Végrehajtás felfüggesztése


ildocska # 2010.04.12. 09:06

Bocsánat, de először nem ment el, aztán mégis...:)

ildocska # 2010.04.12. 09:05

Tisztelt Mindenki!

Többször kérdeztem már és kaptam is jótanácsokat Tőletek!
"Röviden" az a történet, hogy hitelre vettem lakásunkat, törlesztettem sokáig. Lányom volt barát/élettárs vett fel 1M-ft kölcsönt ahol lányommal együtt kezes voltam.A fiatalok szakítottak, de már előtte nem fizette a fiú a hitelt,így végül a mi lakásunkra indult végrehajtás. Sajnos a kisebbik gyerekem daganatos beteg lett, így a saját lakáshitelemmel én is megcsúsztam, felmondták,( közben voltak/vannak egyéb családi problémák, amik jelentősen hozzásegítettek a mostani helyzet kialakulásához saját hitelemmel kapcsolatban, amit még tavaly itt leírtam, de most a lényegen nem változtat) de végrehajtás még nem indult a lakáshitelem miatt. Most valószínűleg bekapcsolódott volna a végrehajtásba, amire már felhívta a végrehajtó, de hogy már be kapcsolódtak-e azt nem tudom. A végrehajtást elrendelő Bíróságra írtam egy levelet a gyerekem kórházi papírjaival és a nagyobbik lányom nyugdíj igazolásával és a saját jövedelmemet igazoló Önkormányzati határozatokat csatolva és kértem a végrehajtás felfüggesztését. Most kaptam levelet a Bíróságról, hogy felfüggesztették a végrehajtást gyermekem súlyos betegségére való tekintettel és egyben kérik, hogy igazoljam, hogy jelenleg is az ápolási díjat kapom csak és ha van együttélő családtagom, annak a jövedelméről is. Az a helyzet, hogy nekem illetve a két lányomnak a családi pótlékkal, önkorm által kapott jövedelmekkel és az idősebbik lányom nyugdíja, gyerektartás összesen: 160.000.-ft, de ebből nekünk is van 25.000.-ft hiteltörlesztés amit törlesztünk a folyószámlánkról, tehát kézben csak 135.000.-ft , amiből élünk hárman és rezsit fizetünk. Nagymamám, aki illetve a fia miatti befolyásoltsága miatt is kerültünk rossz helyzetbe a saját jelzálog hitelünk miatt, mivel a Mama haszonélvező, tehát mindenhez kellett volna az aláírása, hogy megoldjuk a gondjainkat, amit nem tett meg bármiről volt szó (ez az ami a lényegen most nem változtat :( tudom. Ezt a történetet írtam le jó idővel ezelőtt itt) Szóval most a Mama a saját daganatos betegsége miatt már csak segítséggel tud kikelni az ágyból is, és persze én ápolom Őt is, mert ha úgyis itthon vagyok a gyerekkel, akkor ez nekem belefér , és a fia azóta, amióta ennyire lerobbant a Mama, rá sem néz, hanem azt mondják, ápoljam csak én....stb. Ez mindegy is. A lényeg az, hogy a Mama nyugdíja 100250.-ft, amiből most, hogy ennyire lerobbant, és csak rám számíthat, belead a lakás költségeibe meg a megélhetésbe 60.000.-ft-ot. Eddig soha egy fillért sem adott, mindig vitte a fiának a pénzét....Szóval most a Bíróságra ha igazolom, hogy én még ápolási díjat kapok, csp, gyt, stb..és a mama nyugdíját is igazolom, mert a kérvényembe beleírtam azt is, hogy Ő is milyen beteg, szóval jelent-e nekem most valami hátrányt az egy főre jutó jövedelemszámításnál, vagy ilyen szempontból a végrehajtás felfüggesztése szempontjából számít-e ez, hogy most picivel több a jövedelmünk és hogy 100.000 ezer a nyugdíja, de csak 60.000-et ad nekem ide.
Ha összevissza és hosszan írtam elnézést, remélem azért érthető voltam.
Előre köszönöm ha válaszoltok!

ildocska # 2010.04.12. 09:04

Tisztelt Mindenki!

Többször kérdeztem már és kaptam is jótanácsokat Tőletek!
"Röviden" az a történet, hogy hitelre vettem lakásunkat, törlesztettem sokáig. Lányom volt barát/élettárs vett fel 1M-ft kölcsönt ahol lányommal együtt kezes voltam.A fiatalok szakítottak, de már előtte nem fizette a fiú a hitelt,így végül a mi lakásunkra indult végrehajtás. Sajnos a kisebbik gyerekem daganatos beteg lett, így a saját lakáshitelemmel én is megcsúsztam, felmondták,( közben voltak/vannak egyéb családi problémák, amik jelentősen hozzásegítettek a mostani helyzet kialakulásához saját hitelemmel kapcsolatban, amit még tavaly itt leírtam, de most a lényegen nem változtat) de végrehajtás még nem indult a lakáshitelem miatt. Most valószínűleg bekapcsolódott volna a végrehajtásba, amire már felhívta a végrehajtó, de hogy már be kapcsolódtak-e azt nem tudom. A végrehajtást elrendelő Bíróságra írtam egy levelet a gyerekem kórházi papírjaival és a nagyobbik lányom nyugdíj igazolásával és a saját jövedelmemet igazoló Önkormányzati határozatokat csatolva és kértem a végrehajtás felfüggesztését. Most kaptam levelet a Bíróságról, hogy felfüggesztették a végrehajtást gyermekem súlyos betegségére való tekintettel és egyben kérik, hogy igazoljam, hogy jelenleg is az ápolási díjat kapom csak és ha van együttélő családtagom, annak a jövedelméről is. Az a helyzet, hogy nekem illetve a két lányomnak a családi pótlékkal, önkorm által kapott jövedelmekkel és az idősebbik lányom nyugdíja, gyerektartás összesen: 160.000.-ft, de ebből nekünk is van 25.000.-ft hiteltörlesztés amit törlesztünk a folyószámlánkról, tehát kézben csak 135.000.-ft , amiből élünk hárman és rezsit fizetünk. Nagymamám, aki illetve a fia miatti befolyásoltsága miatt is kerültünk rossz helyzetbe a saját jelzálog hitelünk miatt, mivel a Mama haszonélvező, tehát mindenhez kellett volna az aláírása, hogy megoldjuk a gondjainkat, amit nem tett meg bármiről volt szó (ez az ami a lényegen most nem változtat :( tudom. Ezt a történetet írtam le jó idővel ezelőtt itt) Szóval most a Mama a saját daganatos betegsége miatt már csak segítséggel tud kikelni az ágyból is, és persze én ápolom Őt is, mert ha úgyis itthon vagyok a gyerekkel, akkor ez nekem belefér , és a fia azóta, amióta ennyire lerobbant a Mama, rá sem néz, hanem azt mondják, ápoljam csak én....stb. Ez mindegy is. A lényeg az, hogy a Mama nyugdíja 100250.-ft, amiből most, hogy ennyire lerobbant, és csak rám számíthat, belead a lakás költségeibe meg a megélhetésbe 60.000.-ft-ot. Eddig soha egy fillért sem adott, mindig vitte a fiának a pénzét....Szóval most a Bíróságra ha igazolom, hogy én még ápolási díjat kapok, csp, gyt, stb..és a mama nyugdíját is igazolom, mert a kérvényembe beleírtam azt is, hogy Ő is milyen beteg, szóval jelent-e nekem most valami hátrányt az egy főre jutó jövedelemszámításnál, vagy ilyen szempontból a végrehajtás felfüggesztése szempontjából számít-e ez, hogy most picivel több a jövedelmünk és hogy 100.000 ezer a nyugdíja, de csak 60.000-et ad nekem ide.
Ha összevissza és hosszan írtam elnézést, remélem azért érthető voltam.
Előre köszönöm ha válaszoltok!

Corvinus1987 # 2010.02.22. 17:59

Kedves Fórumozók!

Abban kérem az Önök segítségét, hogy édesanyám és édesapám elválása után, édesapám házának tulajdoni joga megosztott, tehát az ingatlan felének tulajdoni joga az édesanyámé. Ennek előzménye, hogy a válás utáni bírósági eljárások közepette édesapám késve fizette ki édesanyámat, eközben pedig édesanyám elárverezésre bocsájtotta édesapám ingatlanát, azaz a Földhivatal végrehajtási jogot jegyzett be édesapám házára.
Azonban később édesapám kifizette édesanyámat, bár édesanyám tulajdoni joga és a végrehajtási jog sem került le édesapám házáról. Édesapám többször is próbált utánajárni a végrehajtónál, de semmit sem tettek az ügy érdekében.
A kérdésem a következő, ebben az esetben mi a teendő, jogos? Hogyan kerülhet le a végrehajtási jog az ingatlanról, annak érdekében, hogy édesapám nevére kerüljön az ingatlan? Édesanyámnak tehát nem állhatna érdekében igényt tartani a tulajdoni jogára. Mellékesek lehetnek a következő információk: édesanyámnak van önálló tulajdoni joggal rendelkező ingatlana, és három gyermekük van.

Köszönettel:
Corvinus1987

végrehajtó1 # 2010.01.23. 07:22

Mindig az előlegezi aki kérte.De ha nem tette le a díját előre akkor a bíróság küld egy felszólítást hogy fizesse be mert különben nem rendelnek ki szakértő becsüst.Ha nem fizeti be akkor a kifogást elutasítják.De ez sokszor több hónap mire végig fut.

Abacs # 2010.01.22. 20:21

Köszönöm a választ.
Csak egy lényeges kérdés: ebben az esetben(amikor heteken belül kézben az írásos ítélet) kinek kell majd állnia a szakértő becsüs díját? (adós/vh kérő)

végrehajtó1 # 2010.01.22. 11:43

Mennyire formális és mennyire kötelező a valóságban az hogy a vh kérőnek azonnal jeleznie kell a végrehajtó felé,ha a követelése megszűnt”?

A törvény jó csak nem tartják be.Végrehajtás megstózüntetése iránt indítson pert.
Valamint a becsértéket kifogásolja meg, és kérjen szakértő becsüst.Azzal is el teleik kb:2 hónap.Addig nincs árverés.
Addig csak megkapják a várt itéletett.

Abacs # 2010.01.22. 09:46

Kedves ObudaFan!

Köszönöm a választ.
Egészen pontosan az történt,hogy a bíróság tájékoztatást kért a végrehajtást kérőtől hogy milyen szakaszban van a végrehajtás.Erre az volt a válasz,hogy még nem történt semmi,csak a tulajdoni lapra került fel a vh. kérő neve.Szóban felhívta a figyelmét a bíróság a végrehajtást kérőnek,hogy "Ugyebár ebben az esetben nem lehet szó végrehajtásról,azt vissza kell vonni."
Most viszont kiderült,hogy nem egészen úgy van,ahogy a vh. kérő azt elmondta.A végrehajtótól pár napra jött a levél,hogy a lefoglalt autó becsértékét megállapította.Szóban pedig közölte,hogy neki folytatnia kell az eljárást.
1 hét telt el a jogerős szóbeli ítélet kihírdetésétől kezdve.Tehát még pár hét,mire írásban is megkapjuk.
Tegnap pedig a banktól jött hivatalos levél,hogy fedezet elvonásnak számít a végrehajtás és ha nem rendezzük X napon belül,akkor a bank felmondja a szerződést.
Mennyire formális és mennyire kötelező a valóságban az hogy a vh kérőnek azonnal jeleznie kell a végrehajtó felé,ha a követelése megszűnt?

ObudaFan # 2010.01.22. 09:25

Abacs

A bíróságnak kellene felfüggesztenie a végrehajtást ebben az esetben. Te annyit tudsz tenni,hogy informálisan szólsz a végrehajtónak, hogy ne siessen nagyon, mert heteken belül prezentálni tudsz ellentétes ítéletet.

ObudaFan # 2010.01.22. 09:21

Összefoglalva felfüggesztést csak a végrehajtó vagy a hitelező adhat.

Vagy a bíróság adhat részletfizetési kedvezményt.

Abacs # 2010.01.20. 18:23

( Ha ez nekem szólt :), köszönöm. )

Nos,ha a végrehajtást kérő nem jelzi,vagy a végrehajtó nem nyilatkoztatja a vh. kérőt,akkor mi van? Én tudok tenni valamit az ügyben?
Az kicsit "morbid", hogy a jogalap megszűnt, a kocka fordult - a végrehajtást kérő tartozik most nekem - és nekem kell továbbra is aggódnom,hogy elúszhat az autó.(pedig a munkámhoz kell - ha nem lenne autó valami miatt,akkor megszűnik a munkám és nem lesz jövedelmem)

végrehajtó1 # 2010.01.20. 14:34

Az így van ahogy írta.

Abacs # 2010.01.20. 07:03

Kedves ObudaFan!
Nagyon köszönöm a konkrét választ.Abban kérném még segítségedet,hogy amíg nem érkezik meg írásban a másodfokú ítélet,addig hogy lehet leállítani a végrehajtást.Eddig úgy gondoltam,hogy egyértelmű,hogy a jogalap megszűnt,nem lehet szó semmiféle követelésről.A végrehajtótól viszont most azt tudtam meg,hogy amíg az ő kezében nincs új jogerős bírósági haározat,addig neki folytatnia kell a végrehajtást.
(most ott tart,hogy megállapították az autó becsértékét)A Vht.-t olvasva a végrehajtást kérő kötelessége bejelenteni azonnal,ha a követelés megszűnt.A végrehajtónak a Vht. szerint pedig ebben a helyzetben nyilatkoztatnia kell a vh. kérőt,hogy fenáll-e még a követelése.Mi a valóság?
Előre is köszönöm megint.

kalmi # 2010.01.19. 23:24

Összefoglalva felfüggesztést csak a végrehajtó vagy a hitelező adhat. Egyéb speciális eset nem létezik?

ObudaFan # 2010.01.19. 19:37

Igen, igen.

Vht. 56. § (1) A végrehajtást elrendelő bíróság végzéssel megszünteti, illetőleg korlátozza a végrehajtást, ha közokirat alapján megállapította, hogy a végrehajtandó határozatot jogerős határozat hatályon kívül helyezte, illetőleg megváltoztatta. A bíróság a végrehajtást megszüntető végzésében arról is rendelkezik, hogy ki viseli a végrehajtási költséget.

(2) Az (1) bekezdésben említett esetben a végrehajtást elrendelő bíróság az adós kérelmére végzéssel arra kötelezheti a végrehajtást kérőt, hogy - teljesen, illetőleg részben - térítse vissza az adósnak a végrehajtás során kapott összeget (vagyontárgyat) és a végrehajtási költséget, illetőleg megfelelő részét. Ez akkor is irányadó, ha az adós a végrehajtás megelőzése végett önként teljesítette a kötelezettségét, és ezt igazolta. Tartásdíj címén kifizetett összeg (átadott vagyontárgy) ilyen visszatérítésének nincs helye.
(3) A (2) bekezdésben foglalt esetben az eljárást az alapügyben eljáró végrehajtó az alapügy keretében foganatosítja (visszvégrehajtás).

Abacs # 2010.01.19. 13:05

Szeretném megkérdezni,hogy ha indult egy végrehajtás ellenem,de időközben a kövezetlés jogalapját visszamenőlegesen megszüntette a bróság jogerősen,akkor ugye a végrehajtást kérőt terhelik a végrehajtói költségek?
Továbbá, hogy ha volt már egy sikeres végrehajtás is(kifizettem),de annak a jogalapja is ugyenebből kifolyólag megszűntették,akkor a végrehajtást kérőtől kérhetem-e a végrehajtási költség megtérítését nekem?
Előre is köszönöm a választ.

zsanka # 2010.01.19. 12:38

Kedves Kalmi!
Én sajnos nem hozzáértő vagyok, csak a saját kínomon próbálok kievickélni az örvényből. Saját tapasztalatom az, hogy itt mindig kapok segítséget. Hasznos dolog telefonon felvenni a kapcsolatot a bank jogászával, végrehajtójával és megkérdezni, hogy mi a véleménye.
Lehet, hogy még segíteni is fog abban, hogy milyen lehetőséged van.
Üdvözlettel:
Zsusza

kalmi # 2010.01.18. 22:14

Kedves ObudaFan!

Pl.

Mit jelenthet?

Kalmi

ObudaFan # 2010.01.18. 21:49

Indokolt esetben elfogadhatja.

kalmi # 2010.01.18. 21:24

Kedves Zsanka!

Az én kérdésemnél azt szeretném megtudni, hogy pl. "magán" banki követeléseknél, nyugdíj letiltásnál a bíróság elfogadhatja-e kérelmet. Ha igen, mit kell bizonyítani mit jelent a méltányosság, mi a súlyos betegség?

KALMI

zsanka # 2010.01.18. 15:48

Köszi!
Arra kell hivatkoznom, hogy egy összegben nem tudom kifizetni mert a megélhetésemet veszélyezteti.
Ez igaz is. A válás után is az ex férjem rezsi-adósságait vagyok kénytelen fizetni mert a lakás még mindig közös tulajdonban van. A szolgáltató ha nem tudja a szerződő félen behajtani az adósságot, akkor a másik tulajdonoson fogja.
Ilyenekre akarok hivatkozni.
Üdvözlettel:
Zsuzsa

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2010.01.18. 15:31

Nagyjából, vagy drámaibban...rád van bízva, csak ne legyen komolytalan, vagy valótlan stb.
De ha tudod ismerd meg a törvényi hátteret, hogy pontosan mikre tudsz hivatkozni.

zsanka # 2010.01.18. 14:06

Köszönöm!
Szóval... kb. így: Tudom, hogy hibáztam, nagyon szerettem volna eleget tenni, de a kialakult körülmények miatt nem tudtam...
Lényegében valahogy így.
Köszike:
Zsuzsa

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2010.01.18. 13:23

Beküldheted ügyfélkapun is, de én azt tanácsolnám, hogy a kérelmedet eslőbbségivel, ajánlva tértisen ad fel. Az ügyfélkapun keresztül csak a nyomtatványt tudod beküldeni, amiben csak a száraz számszaki adatok beírására lesz lehetőség. Én azt szoktam javasolni, hogy legyen mellette egy lírai panaszos kérelem is az okoról... De ahogy gondolod.

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2010.01.18. 13:21

Végrehajtó1! Mindenkivel ezt csinálja a fórum, már szerintem vagy egy hete :)