Végrehajtási jogi fórum


Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.05. 10:49

A végrehajtó és a bíróság is engedélyezhet részletfizetést. Persze, nem öt évit.

gerbera317 # 2013.01.04. 12:01

és mivel ott nem találta, inkasszót nyújtott be.

Helytelenül következtetsz. Nem azért inkasszózott, mert nem találta, hanem mert a címről "nem keresté"-vel pattant vissza a végrehajtható okirat. Mivel az így kézbesítettnek tekintendő, jöhetett a soron következő végrehajtási cselekmény, ami éppenséggel az inkasszó volt.

kreppke # 2013.01.04. 09:54

Sziasztok

Mit lehet tenni a következő esetben? A végrehajtó rossz címen kereste az adós vállalkozást és mivel ott nem találta inkasszót nyújtott be.
Köszönettel

  • Kreppke-
guba" # 2012.12.13. 16:42

Én konkrétan semmire. Csak (ezzel a névvel) írtál négy közhelyet.

vegrehajtasugyintezo # 2012.12.13. 16:39

nevess (ha téged szórakoztat a saját tudatlanságod...)

végrehajtó1 # 2012.12.13. 16:35

Mire vagy kíváncsi?:)

guba" # 2012.12.13. 16:30

Olvasgatva a hozzászólásokat jókat nevetek.:)

Az igazán autentikus véleményt akkor nem tudjuk meg...:)

vegrehajtasugyintezo # 2012.12.13. 16:20

végrehajtót megvesztegetni nem egyszerű eset... (ennél többet ér neki a praxisa...)

végrehajtó1 # 2012.12.13. 16:15

Olvasgatva a hozzászólásokat jókat nevetek.:)

Minden hozzászólónak igaza van.Vannak ennél csúnyább esetek is.No meg persze tisztességes végrehajtók is.Ez egy nagyon zárt világ.Ma nekem holnap neked...

guba" # 2012.12.13. 16:10

A végrehajtó az érkezett legmagasabb ajánlatot üti le, akkor is, ha neki nem osztanak, és a gazdaságosság elvéből következik, hogy ezért nem is osztanak neki.

Pontosan így van. A végrehajtót nem hívják fel és nem osztozkodnak vele, mert a végrehajtó annak fogja adni, aki a legtöbbet ígér. A végrehajtónak az az érdeke, hogy a kocsi minél magasabb áron keljen el, ezért az okos végrehajtónak van egy embere a licitálók között, aki nem pisil be attól, hogy "öreg innen élve nem mész el".
A licit előtt a nepperek már tartanak egy felmérést, ahol megállapítják, hogy ki ígéri a legtöbbet a kocsiért. Ez úgy történik, hogy egy füzetbe felírja mindenki, hogy mennyit ér meg neki a kocsi. A liciten már senki nem licitál, csak aki előzőleg nem volt beavatva, és azt hiszi, hogy nyerhet. Nem nyerhet. Akkor is rálicitálnak a nepperek, ha ő többet ígért mint bárki más, csak azért, hogy példát statuáljanak: itt csak mi nyerhetünk.
Ilyenkor ki jár jól? Mindenki a neppereken kívül. A végrehajtó az adós és a beépített ember.Nem verik szét sem az autót, sem a tisztességes licitálót. Csak nagyon kevés olyan ember van, aki nem fél a "maffiától". Ezek piti alakok, ócska hangemberek.
És elhihetitek, hogy így van(inkább csak volt), mert én ezt nem hallomásból tudom.

vegrehajtasugyintezo # 2012.12.13. 16:03

Fehérvári főnepper... (KBS is fehérvári) Te meg, ha egyszer voltál már árverésen, azt hiszed tudod hogy működik...
(ugyan már királylány)

ius latratus # 2012.12.13. 15:24

Ki az a Török István?

ius latratus # 2012.12.13. 15:23

Na, ilyen az eredmény, ha az ember felületesen olvas.
Majdnem ugyanazt írtam, amit gerbera317.
Bocsánat.

ius latratus # 2012.12.13. 15:20

Én is voltam már.
Csoda lett volna, hogy a végrehajtó - látva a csődületet - eredménytelennek nyilvánította az árverést?
Ugyanis ez történt.

vegrehajtasugyintezo # 2012.12.13. 15:12

vagy "másik tv.-t" nézünk...
Runningman és én is voltunk már árverésen... és Te?
Vagy KBS?
(Török István személyesen is vagy csak névről ismerős?)

gerbera317 # 2012.12.13. 07:32

Hát, lehet, hogy én az ország rosszul összerakott felén lakom, de itt ilyen nincs és nem is volt, és főleg nem lesz. Mellesleg nem is logikus, hogy egy közokiratban (árverési jegyzőkönyv) megállapított árverési vételár kifizetése után miért kellene az árverési vevőnek tejelnie a végrehajtó kezeihez.

A személyes ingóárverés mindig is kótyavetye volt, ebből a gépjármű pedig mindig is a nepperek biznisze volt. Ők egymás között valóban osztanak pénzt, hogy ne legyen licit. A végrehajtó az érkezett legmagasabb ajánlatot üti le, akkor is, ha neki nem osztanak, és a gazdaságosság elvéből következik, hogy ezért nem is osztanak neki.

Ellenpéldaként hadd említsem, hogy én meg már láttam olyat, hogy a végrehajtó a kikiáltás utáni egyezkedést látva megállapította, hogy nem érkezett érvényes ajánlat, és elhajtotta a neppereket.

KBS is írta már: túl sokat néztek tévét.

runningman # 2012.12.12. 20:51

végrehajtásiügyintéző:
Az én kisvárosomban a 2000-s évek elején egyenesen együttműködött a végrehajtó a nepperekkel. Három neppercsapat volt, ezek megtárgyalták minden árverés előtt a vételárat egymással és a végrehajtóval telefonon. Véletlenül jöttem rá, az egyik árverés előtt az egyik főpatkány összegeket mondott a telefonjába, végül megállapodott kettőben vagy háromban. Annyiért mentek el a következő két/három árverés autói, minimumár felett 5-10-15.000 ft-tal, egymás után félóránként következtek az árverések. Ezekután mindig direkt figyeltem a főpatkányokat, többször sikerült elcsípni, hogy mennyiért kelnek majd el a kocsik, milyen feltételekkel, kinek mennyi jár majd, mennyit oszthatnak maguk közt, mennyi a "törvény emberéé"... Néha egyenesben is ment az alku, annyira nem zavartatták magukat.

Egy árverésen egy neppercsapat volt, plusz két-három tag a másik két csapatból. Ha "baj" volt (kívülálló csapat vagy konkurrens csürhecsapat az országból), hívták egymást és özönlöttek a helyszínre a saját alkalmi csürhetagok és a másik két csapat is.

Mit kerestem ott: tudtam, hogy sorra fogok kerülni és akkor már rebesgettek rosszakat az árverésekről, tudni akartam mire számíthatok. Az elsőn majdnem megvertek, de később látták, hogy ártalmatlan vagyok és csak figyelek, de nem szólok bele soha. Ócska trabantot, wartburgot, ladát még hagytak is volna venni. Amikor rámkerült a sor, már tudtam mit lehet tenni, hogyan lehet őket kihagyni a buliból. Úgy is lett - mondjuk utána beigérték, hogy agyon leszek ütve, dehát üzletemberek ezek elsősorban, belőlem meg profit már nem nézett ki.

runningman # 2012.12.12. 20:26

gerbera,

a végrehajtó azért értékeli felül az autót, mert a saját hasznát tartja szem előtt. Jóindulatú verzióm szerint keres 10-15.000 Ft-t, sok kicsi sokra megy.

Rosszindulatú verzióm szerint több pénz múlik rajta:
Legyen egy kocsi forgalmi értéke 1.000.000 Ft. A hiénák elviszik a törvényes minimumon (valóban, ez már nem 25%, régebben negyedár volt), a végrehajtó díjazása 35.000 Ft. Plusz a minimum és a majdani eladási ár (950.000) közötti különbözet mondjuk fele, amit a főpatkánytól kap zsebbe feketén, ami persze nem bizonyítható. Ez együtt igen szép pénz, mondjuk 35.000 hivatalosan + 300.000 ft feketén.

Van egy kockázati elem: ha a becsérték megegyezik a forgalmi értékkel, úgy árverésen kívüli de árverési vétel hatályával megvehetné a kocsit strómanon keresztül a (volt) tulajdonos, vagy kereshetne rá vevőt, csökkentendő az elszenvedett veszteségét. Ebben az esetben a végrehajtó kapna 100.000 ft-t hivatalosan. Túl nagy bukta az előző esethez képest és nagyon sok autótulajdonos próbálná így minimalizálni a veszteségét.

Nézzük meg mi történik, ha az egymillíós kocsit felülértékeli 1.5m-ra. Megveszi a haverihiéna minimumáron 525.000-ért. Eladja 950.000-ért. A végrehajtó kap hivatalosan 52.500-t, feketén meg 210.000-t haverihiénától. A csürhe elhajtja a kívülálló érdeklődőket, lásd előző írásomat.
Szerintem ezért van a felülértékelés és nem 10-15.000 ft-k miatt. Nem kell drasztikusan túlértékelni, de annyira túl kell, hogy a becsértéken megvenni árverésen kívül senkinek ne érje meg.

Annyit érdemes tudni, hogy ezek az árverési csapatok a legritkább esetben állnak annyi önálló árverezőből ahány ott megjelenik. Rosszabb helyeken egy nepper vezényli ki a talpasait, azaz MIND egyetlen vevő érdekeinek megfelelően viselkedik, szerény díjazás fejében. (Árverésenként a leglepukkadtabbak 500 Ft-tól!!!, de mennek egy nap ahányra csak tudnak, akár félóránként ha úgy jön ki)

vegrehajtasugyintezo # 2012.12.10. 16:39

Ebben egyszerűen nincs igazad (de ne gondolkozzunk tovább a végrehajtó fejével, egyezzünk ki abban, hogy más a tapasztalatunk...)

Ebben igazad van (bennem még a régi reflex működött) de elég lett volna a kijelentő mód is... (elismerem, ha tévedek, nem vagyok KBS)

gerbera317 # 2012.12.09. 12:11

Számtanilag igaz, hogy a magasabb becsérték magasabb vételárat jelent, tehát többet lehet felosztani. De az önmagában nem lehet cél, és a végrehajtónak sem érdeke, hogy ezáltal neki több jut.
Magasabbra akkor értékel a végrehajtó, ha a vételárral befejezhető a végrehajtás. Egy 250 ezer forintos össztartozás esetén a 600 ezer forintos autót biztos, hogy nem 600-ra hanem 750 ezerre fogja felbecsülni. De a cél itt sem a jutalék bezsebelése, hanem a végrehajtás befejezése! Milliós követelésnél szó sem lehet befejezésről, ezért ott nem történik felülértékelés.

Lejjebb már írtam, vedd tehát észre: szeptember 1. óta 35 százalék az ingóság minimális vételára!

vegrehajtasugyintezo # 2012.12.08. 21:07

Elektronikusban persze mindegy de személyesen - általában - negyed áron viszik és egymásnak "osztót" fizetnek...
A végrehajtók nem kedvelik különösebben a neppereket ezért felül értékelnek (és ezzel az adósnak is kedveznek)hacsak nem utálják élből az ügyfelüket...
A végrehajtóknak nem sok pénz az a különbözet de hidd el azért nem dobják ki az ablakon!

gerbera317 # 2012.12.07. 21:28

A végrehajtót 15 ezer forint nyereség nem motiválja semmire. Esetleg óránként, de még az is erősen megfontolandó.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.07. 19:56

A magas becsérték magasabb behajtott követelést,
Na, ennyit a hozzáértésedről.

vegrehajtasugyintezo # 2012.12.07. 17:38

A magas becsérték magasabb behajtott követelést, az meg magasabb jutalékot jelent...
A vitatáshoz igazságügyi szakértői vélemény kell. amit nem biztos, hogy az adós ki tud fizetni...

gerbera317 # 2012.12.07. 16:46

OFF
runningman
Hányadék amit írsz. Én kívántam neked ilyen mocskot, mint amit te nekem? Én nem az áldozatokról írtam, akiket a média figyelemre sem méltat (mert nincs hírértéke az ügyüknek), hanem a szándékosan teljesíteni nem akarókról, akik marahanagy csinnadrattával adják elő a "nyomorukat", miközben vígan élnek a mások pénzén. Azért vagy ilyen elfogult, mert te - úgy tűnik - már álltál a f@sznak az output-végén, de tudd meg, hogy a bíróság az ilyet oldalról köteles szemlélni, és ez nem jogosít fel téged arra, hogy a bíróságot az input végen állókkal azonosítsd!
ON

A gépjármű becsértékét a végrehajtó a használtatutó.hu árai szerint állapítja meg. Ha téved, még mindig meg lehet támadni a becsértéket. Hülyeség, amit runningman ír a szándékos felértékelésről. A végrehajtó díjazása így is, úgy is elsőbbséget élvez, ezért édesmindegy neki, hogy a 35 százalék (runningman!!!) 500 ezer vagy csak 300 ezer. Jutalék csak az után jár neki, amit a végrehajtásból a végrehajtást kérő kap, egy ilyen autós ügyletről 10-15 ezer forint sorsa múlik a runningman szerinti becsérték-manipulácón. Egyszerűen nevetséges és tarthatatlan álláspont. És én ezt nem hallomásból tudom, hanem tudom.