Mit vihet a végrehajtó?


végrehajtó1 # 2011.02.17. 14:00

A levelekben ez áll: a végrehajtás kiterjed az adós minden INGÓ és ingatlan vagyonára jövedelmére.

Nem igaz

1.az még soká lessz.De mehet
2.igen
3.nem
4.nem

Bacsa # 2011.02.17. 16:44

Köszönöm végrehajtó1 gyors válaszát!
Azt szeretném még megkérdezni,hogy mivel nem vagyunk bejegyzett élettársak és közös számláink adósságaink sincsenek(CSAK a gyerköc közös)gyakorlatilag külön kasszán vagyunk. ( nemigazán tud pénzt beadni a közösbe a sok adóssága miatt)
Ha a hölgy megszünteti az ideiglenes lakcímét az én ingatlanomban és marad neki csak az állandó lakcíme a saját ingatlanában (de bejelentkezés nélkül itt marad)akkor is jöhet végrehajtó foglalni az én ingatlanomba???

végrehajtó1 # 2011.02.17. 16:53

Ha megtalálja igen.
De nem kell annyira idegeskedni hanem az itt leirtakat a végrehajtónak elmondani...

Földönfutó # 2011.02.19. 22:11

"Nézd a mentes tárgyak kivételével minden foglalható még a karnis csipesz is."

Ez azért valamilyen szinten kissé morbid. Ha adva van valaki, aki teljes mértékben fizetésképtelen, nem csak ámít és alig van valamilyen, az nem fog semmilyen lélektani hadviselés hatására százezreket előhúzni, mint egy bűvészcilinderből a nyulat. A fizetési hajlandóságot egy ilyen esetben nemigen növeli meg, amikor meglépnek az 5 ezer forintos minihifivel, meg egy rozsdás drótszamárral. :S

monalisa1 # 2011.02.19. 23:04

Elvileg a bérpótló 33%-át is le lehet tiltani mert hát az is egy "jövedelem". (De nem hiszem hogy megteszi mert pár hónap aztán már az sincs...)

monalisa1 # 2011.02.19. 23:07

A nyugdíjminimummal egyező összeget azt mindenképp meg kell hagyni, vagyis 28.500 Ft-ot. (Leírtam mint egyszerű info.)

kicsibocs # 2011.02.20. 14:48

Ha valaki tud, akkor kérem segítsen.
A nagyobbik fiam nagykorú és olyan hitelt vett fel két banktól is, amelyet nem valószínű, hogy vissza tud fizetni. Az egyik az OTP, a másik a Provident. Mivel az állandó bejelentett lakcíme az én lakcímemmel azonos, valószínűleg a végrehajtó is erre a címre fog jönni. Nekem kell igazolnom, hogy a berendezési tárgyak a lakásban az enyémek? Elvihet bármit amit ott talál? Köszönöm a válaszokat.

monalisa1 # 2011.02.20. 16:18

A végrehajtónak jelezze mellyek a saját ingóságai.

(Különösen a Providentnél nagyon magas a hitelkamat.)

kicsibocs # 2011.02.20. 16:48

Köszönöm a választ. A végrehajtó bemondásra elhiszi, hogy nem a gyereké a TV, számítógép vagy a többi bútor és eszköz?

monalisa1 # 2011.02.20. 17:07

Legfeljebb a második tv, a második sz.gép stb, vagyis egy lakáshoz azért tartoznak ingóságok.

kicsibocs # 2011.02.20. 22:14

Köszönöm monalisa1

1kukac # 2011.02.24. 19:07

Tegnap kaptam már választ vihetik e élettársam számlával igazolt tulajdonát. Akkor sem vihetik ha műszaki cikk és azután vásárolta számlára, hogy nekem már volt adósságom?Nem vagyunk hivatalos élettársak ugyanoda vagyunk bejelentkezve( nem saját lakás)és többször elköltözött már amit tanúval tudok igazolni és olyankor mindig elvitte tulajdonát is.

retro19 # 2011.02.24. 19:29

Kérem segítsenek!
van nekem egy autóm ami banki hiteles rendesen van fizetve de van egy banknál személyi kölcsönöm ami nincs fizetve és az lenne a kérdésem hogy igy a behajtó elviheti a autómat hogy hiteles?vagy nem mert ugye nincs nálam a törzskönyve az autónak kérem válaszoljon

végrehajtó1 # 2011.02.24. 19:44

nem viheti

anaest1@freemail.hu (törölt felhasználó) # 2011.02.25. 05:14

Házasságban élek, férjem egyéni vállakozásában adótartozást halmozott fel.A házban lévő ingóságok tulajdonjoga, hogy igazolható?

anaest1 # 2011.02.25. 05:28

A számlára tett inkasszó 35 napját munkanapokban kell számolni (vagy a hétvégék is beleszámítanak?)?

szuzy81 # 2011.02.25. 10:24

T.végrehajtó!
100.000Ft alatt van a közös költség tartozásom.A héten kaptam a végrehajtótól egy levelet,h március 2.ig fizessek be 100.000Ft-ot(kktség tartozás,per költség,kamat stb...).Közben rendeztem a kktség tartozásom.Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:
1.:Ezek után ki kell e fizetnem a vh levélben megjelölt összeget?
2.:Ki vonhatja vissza a végrehajtási ügyet?
3.:Kell e nyilatkozatot tennem a vagyontárgyaimról stb..
4.:Ezek után megjelenhet e még a végrehajtó?Ha igen,mennyi idő múlva várhatom?
Jelenleg gyesen vagyok.A számlámra csak a gyes meg a családi jön,a fizetést kézhez kapom.A lakásomon már van egy jelzálog hitel,amit rendesen fizetek.Remélem ezek után nem árverezik el a fejem felett a lakást.
Várom mielőbbi gyors válaszát.

végrehajtó1 # 2011.02.25. 10:43

anaest1

Számla tanuk, segítségével.

végrehajtó1 # 2011.02.25. 10:47

szuzy81
1.igen
2.végrehajtás kérő(gondolom a társasház )
3.nem
4.kimehet a helyzínre.

A gyest és a családit kérje postán vagy más nevén lévő számlára mert lefoglalják.

szuzy81 # 2011.02.25. 11:07

Köszönöm a gyors válaszát.
Még az a kérdésem lenne,h a levélben megadott teljes összeget kell kifizetnem, vagy elég már csak a végrehajtási összes költséget?Az összegben szerepel a kktség is,amit már rendeztem.
Gondolom a lakást csak a legvégső esetben foglalhatják le.Mennyi idő múlva jöhet ki a végrehajtó?És mi van akkor ha nem talál itthon?
Köszönöm a sok segítséget.

nandy # 2011.02.26. 18:37

Hiába fizetted ki a közös költség tartozásodat, mivel arra már a vh. megindulása után került sor, ezért kénytelen vagy megfizetni a vh. költségeket is.

végrehajtó1 # 2011.02.26. 19:59

Gondolom a lakást csak a legvégső esetben foglalhatják le

nem feltétlenül.Ha ráteszi a vh jogot akkor ugorhat a hiteled is...

Mennyi idő múlva jöhet ki a végrehajtó?És mi van akkor ha nem talál itthon?
Attól függ mikor teszik le a költségeket.Kapsz egy fizetési felszólitást a vh-tól.

végrehajtó1 # 2011.02.26. 20:00

Ha nem vagy otthon ujra megy.de már megidézhert.És ha nem vagy ekkor sem otthon akkor lehetősége van lakatossal kinyizni.

Rosa # 2011.02.28. 10:40

Biztositás témájú kérdésem:
A Vht. 204.par. a. szerint a vh. alól mentes vagyontárgyat nem lehet lefoglalni.
A 92. par. b. szerint mentes a vh. alól a biztositási összeg a lefoglalt ingóságért járó összeg kivételével.

Kérem, segitsen ezt értelmezni, mely esetben végrehajtható, és mely esetben nem az életbiztositás, mit jelent a "lefoglalt ingóságért járó összeg kivételével" kitétel?

anaest1 # 2011.03.02. 04:27

Ha a válás már folyamatban van, az ingóságok (házt.gépek)tulajdonjoga 2008-ban ügyvéd előtt "rendezve" lett, a lakásban lévő többi tárgyat (szőnyeg,doh.asztal,beép.szekrény,francia ágy stb.)elvihetik? Köszönettel várom a választ.