végrehajtás alá vonható jövedelem


végrehajtó1 # 2010.02.09. 14:31

Sajnos .De pl. ha a bankszámlához kapcsolodnak különböző lekötések akkor először a legalacsonyabb kamatozásu "ugrik" ha nem elég akkor mehet a magasabb kamatozású. stb stb..

Ha úgy van ahogy írtad akkor érdemes vh kifogást benyújtani .
De szerintem a jogszabály szerinti levonás a bank dolga .Ha nem jól vonja akkor pert kellene indítani ellene.
Mert ez kb. olyan mint amikor kimegy a letíltás és a munkáltató nem 33 %-ot von le hanem levonja az egészet.Ezért a munkáltató a felelős nem a vh-tó.

nandy # 2010.02.09. 14:13

Bankszámlánál? Ott úgy tudom, nincs korlát (sajna tapasztaltam is). A 28.500,-Ft-os korlátot is szinte csak az APEH tartja be.

végrehajtó1 # 2010.02.09. 13:08

A bankszámla nem vonható korlátlanul vh alá.
Ugyanis 114.000ft feletti bankszámlapénz korlátlanul levonható,a 28500és a 114.000ft közötti összeg 50%-a vonható.

A 28500ft mentes de gyerektartás esetében ebből is lehet vonni.

De ha az adós tudja igazolni hogy a bankszámlára csak és kizárólag a munkabér már letíltott maradék összege érkezik akkor érdemes vh kifogást benyújtani.

nandy # 2010.02.09. 12:27

czeszti:

Egyes bankoknál lehetőség van arra, hogy "külsős" inkasszó esetén a hiteltartozást "technikai számlára" fizethesd, amiből a hitelt törlesztik, és nem inkasszálják.

nandy # 2010.02.09. 12:25

babett:

A bankszámla korlátozás nélkül végrehajtás alá vonható, akkor is, ha a bérből már letiltanak, és akkor is, ha a letiltás után maradt bért a számládra utalják... amit az inkasszóval elvihetnek.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.09. 12:20
  • Nem kapsz.
  • Midegyikre inkasszót tesz a végrehajtó.
  • Amíg nincs kiegyenlítve a végrehajtandó tartozás, addig minden a végrehajtónak megy. (A bank emiatt fel fogja mondani a kölcsönt.)
  • A végrehajtó engedélyezhet részletfizetést, de tartozást el nem engedhet.
czeszti # 2010.02.09. 12:17

Kedves Fórumozók!

Következőben szeretnék érdeklődni:

  • kapok-e értesítést illetve felszólítást mielőtt végrehajtó a bankszámlámat megcsapolná?
  • ha 2 bankszámlám van akkor melyikről próbálnak vonni, illetve ha az egyiken csak hitel van és csak azt fizetem, akkor megterhelhetik azt?
  • ha igen, az arra a számlaszámra befizetett összeg a hitelem rendezésére fog menni, vagy a behajtásra?
  • ha bírósági behajtónál van az ügyem, és ha kapok értesítést erről, akkor még velük tudok egyezkedni?

előre is köszönöm

babett 1 # 2010.02.09. 11:45

Ha már letiltják a jövedelem mondjuk 50%-át banki tartozás miatt a bankszámlát is letilthatják?
Köszi a választ.

nandy # 2010.02.09. 11:37

monalisa:

A bankszámla összege tkp. korlátozás nélkül végrehajtható, tehát nem csak a 33% százalék, hanem nulláig...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.09. 11:26

Már bocs, de te ki vagy?

Patrika # 2010.02.09. 11:16

Arról engem esetleg tájékoztatnak?


Hol kérdezhetek?

végrehajtó1 # 2010.02.09. 11:13

igen.De csak végrehajtható okirat alapján.

babett 1 # 2010.02.09. 09:44

Kérdésem a következő.
Ha a fizetésem 50%-át tiltja a banki kölcsön akkor a bankszámlaszámomat is letilthatják?Hallottam az egyik kollegámtól,hogy ha nem a felesége bankszámlájára kéri a fizetését azt is letiltották volna.
Nekem még nincs tiltásom sehol de nagyon sok a banki kölcsönöm és most már én is akadozok sajnos.

vicacica04 # 2010.02.01. 21:32

Egyébként "nem nagy" összegről van szó, nem milliós nagyságrend, "csak" 53e Ft és nem is arról van szó, hogy nem ismerem el, vagy nem akarom kifizetni, de a nincsből sajnos nem megy. Egy fizetést csak egyszr lehet leosztani... És ezzel szerintem még nagyon sokan vannak így ebben az országban...

vicacica04 # 2010.02.01. 18:29

Azért nem az adóhatóságot kérdeztem, mert mindez délután fél ötkor történt...és reggelig mást nem tehetek, csak próbálok infóhoz jutni, hogy reggel merre induljak...
A bankszámlára csak a gyed érkezik.
A végrehajtó kollégák lehet, hogy tudnak tanácsot adni, bár mivel központosítva van mindden a hatóságnál, közöttük a bérszámfejtés is, ahol ugye a "járandóságokat" utalgatják (köztük a gyed-et is), amit egyébként a kaposvári Államkincstár végez, így töllük információhoz jutni sokkal nehezebb, mint a Pentagon-ból államtitkot lopni...

monalisa1 # 2010.02.01. 18:19

vicacica04

A számládon lévő összeget "skalpolták" meg 33%-kal - és hasonlóan havonta a tartozást rendezendő egálig. A gyes vagy bármely- a számlára érkező összegtől függetlenül.

Tehát ha pl. aktuálisan van a számlán 50 eFt akkor annak 33%-át, ha netán 100 eFt akkor annak 33%-át - havonta. (Ha csak nincs a végzésben hogy legfeljebb x Ft összeg vonandó le havonta.)

Készpénzt a bankban fel tudsz venni csak a kártyahasználat szünetel.

Szerintem tisztázd a bankban ill. a végrehajtónál.

Külön írva: azt csak te tudod hogy a kk. hányadszor figyelmeztetett előzőekben szóban és írásban is, de gondolom végül is elszakadt nála a zérna...

"Mona"
laikus hozzászóló

végrehajtó1 # 2010.02.01. 18:10

vicacica04

Ha tényleg az Apehnál dolgozol akkor miért nem kérdezed a végrehajtáson a végrehajtó kollégáidat erről.Biztos adtak volna tanácsot ez ügyben.

De legyen:

1.a gyed nem.De a bankszámla igen.
2.amíg a tartozás kiegyenlítéséig
3.ön.bír.végrehajtó

monalisa1 # 2010.02.01. 17:56

anyuka05

A tartásdíjra kötelezett - és egyben adós személy mindenkori összes jövedelméből havi 67%-ig vonhatnak le, azaz 50 + 17 százalékig. (A fennmaradó 33% a hideg vízre való...)

És ez valószínűleg így lesz sok évig még, vagyis amíg a gyermekek közül a legidősebb már nem lesz jogosult t.díjra, illetve az adósságok netán egálba nem jutnak.

"Mona"
laikus hozzászóló

vicacica04 # 2010.02.01. 17:45

Üdv Végrehajtók!
Kicsit feszült vagyok, konkrétan nem látok a pipától.Sokkal csúnyábbakat gondolok, mint amiket írni fogok, legalábbis remélem. Én az apeh-nál dolgozok revizorként...jelenleg pici babámmal vagyok itthon gyed-en. Társas házban élünk, tény és való néhányszor megcsúsztam a közös költségge. A szülés előtt táppénzen voltam, mert veszélyeztetett lettem. A táppénz sokszor az alapvető élelmiszerre sem volt elég, így a közösköltség rendezése volt a legkisebb gondom. Most a gyedből a 3 gyerekkel örülök, hogy élek....Ma reggel a bankszámlám még rendben üzemelt, délután már nem tudtam kártyával fizetni.Ezzel párhuzamosan megkaptam egy fizetési letiltást, melyet a tisztelt végrehajtó mellékelt a "cégemnek" is,melyben felszólítja az adóhatóságot, hogy a "fizetésem" 33%-át tiltsa le.A gyed-et elvileg holnap/holnap után kapnám és egyenlőre csak bőgni tudok, zárolt számlával, hogy mihez kezdek 3 gyerekkel a hónap további napjain. Én csak 3 dolgot szeretnék tudni:
1: akkor ezek szerint a gyed mégis végrehajtható?
2: a számlám meddig van zár alatt? Minden hónapban addig, míg a 33%-ot valaki le nem veszi, vagy a tartozás teljes kiegyenlítéséig?
3: A számlámat ki zárolta? A végrehajtó, vagy a "cég"?

További szép estét mindenkinek

végrehajtó1 # 2010.02.01. 13:22

Arra hogy a vh amikor gyert.kap akkor költség megelőlegezés nélkül soron kívül köteles eljárni.

anyuka05 # 2010.02.01. 11:25

értem de akkor mire mondta a bírónő hogy a gyerektartás mindenek felett van?
szóval akkor addig míg 50%-ig a végrehajtók vonnak tőle addig nem kapok gyerektartást?

végrehajtó1 # 2010.02.01. 11:17

A letíltás kicsit hasonlít a főldhivatali rangsor elvéhez azaz amelyik előbb érkezik azt vonják le 33% erejéig.Az utána következő csak 33% és az 50 % közötti részt kapja.Ha még mindig érkezik többb letíltás akkor azt sorba állítják azaz csak akkor tudják levonni ha az előző kielégítést nyert.
tehát ha le van tiltva az adós jövedelmének 50%-a akkor a gyerektartás is "sorba áll."

vagy mivel az egyik tartozásnál társ adós vagyok és tőle már nem tudnak vonni mert sorban állnak akkor tőlem fognak majd?

jogszerüen lehetséges öntöl is letíltani.

Persze ha ez sem elég ingó-ingatlan vh is lehetséges.

anyuka05 # 2010.02.01. 10:56

T.végrehajtó.
már más fórumban kérdeztem öntől de itt ebbe a témában szeretnék kérdezni.

adott a leendő exem fizetése. abból vonnak majd 50% gyt-t. de le van már 33%-al terhelve a fizuja és még le lesz a maradék 50%-ig.

ezt hogy kezdik? mert a bírónő nekem azt mondta hogy a gyt az mindenek felett van és előbb azt vonják a fizujából. akkor utána meg a maradékból a maradéknak az 50% megy a behajtók felé?

És ha több bank vár a pénzére akkor nem jönnek behajtani hanem várnak a sorukra az inkasszóval?

vagy mivel az egyik tartozásnál társ adós vagyok és tőle már nem tudnak vonni mert sorban állnak akkor tőlem fognak majd? Hála ez csak egyre vonatkozik a többi adósság az övé csak.

hú remélem érthető voltam.

elnézést a zagyvaságért.
Üdv Veronika

végrehajtó1 # 2010.01.29. 14:37

letiltás ingó-ingatlan végrehajtás lehetséges

pipacs90 # 2010.01.29. 10:04

sziasztok!
özvegyi nyugdíjat kaptam amire hitelem volt özvegyi nyugdíjam megszűnt. Majd másfél év múlva visszakaptam vonhatnak e ebből mivel se ingo se ingatlan vagyonnal nem rendelkezem. A volt 900 ezres tartozásom jelenleg 1 600 000. A nyugdíjfolyosító tévedése miatt nem folyosították. És ez a megélhetésem.Ilyenkor mi történik?