Végrehajtási jogi fórum


Mimóka # 2012.09.05. 11:16

Végrehajtást kérőként márciusban adtam be ügyvéden keresztül magánszemély ellen a végrehajtás kérést.
Azon kívül,hogy a munkadíjat befizettették,az égvilágon azóta semmi nem történt!
Ügyfélfogadási napon három alkalommal voltam,de egyszer sem tudtam a végrehajtóval személyesen beszélni.
Egyik kérdésem az lenne,hogy mit tehetnék,hogy valamit próbáljanak már lépni az ügyben.

Másik kérdésem pedig: az irodában az ügyintéző azt mondta,követelésemre nem jár kamat,mert az ítéletben ez nincs benne,csak az,hogy 566.000 Ft káromat köteles megtéríteni!

Ez tényleg így van,hisz a fizetési határidő 2011.decemberben lejárt???
Nem kérhetek késedelmi kamatot?

Ha valaki tud,ajon nekem tanácsot,előre is köszönöm!

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.04. 17:37

Gerbera

"Inkasszó esetén a mentességi szabályt a hitelkeretre kell alkalmazni, tehát akár le is lehet nullázni egy bankszámlát."

Félreértettelek. Azt hittem a fenti mondattal azt állítod, hogy csak a hitelkeretre van korlátozás...

tímea78 # 2012.09.04. 17:01

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem,hogy a végrehajtó milyen határidőn belül indítja meg a behajtást?
Én kb másfél hónapja jártam a vh.-nál mert az adósom a bírósági végzés ellenére sem hajlandó fizetni, így végre hajtást kértem a vh-nak kifizettem a díját, ő pedig miután megtudtam mondani, hogy az adós hol dolgozik a számítógépen kiküldte a letiltást de még mindig nem érkezett semmi a szla-ra. Nem akarom zaklatni a vh-t ezért kérdezem, hogy mennyi időt kell várni?
Válaszukat előre is köszönöm!

gerbera317 # 2012.09.04. 15:53

Ügyintéző,

A hitelkeret végrehajtás alá vonását nem a Vht. írja elő, hanem külön jogszabály. Erről korábban már refereáltam, szerintem keresd elő a hozzászólásomat!

Előtte én sem hittem benne, de KBS egy beszólásával kíváncsivá tett, ezért utána jártam a dolognak, és azóta hiszek benne.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.04. 06:17

A hitelkeret is a magánszemélyt "megillető összeg".
S különben is, nem a végrehajtó mondja meg, hogy a bank mennyit hagyjon a számlán. Tehát akinek ilyen jellegű problémája van, az lesz szíves a bankjához fordulni.

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.04. 05:44

x.ami

Gondolom ez úgy történt, hogy kaptál a számládra 140 körül és ebből inkasszáltak 70-et...
A munkabér letiltás természetesen más. Ilyenkor a munkáltatód eleve 67%-át adja oda a fizetésednek mert 33%-ot közvetlenül a végrehajtónak vagy a végrehajtást kérőnek utal.
(A dolog pikantériája, hogy a maradék 67%-odat - amennyiben számlára kapod - szintén megsarcolja...)

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.04. 05:37

Gerbera
Bocsáss meg érte de úgy vélem tévedsz. Idézem

79/A. § (1) A pénzügyi intézménynél kezelt, az adóst megillet pénzösszeg teljes összegben végrehajtás alá vonható,
kivéve a természetes személyt megillet pénzösszegeket, amelyek végrehajtás alá vonása a (2) és (3) bekezdés
szerint történik.
(2) A pénzügyi intézménynél kezelt, természetes személyt megillet összegbl az öregségi nyugdíj legalacsonyabb
összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegbl pedig az öregségi
nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a
vonható végrehajtás alá.
(3) A pénzügyi intézménynél kezelt, természetes személyt megillet pénzösszegnek mentes a végrehajtás alól az a
része, amely megfelel az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének. Ha a végrehajtás gyermektartásdíj vagy
szüléssel járó költség behajtására folyik, ennek az összegnek az 50%-a is végrehajtás alá vonható.

Én úgy vélem, nullárra inkasszálni - e szerint - törvénysértés.

gerbera317 # 2012.09.03. 22:02

x.ami

A részletfizetés feltétele, hogy a az adós a tartozása egy részét már megfizette, és a végrehajtó intézkedett a vagyonának felkutatása és lefoglalása iránt. A részletfizetési kérelmeddel egyidejűleg letettél bármit is az asztalra? A végrehajtó nem fog időt és pénzt pocsékolni arra, hogy tudassa veled, hogy a puszta kérelmed édeskevés. Ehelyett inkább érdemben tett valamit a megtérülésért. Ezt nehezen tudnád megtámadni.

A fizetés fele aligha hiányozhat, mivel 1 letiltás esetén csak 33% vonható a fizuból, hacsak nem valami jó fizetésed van: 190 ezer forint nettónak már hiányozhat a fele 1 letiltás esetén is. Parkolási pótdíjról van szó, ami tokkal-vonóval 60-70 ezer forint a végrehajtásban. Ha valóban lenyúlták a fizud felét, akkor az azt jelenti, hogy már nincs is tartozásod. Vagy nem mondasz igazat.

Inkasszó esetén a mentességi szabályt a hitelkeretre kell alkalmazni, tehát akár le is lehet nullázni egy bankszámlát.

Ezen a fórumon olvastam, hogy adósnak lenni annyi, mint fizetni, vagy megnyúzatni.

gerbera317 # 2012.09.03. 21:26

Lawiloz

Akkor ez továbbra is a javasolt Vht. 41. § szerinti eljárás, majd pedig megszüntetés iránti per.

x.ami # 2012.09.03. 11:39

Egyébként a számla inkasszó és a munkabér letiltás két különböző dolog ugye?
Elnézést, ha butaságot kérdezek, de laikus vagyok a témában, sosem volt még tapasztalatom ebben a kérdésben.

x.ami # 2012.09.03. 11:09

Sajnos épp az előbb érkezett meg a fizetésem, jelen pillanatban több mint a fele hiányzik már... :(

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.03. 10:52

Sajnos így van. Bár némelyikkel lehet értelmesen beszélni de jelentős részük mentális sérült attól az élethelyzettől amit rajtuk kívül - a hétköznapi életben - kevesen élnek át.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.03. 10:50

Nyilván a végrehajtó adósított el.

x.ami # 2012.09.03. 10:15

Tehát azt mondod, hogy ha a végrehajtó nem jogkövetőn jár el, én azt megkifogásolom, akkor "bosszúból" nem fog engedni részletfizetést? Tehát magyarul kussoljak, és tűrjem? Már elnézést, de eléggé elkeserítő, hogy azt tehetnek szinte amit akarnak... És nem a követeléssel van gondom, hanem a móddal, ahogy az emberek megélhetésével játszhatnak...

lawiloz # 2012.09.03. 09:52

Gerbera 317

2011 novemberi gyermektartást szorult élethelyzetem miatt 2011 decemberében fizettem meg. Munkanélküli lettem, így a 2011. decemberi, januári. februári gyerektartást a Munkaügyi Központ utalta. Exnejem 2012. február 10-n fordult bírósághoz, a 2011 novemberi gyerektartás elmaradása végett, amit akkor ő már rég megkapott 2011 decemberében.
Tehát olyan összeget követel 2012. februárban, amit már rég megfizettem 2011 decemberben. Így nem 1 hetet várt, hanem 3 hónapot?!!!!

Köszönöm még egyszer megtisztelő figyelmedet!

Sajnos nem tudom biztosan, de nem emlékszem dátum megkötésére a gyermektartást illetően. De ő nem is adott hó 15-t reklamálta, ő azt reklamálta, hogy nem kapott egyáltalán abban a hónapban.

Tisztelettel; Laikus Lawiloz

x.ami # 2012.09.03. 09:50

Köszönöm!
Azért valahol nagyon elkeserítő, hogy próbál az ember teljesíteni, és mégsem sikerül úgy megoldani hogy mindenki jól járjon. Azt gondolom, csupán emberség kérdése lett volna, ha válaszolnak, hogy fizessek be valamennyit, és utána jöhetnek a részletfizetési papírok. :(

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.03. 09:50

Amúgy az inkasszó szabályait a Vht. 79/A rögzíti (melynek értelmében - természetes személy esetén - nullára nem lehetne... Na azt már lehet kifogásolni, csak a részletfizetési kérelem elbírálásának nem tesz jót!)

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.03. 09:46

Akkor egy szabadnap vagy egy meghatalmazott (különben nem fog menni mert a kedvező elbíráláshoz kéne egy - hozzávetőleges - részlet befizetés is)

x.ami # 2012.09.03. 09:34

Köszönöm a gyors választ! A gond ezzel csak annyi, hogy a munkaidőm megegyezik a végrehajtó iroda ügyfélfogadási idejével, ezért is írtam nekik levelet. :(

lawiloz # 2012.09.03. 09:23

Gerbera 317

Nagyon-nagyon-nagyon szépen köszönöm segítségedet!!!!!!

Tisztelettel; Laikus Lawiloz

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.03. 09:16

eee026
Ha a "behajtó cég" önálló bírósági végrehajtó, akkor biztosan nem!

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.03. 09:13

x.ami
Sajnos a részletfizetés csak adható! A végrehajtó nem járt el jogtalanul tehát a kifogást nem javaslom. Én bemennék az ügyfélfogadásra mert úgy hosszú köröket lehet megtakarítani.

x.ami # 2012.09.03. 07:16

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Az ügy röviden egyszerű, parkolási bírság egy olyan autóra, amit már nem én használok, csak a nevemen szerepel. A jogerős fizetési meghagyáskor értesültem a tartozásról, nem mondtam ellent (feleslegesnek tartottam) majd a végrehajtó felhívására küldtem válasz levelet, jeleztem, hogy teljesítenifogom a követelést, kértem a részletfizetést, ezt faxon, e-mailben és tértivevényes ajánlott levélben is elküldtem nekik, még június elején. Semmi választ nem kaptam, majd ma reggelre inkasszó került a számlámra.
Élhetek végrehajtási kifogással, arra hivatkozva, hogy jeleztem a fizetési szándékom, ezért nem lett volna szükség arra, hogy most ne férhessek hozzá a fizetésemhez?
Nem szeretnék elbújni előlük, fizetni fogok, de sajnos nem tudom egy összegben kifizetni nekik, ezért kértem a részletfizetést.

eee026 # 2012.09.02. 15:25

Szeretném megtudni, hogy már meginditott végrehajtás esetében (az adóssal felvették a kapcsolatot, már jártak is nála), ha az adós más cimre költözik, (más település és megye is), akkor változik e a behajtó személye (vagyis a behajtó cég) ?

Köszönöm a választ előre is!

gerbera317 # 2012.09.02. 12:58

Ilike54, vazzzzzz...