Bt-felelősség


Sherlock # 2013.10.07. 08:30

Csak azért, hogy világos legyen: A Bt felelősséggel tartozik a keletkezett tartozásokért.Te mint beltag a felelősséged a beltaggá válásod óta keletkezett tartozásokért áll fenn.

+1 Hmmm...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.07. 08:07

Hmmm...

xdri # 2013.10.07. 08:03

Mex0517!
Csak azért, hogy világos legyen: A Bt felelősséggel tartozik a keletkezett tartozásokért.Te mint beltag a felelősséged a beltaggá válásod óta keletkezett tartozásokért áll fenn.

www.drhalasz.eoldal.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.04. 06:49

+1

ObudaFan # 2013.10.03. 21:45

Az én véleményem szerint nem lehet ezt visszamenőleg alkalmazni. Ha egyszer a belépéskor felelőssé váltál, akkor utólag szerintem nem lehet kizárni.

Mex0517 # 2013.10.02. 06:05

Tisztelt Szakértő!

Egy bt beltagja lettem június 15-től azzal a feltétellel, hogy a korábban keletkezett tartozásokért nem felelek. Az akkori társasági szerződésbe azonban ez nem került bele, amire később hívták fel a figyelmemet. Ekkor felkerestem az ügyvédet és szept. 30 nappal társasági szerződést módosított, miszerint a "a belépő beltag a belépése előtt keletkezett tartozásokért nem tartozik felelősséggel"
Az ügyvéd elmondása szerint így már nem terhel felelősség.
Szeretném tudni, hogy ez valóban így van-e? Nem gond, hogy az a társasági szerződés 09. 30-tól hatályos és én június 15én léptem be? Vagy mit kell még tennem azért, hogy a volt bt tartozásait ne rajtam keressék?
Köszönöm mielőbbi válaszát!

ObudaFan # 2012.04.08. 11:59

A cégjegyzékszám maga az ügyszám. Kivéve a törvényességi felügyeleti eljárásokat.

Cocker # 2012.04.08. 10:44

Azt szeretném még kérdezni, hogy a cégbíróság hogyan jelöli az ügyszámot ? Azt tudom, hogy a polgári bíróságok P.12345/2011 pl., de a cégbíróságét sajnos nem tudom...

ObudaFan # 2012.04.06. 13:32

Nincs mit.

Cocker # 2012.04.06. 13:19

Közben már megtaláltam, de nagyon köszönöm!!!

ObudaFan # 2012.04.06. 11:07
  1. A Fővárosi Ítélőtábla.
  2. Igen.
Cocker # 2012.04.06. 09:25

Tisztelt Szakértők!

Több kérdésem lenne, egyetemi jogesetmegoldással kapcsolatban:

1, Betéti társaság cégbejegyzési kérelmét a cégbíróság elutasította, ezért a társaság fellebbez. Minden esetben a Fővárosi Ítélőtábla bírálja el a fellebbezést, vagy bármelyik Ítélőtábla illetékes erre ? (Eltérő információkat találtam)

2, A másodfokú bíróság végzésben határoz ?

Köszönettel

robi_co@freemail.hu # 2012.03.25. 14:24

És ha a végrehajtásról beszélünk ?

tyatyek # 2012.03.24. 19:11

Tisztelt Szakértő!
Köszönöm a válaszát!
Tehát a házasságunk alatt alapított bt-ben, ahol a férjem beltag én meg kültag vagyok, a keletkezett járuléktartozást együtt kell visszafizetnünk ha esetleg elválnánk. A kültag felelőssége ugyanakkora, mint a beltagé.
A bt-t cégkivonatán az van, hogy "v.a". A bt-t azért akarjuk töröltetni, hogy ne kelljen továbbra is a havonta esedékes járulékot fizetni. A fennálló tartozást pedig vissza akarjuk fizetni, ami tudomásunk szerint nem annyi, amennyi, mert biztos, hogy megy rá a kamat.
Kértünk már részletfizetési lehetőséget, de nem adták meg.
Hogy értette azt, hogy az adóhatóság átvállalhatja?
Köszönettel: kültag

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.24. 09:14

Igen.
A másik kérdést nem nagyon értem. Nem világos, hogy mit akartok "bejegyeztetni". A végelszámolás elkezdését, vagy az egyszerűsített végelszámolás befejezésére hivatkozva töröltetni akarjátok a céget? Az első formális, dolog - de semmi nincs megoldva vele - az utóbbi viszont nem megy, ha az adóhatóság nem járult hozzá a tartozásátvállaláshoz.

(Mellesleg, ha valóban végelszámolás, akkor kellett ott közreműködnie egy ügyvédnek. Miért nem őt kérdezed?)

tyatyek # 2012.03.23. 18:20

Tisztelt Szakértő!
Házasságunk alatt a férjemmel alapítottunk egy Bt-t, ő a beltag, én meg a kültag vagyok. A cégnek 600.000,-Ft-os járuléktartozása van. A céget egy hónapja beadtuk végelszámolásra, hogy három éven belül vállaljuk az összeg kifizetését. A bejegyzés még nem érkezett meg.
A kérdésem az, hogy egy válóper során én, mint kültag felelek a cég járuléktartozásával?
Ha a végelszámolás bejegyzését nem fogadja el a Cégbíróság mennyi idő múlva kell kifizetni ezt a tartozást?
Köszönettel: kültag

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.23. 13:04

Teljesen mindegy annak a vagyonnak, hogy hol van. A végrehajthatóság már más kérdés.

robi_co@freemail.hu # 2012.03.23. 11:38

Tisztelt Szakértők!
Mivel felel a BT beltagja, ha ő külföldi álampolgár és csak letelepedési engedélyel rendelkezik (vagyona M.o.-ban nincs ) ?

pazs # 2012.03.22. 10:50

Az, hogy annó a társaság alapításakor befizette-e a pénzt a társaság számlájára (nyilvánvalóan igen, hiszen egyszemélyes társaságot be sem jegyeznek a cégjegyzékbe, ha nem igazolják, hogy a pénzt befizették).
Korlátlan felelőssége csak akkor van, ha a cég korlátlan felelősségével visszaélt vagy tartósan hátrányos üzletpolitikát folytat és ez a cég felszámolásához vezet. De ezt is perben meg kell állapíttatni bírósággal, anélkül nem lesz korlátlanul felelős.

fmlaca # 2012.03.22. 10:27

Mit jelent, hogy befizette? A cég számláján van-e a mondjuk 500e Ft, amennyivel alapítva lett a kft?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.21. 12:01

A jegyzett tőkéje erejéig. Ha már befizette, akkor csak azzal.

fmlaca # 2012.03.21. 08:22

Szeretném megkérdezni, hogy az egyszemélyes kft. tulajdonosa milyen mértékben felel a cégért.
Csak a törzstőke mértékéig, vagy teljes vagyonával, mint egy bt. beltag?

ObudaFan # 2012.03.16. 16:49

Nyilván a régi beltagnak nem árt tudni igazolni, hogy az ő idejében még rendben volt a könyvelés.

fmlaca # 2012.03.16. 15:44

És ha az új beltag nem található, valamint a teljes könyvelés is nála van, mi a mentrend egy esetleges visszamenőleges vizsgálat esetén?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.16. 15:34

Attól függ, kinek. Az átvevőnek az, hogy pénzt kap érte. Az átadó beltagnak semmi.