Végrehajtási jogi fórum


MajorDomus # 2012.08.05. 09:00

Miért nem jelented ki a lakásból ?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.05. 08:59

Bandi, ki áll szerződésben? És hogy lett belőle végrehajtás? (Tudod, odáig elég hosszú az út.)

marinkopisti # 2012.08.05. 08:36

Üdvözletem . Kérdésem arra irányulna hogy párom számlájára megy a bérem aki hivatalosan nem a feleségem sem élettársam . Nos ha feleségem lesz nem sokára akkor hozzáférhet e a végrehajtó ha nem az én nevemen van s nem is közös számla ?
Köszönöm .

Bandi80 # 2012.08.02. 09:02

Sziasztok

Ma kaptam 1 végrehajtást, gáz hátralék ügyében.
Rajtam szeretnék bevasalni a hátralékot, pedig nem én vagyok az adós, hanem a nővérem! Sajnos a nővérem ide van bejelentve pedig 5-éve nem lakik itt!
A kérdésem az lenne, hogy valóban megtehetik ezt?
Hol találom az erre vonatkozó jogszabályokat?

Üdv: Bandi80

gerbera317 # 2012.07.31. 14:36
  1. Igen. (Vht. 34. §)
  2. Ha az adós nettó fizuja meghaladja a 142500 forintot. (Vht. 63. §)
tímea78 # 2012.07.31. 14:08

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy a végrehajtónak kifizetett díj a végrehajtás megindítására az adóstól behajtásra kerül?
Milyen esetekben lehetséges, hogy többet vonjanak az adóstól mint a 33%?

Köszönöm a válaszokat.

Judith56 # 2012.07.30. 14:18

Az én ügyem közel 1 éve van a végrehajtónál,itt sem történt semmi!

egydiak # 2012.07.24. 21:52

Üdvözlet!

Egy bírósági ítéletben megállapítottak nekem 65 ezer forint kártérítést. Éppen a végrehajtási lapot töltöm és az volna a kérdésem, hogy lehet-e kérni költségmentességet (Még diák vagyok, így nincs jövedelmem)? Illetve, ha lehet akkor ezt milyen módon tudom megtenni? Ha nem akkor milyen költségekre számíthatok? A végrehajtási lapot annyi példányban kell kitölteni, ahány adós fizetésre kötelezett? Ha az ítéletben szerepel, hogy a polgár jogi igények kielégítése érdekében a bíróság visszatart különféle ingóságokat, akkor ezeket célszerű a végrehajtási lapon feltüntetni?

Kérem, aki tud segítsen! Köszönöm.

ÜTK # 2012.07.22. 11:09

Köszi

vegrehajtasugyintezo # 2012.07.22. 08:23

skandi 50

Ez jó hír mert el is zavarhatták volna végigcsináltatni a Vht 41.§ szerinti eljárást.
Így viszont csak igazolás kell.( ha nincs okirat esetleg egy vagy több tanú...? )

vegrehajtasugyintezo # 2012.07.22. 08:15

Természetes személy esetén a min nyugdíj négyszerese feletti összeg korlátlanul, háromszorosa félig, egyszerese semennyire sem inkasszálható.

gerbera317 # 2012.07.21. 12:45

A törvény szerint a pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adóst megillető pénzösszeg teljes összegben végrehajtás alá vonható, a mentességi szabályok alkalmazásával. A fenti rendelkezést a pénzforgalmi szolgáltató által több szerződés alapján kezelt, adóst megillető együttes összegre kell alkalmazni.

Ha szabad felhasználású hitel, szerintem lenyúlható. Ha kötött felhasználású hitel, talán még akkor is, hiszen mi dolog az, hogy tartozásod van, amit nem fizetsz, közben meg lakást / autót / zongorát stb. vásárolsz. Bár, ebben az esetben a megvett dolgot foglalja le a végrehajtó, és akkor ugyanott vagy. Sőt, hátrányban is vagy, hiszen árverésen ezek nem annyiért fognak elkelni, mint amennyiért vetted őket.

ÜTK # 2012.07.20. 13:37

Végrehajtók ha vannak itt: az lenne a kérdésem, hitel alszámla, rajta a megkapott szerződött összeggel, végrehajtható - e?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.20. 11:06

Szerintem végrehajtási pert indított. (Megszüntetés vagy korlátozás iránt.) És félő, hogy eső után köpönyeg.

gerbera317 # 2012.07.20. 11:00

Mivel a végrehajtás általános feltételeinek egyike az, hogy a végrehajtandó határozat jogerős legyen, ezért kétlem, hogy azt megfellebbezted. Illetve végrehatjási záradék esetén még van valami lehetőség, de nem ez a jellemző. Jellemző inkább a Vht. 41. § szerinti eljárás iránti kérelem, vagy pedig a perújítás, esetleg a kézbesítési vélelem megdöntése iránti kérelem. A te eseted a 41. § szerinti eset lehet.

Itt azt állítod, hogy megfizetted már a tartozásodat? A bíróság arra szólított fel, hogy ezt ne csak állítsd, hanem okirattal bizonyítsd is. Ilyen egyszerű. Tehát ami kell: olyan irat, amivel bizonyítod, hogy már teljesítettél (átvételi elismervény, feladóvevény etc.).

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.20. 08:27

Valamire csak hivatkoztál, hogy miért nem tartozol, illetve, hogy miért nem annyival tartozol, amennyire a végrehajtás folyik. Vagy azzal indítottál pert a végrehajtás megszüntetése iránt, hogy "mert csak"?

skandi50 # 2012.07.20. 08:07

Tisztelt ügyvéd úr!
azt szeretném megtudni, hogy ha végrehajtás indult ellenünk, és a bíróságon megfellebbeztük a jogalapot és az összegszerűséget, és a bíróságnak most 8 napon belül küldeni kell az összegszerűség valószínűsétét!
Ez mit jelent!
ez a követelés nincs okiratba foglalva, milyen okiratba kell foglalni, merthogy így kéri a bíróság!
köszönöm

gerbera317 # 2012.07.19. 16:06

Több végrehajtás esetén a nettó munkabér 50 százalékát vonják le. Ezt az összeget a "kártyád" már nem is fogja látni. Ha a "kártyádat" is megtalálja a végrehajtó, akkor egyszeri alkalommal azt is meg fogja inkasszózni, akkor a törvény szerinti mentes összeg fog a "kártyán" maradni.

lali1971 # 2012.07.19. 12:45

Ja és még milyen hamar találják meg ezt a kártyát a végrehajtó!:):) Az elsőből is vonja már?

lali1971 # 2012.07.19. 12:43

Érdeklődnék. Van ellenem APEH végrehajtás Banki és magán tartozásos végrehajtás. Lehet sikerül egy elég jól fizető munkát találnom bejelentett kártyára kapom a pénzt majd! Mennyit fognak levonni nekem a fizetésemből? hány % ot? Köszönöm

mse611219 # 2012.07.19. 11:32

Segitséget kérek: a férjemmel közös tulajdonban lévő ingatlanunkat lakottan árverezték a férjem tulajdon részét. Az árverési vevő elsőként egy ügyvédi felszólitó levelet küldött hogy lakás többlet használati dijat fizesek 30eFt-ot/hó. Én erre a felszólitásra nem reagáltam.
Kis idő elteltével jött egy közjegyzői levél a tartozás behajtásáról. Erre egy mondtatban válaszoltam, hogy tartozásom nem ismerem el.
De most egy kicsit megvagyok ijedve, mert a Biróságról jött egy levél, hogy jelenjek meg a többlet lakashasználati dij megfizetése iránt inditott perben.
A kérdésem: van e joga az árverési vevőnek a lakás 1/2 tulajdon részére dijat kérni tölem.
Kötelezhet-e a biróság a használati dij megfizetésére?
Válaszokat megköszönve. Üdv

sandor66 # 2012.07.19. 10:23

Tisztelt Szakértő!

Most épülő lakópark ingatlanban vagyok telektulajdonos, illetve ugyanitt osztatlan közös tulajdonban levő magánutak egyik tulajdonosa. A magánutaknak szerintem semmilyen forgalmi értékük nincsen, fenntartásuk kizárólag anyagi terhet jelent a tulajdonosoknak. Többször is próbáltuk térítésmentesen átadni az önkormányzatnak, mindeddig sikertelenül. A magánutak egyik tulajdonosa ellen indult végrehajtási eljárás, amellyel kapcsolatban megkaptam az utakban levő tulajdoni hányadára vonatkozó becsérték közlését.

A többi tulajdonossal együtt aggályosnak tartjuk, ha egy nyílt árverezési eljárás során olyan külső (a területen lakóingatlannal nem rendelkező) személy szerez tulajdonjogot a magánutakban, azt kizárólag spekulatív célzattal, a lakóingatlannal rendelkező tulajdonosok zsarolására fogja felhasználni. A közműfejlesztések minden egyes engedélyeztetési folyamatában szükséges ugyanis a magánút tulajdonosok hozzájárulása, így a lakóingatlannal rendelkező összes tulajdonos kiszolgáltatott/függő helyzetbe fog kerülni az ilyen külső tulajdonossal szemben.

Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy milyen törvényes eljárási lehetőségem van (a kérdéses tulajdonrész felvásárlásán kívül) a magántulajdon védelmében a kialakuló, eltérő érdekeltségű tulajdonosi helyzet megelőzése érdekében?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.18. 19:46

Igénypert kell indítani. Mondjuk nem lesz meg 5perc alatt de akkor is.
Úgyis van. Miért ne bukjon még pár százezret perköltségben is?

Direkt adsz rossz tanácsot, vagy ennyire nem értesz hozz?

arcus6 # 2012.07.18. 19:24

Kedve Gerbera, köszönöm a válaszát!!

Hát nem hiszem hogy ez járható lesz, mert 1 millió van jutalékként feltüntetve (gondolom ez az ami a végrehajtónak járna) annyink meg biztosan nincs.
A másik kérdésem lene, ha tudnának válaszolni, hogy ha el is sikerül adni az ingatlant, az mélyen áron alul fog csak sikerülni és marad 3 millió forint tartozásunk így is.
Azt a fizetésünkből fogják tiltani? Közös volt a ház, így a hiteltartozás is.
Tehát a férjem fizetésének is a 33%-át vonják és az enyémnek is? (gyesen vagyok itthon a kisfiammal).
Köszönöm!!!

vegrehajtasugyintezo # 2012.07.18. 17:28

Lacuska3

Igénypert kell indítani. Mondjuk nem lesz meg 5perc alatt de akkor is. Azért az a bejegyzés nagyobb gond ám mint hogy lesz-e rögzítés avagy nem...