Hiteltartozás


Order # 2017.11.05. 13:02

Éves 26% kamat. Számold ki! Itt vannak előttem a papírok.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.05. 12:49

993-ban 18.000 Ft volt. Én 2014-ben értesültem a tartozásról, ami ekkorra közel 2 millió! forintra nőtt.
Kizárt.

Order # 2017.11.05. 12:23

Sziasztok! Egy kicsit kacifántos a történet,amiben segítséget szeretnék kérni:
Az édesapám - akivel gyerek korom óta nagyon ritkán tartottam a kapcsolatot - tudtomon kívül kb 1990-től (elsősorban a fokozatosan romló mentális állapotának okán) nem fizetett egy 1974-ben felvett 100.000 Ft-os OTP-s lakáshitelt. Az általam utólag megtalált okiratok szerint a tartozás 1993-ban 18.000 Ft volt. Én 2014-ben értesültem a tartozásról, ami ekkorra közel 2 millió! forintra nőtt. Ekkor írtam egy kérvényt a kölcsön elengedése/mérséklése érdekében a Faktoringnak, de ekkor már végrehajtási fázisban volt az ügy és édesapám nyugdíjából havi 31.000 Ft-ot kezdtek el vonni és elutasították a kérvényt. Kiszámolva ez mostanáig kb 1.300.000 Ft törlesztés rendezés.
Édesapám a napokban elhunyt így meg fogom örökölni a kb 700.000 Ft-os tartozást az eléggé romos állapotban lévő (max 300.000 Ft-ot érő falusi házzal egyetemben.
Tudom, hogy van lehetőségem az öröklés visszautasítására, de a kérdésem az lenne, hogy ha mégis meg szeretném tartani (érzelmi okokból) ezt a vidéki házat, van-e lehetőségem az örökölt, végrehajtási stádiumban lévő tartozás összegének újratárgyalására (mérséklésére/elengedésére), figyelembe véve, hogy mennyi volt az eredeti tartozás, illetve milyen összegű volt ehhez képest a visszatörlesztés. Ugyanis ezen múlik, hogy elfogadom, vagy visszautasítom az örökséget.
Köszönöm a segítséget

Gerri # 2017.10.31. 10:56

Azért az is elég fura, hogy egy 10 éve nem fizetett hitelt hogyhogy "még" nem adtak meghagyásra sem nem adták el a követelést.. Lehet, hogy van oka.

Mici87 # 2017.10.31. 10:55

Ha eladjak akkor lehetseges hogy a faktor ceg elenged a kamatbol vagy az egeszet vahy valamekkora reszet.

nonolet # 2017.10.31. 10:43

Ha MÉG NEM évült el, akkor nem jársz jobban! a várakozással.
Csak nő tovább teher, gyorsan.

- -

Mivel egyre valószínűbb, hogy nem évült el...

Így már jól sem igazán tudsz járni, ha valóban nem évült még el.

Mivel elévülés híján
a bank még mindent!!! be tud hajtani rajtad,
ha úgy akarja.

Azaz (nagyon)gyenge az alku pozíciód, ha valóban nem évült még el.

Mici87 # 2017.10.31. 09:46

Bent jartam a bankban. Modosittattam a cimemet. Az ugyintezo elmondasa alapjan a szamlam meg el, csak a bitelszerzodest mondtak fel. Pedig a telefonban a behajtasi osztaly azt mondta hogy a szamlam is le van zarva.
Mivel szeretnek fizetni,csak nem a 770.000 ft-os kesedelmi kamattal terhelt osszeget, hanem a toket es az alapkamatot plusz a szamlavezetesbol eredo dijat igy bekerem az iratokat toluk s ezek utan meggprobalok megegyezni veluk.
Az ugyintezo a bankban azt mo dta hogy "meg nem adtak el a kovetelest".
Ezek szerint lehet hogy jobban jarnek ha megvarnam hogy eladjak egy faktorcegnek akik lehet hogy engednek el a kesedelmi kamatbol?

nonolet # 2017.10.31. 08:31

"2009-ben zartak le a hitelt es 2013-ban mondtak fel a folyoszamlat."

Csak az számít, hogy utoljára mikor kérték tőled a pénzüket!
A szerződés szerinti elérhetőségedre küldve a felszólítást...

HA 5 éven belül, akkor még nem évült el.

nonolet # 2017.10.31. 08:29

"Elvileg minden evben kuldik a szerzodeskotesi cimemre az egyenlegkozlot. A bank szerint."

Ez esetben kétséges az elévülés...

"Gyakorlatilag ket eve nem lattam ilyet mert a szerzodeskoteskori levelezesi cimem mely nem szerepelt a lakcimkartyamba ott a nagymama elt.."

A cím módosítás nem bejelentése a te hibád, szerződés szegés a részedről.

- -

Eu első és legfontosabb annak a kiderítése lenne, hogy
Elévült-e már vagy még nem ?!

De nem azt kell elhinni amit a bank állít.

Hanem elkell a bankkal küldetni azokat az iratokat,
amik alapján a bank azt mondja, hogy:
"még nem évült el"

Aztán kielemezni azokat, hozzáértővel...

Gerri # 2017.10.31. 07:59

Bocsánat, a Gerri és Mici87 felhasználó a Hiteltartozás topicból mindkettő én vagyok.
A lényeg, hogy nincs FMH az ügyben és 2009-ben zárták le a hitelt.Most telefonos egyeztetés után azt sűrgette az ügyintéző, hogy állapodjunk meg, fizessek nagyobb összeget, utána havi részletekben a többit, a teljes tartozásra.

Gerri # 2017.10.31. 07:57

Egyeztettem a bankkal. Nem adtak ki kozjegyzoi fizetesi meghagyast meg. 2009-ben zartak le a hitelt es 2013-ban mondtak fel a folyoszamlat.

drbjozsef # 2017.10.31. 06:25

Kérheted, egyezség esetén levehetnek az aktív KHR-ről, de egy évig még passzív státuszod lesz a KHR listán.

Ha egészen biztos elévült a követelés, akkor lehet esély a megegyezésre, ha nem, akkor nem annyira, majd végrehajtanak előbb utóbb valamiből. Pláne, ha ügyesen rávesznek fű alatt egy tartozáselismerésre, amire lehet esélyük, hiszen Te magad ajánlottad ezt, ha jól olvastam.

Azt elég komoly szerződésszegésnek veszik, ha a személyes adataid változását, különös tekintettel a levelezési- vagy lakcímedre, nem jelented be.

Mici87 # 2017.10.31. 05:08

Ha ez elevult es ok ezt tudjak akkor is kamatoztatjak tovabb? Elvileg minden evben kuldik a szerzodeskotesi cimemre az egyenlegkozlot. A bank szerint. Gyakorlatilag ket eve nem lattam ilyet mert a szerzodeskoteskori levelezesi cimem mely nem szerepelt a lakcimkartyamba ott a nagymama elt..
Es egyebkent erre van esely hogy elevules miatt kerem hogy megfizetek x osszeget viszont zarjak le es vegyenek le a KHR-rol?

nonolet # 2017.10.30. 23:10

HA elévült, akkor nincs gyakorlati értelme fizetni.

HA nem évült el, akkor van csak értelme alkudozni és fizetni.
Mégpedig azzal és annak AZZAL akié MOST a tartozás.
Nem biztos ám, hogy MÉG a banké...!

- -

Hiába fizetsz becsületből valamennyit az adósok fekete listájáról nem vesznek le.

Csak akkor vennének le hamarabb, ha MINDENT kifizetnél.

HA nagyon becsületes akarsz lenni, akkor MINDENT ki kell fizetned és akkor tiszta lappal indulhatsz újra.

A közbenső út, hogy ÚGY alkudsz (kötsz egyezséget), hogy
pl. a 600 ezerért cserébe

  • lezárják az ügyet

ÉS!!!!

  • levesznek a fekete listáról is

Ehhez az egyezséghez viszont már ügyvéd ajánlott...

Azonban én az alkut nem 600 ezerről indítanám.
Hisz ők se sürgették az utóbbi 5-6 évben a pénzüket.

Hanem erre hivatkozva a fizetési meghagyás összegét kínálnám fel nekik, cserébe

  • az ügy lezárásért

ÉS

  • a fekete listáról levételért

Aztán kiderül...

- -

SOHA NE ismerj el annál több tartozást+költséget,
mint amennyit esetleg ki is szándékozol fizetni.
Sem szóban, sem írásban!

Mivel vélhetően már ez egész elévült.
Ezért jogi úton már nem behajtható tőled.
Csak akkor látnak pénzt, ha önkéntesen fizetsz.
És csak annyit, amennyit felkínálsz önként.

Ez a bünti a lustaságukért, ha valóban hagyták elévülni.

- -

HA bizonyítják, hogy még nem évült el, az más tészta...
Akkor bajban vagy, mert akkor behajtható mind.

Épp ezért elsőnek írásban, tértivevényes levélben
azt írd meg nekik, hogy

  • szerinted elévült, mert már 5 éve nem keresték a pénzüket rajtad
  • ezért nem kívánod megfizetni a tartozást+költségeket

DE!

  • ha szerintük nem évült el, akkor pedig írják meg a bizonyítékaikat

ÉS

  • nyilatkozzanak, hogy még ők a jogosultak a pénzre

(azaz nem adták el, nem engedményezték a követelést másnak)

Majd a válasz UTÁN ráérsz gondolkodni a továbbiakon.
Az elején írt szempontok szerint...

Amíg nincs ÍRÁSOS, hivatalos válasz addig

  • ne alkudozz semmiről sem

és

  • ne fizess semennyit sem
Mici87 # 2017.10.30. 19:54

Ertem. Mennyi idon belul kell kiadni vh-ra FMH jogerore emelkedese utan? 1 ev vagy 5?
Ha ez igy is van, de en megis szeretnek fizetni, hiszen csak megcsinaltam azt a tartozast. De csak 600.000 Ft-ot tudok fizetni az 1.3 M-bol akkor kerhetem hogy ezt fogadjak el es zarjak le az ugyet mivel mar elevult ? Vagy ha ezt most leirom irasba akkor ez ukrainditja az elevulesi idot?
Nagyon koszonom a valaszodat.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.30. 19:31

Ha 2011-ben jogerős lett a fizetési meghagyás, és azóta nem kértek végrehajtást, akkor a követelés elévült.

Mici87 # 2017.10.30. 19:01

Annyival kiegeszitenem hogy 2011-ben FMH-t kiadtak a tartozasra, de vegrehajtonak nem adtak ki vegrehajtasi eljarasra.

Mici87 # 2017.10.30. 18:51

Tisztelt Kiemelt Valaszadok!
Az irant szeretnek erdeklodni, hogy 2007-ben 19 eves fejjel felvett 220.000 Ft folyoszamlahitelembol fakado tartozasom (jelenleg a kesedelmi es ugyleti kamatokkal egyutt 1,3 M Ft) 10 eve nem fizettem egy fillerrel sem, volt behajto cegeknel is ket alkalommal de vegrehajtasi eljaras nem indult ra, meg mindig a banknal van. Jelenleg ebbol a felet egyosszegben tudnam rendezni ha a bank hozzajarulna ehhez. Csupan annyit szeretnek kerdezni, hogy ez elerheto dolog e hogy a kesedelmi kamat merteket elengedjek vagy nem is erdemes ilyen iranyu irasos kerelemmel probalkoznom?
Nagyjabol 2 hete beszeltem a bankkal telefonon amikor erdeklodtem a tartozas nagysagarol. Akkor azt mondta az ugyintezo holgy hogy nem hiszi hogy ez lehetseges lenne, de fizessem be azt a nagyobb osszeget utana meglatjuk..
Koszonom ha leirjak a tapasztalatukat amennyibem van ilyen uggyel kapcsolatban.

drbjozsef # 2017.09.20. 12:59

Ez a Te kockázatod.

Norberg # 2017.09.20. 11:33

Köszönöm, már csak az a kérdés, hogy a nem kerestek azt jelenti-e , hogy oda küldözgetnek levelet ahol 17 éve nem lakom és valószínűleg nem volt kinek kézbesíteni, vagy ahol megtalálható vagyok már majdnem 10 éve, és ha kerestek volna meg is találtak volna, pont mint most.Ha perré alakul nem elég ha megmutatom a lakcímkártyát .

drbjozsef # 2017.09.20. 05:22

Norberg,

nem nagyon tudhatod meg biztosra.
Ha volt az elmúlt 17 évben 5 összefüggő év, amikor nem kerestek, nem küldtek FMH-t, nem szólítottak fel fizetésre (a régi Ptk. szerint ez akkor még megszakította az elévülést), akkor elévült. Ha nem, nem.
A költözés lehet probléma, mert a bankkal kötött szerződésekben mindig benne van, hogy az adatok változását különös tekintettel a lakcímre, köteles vagy azonnal jelenteni. Ez befolyásolhatja az elévülést is, bár aki akar, a lakcímnyilvántartóból megtalált volna amúgy is.

Bizonyítani az elévülés megszakadását kell, tehát nem neked, hogy elévült, hanem a másik félnek, hogy nem.

Ennyi idő elteltével elég jó esélyed van rá, hogy elévüljön, én ellentmondanék (ha nem teszed, végrehajthatóvá válik akkor is, ha elévült volna), aztán bizonyítsanak, ha akarnak. Ha nem tudnak, akkor a pert el sem fogják indítani, és kukázzák az ügyet "egy próbálkozást megért" címszóval. Esetleg néha küldözgetnek levelet, hogy fizess, mert az elévülés csak a végrehajthatóságot szünteti meg, a tartozást nem, szóval önkéntesen bármikor fizethetsz, ha akarsz.

ObudaFan # 2017.09.19. 17:56

Perré alakul az eljárás, ahol viszont igen jó esélyeid vannak.

Norberg # 2017.09.19. 16:48

ill ha jön levél a MOKK tól hogy fizessek ,és én megírom hogy szerintem elévült és mégsem mire számíthatok?

Norberg # 2017.09.19. 16:45

Köszönöm drbjozsef. már csak az a kérdés hogy tudom ellenőrizni hogy elévült-e ? Illetve ha jön levél a MOKK tól hogy szerintem elévült, és mégsem mire számíthatok triplázódnak a költségek ?

drbjozsef # 2017.09.19. 13:33

Norberg, írd meg nekik, hogy a követelés elévült.

Ha küldenek levelet iktasd a szemetesbe, viszont, ha szerintük mégsem évült el (vagy csak bepróbálkoznak vele), akkor fizetési meghagyást fognak kibocsáttatni ellened : ekkor a MOKK-tól fog jönni egy levél, annak FONTOS hogy 15 napon belül ellentmondj.

Már ha eléggé biztos vagy benne, hogy elévült a követelés.

Minden más levéllel, telefonnal, megkereséssel ne foglalkozz.