Végrehajtási jogi fórum


azami # 2011.04.07. 21:41

nagyon köszönöm válaszát!

végrehajtó1 # 2011.04.07. 18:44

A külsős cég majd keresi önt és azzal egyezkedjen.

azami # 2011.04.07. 17:25

Tiszteletem!

Korábban már kérdeztem, de most mégis érdeklődnék, mit kellene tennem...
Sajnos én is az adósok csapdájába estem. Anno férjemmel felvettünk 1 000 000 kölcsönt, és 360 000 személyi kölcsönt amit egyedül nem tudtam fizetni. felmondta a bank a szerződést és ma kaptam egy külsős cégtől smst, hogy igazoljam, hogy visszafizettem a banknak a tartozást. de sajnos visszafizetni nem tudom mert egyedül nevelem gyermekem, viszont a banknak anno irtam levelet, amire már nem reagáltak. Sosem voltam ilyen helyzetben...Részletben továbbra is tudnék fizetni, de azt mondják ez ilyenkor már nem lehetséges...
Mit tegyek???

Válaszukat köszönöm

Angyalin # 2011.04.07. 15:50

végrehajtó1
Válaszát köszönöm!
Meg venni én nem tudom.:(

végrehajtó1 # 2011.04.07. 07:13

Az adósság halmozódik, nem ritka ma már a 20-30 vh jog bejegyzés sem az ingatlanra.Ha a 2. árverésen sem kell el akkor szüneteltetik a végrehajtást.
Az lenne a legjobb ha meg tudná venni az ő részét.

Angyalin # 2011.04.06. 20:01

Végrehajtó1
Válaszát köszönöm.Még egy kérdésem lenne!
Akkor mi lesz az adóssággal?
Már intézem,hogy a lakásból kijelentsem.Meddig terhelhető az Ő része!?Mire számíthatok?
Aggódok!!:(

végrehajtó1 # 2011.04.06. 16:03

Valószinű hogy nem veszi meg senki sem.Nem kerül az utcára.

Angyalin # 2011.04.06. 14:46

Szeretném megkérdezni,hogy ha az ingatlannak csak az egyik felére írtak ki árverezést,akkor mit tudok én tenni?
Férjemtől elváltam és kizárólagos használati jogot kaptam a gyerekekkel,az Ő részét folyamatosan terhelték és most árverezni fogják nyár elején.
Elővételi jogom van ,de nincs miből!Utcára kerülhetek?Mit csináljak?Mit tehetek ilyen esetben?
Várom a segítő válaszokat.
Köszönöm

perfectgreen # 2011.04.06. 13:38

Köszönöm szépen a segítő készségét.Minden jót

végrehajtó1 # 2011.04.06. 12:08

És ha postán kérem a gyedet és a családi pótlékot akkor abból vonhatnak e le?

nem

végrehajtó1 # 2011.04.06. 12:08

És ha postán kérem a gyedet és a családi pótlékot akkor abból vonhatnak e le?

nem

perfectgreen # 2011.04.06. 11:50

Akkor ne rózsaszín csekken adjam fel az összeget hanem tegyem a bankszámlára és arról vegyék le?HA jól értelmeztem a válaszát

végrehajtó1 # 2011.04.06. 11:34

nem veszik le az inkassót.Ha postán kéri akkor nem tudja leemelni.

perfectgreen # 2011.04.06. 09:59

Kedves Végrehajtó!
Megtisztelő válaszát nagyon szépen köszönöm.Még egy pár kérdésem lenne ha postai úton kérem a pénzt és én magamtól a végrehajtónak rózsaszín csekken fizetek mindig valamilyen összeget akkor az incasson leveszik a számláról?A tartozásomból fog e lemenni ily módon?És ha postán kérem a gyedet és a családi pótlékot akkor abból vonhatnak e le?Válaszát köszönöm

végrehajtó1 # 2011.04.05. 19:59

A foglalásijegyzőkönyvben fogja rögziteni ha helyszinre kimegy.

favi # 2011.04.05. 18:42

Tisztelt végrehajtó!

Köszönöm a gyors választ. Kicsit megnyugodtam, mert nekünk a haszonélvezet miatt voltak főként kétségeink.
Még egy kérdés:
amikor kijön a végrehajtó akkor lehet vele ezt megbeszélni vagy már előre érdemes levélben tájékoztatni a helyzetről?

végrehajtó1 # 2011.04.05. 18:41

Málna74
A vh kérő felel a végrehajtásra adott tartozás valódiságáról azaz ha a követelése csökkent akkor azt köteles jelezni a vh felé.Hogy ha ezt nem teszi meg és végső soron ezzel kárt okoz (melyet bizonyítani is lehet) akkor bírósághoz lehet fordulni ez ügyben.

A közös képviselő eljárása jogszerű volt-e vagy sem azt innen nem lehet megitélni.Ennek ön jobban utána tud járni.

végrehajtó1 # 2011.04.05. 18:36

favi
A végrehajtónak nem csak joga menni foglalni hanem kötelessége is.De ha úgy van ahogy leírtad akkor nem fog foglalni mert sok értelme nincs belemennie egy megjósolható vesztes igényperbe.Az összeget a vitatni szerintem a vh-nál értelmetlen mert nem ő találja ki hanem kell lennie végrehajtható okiratnak abban benne van .Legfeljebb azt kérd el és nézd meg.(ha nem postázta volna ki)

végrehajtó1 # 2011.04.05. 18:31

perfectgreen

Ez mindig visszatérő anomália.Ugyanis a 28500 ft rajta kellene hagyni a banknak.Ez nem a vh felelőssége hanem a banké, mert neki is tisztában kell lennie a vht ide vonatkozó előirásaival.(ugyan így a munkáltató sem tilthatja le az egész fizut)
De egyszerűbb ezeket a juttatásokat nem saját névre nyitott bankszámlára kérni mint pereskedni idegeskedni.
Persze vh kifogást lehet benyújtani de egyszerübb a pénzt máshova utaltatni vagy postán kézbesítetni.

végrehajtó1 # 2011.04.05. 18:31

perfectgreen

Ez mindig visszatérő anomália.Ugyanis a 28500 ft rajta kellene hagyni a banknak.Ez nem a vh felelőssége hanem a banké, mert neki is tisztában kell lennie a vht ide vonatkozó előirásaival.(ugyan így a munkáltató sem tilthatja le az egész fizut)
De egyszerűbb ezeket a juttatásokat nem saját névre nyitott bankszámlára kérni mint pereskedni idegeskedni.
Persze vh kifogást lehet benyújtani de egyszerübb a pénzt máshova utaltatni vagy postán kézbesítetni.

végrehajtó1 # 2011.04.05. 18:23

Nadír05

Bírósági itélet a vht alapján a helyben hagyott jegyzőit pedig szintén a vht alapján de a ket. 8. fejezetének figyelembe vételével.

Málna74 # 2011.04.05. 18:13

Tisztelt Végrehajtó!
A kérdésem a következő. Közös költség tartozás miatt, a végrehajtó elindított a földhivatal felé jelzálog bejegyzést, amit a közös képviselő kezdeményezett. Ennek díja 6000 ft. Első fokú eljárási díj. A közös képviselőt, sem a társasházi Szmsz sem a közös gyűlés nem hatalmazta fel ezen jogkörrel. Jogosan jártak el? Hozzáteszem, hogy a közös költséget még azelőtt rendeztem, hogy tudomásomra jutott volna a hivatalos eljárás, mármint a jelzálog bejegyeztetés.
Fizetési meghagyást igaz kaptam, de nem tudtam a megadott időre teljesíteni, viszont a fizetést elkezdtem hónapokkal azelőtt, hogy a végrehajtó közbe lépett volna. Ennek ellenére a földhivatali papíron is a fizetési meghagyásban lévő összeg szerepelt. Én úgy érzem, hogy a közös képviselő hibázott, mert nem tájékoztatta a végrehajtó irodát a kellő időben, hogy állítsák le a procedúrát. Jogosan érzem, hogy nem helyesen jártak el?
Köszönettel várom a válaszát!

favi # 2011.04.05. 17:41

Üdvözlök Mindenkit!

Gyors segítségre lenne szükségem. Ma kapott anyósom egy levelet a bírósági végrehajtótól, hogy jönnek végrehajtani 3,5 milliós tartozás miatt (amit még szintén vitatni fogunk, mert az összeg sem stimmel, illetve a bank neve sem a végrehajtási papírokon)
Az lenne a kérdésem, hogy a ház a férjem és az én nevemen van, az összes ingóság a mi tulajdonunk, anyósom igaz be van jelentve állandó lakcímre és haszonélvező a házon, de a nyugdíját 50% ban tiltják, így nem tud ebben a percben tiltani a nyugdíjából a bank. Ebben az esetben jöhet foglalni a végrehajtó vagy sem a mi tulajdonunkban lévő dolgokra?
Köszönöm, ha valaki sos tudja a választ visszaolvasni nem tudok, ha volt már ilyen kérdés elnézést.

perfectgreen # 2011.04.05. 14:19

Tisztelt Végrehajtó!
Egy olyan kérdésem lenne hogy körülbelül egy 3 hónapja egy végrehajtó cég incassot tett a számlámra vagyis pontosan csak társtulajdonos vagyok ezen a számlán.Csak a családi pótlék és gyed érkezik rá semmien más jövedelem nem mutatkozik a számlán. Az első hónapba a bank kiadta a teljes összeget és a második hónapba pedig a fele összeget a harmadik hónapban pedig semmit nem adtak ki. Felhívtam a végrehajtót és mondtam nekik hogy ezt nem tehetik meg mivel én gondoskodom a két gyerekről és csak ez a jövedelem van ami nem is számít jövedelemnek hiszen nem munkabér hanem a gyerekek pénze hiszen ők kapják.Én mondtam hogy havonta kb 10ezer forintot tudok a tartozásból rendezni és küldjenek csekket azt be tudom még fizetni. A hölgynek az volt a válasza hogy nem küldenek csekket szó szót követet mire a hölgy azt kérdezte hogy tudom e a törvényeket és írjak nekik vagy fogadjak ügyvédet aki paragrafusokra hivatkozva tud nekem segíteni.Kérdésem a következő lenne hogy valóban szabályos e ez és valóban hozzá nyúlhatnak incassozhatják e gyedet és a családi pótlékot és hol tudok esetleg ezeknek a törvényeknek én utána nézni.Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm.

octia # 2011.04.04. 12:06

sajnos ennyit segitett a kormány hogy mi megyünk az utcára 18án mert sehova nem tudunk és ha azt mondom akkor ténylge em tudunk sehova menni egy ismerösöm se senki ha nem lenne kislányom már ki tudja mit tette volna :-( de rájöttem hiába is töröm a fejem oda lyukadok,hogy igen rajtunk már csak a pénz segithet sajnos több millio:-((( ami nem lesz soha