2014.06.12. 11:41

2006 előtt ez a hathónapos határidő három hónap volt amúgy.
De tök jó, hogy a bt. működött majdnem fél évig úgy is, hogy nem volt üzletvezetésre jogosult beltagja (kvázi aki intézkedik és aláír). A cégbíróság honnan tudott a halálesetről?

ObudaFan # 2014.06.12. 07:28

A 6 hónapos határidő jogvesztő. A hagyatéki eljárás befejezése előtt is be lehet jelenteni az új tagot a cégbírósági gyakorlat szerint. Ha ez nem történt meg, akkor a cég véleményem szerint nem menthető meg.

ObudaFan # 2014.06.11. 18:46

A fellebbezésnek nincs sok értelme, majd a cégbíróságnak be kell jelenteni, hogy van a cégnek vagyona, aztán a felszámolási eljárás során talán jut is belőle neked valami.

ObudaFan # 2014.06.06. 10:50

Hát, próbáljátok meg kérni a bíróságot, hogy letétbe helyezhessétek.

Mayra13 # 2014.06.06. 08:36

Köszönöm a tájékoztatást ObudaFan! Ez így rendben is van, de sajnos adminisztrációs hiba miatt még a márciusi kezdőidőpontú kényszertörlési eljárás közzététele sem történt meg,ez a kijavító végzés meghozatala után folyamatban van már. A probléma pont ez az "átmeneti" időszak amíg a Törvényszék elrendeli a felszámolási eljárás lefolytatását hiszen a számunkra a Nav által szabott határidő a teljesítésre illetve a követelésük visszaigazolásával kapcsolatban 3 nap múlva lejár. Emiatt gondoltunk a bírói letétbe történő teljesítésre. Erről mi a véleményed?
Válaszodat előre is köszönöm!!!!

ObudaFan # 2014.06.05. 20:26

Ha van a cégnek vagyona és vele szemben követelés is van, akkor a kényszertörlési eljárást be kell fejezni és felszámolást kell indítani. Onnantól kezdve pedig végrehajtásnak nincs helye.

Mayra13 # 2014.06.05. 14:08

Pontosítanám az előbb feltett kérdést:
A kényszertörlés hatálya alatt álló cég ingatlanvagyonnal- üzlethelységgel rendelkezik melyet hitelfelvételmiatti banki jelzálog illetve NAV javára bejegyzett végrehajtási jog terhel. Az ingatlant vállalkozásunk bérli, az erre vonatkozó bérleti szerződést még a kéényszertörlési eljárást kb 1,5 évvel megelőzően kötöttük. A közelmúltban a NAV ellenőrei keresték a tulajdonos céget az üzletben, távollétükben kérték hogy igazoljuk a használat jogcímét amit meg is tettünk. Ezt követően vettük kézhez a NAV határozatát miszerint lefoglalják az adós cég felénk bérleti szerződésből eredő követelését amit ezentúl a NAV vh. letéti számlájára kell teljesíteni.
Következő kérdéseim merültek fel:

Kényszertörlés alatt álló cég tevékenységet nem folytathat /jelen esetben bérbeadási tevékenységet/, ha a bérleti díjat ezentúl a NAV felé utaljuk hogyan tudjuk elszámolni a költségét hiszen számlát nem állít ki a "kt.a." cég.

Valószínűsíthető hogy a vagyonra tekintettel ez a kényszertörlés felszámolási eljárásba fordul. Felszámolási eljárásban a banki jelzálog előnyösebb kielégítési helyen áll mint az adótartozás. A kényszertörlés alatti adó végrehajtás nem sérti a hitelezői érdekeket?
A vagyonról a Törvényszék fog rendelkezni, így szerintem a bérleti díj jogosultjának személye most nem állapítható meg. Én személyszerint amennyiben lehetőség van bírói letéti számlára fizetném a bérleti díjat.
Mi erről a véleményetek?

Mayra13 # 2014.06.05. 12:37

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem a következő:

Kényszertörlési eljárás alatt álló cég esetében jogosult-e a NAV (illetőleg bárki más) a kényszertörlés alatt álló cég vagyonának jelen esetben más gazdasági társasággal szemben fennálló követelésének foglalására a NAV végrehatói számlájára történő utalásra kötelezéssel.
Mielőbbi válaszokat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.06.03. 14:12

Elvileg papír alapon és a saját adataid és a követelés adatainak (jogcím, összeg, esedékesség) a feltüntetésével.

Dyyt # 2014.06.03. 12:08

Tisztelt Fórumozók!

Nem vagyok jártas a kényszertörlési eljárásban és a cégbíróságtól sem sikerült felvilágosítást kapnom.
Ha a Ctv. 117. § (2) bekezdése alapján be szeretnék jelenteni követelést a céggel szemben, akkor azt milyen formában és milyen adattartalommal kell megtennem?
Azt jól gondolom, hogy a bejelentést követően/vagy ha a cégbíróság más forrásból tudomást szerez a követelésről akkor pedig a tudomásszerzést követően a cégközlönyben közzéteszik az én követelésemet is?
Köszönöm előre is a segítséget!

ObudaFan # 2014.05.05. 10:22

Nem jól értelmezed, mert itt azonnal be is jegyezték ugyanazt az adószámot, csak úgy tűnik, hogy mellé közösségi adószámot is. A cég hatályos cégkivonatát érdemes megnézni, valószínűleg érvényes adószám van feltüntetve.
De a követelésed behajthatóságát nem zárná ki az adószám törlése sem, bár kétségtelen, hogy a behajthatóság szempontjából nem lenne jó hír.

Jogkereső # 2014.05.01. 13:37

Tisztelt Fórumozók!

Elszámolási gondom van egy kft-vel,ezért figyeltem a cég tevékenységét.
A következőket találtam róla a cégközlönyben:

...elnevezésű cég cégjegyzékében bejegyezte (törölte) az
alábbi adatokat:
21.
A cég adószáma
21/5.
Adószám:xxxxxxx
Adószám státusza:érvényes adószám
Státusz kezdete:2011. 06.23.
A változás (törlés) időpontja:2014/02/20
Törlés kelte:2014/02/26
21/6.
Adószám: mint fentebb lenne
Közösségi adószám:xxxxxx
Adószám státusza:érvényes adószám
Státusz kezdete:2011/06/23
A változás időpontja:2014/02/20
Bejegyzés kelte:2014/02/26
Fővárosi Bíróság

  • * *

KIM Jogi Informatikai Főosztály Változások közzététele

  • 20140226070935656

Jól értelmezem, hogy ennek a cégnek a Fővárosi Bíróság törölte az adószámát,tehát a cég nem működhet?
És mi miatt törölheti egy cég adószámát a Főv.Bíróság?
Lehet,hogy lemaradtam a behajtáslehetőségéről?

/z adószámot ki ixeltem direkt/

wopkati # 2014.04.15. 08:18

ObudaFan nagyon köszönöm a választ! A Ctv. 116. § (2)-ig én is eljutottam.
A kérdésem az lenne, hogy az ügyész milyen keresetet indít ilyenkor?

Előre is köszönöm.

wopkati

ObudaFan # 2014.04.14. 21:41

Egyszerűbb a dolog. Ctv. 116. § (2).

wopkati # 2014.04.14. 12:28

Sziasztok!

Van egy kérdésem, amiben szeretnék segítséget kérni:

Adott egy cég, amelynek elrendelik a felszámolását. Még a felszámolás előtt a cégbíróság megszűntnek nyilvánítja a Cégtv. 87.§ (2) alapján. Erre tekintettel a cégbíróság elrendeli a cég kényszertörlési eljárását, de már a felszámolás közzétételét követően.

A feladat az lenne, hogy az ügyész nevében keresetet kell írni.

Nagyon BH szaga van, de nem találom, van esetleg valami ötlete?

Előre is köszönöm.

wopkati