egyszerűsített végelszámolás


Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.02. 09:48

Rosszul olvastad.

Vali72 # 2019.05.02. 09:45

Egyszerűsített végelszámolásnál is kell ügyvéd? Nem az lenne a lényege, hogy ott nem kell fogadni? Minden médiában ezt olvastam.

oligaliga # 2019.05.02. 08:45

Vali72

Ügyvédet KELL fogadnod, mert ez már a törlési szakasz, amit a Cégbíróság előtt kell folytatni. Ott pedig KÖTELEZŐ a jogi képviselet. Az ügyvéd készíti el és adja be a nyomtatványt.

Vali72 # 2019.05.02. 07:58

Hol és hogyan töltöm fel az elkészített vagyonfelosztási javaslatot és határozatot???

köszönöm.

ObudaFan # 2019.05.01. 08:49

Kötelező jogi képviselet van a cégbíróság előtt.

Vali72 # 2019.04.30. 13:37

Finishbe értem egy Bt. egyszerűsített végelszámolásában. Be kellene küldenem a vagyonfelosztási javaslatot és a megszűnő határozatot. Azt írták, hogy ehhez minta van, amit ki kell tölteni és elektronikusan feltölteni. Sehol sem találok mintát és hol lehet ezt feltölteni?
Előre is köszönöm ha valaki segít ebben.

ObudaFan # 2018.09.13. 10:53

Itt, a 15. sz. mellékletben:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.13. 08:20

Szerintem ügyvédköteles az eljárás továbbra is.

Cathy1980 # 2018.09.13. 08:15

Egy Kft. végelszámolását a 2018. július 1-jétől hatályba lépett egyszerűsített végelszámolás keretében szeretnénk megszüntetni. A végelszámolási eljárás az adóhatóságnál már megindult, a cég a v.a. toldatot is megkapta. A hitelezők értesítése megtörtént, a határidő hamarosan lejár, így a végelszámolás befejezéséhez kellene elkészítenünk a záró dokumentumokat. A Ctv. 111. § (1) bekezdés c) pontja szerinti vagyonfelosztási javaslathoz a mintát már megtaláltuk, de a Ctv. 115.§ (2) bekezdése szerint a 111. § (3) bekezdésében megjelölt határozat is kizárólag a jogszabályban meghatározott iratminta megfelelő kitöltésével készíthető el. A kérdésem, hogy ezt az iratmintát hol találjuk meg?
Segítségüket előre is köszönöm!

ObudaFan # 2011.01.12. 16:11

Végelszámolási eljárást kell indítani, ügyvédre és könyvelőre szükség lesz.

ijenci # 2011.01.12. 15:12

10 éve alapított Kft esetében, aminek semmilyen bevétele nem volt, nem működött a Kft, nincs tartozása; szeretném megkérdezni, hogy mi a módja a megszüntetésének ill. mennyibe kerül a megszüntetés.
Köszönöm

ObudaFan # 2010.06.23. 12:16

Ha a munkadíjban is megegyezünk, akkor semmi akadálya.

szuperka # 2010.06.23. 09:58

Kedves ObudaFan ! Tegnap volt a tárgyalás, a biróság emailban elküldi nekem a jegyzőkönyvet. Ha megérkezik átküldhetném az email-cimére ? köszönöm előre is.

ObudaFan # 2010.06.22. 10:31

A hitelezői bejelentésre nyitva álló végső határidő jogvesztő. Ezzel együtt azért az elsőfokú ítéletet látni kellene.

szuperka # 2010.06.22. 10:02

Szretnék még egy kis segitséget !
A Bt-vel kapcsolatos válaszok megnyugtattak, de a biróság fizetésre kötelezett, fellebbezésnek van helye.

  1. A felperes azzal védekezett, hogy nem tudta időben a hitelezői igényét bejelenteni, mert perben állt a szolgáltatóval, akinek én tartozom. Én mint laikus, ugy gondolom, perbe vonhatott volna, vagy felszólithatott volna, vagy akkor is beadhatta volna a fizetési meghagyást és akkor felkerül a hitelezők közé, és megegyezésre is lett volna lehetőség.
  2. A biró felhozta indoklásul, hogy öt évig nem évül el ez a követelés sem. Ezt nem értem, mert én magánemberként voltam a tárgyaláson, megemlitve, hogy nem vagyok jogosult/a felszámoló jogköre/ a téma meg a céget érinti.
  3. Szeretnék fellebbezni, mert sajnos nem nagyon van lehetőségem az összeget kifizetni.

Előre is köszönöm a választ.

ObudaFan # 2010.06.19. 09:14

Akkor valóban nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.18. 13:52

Ha nem jelentették be hitelezői igényként a jogvesztő határidőben, akkor a beltaggal szemben sem érvényesíthető a követelés.

ObudaFan # 2010.06.18. 13:35

Mivel beltagként felelős leszel, ha a cég nem tud fizetni, így esetleg célszerű magát a tartozást megnézni, hogy tényleg jogos-e.

szuperka # 2010.06.18. 12:07

Kedves Kovács Béla Sándor, köszönöm szépen a választ, nem a cég nevére jött a levél, hanem az enyémre. Az előző fizetési meghagyásnál ellentmondással éltem, ennek ellenére a tárgyalási időpontot kitüzték. Az ellentmondásban szerepelt, hogy forduljanak a felszámolóhoz és az is, hogy már a bejelenthetőségi határidő a hitelezők részére lejárt. A hitelező beadványában szerepel, hogy a felszámoló elutasitotta, persze biztos azért, mert már egy éve lejárt a követelés beadhatósága. Ennek ellenére lesz tárgyalás, ahol ugyanezt tudom csak elmondani. A felszámolási végzés nem érkezett még meg hozzám, de állitólag a céget már törölték. Tudok még valamit felhozni az érdekemben a tárgyaláson ? Köszönettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.17. 10:38

Nem is lenne szabad átvenned a cégnek érkező küldeményeket, mert nem vagy képviselője. De ha már átvetted, akkor továbbítsd a felszámolónak.

Ha viszont te is kötelezett vagy azon a fizetési meghagyáson - ami nagyon is valószínű -, akkor azt teheted, ami rá van írva: fizethetsz vagy ellentmondhatsz. Az ellentmondás alapulhat azon, hogy a követelés már megszűnt, mert a jogosult nem jelentette be a felszámolási eljárásban. Erről azonban biztosat kellene tudnod. Megint csak a felszámolótól.

szuperka # 2010.06.17. 10:23

Szeretnék segitséget kérni az alábbiakban:
A Bt-m 2008.juniusa óta felszámolás alatt áll.2009. októberében számla kifizetés elmaradása miatt - melyről fizetési felszólitás, előzetes értesités nem érkezett - fizetési meghagyást küldött a biróságra a helyiség bérbeadója, nem a szolgáltató, akinek állitólag tartozunk. Ekkor tájékoztattuk a fiz.meghagyás kibocsátóját, hogy a Bt felszámolás alatt áll, forduljanak a felszámolóhoz. 2010.januári dátummal ujabb fizetési meghagyás. Tekintve, hogy a felszámolás befejezéséről még nincs tudomásom, kérném válaszukat mi a teendőm, rövid időn belül per lesz.
Én ugy tudom, hogy a felszámolás közzétételétől számitott 40 napon belül, vagy 180 napon belül kell az hitelezőnek az igényét bejelenteni a felszámoló felé, ezen tuli igények jogvesztéssel járnak. Mi a teendőm most ? Választ nagyon köszönöm, sürgős lenne.

ObudaFan # 2010.06.11. 17:19

Sajnos ezt már be kell fizetni szerintem.

mackinga # 2010.06.11. 14:11

Szeretnek segitseget kerni.
A helyzet roviden a kovetkezo:
Ferjemmel alapitottunk egy bt-t 2004-ben. Neki volt foallasa (alkalmazott). Azert csinaltuk a ceget, hogy ha van plusz munkaja, tudjon szamlat adni. O a beltag, en a kultag vagyok.
2004-ben volt a legnagyobb forgalom, volt egy kis munka es vasaroltunk eszkozoket. A kovetkezo evekben ez egyre csokkent. 2007-tol mar egyaltalan nem adtunk ki szamlat, de persze kiadas volt (adok, stb.). 2007-ben kimentunk Angliaba. A ceget nem szunetettuk meg, mert talan meg hazajovunk es folytatjuk. De mar valoszinuleg nem jovunk haza. A konyvelo is mondta, hogy meg kellene szuntetni, mert igy csak kiadasok vannak. De az az ugyved, akinel alapitottuk a ceget, 200.000 Ft-ert szuntette volna meg. Kerestunk egy masik ugyvedet. O csak 70.000-et kert. Igy belevagtunk. Marc. 1-jevel kezdtuk a vegelszamolast. Az ugyved kert a kozlonyben valo megjelentetesre 2×15.000 Ft-ot. A konyvelo szolt, mikor kellett utalni kisebb (3000 Ft) osszegeket. En lettem a vegelszamolo, mivel en gyakrabban tudok hazajonni, nem dolgozom. A ferjem tagi kolcsont adott a cegnek, ha kellett valamilyen adot fizetni (mivel a cegnek nem volt bevetele). Kaptunk egy apeh ellenorzest, most hazajottem es elmentem a konyvelovel. Vegul azt hoztak ki, hogy a targyi eszkozok nem erdeklik az apeh-et, csak a tagi kolcson. Az evek soran 1.600.000 Ft lett. Ennek kell a 25%-at befizetni, mivel ez ajandekozas. De valahogy 700.000 Ft-ot hoztak ki a vegere es egy het all rendelkezesunkre, hogy befizessuk.
A konyvelo nem szolt, hogy ilyen varhato. Meg is kerdeztem az ugyvedet es konyvelot, hogy milyen kiadasokra szamithatunk meg. A konyvelo mondta, hogy kb. 3000 Ft lesz meg valami.

Kerdeseim:
Ezt biztos, hogy be kell fizetni? Nem csak a 2010. jan. 1-je utan keletkezett tagi kolcson utan?
Ezt bevetelnek ertekelik, pedig nem volt az.
Milyen lehetosegeink vannak?
Sajnalom, ha kicsit hosszura sikeredett, remelem ertheto voltam.
Valaszukat elore is koszonom!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.01. 16:38

Az aláírásminta a címpéldányt helyettesíti, így ha a végelszámoló azonos a korábbi vezető tisztségviselővel, akkor természetesen nincs rá szükség.

ede01 # 2010.04.01. 11:45

Az egyszerűsített végelszámolásnál kell készíteni egy végelszámolást elhatározó határozatot, amely elfogadja, többek között a végelszámolás nyitó mérlegét, eredménykimutatását stb. A határozatban módosítani kell a társasági szerződést, mivel a cég törléséig a társaság cégneve v.a. toldattal szerepelhet. Vissza kell vonni a vezető tisztségviselő képviseleti és cégjegyzési jogát és ki kell jelölni a végelszámolót - aki általában a vezető tisztséviselő - és ügyvédi aláírás-minta elkészítés mellett fel kell ruházni képviseleti és cégjegyzési joggal. A végelszámolónak ugyanis igazolnia kell képviseleti jogát, amikor eljár pl. az APEH-nél a záró adóbevallások aláírásakor, illetve amikor kikéri a kötelezően becsatolandó NYUFIG igazolást, hogy a munkavállalók adtait átadta a "nyugdíjfolyósító igazgatóságnak". Kültag nem lehet végelszámoló, mivel a végelszámolónak meg kell felelnie a vezető tisztségviselőkre vonatkozó tv-i rendelkezéseknek. Ezt követően a fenti iratokat, valamint a végelszámolás befejezéséről hozott határozatot, a záró mérleget stb., a végelszámolási hirdetmény megjelentetésének igazolását stb. be kell nyújtani a cégbíróságnak. A végelszámolást elkezdő határozat és a végső cégbírósági beadás között nem telhet el 120 nap. A cégbíróásg ezt követően 3 hóanpra felfüggeszti az eljárást, amig az APEH-től beszerzi azt a nyilatkozatot, miszerint a cégnek nincs adótartozása. Az egyszerűsített végelszámolásnál még számítani kell egy iszonyatosan nagy APEH revízióra, úgyhogy ez nem is annyira egyszerű.