Kényszertörlés


Flo85 # 2016.07.24. 09:42

Ő rendelkezett többségi befolyással.
Köszönöm a válaszokat , utánajártam és a végeredmény , hogy írnom kell egy levelet amiben leírom amit itt leírtam , mielőtt a határidő lejár , ezt figyelembe veszik és valoszinüleg nem kapok sem tiltást sem büntetést.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.22. 16:20

Nem is volt cégvezetőjük. Csak keveri.

Dr.Attika # 2016.07.22. 11:33

Ki volt az ügyvezető? Cégvezető ügyvezető nem lehet ugyan az a személy.

ObudaFan # 2016.07.22. 10:38

Ha nem rendelkeztél többségi befolyással, akkor nem fognak eltiltani.

Flo85 # 2016.07.22. 10:18

2en voltunk tagok
Ö volt a cégvezető ,én csak tagként vagyok feltüntetve.

Rexor # 2016.07.22. 09:15

Ha kényszertörlésről van szó (feltéve hogy egyedüli tag voltál), akkor a társaság jogerős törlését követően öt évig nem szerezhetsz gazdasági társaságban többségi befolyást, nem válhatsz gazdasági társaság korlátlanul felelős tagjává, egyéni cég tagjává, továbbá nem lehetsz cég vezető tisztségviselője.

Flo85 # 2016.07.22. 05:38

Tisztelt jogi fórumozók
Kènyszertörléssel kapcsolatban kérdeznék.
5éve az egyik közeli rokonom megkért hogy legyek tag mert Kft-t alapít és bennem megbízik.
Ő majd intèzi a cèg ügyeit ,tényleg csak alàírás kellett neki,minden mást elintèzett és megszervezett,
Nem sokkal később külföldre költözött és tudatta velem hogy a céget rendben felszámolta.Azóta majdnem 5év eltelt
A hèten kaptam egy levelet ami tartalmaz egy végzést és ebből kiderült jogy nem foglalkozott az egésszel.
Tagkènt mire számíthatok?engem is felelősségre vonhatnak a hanyagsàga miatt?ha igen akkor milyen mértèkben ,és hogy létezik hogy 5év alatt semmitféle levelet nem kaptam a cég változásairól.
Tudomásom szerint nem töltöttem be pozíciót a cégben.
Válaszokat előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.13. 20:13
Bubbii # 2016.06.13. 19:44

Köszönöm a választ, még egy kérdés.

A kényszertörlésre vonatkozó végzés 2015.03. hóban jogerős lett, tehát elvileg az eltiltás is megtörtént, innen ketyeg az öt év.

De ténylegesen miből/mikor derül ki az eltiltás ténye? A végzésben erről nincs szó. Van valami olyan nyilvántartás, amiből cégügyekre szakosodó jogász ezt megállapíthatja? Vagy csak akkor derül ki, amikor beadja az új cégalapítással kapcs. dokumentumokat és elutasítják a bejegyzést?

A válaszodat előre is köszönöm.
Üdv: Bubbii

ObudaFan # 2016.06.12. 21:35

Ha a cég cégjegyzékből történő törlésére kényszertörlési eljárásban kerül sor, a cégbíróság - a törvényben meghatározott kivétellel - eltiltja azt a személyt, aki a kényszertörlési eljárás megindításának időpontjában vagy az azt megelőző évben vezető tisztségviselő, korlátlanul felelős tag, korlátolt tagi felelősséggel működő gazdasági társaságban többségi befolyással rendelkező tag volt. Az eltiltott személy a cég jogerős törlését követő öt évig nem szerezhet gazdasági társaságban többségi befolyást, nem válhat gazdasági társaság korlátlanul felelős tagjává, egyéni cég tagjává, továbbá nem lehet cég vezető tisztségviselője.

Tehát vélhetően el leszel tiltva.

Bubbii # 2016.06.11. 18:25

Kedves Fórumozók,

Kiegészítő infók az előző hozzászóláshoz:

58. A kényszertörlési eljárás adatai

58/1.

A kényszertörlési eljárás kezdetének dátuma: 2014/02/10
A változás időpontja: 2014/02/10
Törlés kelte: 2015/03/06
Bejegyzés kelte: 2014/02/10
Közzétéve: 2014/03/06

V É G Z É S
A Fővárosi Törvényszék Cégbírósága megállapítja, hogy a ...... Szolgáltató Betéti Társaság "kényszertörlés alatt" ( adószáma: ) Cgt....számú, a Cégközlöny 2015.02.18 számában megjelent hivatalbóli törlést elrendelő végzése 2015. március 6. napján jogerőre emelkedett.
2015. május 14.

Köszönettel: Bubbii

Bubbii # 2016.06.11. 17:52

Tisztelt Fórumozók,

kényszertörléshez kapcs. kérdés.
BT beltagja voltam, a BT-t kényszertörölték, a törlés 2015-ben jogerőre emelkedett. A kényszertörlés oka a bevallások hiánya volt, tartozás nem volt a cégen ill. a kényszertörlés előtt 5 évig már nem is működött, bankszámltá is megszüntette a bank még 2012-ben. A Céginfó nyilvántartásában nincs nyoma annak, hogy a beltagot vagy a kültagot eltiltották volna.

Az érdekelne, hogy alapíthatok új céget ill. lehetek egyéni vállalkozó, jogilag megvan erre a lehetőség? Ill. összeakadhat a NAV-nál az új cég a kényszertörölttel és kiróhat még a NAV a régire valamilyen mulasztási bírságot?

Köszönettel.

dorsi125 # 2016.05.19. 07:49

Kedves Fórumozók!

Egy szövetkezet került kényszertörlési eljárás alá 2014.10.30-tól. A tevékenységet lezáró beszámolója és az addigi időre az összes bevallása be lett nyújtva. Az adószámot a NAV törölte. A NAV felé azóta is mentek nullás bevallások. Kérdésem: kell-e egyáltalán bevallásokat beadni, és kell-e beszámolót készíteni a cégbíróságnak, és milyen gyakorisággal?

Segítségeteket előre is köszönöm!

ObudaFan # 2016.05.18. 15:47

Szerintem ott papíron is kell.

lemon # 2016.05.18. 14:11

Kedves Fórumozók!

Kényszertörlési eljárás során az ügyvéd elektronikusan köteles a bíróval a kapcsolatot fenntartani vagy papír alapon is lehet?Köszönöm a választ!

zsuzsa70 # 2016.05.05. 18:27

Köszönöm szépen a választ!

ObudaFan # 2016.05.05. 18:08

Valószínűleg nem mész át az adóregisztrációs eljáráson.

zsuzsa70 # 2016.05.05. 16:30

Tisztelt ügyvéd Úr/Hölgy!

Egyéni vállalkozói adószámomat a NAV 2 éven belül megszüntette, alapíthatok így BT-t?

ObudaFan # 2016.03.05. 07:18

Elképzelhető, hogy indít. Ha nem adjátok be a beszámolót, akkor ennek az esélye szerintem jelentősen megnő.

Lilllla # 2016.03.04. 10:16

Kedves ObudaFan,

Először is köszönöm a választ.
Amennyiben benyújtjuk a beszámolókat a cég tartozása megháromszorozódik a Nav felé. Ezért is gondolkodtunk a könyvelőmmel, hogy mit is lehetne tenni.
Ezek szerint várhatom, hogy a Nav bírósági eljárást indít ellenem? Nem látom át, hogy így a törlés után milyen folyamatok jönnek még és mennyi idő lesz amíg véglegesen lezáródik a procedúra.

ObudaFan # 2016.03.04. 09:49

Az lenne a kérdésem, hogy így a törlés után nyújtsuk még be a beszámolókat, vagy már nem szükséges.

Nyilván a beszámolókat sem ártana látni és ismerni a cég helyzetét, hogy nehogy még rosszabb helyzetbe kerülj a benyújtással, de összességében a jelenleg fennálló veled szembeni vélelem szerintem gyengíthető azzal, ha legalább utólag be vannak nyújtva a beszámolók.

ObudaFan # 2016.03.04. 09:47

A leírtak alapján azért valószínű, hogy a kényszertörlési eljárás most már nem fog sokáig tartani, de azért látni kellene az eljárás iratait. Csak úgy nem rakják át az inkasszót a számládra rögtön, de a vége tényleg az lesz, hogy a beltagon végrehajtják a tartozást.

mxtptr # 2016.03.04. 08:37

Kedves Obudafan!

A cég tartozása "csak" a NAV büntetésből áll, bár ez is pont elég. (Nincs kifizetetlen számla, munkabér, sem rendes adótartozás). Viszont a számla nehezen szüntethető meg ha rajta van az inkasszó, esetleg abban az 1 napban, amikor már lejárt a régi sorban állás, de még nem került rá az új. Ez olyan szempontból érdekes, hogy a bank felmondhatja-e a számlámat ilyenkor? És ha tényleg felmondja, akkor a tartozást átrakják a magán bankszámlámra, vagy mi lesz?

De továbbra sem tudom, mit tehetnék annak érdekében, hogy lezáruljon végre a kényszertörlési eljárás. Összefügg ez azzal, hogy van tartozás? Ha ki tudnám fizetni a tartozást (nem tudom), akkor lezárulna a törlési eljárás? De mivel nem tudom kifizetni, ez még sokáig ebben az állapotban marad?

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.04. 07:41

Vélelem áll amellett, hogy nem a hitelezők érdekeinek az elsődlegességével jártál el, és ezért felelsz az emiatt kielégítetlenül maradt tartozásokért. De ezt csak bíróság állapíthatja meg perben.

Lilllla # 2016.03.04. 07:36

Tisztelt Fórum,

Kft. kényszertörlésével kapcsolatosan lenne kérdésem. A könyvelővel elakadtunk. Kettő jogászt is kérdeztünk, de ellentétes válaszok jöttek. A Kft. aminek egyedüli tulajdonosa és ügyvezetője voltam kényszertörlés alá került, mert az éves bevallások nem lettek beadva, eltűnt a könyvelő, majd előkerült... A kényszertörlés le is zajlott, már egy másik könyvelővel. Megkaptam a hivatalos végzést, melyben eltiltottak 5 évre, illetve megállapították, hogy a Kft-nek fellelhető vagyona nincs. Viszont Nav tartozás fennáll a be nem fizetett járulékok miatt. A Kft-t mostmár jogerősen is törölték 03.03-i dátummal a cégközlöny szerint. A könyvelőmmel viszont kb. 1,5 ényi bevallást nem adtunk még be (összesen a 3,5-böl 2 évet küldtünk be). Annyit tanakodtunk, hogy mi legyen a maradék időszakkal, hogy kicsúsztunk a határidőből. Ha leadjuk a maradék időszakra szóló könyvelési anyagot, akkor a tartozás jóval feljebb megy. Az lenne a kérdésem, hogy így a törlés után nyújtsuk még be a beszámolókat, vagy már nem szükséges. További felszólítás nem érkezett miszerint valamilyen féle köelezettségem lenne. Illetve a hitelező, jelen esetben Nav mikor várható, hogy jelentkezik a követelés kiegyenlítése miatt? Továbbá az egyik ügyvéd azt mondta, hogy nem kell félnem a behajtástól, mert azt abban az esetben tudják érvényesíteni, ha bebizonyosul, hogy felelőtlenül bántam a cég pénzével.

Előre is köszönöm a választ.