Mit vihet a végrehajtó?


gerbera317 # 2014.06.12. 20:12

Jaj, ezt nem ide akartam elküldeni, csak a brazilok éppen gólt kaptak, én meg meglepetésemben rányomtam az enterre. Bocsika.

gerbera317 # 2014.06.12. 20:10

Akkor a foglalás hatálya fennáll, ez már nem lehet tiéd, csak igényper útján, de úgy sem. Helyre kell állítani az eredeti állapotot. Neked hátrányod ebből nem származhat, legfeljebb erkölcsi hátrány, tudniillik: nem lett új autód.

gerbera317 # 2014.06.12. 14:30

Ha jön a végrehajtó mit kell "elviselnem".[?]
Semmit. Legyél együttműködő, és csak a feltett kérdésekre válaszolj.

Megtagadhatom a ház többi helyiségébe való beengedését?
Nem.

Esetleg még a kapun sem kell, hogy beengedjem mert én vagyok a tulajdonos?
Na, azt próbáld csak meg...

nyalat # 2014.06.12. 14:23

Kedves Fórumozók!

Családi házamba van bejelentve a fiam, aki itt is lakik. Sajnos végrehajtást kértek ellene.
Van itt egy szobája, de minden más, még a szobájában lévő berendezési tárgyak is az én tulajdonomat képezik.
Ha jön a végrehajtó mit kell "elviselnem".
Megtagadhatom a ház többi helyiségébe való beengedését?
Esetleg még a kapun sem kell, hogy beengedjem mert én vagyok a tulajdonos?

Köszönettel: Ági

Vh-ügyes # 2014.06.05. 07:51

Reep

Nem tesz ilyet :) (bár joga van...)
A sas nem vadászik legyekre.
Nem vallaná be, de a célja saját seggének védelme. Megelégszik egy "nemleges" foglalási jegyzőkönyvvel. (Ha kérdezi a vh kérő: dolgozol-e? Tudja mondani: persze csak nincs semmije...)
Tehát a tanács: csak semmi konfrontáció! (széles mosoly, adás-vételi)

Gerbera

túdja... ez ilyen, mindent túd... :) (kémiát is...)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.04. 10:07

Az addig rendben van, hogy a berendezési tárgyakról írunk egy kamu adásvételit.
Ja. Rendben van. Mint Kaba, mikor leégett.

gerbera317 # 2014.06.04. 07:56

Szétforgatja a bírósági végrehajtó a lakást?

Vh-űgyes szerínt ígen (ö csak túdja).

Reep # 2014.06.03. 19:20

Köszönöm a hozzászólásokat!

Tisztelt Vh-ügyes!

Mivel írta, hogy 1-3 kérdésre igen a válasz, így további kérdésem lenne.
Az addig rendben van, hogy a berendezési tárgyakról írunk egy kamu adásvételit. Azonban mi a helyzet a készpénzzel? Azzal mit lehet tenni? Amúgy meg hogyan történne az elkobzás? A pénz el van rejtve amúgy is a betörők elöl. Hogy találják meg? Szétforgatja a bírósági végrehajtó a lakást??

Vh-ügyes # 2014.06.03. 18:21

Ius latratus

Igen, tényleg nem vagy!

Gerbera

A szó helyesen: bujkáljon... (kéne ismerni a nyelvet...)

melcsi78 # 2014.06.03. 15:44

Tisztelt Fórumozók!

Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy kb 4 évvel ezelőtt kezességet vállaltam egy kocsi hitelhez (amit elloptak kb. 2 hónapon belül), az adós nem fizette.
Ma kaptam egy fecnit a postaládába bedobva (sem boríték, se semmi), hogy ha nem veszem fel a végrehajtóval a kapcsolatot, rendőrrel és lakatossal fognak jönni és minden ingóságomat elviszik. A lakás nem az én tulajdonom, 2 kiskorú gyermekem tulajdonában van, én haszonélvező vagyok. A lakásban lévő tárgyak is mind a gyermekeimé, édesapjuk hagyta itt nekik amikor elköltözött, én jelenleg munkanélküli vagyok. Ilyenkor mi a teendő, tényleg mindent elvihetnek a lakásból? segítségüket előre is köszönöm!

gerbera317 # 2014.06.03. 07:49

Ha az adósnak tényleg (de tényleg!) nincs semmije, akkor ne bújkáljon, hanem törekedjen (például együttműködő magatartást tanúsítva) arra, hogy miél előbb 52d-vel befejeződjön ellene a végrehajtás. Ez jó neki is, a kérőnek is, meg a végrehajtónak is. Ha bújkál, azzal csak az eljárást húzza el, növeli a költségeket, és közben saját megítélését rontja.

ius latratus # 2014.06.03. 06:35

Jaj.
Én nem vagyok ennyire ügyes. Most tényleg az a tanács, hogy település szinten (sic!) jelentkezzen be, meg hogy írjon egy "kamu" adásvételit?
Azonban tény, hogy elkerülte a figyelmem, hogy az anyukájához van bejelentve, s ezért (de csak ezért) valószínű, hogy először ott próbálja majd felkeresni a végrehajtó.
A többihez -hozzád képest- nincs eszem.

Vh-ügyes # 2014.06.03. 05:31

1-3 igen
4 6-nál már meg is válaszoltad
5 nem jó
7-8 az helyes, vagy település szintre

ius latratus # 2014.06.02. 16:27

1-től 3-ig: nem
5-től 7-ig: hülyeség
8: mire?

Reep # 2014.06.02. 16:19

Tisztelt Fórumozók!

A következő kérdésekben kérném a segítségeteket.
Egy cég ügyvezetője voltam és pert indítottak ügyvezetői felelősség megállapítására. Sajnos a pert elvesztettem és a cég tartozását most magánszemélyként fogják behajtani. Természetesen nincs semmi a nevemen.
Lakcímet tekintve Édesanyámhoz vagyok bejelentve. Abban az ingatlanban ő az egyedüli tulajdonos. Én nem ott lakom, hanem a páromnál, ahol meg ő az egyedüli tulajdonos. Bár az lényegtelen gondolom, hogy hol vagyok, ha jól tudom a végrehajtó a bejelentett lakcímre megy ki. A kérdéseim tehát a következők:

  1. Édesanyám lakásából elvihetnek valamit? Egy váltóruhán és fogkefén kívül semmim nincs ott.
  2. Édesanyám ingóságait elvihetik? Gondolok itt arra, hogy kb 5 éve vásárolt egy laptopot és lcd tv-t, de a számlák már nincsenek meg.
  3. A végrehajtó a lakásban található Édesanyám félretett megspórolt nyugdíját (készpénzt) elviheti?
  4. Ha a fent felsorol kérdések közül bármelyikre is igen a válasz, akkor mit lehet tenni?
  5. Írok egy nyilatkozatot, hogy ott semmim nincs?
  6. Vagy a nem életvitelhez szükséges tárgyakról írunk egy kamu adásvételit, hogy azok Édesanyám tulajdonét képezik?
  7. Vagy lakcímem átjelentem nagybátyám omladozó lakatlan üres viskójába?
  8. Vagy egyéb ötlet?

Köszönöm a válaszokat előre is!

gerbera317 # 2014.05.26. 20:45
  • Azt miért mi tudjuk? Tudd te!
  • Igen.
  • Per, utána végrehajtás.
  • Igen.
  • Igen. Igen.
dorci817 # 2014.05.26. 13:37

Jó napot!
Az alábbi ügyben segítséget, felvilágosítást kérni:
2012. tavaszán felbontottam élettársi kapcsolatomat 3 kiskorú gyermekem apjával, és a CHF hitellel terhelt közös tulajdonban lévő házunkból a gyerekekkel együtt elköltöztem unokaöcsém házába, ahol azóta rokoni szívességből lakunk. A házban minden ingóság - a gyerekek bútorait és a ruháinkat kivéve - az Ő tulajdonát képezi.
Az élettársi kapcsolatunk felbontásakor hivatalos, ügyvéd által ellenjegyzett egyezséget készítettünk,mi szerint a nevemen lévő, szintén hitellel terhelt kocsit ő használja, annak részleteit, biztosítását,fenntartási költségeit ő állja, és természetesen az azzal kapcsolatos esetleges bírságokat is fizeti. A BP Autó mint finanszírozó nem egyezett bele az üzemben tartó megváltoztatásába, ehhez a teljes hitelt ki kellett volna fizetnünk, ami nem állt módunkban. A házat kiadtuk, a bérleti díj a gyerektartás egy részét hivatott fedezni.
A gyerekek apja rendszeresen díjfizetés nélkül parkol, gyorshajt, és biztosítás nélkül vezet. Az így felhalmozott,kb, összesen 1,5 millió forintos tartozást a végrehajtó rajtam akarja behajtani. Mivel én vagyok az üzemben tartó, így az ügyvédi papír gyakorlatilag senkit sem érdekel, a felelősség engem terhel. A kocsi részleteit nem fizette, az autót a forgalomból kivonták, de ő még így is jár vele.
Most kaptam meg a végrehajtótól a levelet a kocsi lefoglalásáról.
A napokban inkasszóval terhelték meg a bankszámlámat amire a családi pótlékot és a főállású anyasági támogatást kapom.
Tartásdíjat nem fizet, közjegyző előtt el akarta ismerni a tartozását, hogy azt a közös ingatlanunkból rá eső tulajdonrészre terhelhessem, de a közjegyző ezt elutasította azon indoklással, hogy ehhez kevés az ügyvéd által ellenjegyzett megállapodásunk.
A házunkra az általa bevállalt részleteket nem fizette, így azon is megindították a végrehajtást.
A kérdéseim:

  • Hogyan tudnánk igazolni, hogy az unokaöcsém tulajdona minden ingóság ami a házában található?
  • Ha ezt igazolni tudom, be kell-e engednem a végrehajtót az unokaöcsém kifejezett kérése ellenére?
  • Mi kell ahhoz, hogy a házunkra ráterhelhessem a gyerekek apja által meg nem fizetett tartásdíjat?
  • Elveheti-e a végrehajtó a ház bérleti díját, hiszen az a gyerekek részére fizetendő tartásdíj egy része?
  • A házunkba a bérlő köteles-e beengedni a végrehajtót, ha az ott található összes ingóság a bérleti szerződés szerint az övé? Vihet-e el innen a

végrehajtó bármit?

Köszönettel,

olorsi # 2014.05.16. 16:38

Mivel sajnos én is érintett vagyok, utánajártam.

Semmi gyerekkel kapcsolatos dolgot nem vihet, de nem vihet hűtőt, nosógépet, porszívót.
Tv-t pl vihet, azt nem tudom, mit kezdene az én 15 éves tv-mel... Nekem viheti mind a két, szintén 10-15 éves számítógépemet, az egyik behalt, ez a mostani se húzza sokáig már..Mivel veszélyes hulladéknak minősül, még meg is köszönöm nekik.
Sajnos, ha nagyértékű dolgok is vannak, pl LCD vagy plazma tv, azt simán el fogja vinni.

adri850915 # 2014.03.18. 13:34

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni hozzáértőktől,hogy ingóvégrehajtás során (új) babakocsit,bébiholmit,babagondozási eszközöket foglalhat-e a bírósági végrehajtó?Azt tudom hogy a gyermekek ingóságai és a gyermekek részére szolgáló tárgyak mentesek a foglalás alól.Csakhogy nálunk olyan helyzet állt elő,hogy MÉG NINCS baba,de lesz,és ezért előre gyűjtögettünk.

Bela42 # 2014.03.12. 08:57

Sziasztok! Egy néhol "érdekes" üggyel kapcsolatban fordulok hozzátok: Barátnőmmel még naiv kislány korában aláírattak egy 2 oldalas A4-es papírt, amit nem is nézett át, az akkori barátjának unokatestvére adta neki, nem igazán foglalkozott vele, szerelmes volt, elhitt mindent. Később kiderült hogy ezzel az egy nyamvadt papírral vásárolt hitelre egy autót amit aztán ő nem is látott soha. Persze a részleteket nem fizette senki, a bank visszavette az autót, amit aztán annak a kereskedésnek az alkalmazottja vett meg fillérekért amelyikből az autót "vette". A fennmaradó pénzt a bank követelte barátnőmön, amivel ő a földbe dugott fej technika segítségével nem törődött. Évek múltán nőtt a követelés, behajtóhoz került az ügy, majd bíróságra ment ahol azt mondta a bíró, nincs értelme ellenkezni, ott az aláírt papír, fogadja el hogy adóssága van, majd polgári peres úton szedje be a pénzt az őt átverőkön.

Hónapok után kapott egy papírt hogy megszűnt a tartozása, ki lett fizetve. Hú de jó, biztosan az adóstárs fizette ki, mert olyan is volt, akit egyébként nem is ismer. Egy másik átvert.

Tudni kell hogy barátnőmnek 50% tulajdoni részesedése van egy ingatlanra, a bátyjáé a másik 50%, szüleiknek pedig haszonélvezeti joguk van ugyanerre az ingatlanra. A napokban mind a négyen kaptak egy papírt a földhivataltól hogy mindannyiuk földhasználati jogot kaptak arra az ingatlanra! A kérdésem az lenne hogy az hogyan lehetséges? Sem a testvérének, sem a szüleinek nincs adósságuk, el lehet így venni egy ingatlant? Mit tudunk most tenni?

gerbera317 # 2014.02.25. 18:12

Hiába mondom ezt a végrehajtónak, nem érti

Nem ő nem érti, hanem a végrehajtást kérő. A végrehajtónak édesmindegy, hogy 15 vagy 40 ezrével fizeted meg. Javaslom, fogadd el a 40 ezres ultimátumot, aztán fizess továbbra is 15 ezret.

renike130824 # 2014.02.25. 10:31

Sziasztok! A kérdésem nagyon sürgős lenne! Végrehajtónak fizetek havonta 15000 ftot. Kitalálta hogy ez neki nem elég és a mai napig fizessek be 40000ftot, és ezek után minden honapban 30000et. Jelenleg gyeden vagyok és családit kapok, ami együtt kb. 40-50 ezer ft között van. Fél éves a kisfiam, most a nagyszüleimnél lakunk és ez a bejelentett cimünk, mivel más lehetőség nincs. Emiatt folyton itt keresnek.... Persze semmi értelme mert sajnos semmim nincs a baba és saját ruháimon kivül. Hiába mondom ezt a végrahajtónak, nem érti ha felmondja az ügyet még ennyit se fog kapni mint most. Nem tudom hogy mit tehetnék ez ügyben, mivel mondtam neki h a 15ezret tudom vállalni de többet nem. Segitsetek, mit tehetek!?

evetke26 # 2014.01.18. 19:09

Kedves Forumozok!

Szeretnek tanacsot kerni. Jelenleg kozfoglalkoztatottkent dolgozok , mert elveszitettem az allasomat. Igy a hitelemet ami OTP- szemelyihitel, ( 700 ezer ft) nem tudom fizetni , kertem h kisebb torlesztest fizessek, igy havi 25 helyett fizetni fogok majd 8 ezret. de nincs a nevemen inagatlan, nincs autom se, de attol felek h ha letelik a kozfoglalkoztatotti ido ( 3 honap) akkor nem fogom tudni fizetni a hitelemet. Ebben az esetben joga van e banknak a gyerekeim neven levo ingatlant learverezni, nekem viszont haszonelvezeti jogom van az ingatlanon.A gyerekeim nem rendelkeznek onallo jovedelemmel ,meg tanulnak. Szarmazhat -e nekik ebbol kesobb valami hatranyuk.Megorokolhetik az en tartozasomat?
Elore is koszonom szepen a valszukat!

Udvozlettel,
Evetke26

verbau # 2014.01.17. 20:57

sziasztok!
kérdésem a következő?! szülöi ház egyik szobájában lakom,kisfiammal!a ház a szüleim 1/1 tulajdona!a benne lévő berendezési tárgyakkal,ingó ingoság müszaki cikekkel stb.! ezt két tanu előtt irásban is foglalták!ennek ellenére az általunk lakott szobában foglalhat bármit is a végrehajtó?


sziasztok!
olyan kérdésem lenne,hogy a szülöi házban lakom kiskoru gyermekemmel,egy szobát használunk,a többi közös,de ugye a szüleim nevén van a l

gerbera317 # 2014.01.17. 20:19

Egy kicsit konkrétabban: A kivonatáshoz nem törzskönyv kell, hanem jegyzőkönyv.