Végrehajtási okirat közjegyzői FMH nélkül


Rezeske # 2019.01.18. 18:28

illetve mi ez a Felperesek kézbesítési megbízottjai? A kitöltési útmutató elég szűkszavú, pedig 3-an olvasgatjuk :-(

Rezeske # 2019.01.18. 18:16

Sziasztok. Töltögetjük tesómmal ezt a elektronikus adatlapot, és van egy iylen oldal is:

4. OLDAL
-
FELPERESEK KÉPVISELŐI
Az oldalon a
polgári peres eljárásban keresetet indító fél
képviselőjének (nem jogi
képviselőjének)
adatai
adhatóak meg.

Itt megadhatja természetes személyként a feleségét a tesóm, vagy nem szükséges?

Rezeske # 2019.01.18. 12:19

oligaliga,

sajnos, nincs scannerük :-(

Ezt az e-signo-dolgot megkérdezik az IT-s haverjuktól...

oligaliga # 2019.01.18. 12:16

Én speciel az ne-szignó-hoz kapcsolódó e-lapolvasót használom, ami alapvetően szkenner program, de közvetlenül is becsatolhatsz fájlokat, egymás után többet, rendezgetheted is a sorrendet. A mentésre már pdf-ben kerül sor, így nem kell külön összefűzőt használni.

Egyetlen hátránya, hogy a teljes e-szignót kell hozzá telepíteni. Bár ez nem olyan nagy program, és elektronikus iratok olvasásánál kifejezetten jól jön.

Rezeske # 2019.01.18. 12:13

bocsi gerbera,
hamarabb írtál, mint ahogy én belinkeltem volna a szoftverről a linket:-)

Rezeske # 2019.01.18. 12:11

elég régi cikk, dee ilyesmi szoftverre gondoltok?

https://hvg.hu/…10_pdf_2_jpg

gerbera317 # 2019.01.18. 12:09

Persze, nincs azzal semmi gond. Kép nyomtatása pdf-be, csak egy pdf-nyomtatót (pl. Cute Pdf Writer) kell telepíteni a számítógépre. Telefonról esélytelen. És ha pdf, akkor nem 1. oldal, 2. oldal stb, hanem egyetlen összefűzött pdf-et kell létrehozni (pl. pdf-staplerrel).

Rezeske # 2019.01.18. 12:09

gerbera317,

úgy érted, hogy mondjuk lefotóznak 5 különféle oldalt, azt az 5-öt próbálják meg egyetlen pdf-be kiíratni, és azt az egy pdf-et csatolják, mint mellékletet?

Rezeske # 2019.01.18. 12:08

Én azt tanácsoltam az előbb nekik, hogy minden egyes lapot egyesével fotózzanak majd le, és a megfelelő szoftverrel mentsék el egyenként pdf-ként, ahogy Te is írtad, majd csatolják fel a keresetlevélhez, ahogy le van írva....

oligaliga # 2019.01.18. 12:02

Ne kizárt a több fényképnek egy pdf-be nyomtatása, csak a megfelelő szoftver kell hozzá. A nyomtatványhoz pedig úgy kell csatolni, hogy egy irat - egy fájl (akkor is, ha több oldalas).

gerbera317 # 2019.01.18. 12:00

Csak óvatosan a fotózással! Én a különőálló jpg-ben megküldött mellékleteket mint ügyintézésre alkalmatlant ki szoktam b@szkodni, különösen akkor, ha nekem kellene az elforgatással is bíbelődnöm. Melléklet csak egybefűzött pdf legyen! A fotó felejtős.

Rezeske # 2019.01.18. 11:53

igen, ezt épp pár perce olvastam.....ezt már megoldják valahogy, elvileg van IT-s ismerősük :-)

oligaliga # 2019.01.18. 11:50

A lényeg, hogy a nyomtatványhoz pdf-et lehet csatolni, szóval a lefényképezett iratot pdf-be kell menteni vagy nyomtatni. (letölthetők olyan szoftverek, amikkel lehet pdf-be nyomtatni).

Rezeske # 2019.01.18. 11:43

oligaliga,

köszönöm.Ez így nagyon jó, mármint az, hogy fotózni is lehet, mert legközelebb jövőhéten lesz a sógornőm olyan helyzetben, hogy scannelni tudjon...így viszont akár ma este is, még együtt fel tudnak tölteni mindent :-)

oligaliga # 2019.01.18. 11:41

A csatolás egyszerű:

Beszkennelitek az iratot vagy lefényképezitek,. a lényeg, hogy pdf-ben legyen elmentve.

A nyomtatvány kitöltése közben/után a Fájl menüből kiválasztjátok a Csatolmányok kezelése menüpontot, a többi magától értetődik.

Rezeske # 2019.01.18. 11:39

oligaliga,

nagyon köszi. Lesznek mellékletek is,csatolmányok, azt még kiderítjük, hogyan lehet felcsatolni (pl. végrehajtásról szóló értesítés, munkabér letiltásról szóló levél, stb...)

oligaliga # 2019.01.18. 11:24

Rezeske

Igen, ebben a perben a P01-19-01 számú keresetlevél nyomtatványt is ki lehet tölteni.

Kitöltés után az ÁNYK-ból közvetlenül beküldhető az Ügyfélkapun keresztül.

Rezeske # 2019.01.18. 11:16

gerbera317,

persze, ezt tudjuk, hogy a 2 nem függ szorosan össze, meg ugye ott van még az 5 év passzív státusz...csak szeretné majd rendezni tesóm ezt az ügyet mindenféle módon, ezért írtam....

gerbera317 # 2019.01.18. 11:06

A végrehajtás megszüntetése és a KHR-ről való levétel két külön dolog. A követelés ha elévült is, a KHR-en való tartás független ettől.

Rezeske # 2019.01.18. 10:59

gerbera317,

az egyik legszebb és legtisztább mondat, amit olvashattunk :-)

"az fmh-t követően CSAK VÉGREHAJTÁSI CSELEKMÉNY szakítja meg az elévülést? A jogosult adóshoz intézett emlékeztető levele NEM VÉGREHAJTÁSI CSELEKMÉNY."

Bár nem vagyunk jogászok, sőt, közelében sem vagyunk, de egyre jobban az az érzésünk, hogy megnyerjük a pert, ahogy ezt már többen is írtátok.
Ettől függetlenül tesóm azt mondja,fizetne Ő valamennyit, ha megérkezik a jogerős ítélet, hogy a faktor bukott, felkeresi őket egy megállapodás miatt, meg azért, hogy a KHR-ről levegyék, tehát nem akar Ő adós maradni..csak nem mindegy, mennyivel :-(

gerbera317 # 2019.01.18. 10:47

Vadsuhanc, mi nem érthető abban hogy az fmh-t követően CSAK VÉGREHAJTÁSI CSELEKMÉNY szakítja meg az elévülést? A jogosult adóshoz intézett emlékeztető levele NEM VÉGREHAJTÁSI CSELEKMÉNY. A Kúria nélkül is tudtuk, de idézzük a Kúriát: végrehajtási cselekmény, ezek sorában elsőként a végrehajtás elrendelésére irányuló kérelem az, ami megszakíthatja az elévülést, és semi más. Mit szeretnél még ezer ragozni?

Rezeske # 2019.01.18. 10:43

Jól sejtem, hogy ezt az űrlapot kellene le-majd kitöltenie tesómnak, és beküldeni ÁNYK-val?

https://birosag.hu/…agonkeruleti

Vadsuhanc # 2019.01.18. 10:16

Tisztelt gerbera317 és kedves oligaliga!

Nagyon szépen köszönöm a reagálásokat. Már látom hol és miben tévedtem, leragadtam a Vht.-nél.

A válaszaitokból kitűnik, de szeretnék egy rövid választ kérni az alábbi kérdéseimre:

Amennyiben egy fizetési meghagyás jogerőre emelkedik X összegben a jogosult írásbeli felszólítása nem szakítja meg az elévülést kizárólag ha a fizetési meghagyásra alapozva végrehajtási kérelmet terjeszt elő?

Amennyiben a jogosult az X összeggel kapcsolatos FMH jogerőre emelkedése után 5 évvel egy felszólítást intéz hozzám X+Y ( y új követelés ) az X összegre akkor is vonatkozik az elévülés?

Még egyszer köszönöm az eddigi válaszokat és hozzászólásokat, ismét sokat tanultam tőletek és ismét sokat segítettetek!

Rezeske # 2019.01.18. 09:52

oligaliga,

pont hasonlót kérdeztem tegnap este, csak szerintem már mindenki álmos lehetett (nem csoda).

Találtam valahol egy linket erről, hogy fel lehet adni talán az ANYK-val, vagy nem tudom, miről, de ha kárhetem és van esetleg egy kvázi naprakész linked arról, hogy pontosan mit és hogyan kell csinálni az elektronikus beadáskor, akkor nagyon hálás lennék...
Mégiscsak egyszerűbb, mint rahedli papírt töltögetni. Megkérdeztem tesómat, van nekik (mindkettőjüknek) ügyfélkapujuk természetesen.

oligaliga # 2019.01.18. 09:34

Kisebb mennyiség lesz az, ha Ügyfélkapun keresztül megy be. Ott csak egyszer kell csatolni.

Vadsuhanc

Könyveket lehetne az elévülés témájával megtölteni, de egyet ne felejts el: az elévülés akkor kezdődik, amikor a követelés esedékessé válik.

Ajánlom figyelmedbe a Kúria 2017.6.183. számú határozatát, ami pont ugyanezt a kérdést járta körül. A döntés lényege, hogy a követelések (igények és jogok) elévülését meghatározó határidők nem eljárásjogi jellegűek, hanem a követelések érvényesítésének anyagi jogi korlátozásai. Ha az elévülést megszakító perben a bíróság jogerős határozatot hozott, a követelés elévülése a jogerős határozat meghozatalától kezdődik újra; a végrehajthatóságtól kezdődően az elévülést csak végrehajtási cselekmény, ezek sorában elsőként a végrehajtás elrendelésére irányuló kérelem szakítja meg, feltéve hogy a kérelem az elévülés bekövetkezése előtt beérkezik az elsőfokú bírósághoz [1959. évi IV. tv. (régi Ptk.) 327. § (2) bek., 1952. évi III. tv. (Pp.) 217. § (6) bek., 1994. évi LIII. tv. (Vht.) 13. § (1) bek., 57. § (1) és (4) bek.].

Minden egyéb csak szőrözés a végrehajtható vagy végrehajtandó szó körül.