Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


tollanik # 2017.12.23. 09:52

Köszönöm, áttanulmányoztam, igy már bele merek vágni.

nonolet # 2017.12.23. 00:42

tollanik

Árverési vétel útmutató.

http://www.ingatlanmilliomos.hu/…C3%A9sen.pdf

tollanik # 2017.12.22. 18:50

Rendben, köszönöm.

gerbera317 # 2017.12.22. 18:47

Figyu, ne szórakozz a fórummal, lécci!!!
A hőskorban, amikor még nem onlájn volt az árverés, hanem a végrehajtó kalapáccsal a kezében hirdette ki az árverés eredményét, akkor egy árverés úgy nézett ki, hogy a végrehajtó megnyitotta az árverést, bemutatta az árverezendő tárgyat, és kihirdette, hogy kikiáltási ára 13900000 Ft (mellesleg, az ezres elválasztó fogalmát nem ismered?). Eddig vágod?
Erre általában senki nem tett ajánlatot, ezért fokozatosan lejjebb engedte a kikiáltási árat. Törvény szabályozta (éppenséggel most is), hogy ez 70% vagy 50 százalék, ingóság esetén pedig 25% (később 35). Aztán ha valaki mondjuk 50%-on ajánlatot tett, de másnak is kellett a cucc, akkor megindult a licit fölfelé, és tartott, amíg tartott. Mint a filmekben. Vágod?
Egy onlájn árverésen nincs ott a végrehajtó, és főleg nem 60 napon keresztül, hogy fokozatosan lejjebb szállítsa a kikiáltási árat. Vágod? Ezért most már nem is leengedhetőségről, hanem minimálárról beszélünk, és eleve annyin lehet vételi ajánlatot tenni, nem kell megvárni, míg a végrehajtó azt fokozatosan lejjebb engedi. Aztán ha másnak is kell a cucc, akkor megindul a licit fölfelé, és tart a licitnapló lezárásáig. Nincs először-másodszor-senkitöbbet-harmadszor, sem kalapács, hanem ott a meghirdetett licitzárási időpont, illetve tülekedés esetén a hosszabbítási szabály. Többet már ne kérdezz, szerintem.

tollanik # 2017.12.22. 15:56

Vagy ha senki nem ad többet érte 6.950.000 ftnál, akkor 6.950.000ért az enyém? Lehet elöbb rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Azt nem értem, hogy miért van ott a kikiáltási ár, ha a feléröl indul a licit és lehet else éri a kikiáltási árat. Ebben az esetben azt kell kifizetni amennyivel a licit zárul vagy mindenképp a kikiáltási árat? Köszönöm , üdv

tollanik # 2017.12.22. 15:40

Üdv,

Tehát akkor minimum 13900000 ftba kerül az ingatlan.

drbjozsef # 2017.12.22. 15:08

(bár részletkérdés, de vagyonszerzési illeték lesz az a B400 alapján)

Ríviai_Geralt # 2017.12.22. 14:52

Az ingatlan vételára az az összeg amit fizetned kell a végrehajtónak.
Ezen az összegen felül amit fizetned kell, az a 6600 földhivatali dij és az adó a B400 adatlap alapján fog kiszabni a NAV.

Ha végrehajtónak kell birtokba adni az ingatlant. Akkor a zárat kell kifizetned amit betesz a lakatos zárcserekor.
Illetve a végrehajtó még megelőlegeztetheti a szállítás és tárolás költségét amennyiben ragaszkodsz ahhoz hogy az adós ott maradt ingóságait elszállítassa az ingatlan birtokba adásának napján.

A legkisebb ár amit tudsz adni árverésen a minimum kikiáltási ár , ha azt nem adod meg akkor nincs érvényes licited.

tollanik # 2017.12.22. 14:05

Tisztelt Fórumozok!

Azon ügyben fordulok Önökhöz, hogy lenne egy árverezett ingatlan az MBVK oldalán, melynek kikiáltási ára 13900000 Ft, minimum ára pedig 6950000 Ft. Kérdésem az lenne, hogy ha sikeresen megvenném a lakást a minimum áron, akkor lenne e egyéb költség, amit fizetnem kéne a végrehajtó felé, vsgy csak a minimum ár és enyém a lakás? Az ingatlan beköltöztető, tehermentes, azt is tudom, hogy a tulaj már nem lakik ott. Vagy a minimum áron el se tudnám hozni és ha nem éri el a kikiáltási árat akkor érvénytelen a licit?

Köszönöm a segítséget és elnézést ha volt már ez a kérsés, de ellentétes válaszokat olvasok mindenhol és szeretném tudni hogy is van ez valójában.

2345678 # 2017.12.10. 17:53

Hálás vagyok a kiokosításért.Köszönöm a segítséget Grave .

Burn Out # 2017.12.10. 14:49

Köszönöm Grave7

kobor6 # 2017.12.10. 14:08

Kedves Grave!

Köszönöm a tájkékoztatást, mindenesetre a 45 nap az 3xosan eltelt.:-( nem tudom, miért nem lehet már dönteni az ügyben. végrerhajtó nagyon kocka, nagyon hivatalos, ezért őt hiába kerestem.

Grave7 # 2017.12.10. 13:04

@kobor6: Járásbíróságon (=elsőfokon) az 1994. évi LIII. törvény 217/A. § (2) bek. alapján alapesetben 45 napon belül dönt, de ez több is lehet (ügy bonyolultsága, hiánypótlás, stb. miatt). Ha a végrehajtóval normális volt eddig a kommunikáció és jófej, akkor ügyfélfogadáson esetleg megsúgja, hogy milyen fázisban van a kifogás bírósági elbírálása (van-e nem jogerős döntés már), illetve ha szépen kéred, talán tud érdeklődni közvetlenül a bíróságon ezzel kapcsolatban. Ez mind eshetőleges, nincs ezekről jogszabályi előírás.
Egyébként az 1/2002. (I. 17.) IM rendelet 47. § (2) bek. az irányadó: „Ha a kifizetés akadálya az, hogy a végrehajtási ügyben előterjesztett jogorvoslati kérelmet nem bírálták el jogerősen, a végrehajtó a pénzösszeg kezelésének tényét 6 hónap elteltével jelzi a végrehajtást foganatosító bíróságnak. Ha ezt követően nem történik döntés a jogorvoslati kérelemről, a végrehajtó 30 naponként újra jelzi a bíróságnak az összeg kezelésének tényét.

.
@Burn Out: Mármint az előleget elvesztette? Igen, arról a végrehajtónak készítenie és küldenie kell(ett volna) jegyzőkönyvet az árverési vevő részére.
Mint mindig, most is az ügyfélfogadáson való személyes egyeztetést javaslom; az árverési vevő kérheti is, hogy az árverési jegyzőkönyv 1 db eredeti példányát (ami amúgy is neki jár) megkapja, ha annak nincs akadálya - akadály esetén meg foglalja jegyzőkönyvbe a végrehajtó a kérelmet és annak indokolt megtagadását (Vht. 153. § (2) bek. alapján).

.
@2345678: Pl. az adós részletfizetést kötött a végrehajtás megindulása után, sokáig fizette is, de most már nem tudja; pl. most kérte csak a végrehajtást kérő az árverést; pl. volt korábban is árverés, de nem vették meg az ingatlant, aztán a "devizástörvények" miatt nem lehetett árverezni, most pedig újra megy az árverés; stb.

2345678 # 2017.12.10. 12:02

Kedves Fórumtársak !

Az MBVK oldalán látok olyan árveréseket,ahol a végrehajtási ügyszám 2008 keltezésű.Hogy létezik,hogy csak most árverezik? Kíváncsi vagyok,hogy fordulhat ez elő,hogy alakulhat ki egy ilyen helyzet ? Ha valaki tudja a választ szívesen veszem a kiokosítást.

kobor6 # 2017.12.10. 08:14

gerbera317 kjöszönöm segítő támogató hozzászólásod

kobor6 # 2017.12.10. 08:11

Kinga81. ti miota vártok?

kobor6 # 2017.12.10. 08:07

a járábíróságon van az ügy.

nagyon el vagyok keseredve mert ha ezt tudom semmi pénzért nem mentem volna bele ebbe a vételbe. ez a bizonytalanság az állam részéről éppen a jóhiszemű vevőt hozza rendkívül nehéz helyzetbe miközben kiteszi az ingatlanpiac hektikusságának, ha esetleg visszakapja majdan a pénzét,lehet h az áremelkedéseknek köszönhetően komoly értékvesztést okoznhak a számára.

a kérdés tehát az, hogy mennyi a határidő?

Burn Out # 2017.12.09. 07:32

Köszönöm. Ha a vételár kifizetésével lett volna gond, akkor arról a vevőnek már tudnia kellene, igaz? Kapott volna értesítési, hogy az előleget elmúlta?

gerbera317 # 2017.12.09. 07:16

A végrehajtó intézkedkjen a bejegyzés iránt. A december 31. nem ok az intézkedés elmulasztására. Sürgetni kell, erélyesen. A B400-ast be kell csatolnia a vevőnek.

Burn Out # 2017.12.08. 22:51

Kedves Gerbera, vagy Grave7!

Egy gyakorlati kérdésem lenne az egyik ügyfelem számára: ingatlan árverésen megvásárolt egy ingatlant idén 08.29-én. Jegyzőkönyv aláírva 09.05-én, vételár különbözet átutalva 09.08-án. Adós az ingatlant 11.10-én önként átadta.

A tulajdonjog bejegyzésére a mai napig nem került sor. Végrehajtó az írásbeli megkeresésre nem válaszol, illetve 12.31-től megszűnik az irodája.

Ügyfél kért írásban korábban lakáskiürítést. A vételár befizetéséről jegyzőkönyvet, iratot nem kapott.

Szerintetek mi lehet a baj? Ha minden rendben lenne akkor 30 napon belül be kellett volna jegyezni a tulajdonjogot.
Ingatlan-nyilvántartást lekértem, de abban az árverés óta újabb bejegyzés nincsen.

drbjozsef # 2017.12.08. 21:41

Idézet gerbera olvtárs hozzászólása egy másik végrehajtós topikból :

Eszerint az árverési vevő négyféle úton kerülhet birtokba:

  1. Az adós kiköltözik, a kulcsokat leadja a végrehajtónak, az pedig hivatalosan átadja az ingatlant a vevőnek.
  2. Az adós kiköltözik, a kulcsokat átadja a vevőnek, a vevő ezt bejelenti a végrehajtónál, aki hivatalosan is átadja az ingatlant a vevőnek.
  3. Az adós kiköltözik, de nem szól senkinek. A vevő önkényesen birtokba veszi azt, majd azt hazudja a végrehajtónak, hogy a 2) verzió szerinti átadás történt, mire a végrehajtó hivatalosan is átadja az ingatlant a vevőnek.
  4. Az adós nem megy sehova, ezért a végrehajtó kényszerrel rakja ki onnan a vevő kérelmére. Ennél a változatnál figyelembe kell venni a moratóriumot is, stb.

Nálatok a 3) változat vár a beteljesedésére. Némi büntetőjogi kockázatot rejt magában a dolog, de ha egyértelműen üres az ingatlan, ez a kockázat minimális.

bungi # 2017.12.08. 21:23

Még egy kérdés, hogy lakáskiürítést is kell kérelmezni, vagy csak birtokba adást?
Köszönöm a válaszokat

bungi # 2017.12.08. 21:20

Kedves Fórumozók! Árverési vevő vagyok, átutaltam tegnap az az árverési összeget . A lakásban nem lakik senki, azt mondják, hogy az adós külföldön él, de a végrehajtó mondja, hogy a bejelentett lakcíme ide szól, ezért meg kell várni a moratórium végét.Számomra nem logikus hiszen a lakásban nem lakik senki.Ez tényleg így van?
Mikor kérhetem a birtokba adást?Mi az ügy menete?
Köszönöm a válaszokat

gerbera317 # 2017.12.08. 14:27

Kobor6 kérdése nem ér egy fabatkát sem. Ha te is csatlakozol hozzá a sajátoddal, akkor a tiéd is nagyjából annyit ér.

Kinga81 # 2017.12.08. 14:21

Kedves Szakértő fórumtagok!

A "kobor6" fórumtársunk által feltett kérdés engem is foglalkoztat.
Az adós fellebbezéssel élt, és benyújtotta azt a bíróságon. Legyetek kedvesek információval ellátni minket, mennyi idő lehet, míg azt elbírálják? Régóta várunk már, és semmi információt nem kapunk.
Nagyon köszönöm megtisztelő válaszotokat.