Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Vh-ügyes # 2015.12.04. 06:46

Túl sok figyelmet pazarolsz a tanulmányozásomra...
Veszed a bátorságot, hogy többesszámot használj és fölényeskedj...(szánalmas)
Az engem érintő negatív szakmai értékelésed, - származására tekintettel - inkább dicséret...
Két megbízásom volt tűzött birtok átadással kapcsolatban, mindkettő elmaradt...
Teszem ami tetszik, válaszolok akinek akarok, s nem aki untat, nem tetszik vagy érdektelen...
Esetleg - ha fölös időm akad - tökfejezem a tökfejeket... most magadra ismerhetsz... :)

focitomi # 2015.12.03. 20:00

Ügyeském….., ügyeském :))))

Eddig ugyan nem jeleztem (de más már igen!), hogy összekeversz valakivel, de épp itt az ideje, hogy megvilágosodj :))
Egyébként amikor a „legharapósabbak” voltatok az „ugatós kiskutyával” (ius latratus) éppen akkoriban értesítettek többeket a birtokbaadás időpontjáról… :))
Az meg képmutatás részedről amikor arról írsz, hogy itt tőled lehet kérdezni… Amikor megtették, a válasz elmaradt… Lényegtelen dolgokra reagálsz, azt is „romboló” szándékkal, komolyabb felvetésekre néma csönd…
Kis üzlet érzékkel, hónapokig élhettetek volna csak ebből a topikból származó megbízási díjakból /vagy díjmentesen megy :)?/ úgy, hogy tudjuk, érdemi ráhatással nem tudtatok volna lenni a vevő számára az ügymenetre. Ehelyett inkább betaláltál bennünket… Mi ebben a jó számodra azt csakis te tudhatod…

Vh-ügyes # 2015.12.01. 09:25

focitomi

végül csak nem merted "rárúgni az ajtót" mi?

focitomi # 2015.11.29. 20:57

ildidi

Köszönöm!
Nem tudom mi a „baj” a „végrehajtóddal”… Végig kéne kérdezned, hogy mi „hiányzik” esetedben a birtokbaadáshoz. Sajnos ebből jó esetben tavasz lesz számodra…

ildidi # 2015.11.29. 07:00

Focitomi

Örömmel olvasom hogy sikerült végre bírtokba kerülnöd! Gratulálok! Sajnos nekem nem adta át a végrehajtó a moratóriumra hivatkozva.

focitomi # 2015.11.28. 22:37

mmvj

Köszönöm szépen! A használati díj fizetési meghagyásom perré alakult... Az adós most áll neki egyezkedni velem,hogy ennek még mi lesz a vége nem tudom...

mmvj # 2015.11.28. 15:26

focitomi,

örülök, hogy végre te is birtokon belül vagy :)

focitomi # 2015.11.28. 08:37

strangerp

Örülök, hogy számodra is sikerült végre birtokba venni a tulajdonod. Annak meg pláne örülök, hogyha minimálisan is, de segíteni tudtalak.

focitomi # 2015.11.28. 08:26

Tegnap 9:00 órára kiírt birtokbaadás 11:30 órakor befejezésre került. Nem volt egyszerű menet… Mozgósítva lett az adós részéről többek között: két település polgármestere, a helyi jegyző, a választókörzet országgyűlési képviselője, polgárőrség, vagyonőrző távfelügyelet… Na meg ott volt alapból a végrehajtó + helyettese, rendőrök, zárlakatos… Voltunk néhányan! Az ingóságok ugyan maradtak, ez az egyszerűbb és költségkímélőbb megoldás számomra… Köszönöm mindenkinek akik ezen fórumon segítő, építő jellegű hozzászólásaival segítettek, nem csak számomra, hanem a hasonló helyzetben lévő embertársainknak.
Azoknak, akik rendszeres látogatói a fórumnak, feltűnhetett, hogy az utóbbi időben (közel két hónap) inaktív voltam a topikon. Azon személyek miatt döntöttem így, akik az objektív nézetek teljes hiányával élik életüket, továbbá a kárörvendés erősíti mindennapjaikat. Sajnálom őket, rossz lehet így élni…

Érdeklődő30 # 2015.11.27. 08:25

Gabo

esetleg nem adnának kedvezményt? A felét hátha elengednék közös teherviselés alapon. Azt nyilván ők is érzik, hogy ez veled szemben nem korrekt és nekik is jobb lenne egy rendben fizető, új fogyasztó. Ez megérhet nekik valamennyi engedményt.

A MEKH-et felhívtam valamelyik nap és azt mondták, hogy panaszt ugyan lehet feléjük tenni, de sajnos nem tudnak vele mit csinálni, mert a vízre külön szabályok vonatkoznak...

Érdeklődő30 # 2015.11.27. 08:20

Én is megkaptam az ingatlanomat.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

strangerp # 2015.11.26. 20:06

20 hónappal a nyertes árverésem után, követve a fórumon fellelt információkat, kedden birtokba kaptam az ingatlanom. Külön köszönetem KBS, Gerbera és Focitomi!

Moyoko # 2015.11.12. 16:03

Gabo tedd azt amit ius latratus írt

vagy
Rögtön írj levelet a fogyasztó védelemnek, majd intézkednek helyetted. Tartozást ingatlan normális vételénél is csak akkor veszel át ha a vételi szerződésben ebben meg állapodtok. Mutassák meg a szerződést amit alá írta az ingatlan hiszen ezek szerint, szerintük az ingatlan tartozik nekik.

ius latratus # 2015.11.12. 12:04

Gabo

Egyiket sem. Magát a szolgáltatót perelném azzal, hogy közben kérnék ideiglenes intézkedést a bíróságtól. Ebben a bíróság soron kívül határoz, fene tudja, talán ez a legjobb megoldás. Ha már ilyen konok a szolgáltató.
De lehet, hogy valaki itt megcáfol.

Gabo. # 2015.11.12. 10:27

Na haladunk.
Most azt mondták, hogy átírják. Viszont a szűkítő az marad mindaddig amíg a tartozás nincs kiegyenlítve.
Ilyen esetben mit tegyek? Pereljem az előző tulajt? Pereljem a végrehajtót, hogy ez így nem tehermentes? Esetleg pattogjak még a vizeseknek, hogy szereljék le azt is(erre mondjuk kevés esélyt látok, mert ahogy olvasgatom a törvényt ezt akár még meg is teheti).

Gabo. # 2015.11.11. 21:46

Hívtam. Azt mondták, hogy nem írják át. Forduljak a behajtási osztályhoz, mert ez már rájuk tartozik.

ius latratus # 2015.11.11. 21:38

Szerinted értené a Jucika, hogy miről beszélsz? Csapj az asztalra, s közöld, hogy a kormányhivatalhoz, vagy a MEKH-hez fordulsz, ha nem köt ott helyben felhasználói szerződést - veled.
A szűkítő leszerelése ténylegesen felmerülő költség lehet, az előző tulajdonos tartozása semmiképpen.
De ezt már előttem ketten is leírták.
Csak óvatosan jegyzem meg, ha Jucikát megkéred, hogy egy írástudót hívjon már oda hozzátok, akkor talán megteszi. Egy próbát megér.

Gabo. # 2015.11.11. 19:38

A 2011. CCIX. 58§ 9/119-re érdemes hivatkoznom?

Gabo. # 2015.11.11. 19:35

És talált. Csak nem te is ott voltál a háttérben :))
Kit keressek aki tud ebben nekem segíteni? Úgy érzem engem simán leráz majd a behajtási osztályuk(mert oda kell mennem).

ius latratus # 2015.11.11. 19:25

Azt valószínűleg egy agyonsminkelt, lilára festett hajú, minden otthoni frusztrációját a hülye ügyfeleken levezető, "három évem van a nyugdíjig édesem" - lelkületű agyamputált közölhette veled.

Gabo. # 2015.11.11. 19:00

Ez addig rendben is van. Mondtam is, hogy hagyják akkor rajta a szűkítőt. Erre az volt a válasz, hogy akkor ráterhelik a házra a tartozást.

gerbera317 # 2015.11.11. 15:09

"Ez meg mi?"

Esetleg, ha elolvasnád, pl. itt: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Joga van korlátozni a fogyasztást, kizsarolva ezzel a hátralék rendezését, de nem követelheti direkt módon a hátralék rendezését.
Az árverési vevőnek pedig joga van megtámadni az 58. § (1) szerinti intézkedést. A végén valószínűleg az árverési vevő jön ki győztesen a vitából.

Gabo. # 2015.11.11. 13:04

Most jöttünk meg a vízművesektől. A helyzet cifrább, mint gondoltuk. Szerintük az összes fennálló tartozást nekünk kell kifizetni az üzletszabályzatukra és a 2011.évi CCIX. 51$ (5)98 hivatkozva(fejérvíz) és ennek az 58.$ (1) bekezdése szerint járna el.
Ez meg mi?? 650eft nem kevés még akkor sem, ha olcsóbban vettem.

Moyoko # 2015.11.11. 09:44

Gabo.

Próbáld meg nem át íratni hanem létesítsenek egy teljesen új bekötést, Mert és igen keményen hangsúlyozd a szűkítőt nem te miattad rakták be akkor a kivételének a költsége sem téged terhel!!!

mmvj # 2015.11.10. 15:53

tőlem nem kért semmilyen pluszt a szolgáltató. a vízórákat ki kellett cserélni, az oké, de csak a csere díját számolták fel. a villany kicsit cifrább volt, mert az átadás utáni napon észrevettem, hogy nem számol a villanyóra, és hibaüzenetet ad. azonnal kihívtam a szolgáltatót, akik azután úgy jártak oda, mint a jó kútra, voltak vagy ötször, és még az áramkommandó is kivonult. lecserélték az órát, kaptam másikat, de nem kellett érte fizetnem. most már minden oké, leszámítva, hogy iszonyat pukkant a lakás, de kb erre számítottam.