végrehajtás alá vonható jövedelem


Kovács József Kalocsa # 2010.01.19. 10:52

Lehet rosszul fogalmaztam! Elnézést.
Az összes tartozás a költségekkel mindennel együtt 80 E Ft. Ez tételesen fel van sorolva a határozaton.
A munkabér ami 90E Ft lefognak 33% -ot. A bankszámlára megy a maradék amit ugye leinkasszóztak (persze nem oda fogom kérni). És a Tegnapi papíron meg 130 E Ft van mint inkasszó. De ezt a papírt a bank küldte nem a végrehajtó.

Kovács József Kalocsa # 2010.01.19. 10:57

Elnézést Kicsit rosszul fogalmaztam lehet.
Tehát a munkabér 90E Ft ebből levonják a 33% ot a ami marad küldik a számlára. A tartozás tételesen fel van sorolva: tartozás, költségek, dijjak stb végösszeg és terhelés 80 E Ft.
A banktól jött az inkasszóról a papír hogy leterhelte ez a behajtó cég a számlát 130 E Ft -ra

Kovács József Kalocsa # 2010.01.19. 10:58

Elnézést a floodért nem szándékos volt, hibát írt az oldal és amikor ellenőriztem nem volt ott a hozzászólás!

ObudaFan # 2010.01.19. 19:46

Az a 80e valószínűleg a végrehajtás elrendelése előtti tartozás volt. A végrehajtás elrendelésével a tartozás mértéke igencsak megnő.

Szerafin # 2010.01.20. 18:02

Ma voltam a végrehajtónál és visszavonta az inkasszót,azért a banknál panaszt tettem írásban,hogy ne terhelje meg 100%-ig a számlámat máskor.Köszönöm mégegyszer a segítséget.

szabados61 # 2010.01.28. 05:00

Kellemes napot mindenkinek. Végigbogarásztam a hasonló helyzetben lévő sorstársaim kérdéseit, és valamit nem értek: az odáig rendben van, hogy több tartozás esetén a fizetés 50 %-áig terhelhető a jövedelmem, meg az is világos, hogy az a bank, amelyhez a fizetésem érkezik, automatikusan levonja a nála fennálló tartozásomat és csak utána enged a pénzemhez. De a végrehajtó, vagy egy másik pénzintézet, ahol nincs folyószámlám, megteheti, hogy inkasszálja a számlámat? Tehát, ha otthagynám a jelenlegi számlavezető pénzintézetemet és másiknál nyitnék folyószámlát és arra kérném a fizetésemet,ahhoz is hozzáférhetnek? Ha a más nevén lévő számlára, mondjuk a fiaméra utaltatom a fizetésemet és kérek társkártyát a számlájához, akkor szintén inkasszálhatnak? Előre is köszönöm a válaszokat.

végrehajtó1 # 2010.01.28. 07:38

meg az is világos, hogy az a bank, amelyhez a fizetésem érkezik, automatikusan levonja a nála fennálló tartozásomat

Annyira azért nem világos ,csak neked...

De a végrehajtó, vagy egy másik pénzintézet, ahol nincs folyószámlám, megteheti, hogy inkasszálja a számlámat”?

igen

Tehát, ha otthagynám a jelenlegi számlavezető pénzintézetemet és másiknál nyitnék folyószámlát és arra kérném a fizetésemet,ahhoz is ”hozzáférhetnek?

pontosan

Ha a más nevén lévő számlára, mondjuk a fiaméra utaltatom a fizetésemet és kérek társkártyát a számlájához, akkor szintén inkasszálhatnak

nem

szabados61 # 2010.01.28. 18:02

Köszönöm a választ a kérdéseimre, és további szép estét kívánok mindenkinek.

pipacs90 # 2010.01.29. 10:04

sziasztok!
özvegyi nyugdíjat kaptam amire hitelem volt özvegyi nyugdíjam megszűnt. Majd másfél év múlva visszakaptam vonhatnak e ebből mivel se ingo se ingatlan vagyonnal nem rendelkezem. A volt 900 ezres tartozásom jelenleg 1 600 000. A nyugdíjfolyosító tévedése miatt nem folyosították. És ez a megélhetésem.Ilyenkor mi történik?

végrehajtó1 # 2010.01.29. 14:37

letiltás ingó-ingatlan végrehajtás lehetséges

anyuka05 # 2010.02.01. 10:56

T.végrehajtó.
már más fórumban kérdeztem öntől de itt ebbe a témában szeretnék kérdezni.

adott a leendő exem fizetése. abból vonnak majd 50% gyt-t. de le van már 33%-al terhelve a fizuja és még le lesz a maradék 50%-ig.

ezt hogy kezdik? mert a bírónő nekem azt mondta hogy a gyt az mindenek felett van és előbb azt vonják a fizujából. akkor utána meg a maradékból a maradéknak az 50% megy a behajtók felé?

És ha több bank vár a pénzére akkor nem jönnek behajtani hanem várnak a sorukra az inkasszóval?

vagy mivel az egyik tartozásnál társ adós vagyok és tőle már nem tudnak vonni mert sorban állnak akkor tőlem fognak majd? Hála ez csak egyre vonatkozik a többi adósság az övé csak.

hú remélem érthető voltam.

elnézést a zagyvaságért.
Üdv Veronika

végrehajtó1 # 2010.02.01. 11:17

A letíltás kicsit hasonlít a főldhivatali rangsor elvéhez azaz amelyik előbb érkezik azt vonják le 33% erejéig.Az utána következő csak 33% és az 50 % közötti részt kapja.Ha még mindig érkezik többb letíltás akkor azt sorba állítják azaz csak akkor tudják levonni ha az előző kielégítést nyert.
tehát ha le van tiltva az adós jövedelmének 50%-a akkor a gyerektartás is "sorba áll."

vagy mivel az egyik tartozásnál társ adós vagyok és tőle már nem tudnak vonni mert sorban állnak akkor tőlem fognak majd?

jogszerüen lehetséges öntöl is letíltani.

Persze ha ez sem elég ingó-ingatlan vh is lehetséges.

anyuka05 # 2010.02.01. 11:25

értem de akkor mire mondta a bírónő hogy a gyerektartás mindenek felett van?
szóval akkor addig míg 50%-ig a végrehajtók vonnak tőle addig nem kapok gyerektartást?

végrehajtó1 # 2010.02.01. 13:22

Arra hogy a vh amikor gyert.kap akkor költség megelőlegezés nélkül soron kívül köteles eljárni.

vicacica04 # 2010.02.01. 17:45

Üdv Végrehajtók!
Kicsit feszült vagyok, konkrétan nem látok a pipától.Sokkal csúnyábbakat gondolok, mint amiket írni fogok, legalábbis remélem. Én az apeh-nál dolgozok revizorként...jelenleg pici babámmal vagyok itthon gyed-en. Társas házban élünk, tény és való néhányszor megcsúsztam a közös költségge. A szülés előtt táppénzen voltam, mert veszélyeztetett lettem. A táppénz sokszor az alapvető élelmiszerre sem volt elég, így a közösköltség rendezése volt a legkisebb gondom. Most a gyedből a 3 gyerekkel örülök, hogy élek....Ma reggel a bankszámlám még rendben üzemelt, délután már nem tudtam kártyával fizetni.Ezzel párhuzamosan megkaptam egy fizetési letiltást, melyet a tisztelt végrehajtó mellékelt a "cégemnek" is,melyben felszólítja az adóhatóságot, hogy a "fizetésem" 33%-át tiltsa le.A gyed-et elvileg holnap/holnap után kapnám és egyenlőre csak bőgni tudok, zárolt számlával, hogy mihez kezdek 3 gyerekkel a hónap további napjain. Én csak 3 dolgot szeretnék tudni:
1: akkor ezek szerint a gyed mégis végrehajtható?
2: a számlám meddig van zár alatt? Minden hónapban addig, míg a 33%-ot valaki le nem veszi, vagy a tartozás teljes kiegyenlítéséig?
3: A számlámat ki zárolta? A végrehajtó, vagy a "cég"?

További szép estét mindenkinek

monalisa1 # 2010.02.01. 17:56

anyuka05

A tartásdíjra kötelezett - és egyben adós személy mindenkori összes jövedelméből havi 67%-ig vonhatnak le, azaz 50 + 17 százalékig. (A fennmaradó 33% a hideg vízre való...)

És ez valószínűleg így lesz sok évig még, vagyis amíg a gyermekek közül a legidősebb már nem lesz jogosult t.díjra, illetve az adósságok netán egálba nem jutnak.

"Mona"
laikus hozzászóló

végrehajtó1 # 2010.02.01. 18:10

vicacica04

Ha tényleg az Apehnál dolgozol akkor miért nem kérdezed a végrehajtáson a végrehajtó kollégáidat erről.Biztos adtak volna tanácsot ez ügyben.

De legyen:

1.a gyed nem.De a bankszámla igen.
2.amíg a tartozás kiegyenlítéséig
3.ön.bír.végrehajtó

monalisa1 # 2010.02.01. 18:19

vicacica04

A számládon lévő összeget "skalpolták" meg 33%-kal - és hasonlóan havonta a tartozást rendezendő egálig. A gyes vagy bármely- a számlára érkező összegtől függetlenül.

Tehát ha pl. aktuálisan van a számlán 50 eFt akkor annak 33%-át, ha netán 100 eFt akkor annak 33%-át - havonta. (Ha csak nincs a végzésben hogy legfeljebb x Ft összeg vonandó le havonta.)

Készpénzt a bankban fel tudsz venni csak a kártyahasználat szünetel.

Szerintem tisztázd a bankban ill. a végrehajtónál.

Külön írva: azt csak te tudod hogy a kk. hányadszor figyelmeztetett előzőekben szóban és írásban is, de gondolom végül is elszakadt nála a zérna...

"Mona"
laikus hozzászóló

vicacica04 # 2010.02.01. 18:29

Azért nem az adóhatóságot kérdeztem, mert mindez délután fél ötkor történt...és reggelig mást nem tehetek, csak próbálok infóhoz jutni, hogy reggel merre induljak...
A bankszámlára csak a gyed érkezik.
A végrehajtó kollégák lehet, hogy tudnak tanácsot adni, bár mivel központosítva van mindden a hatóságnál, közöttük a bérszámfejtés is, ahol ugye a "járandóságokat" utalgatják (köztük a gyed-et is), amit egyébként a kaposvári Államkincstár végez, így töllük információhoz jutni sokkal nehezebb, mint a Pentagon-ból államtitkot lopni...

vicacica04 # 2010.02.01. 21:32

Egyébként "nem nagy" összegről van szó, nem milliós nagyságrend, "csak" 53e Ft és nem is arról van szó, hogy nem ismerem el, vagy nem akarom kifizetni, de a nincsből sajnos nem megy. Egy fizetést csak egyszr lehet leosztani... És ezzel szerintem még nagyon sokan vannak így ebben az országban...

babett 1 # 2010.02.09. 09:44

Kérdésem a következő.
Ha a fizetésem 50%-át tiltja a banki kölcsön akkor a bankszámlaszámomat is letilthatják?Hallottam az egyik kollegámtól,hogy ha nem a felesége bankszámlájára kéri a fizetését azt is letiltották volna.
Nekem még nincs tiltásom sehol de nagyon sok a banki kölcsönöm és most már én is akadozok sajnos.

végrehajtó1 # 2010.02.09. 11:13

igen.De csak végrehajtható okirat alapján.

Patrika # 2010.02.09. 11:16

Arról engem esetleg tájékoztatnak?


Hol kérdezhetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.09. 11:26

Már bocs, de te ki vagy?

nandy # 2010.02.09. 11:37

monalisa:

A bankszámla összege tkp. korlátozás nélkül végrehajtható, tehát nem csak a 33% százalék, hanem nulláig...