Végrehajtás felfüggesztése


zsanka # 2010.01.18. 13:21

Köszönöm.
Ügyfélkapun be tudom küldeni?

Nekem eddig simán átment minden... remélem, hogy most is sikerül!

Üdvözlettel:
Zsuzsa

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2010.01.18. 13:20

Zsanka! Az APEH valóban adóbírságot, mualsztási bírságot szabhat ki (2003. évi XCII. tv = Art. 170-172. §). Ez nem azonos a rendbírsággal. Pl. az adóbírság az adóhiányod (mondjuk rossz volt a bevallásod és valamelyik adónemen keletkezett még befizetendőd, amit nem fizettél meg) 50, esetleg 75%-a. Ha a leveleid a régi címre mennek, akkor lehet, hogy bár ment róla határozat, csak nem kaptad kézhez. Ilyen esetre az APEHtől is lehet kérni iratbetekintést Art. 12.§ alapján.
Emellett - ahogy végrehajtó is írta - kérhetsz mérséklést vagy elengedést a bírságra, ennek a szabályai az Art. 134. §-ban találhatóak és a kulcszó az, hogy a megfizetés rád, vagy a veled egy háztartásban élő közeli hozzátartozó megélhetését súlyosan veszélyezteti. A 133. §-ban pedig a részletfizetés és a fizetési halasztás (fizetési könnyítések) kérésének lehetőségeiről írnak.
Én azt mondanám, hogy előbb ismerd meg, hogy miért is kaptad a bírságot, aztán írj szépen egy kérelmet amiben taglalod, hogy miért nem tudod kifizetni teljes összegbe a bírságot. Ilyenkor semmit sem szabad szégyelni! Kérheted a fieztséi könnyitéseket és a mérséklés vagy elengedét is egyszerre a hatóság mérlegelésére bízva, hogy elbírálja. Az APEH pontos számszaki adatokra (kereset, számlák, de még a bugyidba rejtett fillérek összegére is) is kíváncsi lesz, amihez konkrét nyomtatványt találsz a honlapjukon. Mindezt tértivevényesen add fel.
Remélem segítettem!

végrehajtó1 # 2010.01.18. 13:07

Nahát mégis csak elment.

Ezt csinálja másnak is???

végrehajtó1 # 2010.01.18. 13:05

Megint nem ment el amit írtam!!!:(

Még egyszer:
Apeh nem ad rendbírságot.
Ha bírság van a f.számlán akkor arról kellett kapnia határozatot .
Kérhet:részletet,elengedést mérséklést, halasztást a tartozásra.Írásban kérje tértisen adja fel.

végrehajtó1 # 2010.01.18. 13:05

Megint nem ment el amit írtam!!!:(

Még egyszer:
Apeh nem ad rendbírságot.
Ha bírság van a f.számlán akkor arról kellett kapnia határozatot .
Kérhet:részletet,elengedést mérséklést, halasztást a tartozásra.Írásban kérje tértisen adja fel.

végrehajtó1 # 2010.01.18. 13:05

Megint nem ment el amit írtam!!!:(

Még egyszer:
Apeh nem ad rendbírságot.
Ha bírság van a f.számlán akkor arról kellett kapnia határozatot .
Kérhet:részletet,elengedést mérséklést, halasztást a tartozásra.Írásban kérje tértisen adja fel.

végrehajtó1 # 2010.01.18. 13:01

Az Apeh nem súlyt rendbírsággal.Én innen nem tudhatom de általában valaminek a mulasztása ad alapot az Apehnak bírság kiszabására.De erről kellett kapnia határozatot.Mert csak így lesz jogerős és így kerül fel a folyószámlára.
Az Art. szerint az adózó fizetési halasztást részletfizetést, adó mérséklést elengedést kérhet.

Ezt tértisen kell feladni .Aztán az adózó által (apehtől kapott) adatlap kitőltése után dönt az adóhatóság.
Ha halasztást vagy részletet kér akkor kérja pótlékmentesen.

zsanka # 2010.01.18. 09:44

Kedves Végrehajtó1.
Nekem egy APEH tartozásom van amit családi körülményeim miatt -ex férjem folyamatosan közüzemi tartozásokat halmoz fel azon a közös ingatlanon, ahol én már 2 éve nem lakom- nem tudok rendezni. Nagyon ritkán megyek oda, levelim arra a címre mennek még. A folyószámlán láttam bírságot. Ez a bírság rendbírságnak minősül?
Kérhetek én fizetési halasztást?
A segítséget előre is köszönöm!
Zsuzsa

végrehajtó1 # 2010.01.18. 07:49

Elvileg van olyan
élethelyzet:

A végrehajtást foganatosító bíróság az adós kérelmére kivételesen akkor függesztheti fel a végrehajtást, ha az adós a felfüggesztésre okot adó, méltányolható körülményt igazolta, és az adóst a végrehajtási eljárás során korábban nem sújtották rendbírsággal.
A bíróság - ha a felfüggesztésről szóló döntéshez szükséges - a feleket meghallgathatja.
A bíróság a felfüggesztésre okot adó, méltányolható körülmények körében kiemelten értékeli különösen az adós által eltartásra köteles és tartásra szoruló személyek számát, az adós vagy az eltartott személy tartós és súlyos betegségét, a végrehajtási eljárás során bekövetkezett és az adóst is sújtó természeti katasztrófát

kalmi # 2010.01.17. 23:00

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném megkérdezni, hogy létezik-e olyan élethelyzet, betegség, amikor az adósra elindított végrehajtást fel kell függeszteni?

Pl: Egy adósnak a nyugdíját folyamatosan adósságai miatt levonják, de egy élethelyzet (pl: súlyos betegség, vagy súlyos mentális probléma "esetleg gyámság alá helyezés") az adós sorsát teljesen el lehetetleníti, azaz ilyen esetben lehetőség van-e a nyugdíj korlátozásának felfüggesztésére?

Várom a válaszokat!

Üdv.

KALMI