Végrehajtási okirat közjegyzői FMH nélkül


Rezeske # 2018.11.27. 19:23

gerbera,

ezeket is a testvérem kérje a végrehajtótól?

Bocs, hogy butaságokat kérdezek a nevében, de jó az, ha mindent át tudok neki adni holnapra :-(

gerbera317 # 2018.11.27. 19:21

...és ne felejtse el közölni a felhívás eredményét. És nehogy belterjessze a bírósághoz se a kérelmedet, se a felhívásra kapott választ...

Rezeske # 2018.11.27. 19:17

KBS,

nagyon köszönöm, már el is küldtem tesómnak a tudnivalókat....

Remélem, holnap kedvező hírekkel tud szolgálni Ő is nekem, és én is Nektek :-)

Ezt nem is gondoltuk volna, hogy elévülhetett a követelés, bár utólag végiggondolva, ha valami 2010-ben emelkedett jogerőre, akkor eddig hol keringett az ügy?

Sajnos, nem értünk ezekhez a dolgokhoz :-(

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.27. 19:14

Kifejezetten azt kérje, hogy folytassa le a Vht. 41. § szerinti eljárást. Az se baj, ha elmagyarázza neki, hogy ez azt jelenti, hogy közölje a végrehajtást kérővel, hogy az adós szerint a követelés elévült, és hívja fel, hogy nyilatkozzon, elismeri-e az elévülést.

Rezeske # 2018.11.27. 18:49

Szia kedves KBS,

holnap, ha a tesóm bemegy a végrehajtóhoz, akkor hivatkozhat erre a törvényre, amit írtál, és amit nagyon köszönök Neked?

A végrehajtó "hivatalból" mit kell, hogy csináljon, mit várhat el tőle?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.27. 18:47

Akkor az alighanem elévült. Vht. 41. § szerinti eljárás, és ha az eredménytelen, akkor per.

Rezeske # 2018.11.27. 16:44

bera317, bocsánat elírtam : a helyes dátum a jogerőre emelkedésnek 2010.10.29 (alig tudom elolvasni, de telefonon bediktáltattam).

Mit tud ez esetben csinálni szerinted?

Rezeske # 2018.11.27. 16:43

Kovács_Béla_Sándor : ahogy gerberának is írtam: a végrehajtás lapon az szerepel. hogy 2010.10.29-én emelkedett jogerőre az állítólagos FMH. ilyenkor mi a teendő, mit tud tenni a bátyám?

Rezeske # 2018.11.27. 16:41

gerbera317: most bekértem végre az összes oldalát a doksinak, amit kapott: amit javasoltál, és a 7-es pontban ez olvasható: A végrehajtási fizetési meghagyás adatai
Ügyszáma : xyz, A fizetési meghagyás jogerőre emelkedésének napja: 2010.12.29

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.27. 16:13

Az lenne még fontos, hogy átvette valaki azt a fizetési meghagyást, vagy beállt a kézbesítési fikció. Ha az utóbbi, akkor még ellent lehet mondani. (Még 15 napig.)

gerbera317 # 2018.11.27. 16:02

A jogviszony létrejötte: 2005.11.17, követelés lejárata: 2009.02.20
Viccelsz, úgy-e? A vh-lapnak ne a 8. pontját (2018.01.01. előtt 7. pontját) nézegesd, hanem a 7. pontot (2018.01.01. előtt 6. pontot)! Ott fogod megtudni, mikor emelkedett jogerőre a fizetési meghagyás (fmh), abból 15 napot visszaszámolva pedig azt, mikor tekinti a közjegyző kézbesítettnek a fmh-t. Ugyanott egyebet is meg lehet tudni, de azt majd holnap tárgyaljuk ki.

Rezeske # 2018.11.27. 15:47

Ha bemegy a végrehajtóhoz, Ő meg tudja neki mutatni esetleg, hogy mondjuk, tényleg nem vette át az FMH-t, mert mondjuk, nem kapott értesítőt, ami ugye mostanság eléggé sokszor előfordul a posta esetében? Ugye ez esetben egyértelműen a kézbesítési vélelem kerül folyamatba, de valamit akkor is tud tenni, hogy a saját igazát megtudja, nem?

Rezeske # 2018.11.27. 15:45

Szia,

én is ezt kérdeztem tőle, de esküszi, hogy semmilyen FMH-t nem kapott. Elhiszem neki, mert egyrészt a bátyám, másrészt meg nem lenne értelme, hogy hazudjon, magával tolna ki szerintem...Most turkál az iratai között, hátha megtalálja, miről van szó, mert azt mondja, semmilyen emléke nincs arról, hogy Ő 2005-ben bármiféle hitelt vett volna fel, vagy akár kezesnek elment volna, bár ez utóbbira azt mondja, nagyobb az esély, ha egyáltalán....

Én azt tanácsoltam neki, holnap haladéktalanul menjen be a VH-irodába, ha lehetősége engedi, és tisztázzák le, mi alapján lett a végrehajtási okirat kiállítva, és ha úgy érzi, hogy valami nem OK, akkor állíttassa le, bár ezt nem tudom, hogyan lehet hivatalosan megtenni...Az, hogy ez egy elvileg 13 éves történet, eléggé fura, nekem is....eddig mit csinált a Faktoring?

Vadsuhanc # 2018.11.27. 15:36

Az nem lehet, hogy a bátyád nem vette át a FMH-t vagy esetleg az elmúlt években elköltözött arról a címről amelyet az OTP-nek megadott?

Rezeske # 2018.11.27. 15:24

Most átküldte emailben a doksit a bátyám, ilyen dátumok vannak a lapon:
A jogviszony létrejötte: 2005.11.17, követelés lejárata: 2009.02.20

Mi a fene ez a lassan több, mint 10 éves történet? Annyit látok a lapon, hogy kölcsönszerződésről van szó, feltételezem, OTP-s lehet.

Rezeske # 2018.11.27. 15:11

Tisztelt Hozzáértő Kollégák!

Bátyám mai napon kapott egy felhívást, tartozás haladéktalan megfizetésére egy bírósági végrehajtótól.
A leírás szerint a végrehajtást egy közjegyző kérte, xyz végrehajtási lappal.

Lehet, én tudom rosszul, de nem kellett volna a tesómnak kapni egy FMH-t a közjegyzőtől, mielőtt bírósági végrehajtó jelentkezik nála?

Ráadásul a közjegyzői végrehajtási lapon, az ügyszámban 2018 szerepel, tehát valami idei lehet a történet....

Az más kérdés, hogy mi ez a tartozás, én azt nem tudom, állítólag valami OTP Faktoring-os történetről van szó.

Mit tud tenni, hogy legalább addig leálljon a végrehajtás, ameddig tisztázza, egyáltalán miről van szó?

Előre is köszönöm a segítséget bátyám nevében is.

ps. nekem is volt sajnos egy hasonló ügyem, de én kaptam előtte FMH-t közjegyzőtől...