Külföldi jogi személy magyar cégben


ObudaFan # 2005.09.21. 21:21

Igen, csak Ausztria EU tag, meg nem csak a Hágai egyezmény tagja, hanem valszeg okirattal kapcsolatos jogsegélyegyezményünk is van vele, ami viszont nem biztos, hogy minden távol-keleti országgal van.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.09.21. 20:33

nálunk van osztrák cég aki tulajdonos több magyar kft-ben rt-ben de legalábbis nálunk semmit nem követelt meg a cégbíró én az üzletrész adásvételiket csináltam de néztem az alapításnál se ott se volt semmi extra /pl a korábbiakban mint jogi személynek még kézbesítési megbízott sem kellett és csak most tettetem be mókából valakit/ a bankkok azonban amikor nyitottuk az értékpapír számlát kérte a németnyelvű fordítás nélküli cégkivonatot

HE0222 # 2005.09.21. 19:18

Köszi még egyszer.

ObudaFan # 2005.09.21. 19:16

Amennyiben az adott állammal erre vonatkozó egyezményünk nincs, akkor esetleg nem árt az ottani okiratokat az ottani magyar külképviselettel felülhitelesíttetni. Szerintem.

HE0222 # 2005.09.21. 19:03

Köszönöm.

giuseppa # 2005.09.21. 16:37

A külföldi cég cégkivonatát kell OFFI fordításban becsatolni és az aláírásra jogosultak aláírási címpéldányát, vagy az annak megfelelő okiratot, ezt is fordíttatni kell.

HE0222 # 2005.09.20. 15:38

Sziasztok,

társasági jogi szakértők, légyszi segítsetek.Adva van egy magyar Kft. és egy távol-keleti ország-béli (ott bejegyzett, és ottani jogszabályok égisze alatt alakult)Kft., akik "elhatározzák", hogy ketten mint tulajdonosok, alapítanak egy magyar Kft.-t. Kérdés, hogy a Cégbíróság el fogja -e fogadni a külföldi cég adatait igazoló okiratokat, ottani cégkivonatokat? Tudom, beszélni is lehet a cégbíróval, csak arra lennék kiváncsi, van-e valami gyakorlati különlegesség, amire oda kell figyelni, aki már csinált ilyet, légyszi ossza meg tapasztalatait.