Mit vihet a végrehajtó?


Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.29. 09:07

Szerintem igen.

alex29 # 2016.04.29. 06:16

Üdv
Érdeklődnék, hogy Domain nevet foglalhat-e a végrehajtó?
köszönettel Markó sándor

adós2015 # 2015.09.30. 07:39

Helyzetem a következő:

Van számmottavő tartozásom kb 2 millió forint, melyet "önálló bírósági végrehajtó" kíván behajtani

Nincs jövedelmem, és egyáltalán semmim sincsen.

A szülőm tulajdona a házrész, melyben állandó lakhelyem van.

Kérdéseim:

Írtunk egy nyilatkozatot, melyben rögzítettük, hogy az otthonomban található ingóságok szüleim tulajdonai. Tényleg azok. Elvihet a végrehatjó pl. egy kerékpárt azért, mert szüleim a használatát engedélyezték a számomra?

Feleségem bankszámlájára, ingatlantulajdonára tehetnek valamit? Nem közösen szerzett vagyon.

Feleségem által készített szobrokat foglalhat? Tehát ezekek ő csinálja, műalkotások.

Reep # 2015.05.25. 21:19

Tisztelt Ügyvéd Urak!

A következő kérdéssekkel fordulok Önökhöz.
2015.03.09.-én kaptam egy levelet egy Bírósági Végrehajtótól, hogy a tartozásom haladéktalanul fizessem meg. Erre válaszként megírtam, hogy sem ingatlanom, sem ingóságom, sem jövedelmem nincs. Azóta több mint 2 hónap eltett és semmi választ nem kaptam. A bejelentett lakcímemre sem jött ki azóta senki.
Közben munkát kaptam külföldön, EU tagországban. A lakcímem maradt Magyarországon.
A kérdéseim:

  1. Ki fog jönni a végrehajtó a bejelentett lakcímemre? Én úgy tudom ki szoktak menni. Akkor ebben a több mint 2 hónapban miért nem tette meg?
  2. Mivel külföldön most már van bejelentett jövedelmem, a külföldi munkaadómat kötelezheti hogy a fizetésem 33%-át levonják, pontosabban a hitelezőnek utalják?
  3. Keresni fog-e egyáltalán külföldön?
  4. Ha igen, hogyan tud külföldön megtalálni?

Várom mielőbbi válaszukat!

gerbera317 # 2015.04.27. 20:34

Mi a problémád? Az, hogy nem fizet a lakód, vagy az, hogy ott járt a végrehajtó?

kissbea75 # 2015.04.25. 12:13

Jó napot kívánok!
A következő problémával fordulok Önökhöz. Újpesten lévő lakásom november óta ki van adva albérletbe. A bérlők eddig csak a novemberi bérleti díjat fizették ki, azóta semmit nem fizetnek, és a lakásba sem tudunk bejutni, mert nem engednek be, a bejárati ajtó zárját is megbabrálták. Küldtünk nekik egy felszólító levelet, hogy március 15ig hagyják el a lakást, természetesen nem történt meg, majd adtunk nekik még egy hónap haladékot, gondolom nem kell mondani, a helyzet továbbra is ugyanaz. Vagyis még mindig ott laknak, és nem történik semmi sem. Közben másodkézből megtudtam, hogy állítólag járt a lakásban a Végrehajtó, mert sajnos vannak tartozások, ezért is adtuk ki a lakást, hogy ebből rendezzük azokat. Kérdésem: Ha valóban ott volt a Végrehajtó, nem kellett volna vagy nekem vagy a férjemnek is ott lenni? Leginkább nekem, mert én vagyok a tulajdonos. Nem kellett volna, hogy felhívjanak telefonon? Mert ez nem történt meg azóta sem. A másik: többek elmondása szerint ha kimegy a Végrehajtó, akkor arról készül jegyzőkönyv, amit minden jelenlévőnek alá kell írni, és van hatósági tanú is, valamint leellenőrzik /személyi igazolvány, lakcímkártya/ hogy valójában kivel is beszélnek.
Előre is köszönettel:

Ani80 # 2015.04.24. 13:54

Munkaviszonyból származó jövedelmem nincsen.


Szép Napot.Kérdésem az lenne hogy gyesen vagyok 2 gyermekünk van a családi pótlékot valamint a gyest póstai úton folyósítják részemre.Kaptam egy le

Ani80 # 2015.04.24. 13:53

Szép Napot.Gyesen vagyok 2 kiskorú gyermekem van.A gyest az Államkincstártól póstai folyósítással kapom.Kaptam egy levelet a Nemzeti Adóhivataltól hogy régebbi tartozásom miatt letiltja a gyest illetve a családi pótlékot.Erről értesítette a Magyar Államkincstárat.Kérdésem az lenne hogy a NAV letilthatja-e a gyest és a családi pótlékot?Válasz előre is köszönöm.


Szép Napot.Kérdésem az lenne hogy gyesen vagyok 2 gyermekünk van a családi pótlékot valamint a gyest póstai úton folyósítják részemre.Kaptam egy le

Véleményem # 2015.04.24. 12:05

Ani80

Ezt az írást fogalmazd meg újra, mert nem jó itt valami....

ius latratus # 2015.04.24. 11:40

Mit tehetnek meg?
Most van jövedelmed, vagy nincs?

Ani80 # 2015.04.24. 08:12

Tisztelt Jogi Fórum.Kérdésem a következő lenne albérletben lakok 2 kiskorú gyermekemmel.Jövedelemmel nem rendelkezem a gyest és a családi pótlékot póstai úton kapom.Kaptam egy levelet a Nemzeti Adó és Vámhivataltól hogy a munkabéremet illetve az illetményemet tiltja a NAV.Erről értesítette aMagyar Államkincstárat.Kérdésem az lenne hogy ezt megtehetik-e?Köszönöm a választ.


Szép Napot.Kérdésem az lenne hogy gyesen vagyok 2 gyermekünk van a családi pótlékot valamint a gyest póstai úton folyósítják részemre.Kaptam egy le

laciba10 # 2014.11.15. 10:10

Tisztelt Forumozok!

A fiam nálam lakik,de alakásban mindent én és a feleségem vett.A gyerek tartozik a NAVnak,a végrehajtó elvihet-e valamit,ha semmise a gyereké?????

elve001 # 2014.09.13. 10:23

Tisztelt Forumozok!

Vettem a faradtsagot hogy visszakeressek egy esetleges jo valaszig, de sikertelen volt a probalkozas, igy tehat talan mar tobbedjere is, de felteszem a kerdest. Allitolagos adotartozasom miatt a NAV kuldott levelet, hogy X datumon es X idopontban helyszini eljarast folytatnak le X lakcimen. Az ingatlanba csaladtagkent vagyok bejelentve, jomagam kulfoldon tartozkodom, az ingatlan es a benne levo ingosagok abszolut nem az en tulajdonomat kepezik. Igyekszem felhivni az illetekeseket egy uj idopontert, mert a megadottban nem tudok ott lenni. Kerdes: Tudnak valamit elvinni ilyenkor ha a lakas tulajdonosa jelzi, hogy semmi nem az enyem? Tenyleg, semmi nem az enyem. Evek ota nem lakom ott.

Ha egyaltalan sikerul oket munkanapon elernem es kiderul mi kepzi az adotartozasomat, lehet ilyenkor egyezseget kotni veluk? A lakas tulajdonosat szeretnem megkimelni ettol az egesztol. Es magamat is.

Koszonom szepen a valaszukat.

Tisztelettel, elve

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.08. 08:12

Az adóhatóság az adós tulajdoni hányadát foglalja, árverezi. De a megindult végrehajtásba bekapcsolódik a jelzálogjogosult, és így már árverezik az egészet.

Nem lenne jobb fizetni?

dobosist (törölt felhasználó) # 2014.09.08. 07:48

Meghatározott tulajdoni hányadot is lehet árverezni. Devizahitelek miatti tartozások esetén viszont figyelembe kell venni a "devizahiteles" törvényt:

2014. évi XXXVIII. törvény:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

pancser72 # 2014.09.07. 22:11

Rosszul kérdeztem előbb. Apeh tartozásom van. Így hogyan árverez az apeh,ha devizahitel jelzálogos a lakás? A felét árverezi?

pancser72 # 2014.09.05. 21:08

Gerbera317 köszönöm! De bevallom,nem teljesen értem. Lehet,hogy az én hibám,hogy nem írtam oda,hogy apeh-es végrehajtásom van. Ezt hogyan oldják meg a 8 M érő,de 13 M-hiteles lakással?

gerbera317 # 2014.09.04. 07:29

Igen.

trükös tom # 2014.09.03. 18:30

Tisztelt fórum.azt szeretném kérdezni,12 ezer ft tartozásom van amit nemtudok kifizetni s banknak.ezért a végrehajto eljárhat velem szemben?


Azt szeretném kérdezni 12 ezer forint tartozásom van amit
nemtudok rendezni,ezért végrehajo tehet valami?

trükös tom # 2014.09.03. 18:30

Tisztelt fórum.azt szeretném kérdezni,12 ezer ft tartozásom van amit nemtudok kifizetni s banknak.ezért a végrehajto eljárhat velem szemben?


Azt szeretném kérdezni 12 ezer forint tartozásom van amit
nemtudok rendezni,ezért végrehajo tehet valami?

gerbera317 # 2014.09.03. 11:40

Ha az a kérdés, hogy megtehetik-e, akkor a válasz: igen. Ha az a kérdés, megteszik-e, akkor a válasz: egyelőre nem. Az ingatlanon jelzálog van, és a jelzálogjogosultnak be kell kapcsolódnia az eljárásba. Ha bekapcsolódott, akkor pedig a 38. tv. szerint felfüggesztik a végrehajtást a bekapcsolódott ügyben, a vállalkozós ügyben pedig szünetel a végrehajtás az ingatlan vonatkozásában. (De mire bekapcsoltataja a bíróság a bankot, addigra ez a felfüggesztéses história is véget ér, és végső soron mégiscsak elárverezik.)

pancser72 # 2014.09.03. 08:15

Üdv! Egyéni vállalkozóként végrehajtás során mi történik a deviza hiteles (még mindig több a tartozás,mint az érték) lakással, ami 50%-50% ban van az én és a feleségem nevén. Elárverezhetik?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.04. 20:48

Nem jönnek össze ezek a számok. havi 200 ezer forint évente 2,4 millió, öt év alatt 12. 12 millió eltitkolt jövedelemből kicsit kevés az 5 millió megtakarítás, és valószínűleg a meg nem fizetett köztartozás sem 2,6. Hiszen ennél csak az ÁFA is több, és akkor hol van még az SZJA és a TB-járulék?

gerbera317 # 2014.08.03. 20:20

Dejszen ez színtiszta adócsalás, a legeslegegyszerűbb tényállással, nemde? Mások azért valamivel ügyesebben csinálják... A büntetés fixtarifás, emlékeim szerint az Art.-ben megtalálható. Esetleg kérdezd meg a könyvelőtöket.

Márta71 # 2014.07.24. 05:36

Kedves Hozzászólók. A vagyonosodási vizsgálat alkalmával kb 2600000 forint adóhiányt találhatnak. (5 év, havi kb 200000 forint be nem ütött eladás). Egy bankszámlán pedig gyűjtögettünk - mi barmok - a be nem vallott bevételből 5 millió forintot, hogy vehessünk egy házikót. Az ügy folyamatban van. Ha büntetésre kerül sor, mire számíthatunk? Készpénzünk csak az 5 M , teljesen hiteles panel lakás, 3 kiskorú és egy működő vállalkozásunk van (benne kb 5 millió forintos kifizetett árúkészlet és 2 milliós még ki nem fizetett). Több vagyonunk nincsen. Riogatnak több tízmilliós bírsággal. A vállalkozást ha nem folytatjuk teljesen tönkremegyünk. Talán a vállalkozásból tudnánk havi szinten fizetni....30-40 évig. Jól számoltunk? Ezért valóban ilyen hihetetlen büntetés jár? Még nyaralni sem jutottunk el 1 hétre az elmúlt 10 évben. A férjem egyéni vállalkozó én pedig az alkalmazottja. Ennyi volt?