Végrehajtás felfüggesztése


Immaculata # 2016.03.18. 18:57

1. Mikor lett kivetve az illeték?

Eraboo # 2016.03.18. 18:51

Tisztelt Fórumozók!

NAV adószámla-hátralékom soron kívüli rendezésére kaptam felhívást a mai napon. A levélben szereplő hátralékot szeretném rendezni, egy összegben nem tudom. Részletfizetési kérelmet fogok benyújtani.

A kérdésem - ha fizetési könnyítést/részletfizetést kérelmezek, akkor a végrehajtási cselekmény ügymenete megáll és a folyószámla inkasszó is elkerülhető?

Az adószámlámon túlfizetésem is keletkezett, ennek átvezettetését szintén kérelmezni fogom.

Az interneten a NAV végrehajtási eljárásokról fellelhető információk alapján jól értelmezem, hogy a túlfizetésem átvezetését követően, mivel ekkor a hátralék összege 500 eFt alá csökken a családunk otthona a végrehajtási cselekmény alól mentesül?

Az ingatlan vásárlás illetéke amennyiben 5 éven belül nem 'hajtotta' a NAV elévül ?

A válaszokat előre is köszönöm !

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.15. 16:01

Ha az a kérdés, akkor a végrehajtási kifogásnak nincs halasztó hatálya a végrehajtásra. Jól néznénk ki...

gerbera317 # 2015.12.15. 15:37

és más tervei voltak az adósságával

Ezzel nincs egyedül, és éppen ezért van szükség a végrehajtás intézményére. Höhöhö.

hogy másodfokon, jogerősen elutasítsák a kifogást.

Valószínűleg egyáltalán nem erről van szó, úgyhogy erre nincs se kérdés, se felelet...

SuperG # 2015.12.14. 12:34

Kérdésem a következő: 2. fokú, jogerős ítéletet vittem a végrehajtóhoz, el is indult a végrehajtás.
Az adós végrehajtási kifogást nyújtott be, hogy drága a végrehajtás illetve nem tetszik neki a másodfokú ítélet és más tervei voltak az adósságával.
Még csak én fizettem, de a végrehajtó meg akarja várni, hogy másodfokon, jogerősen elutasítsák a kifogást.
Nem kellne neki folytatni?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.07. 14:21

U.h. választottam inkább a megszüntetés iránti kérelemként tartom fenn.
Azt meg azzal fogják elutasítani, hogy nem állnak fenn a a feltételei, pert kell indítanod. Sok időt spórolhattál volna, ha azzal kezded.

gerbera317 # 2015.12.07. 13:52

Hát igen. A végrehajtási kifogással a végrehajtó törvényt sértő eljárását lehet megtámadni. Ha a végrehajtható okirat alapján felszólít, hogy fizesd meg, az nem sérti a törvényt, legfeljebb téged, de azt nem végrehajtási kifogással kell támadni, hanem mással, például 41. § szerinti eljárás iránti kérelemmel (ez az eljárás a vh. megszüntetésének az előszobája).
De akármit is állítasz, és akármennyire is nem tetszik, a végrehajtó addig köteles a végrehajtást folytatni, amíg azt fel nem függeszti a bíróság, és ezt nem róhatod fel neki mulasztásként.
De mi a kérdés? (Az eddig sem volt kérdés, hogy a végrehajtás nemperes eljárás-e, úgyhogy ezt lehetőleg ne említsd többször, pls.)

ARTanyan # 2015.12.06. 14:07

Kedves gerbera 317
Lehet kissé elnagyoltam a mondani valómat. Egy végrehajtási eljárás folyik ellenem, ez nemperes eljárás. A végrehajtó levelében tájékoztatott hogy 15 napon belül végrehajtási kifogással élhetek ugyebár 15 Eft illeték befizetésével egyetemben és küldhetem a járásbíróságnak címezve de a végrehajtó címére küldve.
A járásbíróság vissza jelzett hogy a kifogásban felhozott érvek / jogtalan követelés /alátámasztva// nem igazán felelnek meg a kifogás értelmezésének mert nem a befizetni való összeggel vagy a becsült értékkel vagy az eljárási hibáról van szó benne, ez inkább egy végrehajtás megszüntetéséhez való indok. Megkérték jelezzem írásban hogy még mindíg kifogásként vagy inkább az eljárás megszüntetése iránti kérelemként tartom e fenn az 1 beadványomban felsoroltakat?! U.h. választottam inkább a megszüntetés iránti kérelemként tartom fenn. Aztán erre reméljük még az idén választ is kapunk. Csak felhívtam a végrehajtót és ott azt a választ kaptam hogy amíg nem kapnak v.féle papírt ez ügyben addig nem szüneteltethetik a levonás folyamatát. Viszont ha "nyerek" akkor a befizetett összegeket a v;kérő fogja majd vissza fizetni nekem HA?! ez nem biztos peres eljárás meg 100 Eft alatt nem igazán kifizetődő indítani. Telefonon még azt is mondták hogy akkor hagyjam és ne fizessem be????
Ha ne hallom ezt akkor el sem hiszem és ezzel szerintem a munkáltatóm is így van mert ez azért elég hasra ütés. Na és ha nem fizetünk még mondjuk egy hónapig aztán meg megbüntetik a munkaadómat majd mehetünk azzal hogy önök mondták a telefonban mikor beszéltünk. Ezért szeretném tudni a lehetőségeket amíg kiderül kinek is van igaza( még egyszer ez nemperes eljáás)!!?!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.05. 09:39

Hogy hogy mire? Hát a végrehajtást kérő egy mocskos gazember!

gerbera317 # 2015.12.05. 08:12

Egyébként, megszüntetést csak a végrehajtást kérő kérhet, az adós nem. Illetve, kérhet, de szabályos kereset formájában, aminek a befogadása további előfeltételekhez van kötve.
Te megfelelsz a feltételeknek? Mire alapozod a megszüntetés iránti igényedet?

gerbera317 # 2015.12.05. 08:05

Nem lehet. De miért is lehetne? Ezen az alapon minden végrehajtás megállna rögtön az elrendelését követően, hosszú hónapokra.

ARTanyan # 2015.12.03. 09:58

jó napot mindenkinek.

A végrehajtás folyamata megindult. A soron következő fizetésemből már vonni kellene az első részletet. Csakhogy én megtámadtam a végrehajtói eljárást a járásbíróságon -Végrehajtói eljárás megszüntetése- címen beadtam a kérelmemet. A KÉRDÉS AZ: hogy amíg a bíróság döntést hoz (akár+v.-) addig a letiltást lehet-e illetve hogyan lehet leállítani?! Mert a telefonos egyeztetés után amit a végrehajtóval folytattam, ez nem derült ki csak az hogy a befizetett összegeket elvileg majd a végrehajtó kérelmező fizeti vissza ha javamra döntenek

Moravetz Gergelynè # 2015.10.22. 18:26

Jó estèt.
Ha a vègrehajtó megterhelte a számlámat, amire a gyerekek után járó Tgyás ès GYED èrkezik. Ezekből levonhatja a tartozást? Milyen arânyban vonhatnak le belőle? Válaszát előre is köszönöm

Grave7 # 2014.12.13. 21:10

@ruggiero: A 2014. évi XL. törvény az a külön törvény.

ruggiero # 2014.12.13. 16:44

xxxviii. törvény


don

ruggiero # 2014.12.13. 16:44

A 2014. évi xviii törvény értelmében "A kölcsönszerződésen alapuló követelések behajtása iránt folyamatban lévő (vagy a kölcsönszerződésből eredő követelés behajtása érdekében bekapcsolódással indult) végrehajtási eljárásokban - a (4), (7), (8) és (10) bekezdésben foglalt kivétellel - a külön törvényben meghatározott időpontig eljárási cselekmény, intézkedés nem foganatosítható." Tud vki segíteni, hogy hol található ez a külön törvény, ami az időpontot meghatározza?


don

gerbera317 # 2014.11.21. 18:44

Akkor nem lehet.

Igazából a kérdés nem jó. A kérdés helyesen: Végrehajtás alá lehet-e vonni a bankszámlán található pénzt, függetlenül attól, hogy milyen jogcímen került oda? A válasz: Igen.
A másik kérdés helyesen: Végrehajtás alá lehet-e vonni azt a pénzösszeget, amiről a végrehajtó nem tudja, hol található? A válasz: Szerinted?

boboka56 # 2014.11.21. 18:20

És ha nem számlára megy?

gerbera317 # 2014.11.21. 07:40

Lehet.

boboka56 # 2014.11.20. 12:14

Tisztelt fórumozók!

Szeretném ha valaki megmondaná,hogy a számlára utalt családi pótlékból,és a szociális segélyből/a kettő összege53000ft/
lehet e végrehajtani? Válaszukat várom!

Vh-ügyes # 2014.11.20. 10:50

"Édesanyámnak folyamatban lévő végrehajtott ügye van az ő fizetéséből vonják is minden hónapban az összeget kb 1 éve. Nyáron viszont engem is betalált a végrehajtó és rajtam is követeli az összeget (kb 800.000,- ft)"

ez így nem áll össze... tehát ki mit írt alá? fizetési meghagyást kapott-e?

A számláján lévő pénznek nincs "címkéje" az csak pénz amely inkasszálható. (ha a családi pótlékból tévét veszek, hiába mondogatom, hogy "azt ne vigye el")

sverus # 2014.11.19. 20:53

Tisztelt szakértők és forumozók!

Segítséget szeretnék kérni az ügyemmel kapcsolatban, amely a következő:
21 éves diáklány vagyok jövedelem nélkül. Édesanyámnak folyamatban lévő végrehajtott ügye van az ő fizetéséből vonják is minden hónapban az összeget kb 1 éve. Nyáron viszont engem is betalált a végrehajtó és rajtam is követeli az összeget (kb 800.000,- ft)
Mivel nekem nincsen jövedelmem mert meg tanulok így nem tudnak tőlem vonni. Viszont a napokba inkasszót tettek a számlára amire az árvaellátást kapom és ösztöndíjat a jó tanulmányi eredményeimért. De úgy tudom ezek nem végrehajthatóak. 1 hónapja az iskolámnak küldtek is levelehet, hogy a 13.000,- ftból ők vonni akarnak mire az iskola válaszolt, hogy abból nem lehet. Ezután gondolom megkeresték a nyzgdìjfolyósítót is habár ezt nem tudom de ha igen akkor tőlük is olyan választ kaphattak csak, hogy nem vonható. Ezek után nem értem, hogy inkasszózhatják le a számlámat ha tudják, hogy oda csak olyan utalások érkeznek amelyekből 1ft sem vonható. És még azr sem értem, lehetséges-e az, hogy anyukmámtól már több mint 1 éve vonják es folyamatban van tehát minden hónapban megkapják az összeget mégis tőlem is követelnek??! Mit tehetnék, hogy megszüntessék az inkasszót? Esetleg, hogy tőlem ne követeljenek? A segítséget előre is köszönöm!

Vh-ügyes # 2014.11.15. 13:21

ígérni - persze - nem lehet, de azért a logika ezt diktálja...

drill # 2014.11.15. 09:49

Köszi a gyors választ!Az nem gond hogy az 1/18-ad rész alig 100 ezer forint értékű,a tartozás pedig 2millió?Megelékszik az 1/18-ad részből befolyó összeg átadásával a vh-t kérő?A fent maradó rész pedig további részletfizetési kiegyenlítésssel?

Vh-ügyes # 2014.11.15. 09:33

Igen, eladható! (igaz, be kell szerezni egy "hozzájárulást")
A módszer az "árverés hatályával történő árverésen kívüli vétel"
(tanulmányozd: Vht.157.§)