jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


végrehajtó1 # 2011.01.29. 17:00

Nem tudom milyen ingatlan az aminek a becsértéke 350000ft.
De ha nem ennyi akkor a becsértéket kellett volna kifogásolni.
Az árveréshez pedig 6 hónapnál nem régebi adóértékbiz.kell.

Mivel utasították el a vh kifogást a bíróságon?

delfin21 # 2011.01.29. 11:49

Tisztelt Ügyvéd Úr!2010.szeptemberben ingatlanunk sikeresen árverésre került.216.000ft-ért kelt el.A házon kb.2.000.000 ft adósság volt.Ebből az összegből semmilyen tartozás nem kerülhetett rendezésre.Fellebeztünk a bírósághoz már több alkalommal,de rendre elutasítják a végrehajtási kifogásunkat. Kaptunk még 2006-ban egy levelet,melyben közölték ,hogy az ingatlant 350.000-ra értékelte a helyi önkormányzat jegyzője.Sajnos,akkor mi erre nem reagáltunk,már nem tudom,hogy miért nem,mert egyébként évek óta adom be a fellebbezéseket a bírósághoz,mivel már ezelőtt 4,vagy 5 árverés is volt,de azok nem jártak sikerrel.Amiatt az egy levél miatt utasítják el mindig a kifogásunkat,bár már azóta eltelt több,mint 4 év,mégis mindig ezen az áron kezdték az árverést,de most leszállították 70%-ra így lett 216.000 ft-ért elárverezve.Még annyit szeretnék hozzátenni,hogy egy másik ügy kapcsán,ugyanaz az a jegyző 1 évvel,azelőtt,hogy a 350.000 ft-ot megállapította,3.500.000 ft-ra értékelte az ingatlant.Azt is hivatalos helyről kérték.Valószínüleg azért nem fellebbeztünk.Én elég sok jogásszal próbáltam beszélni az üggyel kapcsolatban,de mindenki mást mond.Van akitől azt az információt kaptam,hogy minden egyes árverés előtt meg kellett volna kapnom a z ingatlan értékének közlése az adóssal,című iratot,de én ezt csak az említett időben egyszer kaptam mg,és állítólag a becsérték 6 hónapnál nem lehet régebbi.Viszont beszéltem egy olyan jogásszal is aki azt mondta,hogy itt már nm lehet tenni semmit.Ki szeretném kérni az Ön véleményét .Válaszát előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2011.01.29. 09:10

Ha én folyamatosan rendszeresen fizetem(minden hónapban) a jelzálog hitelt akkor a többi kis bank el tudja árverezni a fejem felől a házat,ha ő igényt tart az összegre?

igen
Mit vihetnek a (kis bankok) ha fedezetes a ház? ingóságot stb..s ha nem a sajátunk?

akkor nem ha nem saját

Subaher # 2011.01.29. 08:52

Kedves Fórumozók

Egy olyan probléma folytán regisztráltam ide amit sajnos egyedül nem tudok megoldani,s ta­nácsadásnál is csak a pénzt viszik tőlem de konkrét segítséget nem.
Kénytelen vagyok az elején kezdeni hogy átlássátok.
21 éves férfi vagyok,testvéremmel élek!Édesanyám 12 éve elhunyt,akkor abban az időben édesapám ránk irata az anyai ház részt!Édesapám hogy mindent megtudjon adni részünkre hitelből hitelbe ment!S így sajnos havi kiadás több volt mint ami az asztalra került.
Sajnos a tanulmányokat sem tudtuk befejezni.
2009 év elején felvett egy jelzálog alapú hitelt,ugye mivel mi tulajdonosok voltunk alá írtuk mint adós társ (nem is tehetünk volna mást) meg nem is értettünk hozzá!
Erre eltelt cirka 6 hónap és édesapám eltapsolta a felvet összeget,így már nem csak a közüzemi számlák voltak hanem a jelzálog és…!
2009 11 18– án este arra értünk haza hogy apánk öngyilkos lett!
Így az összes tartozás amit ő felhalmozott mi ránk szált (örököltük),bár mint utólag kiderült ha hagyatékin nem fogadjuk el az ingatlant akkor nincs hitel sem (de hova menyünk)!?
Hitelek:1:jel­zálog,2:több személyi kölcsön
Maga a jelzálogot az elején még tudtam fizetni de sajnos testvéremmel rátosak vagyunk ezért eböl nem tudjuk fizetni(jelzá­logot)nem beszélve arról h a többi bank is folyamatosan zaklat.
A kérdésem a következő:Ha én folyamatosan rendszeresen fizetem(minden hónapban) a jelzálog hitelt akkor a többi kis bank el tudja árverezni a fejem felől a házat,ha ő igényt tart az összegre?Ha a fedezettel szolgál a házam a banknak és rendszeresen fizetem nem fogja engedni ugye?
Mit vihetnek a (kis bankok) ha fedezetes a ház? ingóságot stb..s ha nem a sajátunk?
Nem szeretnék úgy járni hogy fizetem 5 évig rendszeresen aztán meg hopp s elviszik?
Értékesítéssel is próbálkoztam,de minden utcában 5 ház van eladó.
Hát igazából nem tudom kinek tiszta ez a kép e helyzetről de aki tudd kérem SEGÍTSEN!
Kis bankok(cetelem,co­fidis,budapes­t,credigen stb­..)

Lackóanyu # 2011.01.27. 10:39

Tehát ha a rosszabból a kevésbé rosszabbat választjuk,a hitelkiváltó hitelt,akkor talán van kiút.Ez azért megnyugtató.Köszönöm szépen a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.27. 10:37

Ahhoz az kellene, hogy a bank kiengedje az anyóst a kötelemből. Nem lehetetlen, leginkább úgy, hogy belépsz helyette. Erről kérdezzétek meg a bankot, de egyúttal anyósodnak át kellene ruházni a saját tulajdoni hányadát az élettársadra vagy rád.

Lackóanyu # 2011.01.27. 10:34

Nem mosom,magam,de akkor hazudott nekünk,nem is tudtunk semmit a helyzetről.Még annyit kérdeznék,ha csak párom nevén lenne az ingatlan,és kifizetnénk a hitelt,vagyis átiratnánk a nevünkre,akkor is vinnék a miénket?Anyósom nem szerepelne az ingatlanban,hitel fizetve,az övéval meg foglalkozzon ő.Megoldás lehet?Akkor nem bánthatják a miénket?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.27. 10:24

Igen, nehéz helyzet. Utólag könnyen okos az ember, de azért nem kell nagy előrelátás ahhoz sem, hogy valaki felismerje, egy fülig eladósodott személy tartozásáért felelősséget vállalni rendkívül kockázatos dolog.

Lackóanyu # 2011.01.27. 10:20

Élettársam,bocsánat.Tehát ebből sehogy sem fogunk kimászni.Fizetünk,és harcolunk,mint szúnyog a viharban,de akkor is mindenünk elveszik.Én itthon gyeden,a párom közalkalmazott,pici pénzből élünk,és amit eddig összespóroltunk,annak annyi.Áruljuk a házat,de nem igazán van rá vevő...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.27. 10:15

Azokért a tartozásokért, amelyben nem adóstárs és nem is kezes, természetesen nem felel a "párod". (Áruld mér el, hogy ez mit jelent!)
De.
Ha azok közül valamelyikre végrehajtást kérnek, és a végrehajtó lefoglalja azt az ingatlant, amelyen az anyós és a "párod" közös tartozását jelzálog biztosítja, akkor ezen közös tartozás jogosultja minden bizonnyal felmondja a szerződést, a hátralévő tartozás egyösszegben válik esedékessé. Ha a "párod" az egyösszegűvé vált követelést nem tudja kiegyenlíteni, akkor pedig megint ott vagyunk: indulhat a végrehajtás ellene is, a teljes vagyonára.

Lackóanyu # 2011.01.27. 10:07

Ok értem,de azokra is,amik nem a mi nevünkre vannak?Azt a hitelt fizetjük,amíg tudjuk,mert nincs más kiút.De a többit egyszerűen nem tudjuk.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.27. 10:03

Nem. A hitelező követelését a végrehajtó az adós ("a párod" is az) teljes vagyonából jogosult, sőt köteles behajtani. Nincs olyan kötelezettsége, hogy bizonyos vagyontárgyakat - például az adósok közös tulajdonú ingatlanát - előbb foglaljon és előbb értékesítsen. Ha végrehajtásra kerül az ügy, akkor menni fog a letiltás is a munkabérre, illetve a foglalás a "párod" tulajdonában lévő ingatlanokra, gépjárművekre is.

Lackóanyu # 2011.01.27. 09:58

Olvasgattam a fórumon,de erre nem igazán találtam választ.Anyósom Magyarországon létező összes banktól vett fel hitelt.(személyi költsön,hitelkártya stb)és ugye bedőlt a dolog,mert a végére már nem tudta fizetni a törlesztőket.Pár évvel ezelőtt ,,bevitt minket a bokorba",és párommal közösen vettek fel hitelt a házára,aminek a fele a páromé.Mostmár azt sem fizeti,pedig a mi részünket mindig átutaljuk,de hát ugye ez a banknak kevés.Anyósom közben a pszihológiára(zárt osztály) került,nyugdíjat nem kap,csak egy részét,mert már végrehajtás alatt van a nyugdíj is.Kérdésem az lenne,hogy ugye arra a házra fogják ráterhelni az adósságokat?Nincs már semmije,tehát ebben reménykedem.Attól tartunk,hogy a ház értéke nem lesz elég az adósságokra,ilyenkor mi történik?Tud több bank jelzálogjogot bejegyezni egy ingatlanra?Köszönöm a segítséget.

pusimk # 2011.01.26. 20:25

"Lewho" nagyon kedves vagy, hogy ilyen türelmesen és "szájbarágósan elmagyaráztad. Köszönöm. :))

lewho # 2011.01.26. 18:37

Ha a bank árverez, utána nincs akadálya annak, hogy a tulajdonosok elszámoljanak egymással.

Vagyis az adóstól követelhetik a "különbözetet".

pl. 12-ért elmegy a ház. Ha nem lenne rajta teher, akkor az 1/3 rész értéke 4 misi. Vagyis mindhárman kaptok 4-4 milkót.

Igen ám, de az árverés után (5 misit elvisz a bank) 7 millió marad. Ebből a két tesó kapjon 3,5-3,5 misit, és az adós tesó még mindig jön nektek 0,5-,05 milkóval. Azért, mert a zálogul adott ingatlan tulajdonosa megtérítési igénnyel fordulhat az adós felé, ha eladják a házat.

(Ha édesanyád életében került volna sor az árverésre, ő is kérhetné az adóstól az 5 milkót.)

Így az adós vagyona csökken egyszer az 1/3 értékével (4misi) és a tesők felé kifizetett 0,5+0,5 misivel, azaz összesen 5 milkóval, vagyis a banki hitel összegével. A tesók pedig megkapják az örökségüknek megfelelő összeget egyszer 3,5 az árverési összeg maradéka, és az adós által fizetett 0,5 misi.

pusimk # 2011.01.26. 17:41

"Levho" köszönöm, hogy válaszoltál,így most már értem.:((
Még csak az nem világos, hogy a fennmaradó részből miért kap a testvérem is pénzt? Úgy gondoltam, hogy az Ő teljes részét vigye el a bank, hiszen ő tartozik nem mi.
Ha esetleg nem elég az Ő része, akkor csak a különbözet jöjjön le a mi pénzünkből.
Ez így roppant igazságtalan. Neki lett pénze, és még öröksége is. Nekünk meg csak az, ami éppen megmarad, ha egyáltalán marad valami.:))
Nagyon szomorú!!

lewho # 2011.01.26. 15:15

pusimk

egyszerűen elmagyarázom:

A bank azzal adott kölcsön pénzt, hogy ha az adós (testvéred) nem fizeti vissza, akkor az XYZ. helyrajzi számú házat, ami tök mindegy, hogy kié, elárverezheti! (ezt azért teheti meg, mert a szerződéskötéskori tulajdonos - édesanyád - ezt megengedte neki. Az ő tulajdonát öröklitek ti, s vele együtt a fenti terhet is)

pusimk # 2011.01.26. 15:04

KBS Úr, akkor a másik válasz a jó?
Vagy egyik sem? Mi a jó válasz?

Üddv,
pusikat

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.26. 13:04

Nyilván a monalisa válasza esnem jobban, de az téves.

pusimk # 2011.01.26. 12:40

Köszönöm a válaszokat, de sajnos a két válaszból nem lettem okosabb.:((
Teljesen eltérő, egymásnak ellentmondóak.

Most akkor melyik válasz az igaz?
Vagy talán van egy harmadik megoldás is?

A pontos választ előre is köszönöm.
pusikat.

lewho # 2011.01.23. 18:34

ööööööö....

izé.....

Hogy jött ki?

Ha nemfizetés miatt elárverezik a házat 12 misiért, abból a bank simán megkapja az 5 milliós követelését, és a 3 testvér 7 misin fog osztozkodni....

Az 1/3 hányadokat is terheli a tartozás!

pusimk # 2011.01.23. 17:59

monalisa1

Köszönöm, hogy válaszoltál, nagy kő esett le a szivemről. :))

monalisa1 # 2011.01.23. 15:24

OK, árverezze el a házat a bank - ha ez a testvéred "óhaja"., mondjuk 12 M Ft-ért valószínüleg lesz is rá árverezési vevő.

Neked és a másik örököstársnak a 16.500.000 Ft vagyoni értékből jár egy-egy rész 5.500.000 Ft, míg a vételárból visszamaradó 1.000.000 Ft-ot "viszi" a bank, valamint a tesó 4.000.000 Ft-tal továbbra is tartozik a banknak.

Mindenki boldog...

pusimk # 2011.01.21. 20:40

Üdvözlet Mindenkinek!

Szeretném megkérdezni, mi van olyankor, ha a testvérem az adós az anyukánk adta a saját ingatlanát jelzálognak?
Az történt, hogy anyukánk meghalt, és az örökösök örökölték a hagyatéki teherben az 5M Ft-os jelzálogot, közte a testvérem is.
Most azzal fenyegetőzik, hogy nem fizeti a részleteket, csak akkor ha a többiek fizetik a felét.
Azt mondja, hogy őt nem érdekli ha a bank elárverezi a házat.
A bank felé ő az adós. Anyukánk halálával ő is örökölt 1/3-ad részt.
Mi van most ilyenkor? Felvette a pénzt mi meg kifizetjük?
A házat a hagyatéki leltárban 16.500.000 Ft-ra értékelték.
A segítséget előre is köszönöm. :))

monalisa1 # 2011.01.05. 16:18

zseri

A 6 havi nemfizetés miatt a bank egész biztosan felmondta a szerződést, sőt, lehet hogy időközben már eladta egy behajtócégnek.

Ha az árverezésből nem jön be elég pénz -márpedig a legtöbb esetben ez így szokott lenni-, akkor a tartozás különbözete továbbra is fent áll.

"Aki" árvereztet azé a befolyó összeg, a másodhitelező letiltat 33%-ot a fizetésből - egálig.

monaLuis
laikus hozzászóló