Kényszertörlés


Olanza # 2016.02.22. 00:25

Tisztelt ObudaFan!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a Bt-ben a beltag lemond, ezt a tényt a cégbíróság felé jelezni kell?
Ha igen, akkor ügyvéden keresztül, vagy a beltag is megteheti ügyvédi közreműködés nélkül?
Ha nem sikerül beltagot találni és a kültag sem vállalja, akkor ezt a tényt milyen módon kell közölni a cégbírósággal és igaz-e, hogy hivatalból elindítják a kényszertörlést?

Üdv: Kavora

ObudaFan # 2016.02.20. 15:50

De van egy beltag. És miért ne próbálná a NAV a követelését érvényesíteni rajta?

yoshimura # 2016.02.20. 10:00

Vagyonfelméréskor nem találnak vagyon, mivel sosem volt....

yoshimura # 2016.02.20. 09:55

És mitől függ, hogy mi várható?
Az ügyvéd szerint bármi...ahogy felébred az ügyintéző..

ObudaFan # 2016.02.15. 14:30

Azért nem biztos, hogy ez a kívánt állapot. Átfordulhat ez is felszámolásba, az pedig a beltagnak drága lehet még.

yoshimura # 2016.02.15. 13:24

Jogi képviselőm nincsen, csak tanácsot kérni járok egy ügyvédhez + egy ízben megfogalmazott egy levelet. De ha a NAV elkezd keménykedni, szükségem lehet jogi képviselőre. Ezidáig saját kútfőből jutottam, azért nem adtam be mérleget, hátha törlik, ezt elértem egyedül is ..

ObudaFan # 2016.02.15. 06:01

A 7 éves tartozás minden valószínűséggel elévült, a frissebb bírságok meg valószínűleg nem. De ha van jogi képviselőd, őt kellene kérdezni, mert ő jobban ismeri az ügyedet.

yoshimura # 2016.02.14. 14:06

Köszönöm az infót.

yoshimura # 2016.02.14. 14:05

Közel minimálbéres mindkettő, amikor a tartozás keletkezett, én voltam a beltag.
De én is majdnem minimálbéres vagyok ..

végrehajtó1 # 2016.02.13. 07:44

Várd meg míg a beltagot kötelezik a tartozás megfizetésére.
Ha a beltag(és vele együtt élök ) vagyoni helyzete olyan hogy a tartozás megfizetése a megélhetésüket veszélyezteti akkor írásban kérje elengedni.
Majd a nav a rendelkezésre álló adatokból eldönti hogy méltányosságból elengedi-e vagy sem.

yoshimura # 2016.02.12. 18:08

Tisztelt ObudaFan!

Adott egy 17 éves BT, 2009 óta, azaz 7 éve van fennálló köztartozása a NAV felé.

Az adószámot felfüggesztették a 2013-as mérleg beadásának hiánya miatt 2015-ben (szándékosan nem adtam be, hogy töröljék végre), a kényszertörlés elindult, majd 2 napja kaptam arról végzést, hogy jogerős is lett a cég megszűnése, ami olvasható a cegkozlony.hu oldalon.

2010 óta nem nőtt a köztartozás, mivel a beltagnak van főálllása, így nem kellett TB-t fizetni.
Kültag-beltag váltás történt 2009 végén a tartozás felhalmozódását elkerülve.

Kérdéseim:

  1. A régi tartozás elévül(t) 5 év alatt?
  2. A bírságok közben jöttek, levelek mentek, de fizetés nem történt 1 Ft sem. Milyen tartozást fognak behajtani?

Egyáltalán behajtják?
3. Az ügyvédem vagyonfelmérésről beszélt, hogy arra várjak, az fog jönni egy kijelölt biztostól.
Az kicsoda és mit akar majd?
4. Semmilyen jogkövetkezmény nem érdekel, a következő 10 életemben sem akarok céget alapítani, kizárólag a tartozás érdekel, illetve a félelem, hogy valós-e a behajtásra vonatkozóan. 2009-ben 350 000 Ft a tartozás + bírságok, amelyről szóló levelek a kandallóban landoltak, mivel egy nulla Ft vagyonú cég nulla Ft-ot tud fizetni mind tartozásként, mind bírságként.
5. Ha lesz behajtás, elvállalom ... alkudozhatom velük, hogy felajánlok pl. egy számomra jelenleg eladhatatlan telket?

Kb. 30 levél jött ment a NAV felé/felől, azzal már lehetne fűteni egy hónapig.
Egy 5 Md Ft forgalmú RT-nek nincs ekkora levelezése szerintem ....

Válaszát megköszönöm előre is!

Kátyinka # 2016.01.16. 11:30

Köszönöm!

ObudaFan # 2016.01.16. 08:18

Itt már valószínűleg nem lesz semmi.

Kátyinka # 2016.01.15. 11:48

Tisztelt Ügyvédnő/Ügyvédúr!

Bt. kényszertörlési eljárása kapcsán kérném véleményét.
A kényszertörlésre azért került sor, mert a bt. a 2008-ban elindított végelszámolását nem fejezte be
5.000.000 Ft. tagi kölcsön miatt. A Cégbíróságnak erről írásban tettünk nyilatkozatot, amikor értesítést kaptunk a kényszertörlési eljárás elindításáról. A cégnek köztartozása, adó, vagy bértartozása nincs.

A hivatalbeli törlés 2015.09.27-én elrendelték és 2014. október 14.-én jogerőre is emelkedett (erről a cégkönyzlönyből értesültünk).

Azóta semmi nem történt, írásos értesítést sem kaptunk.
Kérdésem az, hogy ezzel véglegesen lezárult az ügy? A Bt. törlése került, végleg megszűnt, vagy van még további teendőnk (pl. bármiféle bevallás beadása). Számíthatunk valamiféle bírságra? Mikor törölhetik a céget végleg a nyilvántartásból? A cégjegyzékben még mindig szerepel, bár a törlés már be van jegyezve. Arról sem kaptunk tájékoztatást, hogy a kényszertörlési eljárást befejezték volna.
Előre is köszönöm válaszát!

Kátyinka # 2016.01.15. 11:48

Tisztelt Ügyvédnő/Ügyvédúr!

Bt. kényszertörlési eljárása kapcsán kérném véleményét.
A kényszertörlésre azért került sor, mert a bt. a 2008-ban elindított végelszámolását nem fejezte be
5.000.000 Ft. tagi kölcsön miatt. A Cégbíróságnak erről írásban tettünk nyilatkozatot, amikor értesítést kaptunk a kényszertörlési eljárás elindításáról. A cégnek köztartozása, adó, vagy bértartozása nincs.

A hivatalbeli törlés 2015.09.27-én elrendelték és 2014. október 14.-én jogerőre is emelkedett (erről a cégkönyzlönyből értesültünk).

Azóta semmi nem történt, írásos értesítést sem kaptunk.
Kérdésem az, hogy ezzel véglegesen lezárult az ügy? A Bt. törlése került, végleg megszűnt, vagy van még további teendőnk (pl. bármiféle bevallás beadása). Számíthatunk valamiféle bírságra? Mikor törölhetik a céget végleg a nyilvántartásból? A cégjegyzékben még mindig szerepel, bár a törlés már be van jegyezve. Arról sem kaptunk tájékoztatást, hogy a kényszertörlési eljárást befejezték volna.
Előre is köszönöm válaszát!

Signal # 2016.01.05. 10:50

Csak jövőhétre kaptunk időpontot. Esetleg ha eddig tudna mondani valamit az üggyel kapcsolatban.
(köszönöm)

ObudaFan # 2016.01.01. 12:20

Nincs olyan jogi kategória, hogy "magánvállalkozás", ha egyéni vállalkozóról beszélünk, az meg nem tud kft-vé alakulni.
Az, hogy egy éve tart, nem kirívó.

Signal # 2015.12.31. 19:26

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Olyan problémánk lenne, férjem szülei születésekor elváltak, majd édesapjával semmilyen kapcsolata nem volt. 20 éves korában megtalálták egymást. Többször eljött hozzánk és onnantól nem túl szorosan de évi pár alkalommal találkoztak. 2004 ben alapított egy kft-ét és azzal a címszóval, hogy eddig semmit nem adhatott így ha meghal ezt a kft-ét hagyja a fiára. Csak akkor még 2 tag kellett az alapításhoz. Párom így aláírta tártulajdonosi viszonyát 10%-ban. Megegyeztünk hogy nekünk semmi tennivalónk nem lesz sosem és mi nem is kérünk semmit a vállalkozásból.

Pár év múlva rá kellett jönnünk, hogy az édesapja elég hanyag ember és, hogy nem igazán fizeti a kötelező dolgokat.

Többször mondtuk neki, hogy szeretnénk ha párom kikerülne a vállalkozásból, mert mi nem így élünk és nem szeretnénk ilyen vállalkozásban szerepelni még névileg sem.

Kérésünket sosem teljesítette. 2 éven keresztül folyamatosan sikertelen volt a kilépése páromnak. Még ügyvédnél is jártunk mit tudunk tenni mert mi mindenképp ki szeretnénk lépni, de mivel édesapja semmit nem tett nem intézet így maradt minden. Annyit mondott nekünk, hogy 1 éven belül fel fogják számolni a céget és kikerülünk belőle nekünk semmi bajunk nem fog származni.

2004 óta páromnak egy aláírása semmije nem volt a cégben semmi pénzmozgás a cégtől, nincs is semmi papírunk a cégről.

Megkerestük a könyvelőt is, hogy legalább azt mondja meg mennyi a cég hátraléka, de semmi felvilágosítást nem kaphattunk... annyit azért a huszadik telefonálásra mondott, hogy millión felül van a hátralék.

utána sem tudtunk kilépni. Ez volt 2 éve. Azóta sem fizetett semmit az biztos mert mindig azt hajtogatta csak a cég vagyonával felel.

3millióval lett alapítva, de úgy tudjuk már abból a pénzből sincs semmi a cégnek egy fillére sincs.

Idén szeptemberben elindult a cég kényszertörlése. Kicsit kezdtünk megnyugodni, hogy vége lesz az egésznek de most még jobban meg vagyunk ijedve mint eddig, mert december 22.-én párom édesapja meghalt.

Nálunk most született kisbabánk is idáig soha semmi tartozásunk nem volt. Nagyon félünk, hogy ezáltal az összes tartozás hitel bármi amit felhalmozott nekünk kell kifizetnünk.

Ismét kérdeztük a könyvelőt árulja már el pontosan hogy áll a acég mennyi a tartozása de most sem mondott semmit.. Már nagyon ki vagyunk készülve mert biztos több millió a tartozás.

A kérdésem, hogy ez esetben mit tudunk tenni, valóban velünk fizettethetik meg a tartozásokat?
Ilyen estben kihez tudunk fordulni vagy mit kell feltétlen törvényileg tennünk?

Ügyvédet mindenképp fel fogunk keresni de már csak január 4 után érünk el valakit.

Addig jó lenne tudni valamit ez ügyben ha lehetséges.
Elnézést, hogy hosszúra sikeredett
És köszönöm a válaszát!

Debra01 # 2015.12.31. 14:08

Magánvállalkozás alakult át kft-vé.

A magánfoglalkoztató a per ideje alatt változtatta meg a vállalkozás formáját. A KFT bérelte a jogelőd tulajdonát képező ingatlant. Amit gyorsan el is adott.

Ezt értem fedezet megvonás alatt.

2014 d4ecember 3-án jogerőre emelkedett az ítélet. Utolsó információ, hogy kényszermegszüntetés alatt van a cég. Ebben többek közt bennragadt a munkabérem is.

Az érdekel, hogy mennyi ideig tart egy kényszermegszüntetés?

Az igény be van adva!

ObudaFan # 2015.12.31. 11:32

Milyen "fedezet megvonást"?
Ha elmaradt munkabér megfizetése iránti igényed van a kényszertörlés alatt álló céggel szemben, akkor bérgarancia-biztos kijelölését kell kérned a kényszertörlést elrendelő cégbíróságtól. Ha esetleg a kényszertörlés felszámolásba fordult át, akkor viszont a felszámolónak kell bejelenteni az igényt.

Debra01 # 2015.12.31. 09:40

Kérdésem lenne! Meddig tart egy kényszer megszüntetés? Hol kell bejelenteni a fedezet megvonást?
És mikor lehet benyújtani s kifizetetlen munkabér iránti igényt?
Egy év erre sok, vagy kevés?

(nekem már túl sok)

ObudaFan # 2015.07.27. 15:54

Amig a felszamolast el nem rendelik, a cegbirosag jar el. De semmilyen birosaggal nem telefonon kell a kapcsolatot tartani, hanem elsosorban irasban. Ilyen ugyben meg elsosorban jogi kepviselon keresztul.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.27. 15:17

Ebben nem fog neked tudni segíteni a bíróság. (Egyébként a törvényszék jár el, nem a cégbíróság.)

Pali79 # 2015.07.27. 13:49

Az én kálváriám még mindig tart. Gondoltam már felveszem a kapcsolatot a cégbírosággal. Pécsi illetőségű a cég, így a Pécsi cégbíróságon érdeklődjek? Lehet velük telefonon is beszélni?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.06. 12:23

a felszámolónak még a törlés előtt ki kell fizetnie.
Pontosabban el kell különítenie a kifizetésre szolgáló összeget, de ez csak részletkérdés.