Kényszertörlés


ObudaFan # 2016.02.28. 12:17

Ahogy gondoljátok. (Egyébként bt-nél nem hívják törzsbetétnek.)

klegoo # 2016.02.29. 12:30

Sziasztok,
Van egy KFT a nevemen amit most kényszertörlés alá tettek. A lényeg, hogy ketten vagyunk tulajok 50-50 de én vagyok az ügyvezető a Cégbíróság kér valami nyilatkozattételt a cég vagyonára. Ezt hogyan kell kivitelezni? azt sem tudom mi van a cégben eszköz :( ingatlan, ingóság nincs. A legszebb, hogy a könyvelőmet el sem érem évekkel ezelőtt kértem tőle, hogy adjon be nullásakat mert nem fogjuk használni. Tudom én hülyeségem, hogy nem figyeltem ennél jobban, de gondolom ezt nem tette meg :( ami telefonszámot tudok a könyvelőhöz nem is él már, a könyvelési anyag nála van. A cége nem található a régi helyén, nem tudom vele felvenni a kapcsolatot. Telefon, email, postai levél, erre a címzett nem található levél jön vissza. Azt sejtem, hogy nekem mint ügyvezető ebből bajom lesz és fizethetek míg élek, és mi van a másik tulajjal ? Őt is fogják keresni?
Mit tegyek ha nincs meg a könyvelő ? Kell ehhez valami ügyvéd míg zajlik ez a dolog ?

Köszönöm,

Rexor # 2016.02.29. 13:01

Első körben nem ártana ha keresnél egy másik könyvelőt, bár a könyvelési anyag neki is kelleni fog.

ObudaFan # 2016.02.29. 15:51

A másik tagnak nem lesz gondja belőle.
Nyilván célszerű könyvelőt és ügyvédet is keresni ebben a helyzetben.

elfmage999 # 2016.03.01. 10:03

Van egy Kft kényszertörlés alatt, nav végrehajtás van a cégkivonaton bejegyezve.

Ezzel a Kft-vel szemben van munkabér követelésem amit FMH-ra nem adtam még.

Mit kell tenni ahhoz, hogy a kényszertörlés után felszámolás legyen, illetve mikor kell ezt megtenni?

ObudaFan # 2016.03.01. 10:42

Ha munkabér-követelésed van, akkor valószínűleg elegendő, ha bérgarancia biztos kirendelését kéred a cégbíróságtól.
Ugyanakkor azt is figyeld, hogy nem fordul-e az ügy felszámolásba, mert akkro a követelést a felszámolónál be kell jelenteni.

mxtptr # 2016.03.02. 14:08

Tisztelt szakértők!

Van egy bt, aminek én vagyok a beltagja és ügyvezetője, de eléggé elhanyagoltam és egy ideje kényszertörlés alá került a cég.
Bevétel, kiadás, bármilyen forgalom évek óta nincsen, alkalmazott nincs, vagyon nincs, bankszámla és pénztár régóta üres.
Van viszont egy jelentős méretű NAV végrehajtás, ami sorban áll a bankszámlán, csak ugye esélye nincs, hogy ki tudjam fizetni.
A cégjegyzékben van olyan, hogy "A cég megszűntnek nyilvánításának dátuma" és ehhez kapcsolódik az egyik kérdésem: Hogyan lehet vége a kényszertörlési eljárásnak? Ha már régen megszűntnek van nyilvánítva, már a Cégbíróságtól is jött határozat, hogy a cégnek nincsen vagyona, az ügyvezetőt eltiltják, stb. De mikor lesz vége ennek az egésznek? Amíg ki nem fizetem a NAV büntetést? Vagy attól független?
Meddig vagyok köteles a bankszámlát fenntartani és fizetni érte? Ha esetleg meg tudom szüntetni, a NAV a magán bankszámlámra fog rászállni, vagy mi várható? Csak mert azon kívül, hogy a számlán ott az inkasszó, a NAV nem jelez semmit, a cégbíróság a fentieket írta, de nem tudom hogy kell ezt lezárni. Ha csak várok, hogy történjen valami, az nem biztos, hogy jó módszer.

Köszönöm.

ObudaFan # 2016.03.02. 16:33

A ket dolog fuggetlen. A szamla szerintem majd a torles utan szuntetheto meg.
Ettol fuggetlenul ha beltag vagy, akkor a maganvagyonoddal felelsz a ceg tartozasaiert.

Lilllla # 2016.03.04. 07:36

Tisztelt Fórum,

Kft. kényszertörlésével kapcsolatosan lenne kérdésem. A könyvelővel elakadtunk. Kettő jogászt is kérdeztünk, de ellentétes válaszok jöttek. A Kft. aminek egyedüli tulajdonosa és ügyvezetője voltam kényszertörlés alá került, mert az éves bevallások nem lettek beadva, eltűnt a könyvelő, majd előkerült... A kényszertörlés le is zajlott, már egy másik könyvelővel. Megkaptam a hivatalos végzést, melyben eltiltottak 5 évre, illetve megállapították, hogy a Kft-nek fellelhető vagyona nincs. Viszont Nav tartozás fennáll a be nem fizetett járulékok miatt. A Kft-t mostmár jogerősen is törölték 03.03-i dátummal a cégközlöny szerint. A könyvelőmmel viszont kb. 1,5 ényi bevallást nem adtunk még be (összesen a 3,5-böl 2 évet küldtünk be). Annyit tanakodtunk, hogy mi legyen a maradék időszakkal, hogy kicsúsztunk a határidőből. Ha leadjuk a maradék időszakra szóló könyvelési anyagot, akkor a tartozás jóval feljebb megy. Az lenne a kérdésem, hogy így a törlés után nyújtsuk még be a beszámolókat, vagy már nem szükséges. További felszólítás nem érkezett miszerint valamilyen féle köelezettségem lenne. Illetve a hitelező, jelen esetben Nav mikor várható, hogy jelentkezik a követelés kiegyenlítése miatt? Továbbá az egyik ügyvéd azt mondta, hogy nem kell félnem a behajtástól, mert azt abban az esetben tudják érvényesíteni, ha bebizonyosul, hogy felelőtlenül bántam a cég pénzével.

Előre is köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.04. 07:41

Vélelem áll amellett, hogy nem a hitelezők érdekeinek az elsődlegességével jártál el, és ezért felelsz az emiatt kielégítetlenül maradt tartozásokért. De ezt csak bíróság állapíthatja meg perben.

mxtptr # 2016.03.04. 08:37

Kedves Obudafan!

A cég tartozása "csak" a NAV büntetésből áll, bár ez is pont elég. (Nincs kifizetetlen számla, munkabér, sem rendes adótartozás). Viszont a számla nehezen szüntethető meg ha rajta van az inkasszó, esetleg abban az 1 napban, amikor már lejárt a régi sorban állás, de még nem került rá az új. Ez olyan szempontból érdekes, hogy a bank felmondhatja-e a számlámat ilyenkor? És ha tényleg felmondja, akkor a tartozást átrakják a magán bankszámlámra, vagy mi lesz?

De továbbra sem tudom, mit tehetnék annak érdekében, hogy lezáruljon végre a kényszertörlési eljárás. Összefügg ez azzal, hogy van tartozás? Ha ki tudnám fizetni a tartozást (nem tudom), akkor lezárulna a törlési eljárás? De mivel nem tudom kifizetni, ez még sokáig ebben az állapotban marad?

Köszönöm

ObudaFan # 2016.03.04. 09:47

A leírtak alapján azért valószínű, hogy a kényszertörlési eljárás most már nem fog sokáig tartani, de azért látni kellene az eljárás iratait. Csak úgy nem rakják át az inkasszót a számládra rögtön, de a vége tényleg az lesz, hogy a beltagon végrehajtják a tartozást.

ObudaFan # 2016.03.04. 09:49

Az lenne a kérdésem, hogy így a törlés után nyújtsuk még be a beszámolókat, vagy már nem szükséges.

Nyilván a beszámolókat sem ártana látni és ismerni a cég helyzetét, hogy nehogy még rosszabb helyzetbe kerülj a benyújtással, de összességében a jelenleg fennálló veled szembeni vélelem szerintem gyengíthető azzal, ha legalább utólag be vannak nyújtva a beszámolók.

Lilllla # 2016.03.04. 10:16

Kedves ObudaFan,

Először is köszönöm a választ.
Amennyiben benyújtjuk a beszámolókat a cég tartozása megháromszorozódik a Nav felé. Ezért is gondolkodtunk a könyvelőmmel, hogy mit is lehetne tenni.
Ezek szerint várhatom, hogy a Nav bírósági eljárást indít ellenem? Nem látom át, hogy így a törlés után milyen folyamatok jönnek még és mennyi idő lesz amíg véglegesen lezáródik a procedúra.

ObudaFan # 2016.03.05. 07:18

Elképzelhető, hogy indít. Ha nem adjátok be a beszámolót, akkor ennek az esélye szerintem jelentősen megnő.

zsuzsa70 # 2016.05.05. 16:30

Tisztelt ügyvéd Úr/Hölgy!

Egyéni vállalkozói adószámomat a NAV 2 éven belül megszüntette, alapíthatok így BT-t?

ObudaFan # 2016.05.05. 18:08

Valószínűleg nem mész át az adóregisztrációs eljáráson.

zsuzsa70 # 2016.05.05. 18:27

Köszönöm szépen a választ!

lemon # 2016.05.18. 14:11

Kedves Fórumozók!

Kényszertörlési eljárás során az ügyvéd elektronikusan köteles a bíróval a kapcsolatot fenntartani vagy papír alapon is lehet?Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2016.05.18. 15:47

Szerintem ott papíron is kell.

dorsi125 # 2016.05.19. 07:49

Kedves Fórumozók!

Egy szövetkezet került kényszertörlési eljárás alá 2014.10.30-tól. A tevékenységet lezáró beszámolója és az addigi időre az összes bevallása be lett nyújtva. Az adószámot a NAV törölte. A NAV felé azóta is mentek nullás bevallások. Kérdésem: kell-e egyáltalán bevallásokat beadni, és kell-e beszámolót készíteni a cégbíróságnak, és milyen gyakorisággal?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Bubbii # 2016.06.11. 17:52

Tisztelt Fórumozók,

kényszertörléshez kapcs. kérdés.
BT beltagja voltam, a BT-t kényszertörölték, a törlés 2015-ben jogerőre emelkedett. A kényszertörlés oka a bevallások hiánya volt, tartozás nem volt a cégen ill. a kényszertörlés előtt 5 évig már nem is működött, bankszámltá is megszüntette a bank még 2012-ben. A Céginfó nyilvántartásában nincs nyoma annak, hogy a beltagot vagy a kültagot eltiltották volna.

Az érdekelne, hogy alapíthatok új céget ill. lehetek egyéni vállalkozó, jogilag megvan erre a lehetőség? Ill. összeakadhat a NAV-nál az új cég a kényszertörölttel és kiróhat még a NAV a régire valamilyen mulasztási bírságot?

Köszönettel.

Bubbii # 2016.06.11. 18:25

Kedves Fórumozók,

Kiegészítő infók az előző hozzászóláshoz:

58. A kényszertörlési eljárás adatai

58/1.

A kényszertörlési eljárás kezdetének dátuma: 2014/02/10
A változás időpontja: 2014/02/10
Törlés kelte: 2015/03/06
Bejegyzés kelte: 2014/02/10
Közzétéve: 2014/03/06

V É G Z É S
A Fővárosi Törvényszék Cégbírósága megállapítja, hogy a ...... Szolgáltató Betéti Társaság "kényszertörlés alatt" ( adószáma: ) Cgt....számú, a Cégközlöny 2015.02.18 számában megjelent hivatalbóli törlést elrendelő végzése 2015. március 6. napján jogerőre emelkedett.
2015. május 14.

Köszönettel: Bubbii

ObudaFan # 2016.06.12. 21:35

Ha a cég cégjegyzékből történő törlésére kényszertörlési eljárásban kerül sor, a cégbíróság - a törvényben meghatározott kivétellel - eltiltja azt a személyt, aki a kényszertörlési eljárás megindításának időpontjában vagy az azt megelőző évben vezető tisztségviselő, korlátlanul felelős tag, korlátolt tagi felelősséggel működő gazdasági társaságban többségi befolyással rendelkező tag volt. Az eltiltott személy a cég jogerős törlését követő öt évig nem szerezhet gazdasági társaságban többségi befolyást, nem válhat gazdasági társaság korlátlanul felelős tagjává, egyéni cég tagjává, továbbá nem lehet cég vezető tisztségviselője.

Tehát vélhetően el leszel tiltva.

Bubbii # 2016.06.13. 19:44

Köszönöm a választ, még egy kérdés.

A kényszertörlésre vonatkozó végzés 2015.03. hóban jogerős lett, tehát elvileg az eltiltás is megtörtént, innen ketyeg az öt év.

De ténylegesen miből/mikor derül ki az eltiltás ténye? A végzésben erről nincs szó. Van valami olyan nyilvántartás, amiből cégügyekre szakosodó jogász ezt megállapíthatja? Vagy csak akkor derül ki, amikor beadja az új cégalapítással kapcs. dokumentumokat és elutasítják a bejegyzést?

A válaszodat előre is köszönöm.
Üdv: Bubbii