Végrehajtási jogi fórum


feribacsi55 # 2012.02.29. 12:53

Az önálló bírósági végrehajtó intézkedése ellen 15. napon belül az illetékes bírósághoz végrehajtási kifogást terjesztettem be ennek már két hónapja amire választ nem kaptam még. De ugyanezen bíróságra korábbi végrehajtási kifogásom ellen is fellebbezést nyújtottam be már hat hónapja, sajnos az illetékes törvényszéken nem tudnak fellebbezéseimről. Kérdezem ez ügyekben milyen jogorvoslattal élhetek ? És kinél?

pazs # 2012.02.29. 08:14

Dehogynem próbál. Addig marad rajta, míg ki nem fizeted.

gabci76 # 2012.02.29. 07:53

És addig a Nav nem próbál meg más módon hozzájutni a neki járó összeghez.Gondolok itt inkasszóra,ingóságfoglalásra...vagy rögtön árvereznek?Vagy ez csak egy biztosíték nekik,hogy jelzálogot raktak az ingatlanra?Az a legnagyobb problémám,hogy bankhitel is van a házon és amikor kielégítést akar nyerni a Nav,akkor becsatlakozik a bank is.Azt szeretném tudni,hogy ilyen esetben(illeték tartozás 580.000 a párom részéről,az enyém 420.000 de erről még nem kaptunk semmit,mióta újra elővették az ügyünket;banki hitel CHF miatt most 21M Ft,az ingatlan értéke kb 14M Ft)mire számíthatok,amennyiben elutasítják a részletfizetési kérelmemet?Ha pedig elfogadják,akkor addig rajta marad a terhelés,ameddig nem fizetem ki a tartozást?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.28. 18:03

Hogy elárverezhetik.

gabci76 # 2012.02.28. 16:29

Tisztelt Szakértők!

Ingatlanomra végrehajtási jogot jegyzett be a NAV,illetéktartozás miatt.Beadtam egy kérelmet a végrehajtás felfüggesztésére,mert a fizetési könnyítéshez kérik a lakáshitel szerződét,az pedig átütemezés alatt van.Szeretném megkérdezni,hogy pontosan mit jelent a végrehajtási jog?

Köszönöm!

gerbera317 # 2012.02.28. 16:14

A letiltást csak úgy kerülhetted volna el, ha teljesítesz. Így most letiltás útján teljesítettél. Gyakorlatilag nem egyik zsebedből fizettél, hanem a másikból. Mi ebben a súlyos?

Veronika13 # 2012.02.28. 09:23

Igen,kaptam,miután levonták.Ha kiküldik az értesítést korábban,miután ők megkapták, el tudtam volna kerülni a letiltást.Így most nagyon súlyos következménye lett számomra ennek.

végrehajtó1 # 2012.02.27. 10:55

igen.
De írtad hogy kaptál is ...

Veronika13 # 2012.02.27. 06:12

Köszönöm a segítséget!
Azért biztos,hogy nem kaptam semmit a végrehajtótól,mert személyesen november végén jártam nála, akkor ez az ügy még nem volt.Azóta pedig nem érkezett levél.
Ezt viszont valakitől e-mailben kaptam:

"76. § A munkáltató kötelessége, hogy legkésőbb a letiltás átvételét követő munkanapon

  1. értesítse az adóst a letiltásról,"

Ezek szerint mégis kellett volna értesítést kapnom,legalább a MÁk-tól?

gerbera317 # 2012.02.26. 16:29

2012feri

Általában nem.

gerbera317 # 2012.02.26. 16:29

Hadd mondjak ellent, a törvényszöveget idézve:

58. § (1) Ha az adós a végrehajtó helyszíni eljárása alkalmával, illetőleg a végrehajtható okirat postai kézbesítésétől számított 15 napon belül nem fizette meg a tartozását, a végrehajtó az adós munkabérét.

Tehát a végrehajtható okiratot vagy így, vagy úgy meg kell kapni. Ha a 36. § (1) szerint kapod meg a vh-okiratot, a letiltás azonnal kiadható (nyilván nem ez történt, ha pedig a (2) vagy (3) szerint kapod meg, akkor a kézbesítést vagy a kézbesítési vélelem beálltát követő 15. naptól.

Az, hogy azt állítod, hogy nem kaptál vh-okiratot, egyáltalán nem jelenti azt, hogy tényleg nem kaptad meg. Vagy ha nem kaptál, egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem tekinthető kézbesítettnek. A végrehajtó birtokában lévő tértivevény mindent elárul.

ObudaFan # 2012.02.26. 15:32

Ez így szabályos,nem kellett volna értesíteniük korábban?

Nem.

Ha nem küldtek végrehajtási lapot,akkor is letilthat?

Igen.

Veronika13 # 2012.02.26. 13:58

Kedves Hozzáértők!

Munkahelyemnek a MÁK végzi a bérszánfejtést.Pénteken kaptam tőlük levelet,hogy a végrehajtó letiltást rendelt el és amennyiben ez sérelmes,intézkedjek a feloldásról.Sajnos a levél aznap lett feladva,mikor elkészült a főszámfejtés.Így levonták a bérem 33%-át,anélkül.hogy tehettem volna bármit is.A letiltás lapon a MÁK átvételi dátuma február 10.Ez így szabályos,nem kellett volna értesíteniük korábban?
Ez a dolog egyik része,a másik,hogy én a végrehajtótól nem kaptam levelet,ez teljesen biztos.Két éve költöztünk,sajnos több tartozásom is volt végrehajtáson személyesen voltam a végrehajtónál,hogy elköltöztünk és nem szeretnék kellemetlen helyzetbe kerülni,ha még bármi van és megadtam az új címemet és telefonszámomat.
Ha nem küldtek végrehajtási lapot,akkor is letilthat?
Mit tegyek?
Előre is köszönöm a segítséget.

2012feri # 2012.02.17. 15:42

Köszönöm a választTisztelt vérehajtásügyintéző!

A kamattal kapcsolatban elszámolásnál kamatos kamattal lehet kalkulálni?

Köszönettel:Feri

vegrehajtasugyintezo # 2012.02.17. 09:09

Feri

A második árverást követően követelés beszámítással átveheted (ha a többiek rád nem licitálnak szintén követeléssel vagy követelésüket pénzzel kiegészítve)

2012feri # 2012.02.17. 08:35

Tisztelt Cím!

A következő kérdésekben kérném a segítséget.

Én vagyok a végrehajtás kérő,ingatlan a végrehajtás tárgya( szél jegyen 3db terhelés,bank ,stb rajtam kívül).Már volt 2db sikertelen árverés és kértem a 3.árverést.
Hogyan tud a birtokomba kerülni az ingatlan(nekem is licitálnom-aktív résztvevőként kell működnöm a 3.árverésen?
Ha valaki más megveszi az árverésen az ingatlant milyen arányban osztják szét a befolyt összeget?
Ha én nyerem meg a licitet a kölcsön összegét és kamatokat, kamatos kamattal(bíróság megítélte az évi 15%-ot,4 éve húzódik az ügy) számolják?
Önök hogyan csinálnák hogy az ingatlan a birtokomba kerüljön?

Köszönettel 2012ferenc

szentmárton # 2012.02.11. 12:16

Bocsánatot kérek, ígérem a többi már csak egyszer lesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.11. 08:28

Elég egyszer.

szentmárton # 2012.02.11. 06:42

Az adós vh korlátozás miatt pert indított. A vh kérők a keresetlevél kézhezvétele után, kérték a vh eljárás megszüntetését a végrehajtótól. Az adós szünetelő eljárásban a vh kérőknek folyamatosan havi rendszerességgel önkéntesen teljesített, de a vh eljárásban követelt teljes tartozást az adós még nem fizette meg.
Megszüntethető-e a végrehajtás ebben az esetben? A vh kérők egyértelműen a per elől menekülnének.

gabci76 # 2012.02.10. 17:30

Reméltem,hogy valakitől használható választ kapok.Én csak szeretnék választ kapni a kérdésemre,olyan témakörben,amihez nem értek.Nem tudom,hogy miért kell ilyen stílusban válaszolni?

ius latratus # 2012.02.10. 17:15

gabci76

Egyszázharmincadik helyre másolod ugyanezt. Pedig már válaszoltam. Nem unod?

gabci76 # 2012.02.10. 16:29

Tisztelt F+órumozók!
Szeretném a segítségeteket kérni.Illetéktartozás miatt inkasszót akar a NAV a nyitott számláinkra tenni.Van egy lakáshitelünk amit bankfiókban történő befizetéssel szoktunk törleszteni(férjem kézhez kapja a fizetést),ide érkezik a gyes és a családi pótlék is.A bankfiókban a hölgy azt mondta,hogy amennyiben erre a a számlára megkapják az inkasszót,kötelesek lesznek levonni.Azt szeretném tudni,hogy akkor hogyan tudjuk majd fizetni a lakáshitel törlesztőrészleteit?Mit tehetünk,hogy ne árverezzenek emiatt?Éppen hogy ki tudjuk fizetni a havi 130.000 ft-os havi részletet,ha még vonnak is belőle nem tudom hogyan oldjuk meg. Köszönettel:Kissné Gabriella

gerbera317 # 2012.02.10. 15:29

tothannamaria2

Ha kétszer nem állítja elő az autót az adós, a végrehajtó beterjeszti az ügyet rendbírság kiszabása végett. Ez már megvolt. Ha ezt követően a harmadik árverésre sem állítja elő az autót az adós, akkor a végrehajtó beterjeszti az ügyet a bíróságra, és indítványozza a büntetőeljárást. A bíróság ezt mérlegelve tesz büntetőfeljlentést. Az autó sorsa ilyenkor a rendőrségi nyomozás eredményétől függ.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.09. 17:34

Főszabályként. De azért vannak kivételek.

végrehajtó1 # 2012.02.09. 17:06

ég totál fizetésképtelenné válik, akkor csak az ügyvezetőn verik le a port, vagy ha 3 tulajdonos van, akkor a többi tulajdonos magánvagyonát is érintheti valamilyen eljárás?

egyiket sem érinti.