Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Gabo. # 2015.11.11. 13:04

Most jöttünk meg a vízművesektől. A helyzet cifrább, mint gondoltuk. Szerintük az összes fennálló tartozást nekünk kell kifizetni az üzletszabályzatukra és a 2011.évi CCIX. 51$ (5)98 hivatkozva(fejérvíz) és ennek az 58.$ (1) bekezdése szerint járna el.
Ez meg mi?? 650eft nem kevés még akkor sem, ha olcsóbban vettem.

Moyoko # 2015.11.11. 09:44

Gabo.

Próbáld meg nem át íratni hanem létesítsenek egy teljesen új bekötést, Mert és igen keményen hangsúlyozd a szűkítőt nem te miattad rakták be akkor a kivételének a költsége sem téged terhel!!!

mmvj # 2015.11.10. 15:53

tőlem nem kért semmilyen pluszt a szolgáltató. a vízórákat ki kellett cserélni, az oké, de csak a csere díját számolták fel. a villany kicsit cifrább volt, mert az átadás utáni napon észrevettem, hogy nem számol a villanyóra, és hibaüzenetet ad. azonnal kihívtam a szolgáltatót, akik azután úgy jártak oda, mint a jó kútra, voltak vagy ötször, és még az áramkommandó is kivonult. lecserélték az órát, kaptam másikat, de nem kellett érte fizetnem. most már minden oké, leszámítva, hogy iszonyat pukkant a lakás, de kb erre számítottam.

Grave7 # 2015.11.10. 15:43

@Gabo.: Ha a végrehajtótól a birtokbaadás alkalmával kérted, hogy jegyzőkönyvbe foglalja az óraállásokat (gyártási szám, azonosító szerint), akkor a közüzemi szolgáltatóknak ezt el kell fogadniuk és az adott óraállás után keletkező díjakat kérheti csak tőled.
(Visszakötésről, szűkítésről nincs tapasztalatom.)
Ha sürgős a szolgáltatások visszaállítása, akkor jogfenntartással fizesd meg a kért összeget (írd meg nekik, utalásnál közleményben szerepeljen), majd indíts pert a befizetett összeg visszakövetelésére.

Egyébként fordulj ügyvédhez, mert ez komolyabb történet annál, hogy interneten oldja meg bárki.

Gabo. # 2015.11.10. 14:23

Annak én is örülök hogy megkaptam, de azt nem gondoltam, hogy egyből 500k mínusszal indulunk, mert gondolom a gáz és a villany sem lesz más tészta.

Érdeklődő30 # 2015.11.10. 14:11

Az egyik hőszolgáltató esetében a hőszabályozók visszaszerelésénél volt olyan, hogy közölték, hogy akkor a kikapcsolás díját is az új tulajnak kell fizetni.

Ez ilyen, de gondolom a házat sem piaci áron vetted...

Egyébként örülök, hogy megkaptad, remélem a hónap végén én is hasonlóan járok!

Gabo. # 2015.11.10. 13:41

Egész pontosan úgy fogalmaz, hogy közterületi szűkítés aszfaltbontás nélkül 85k, a szűkítés feloldásakor az összeg kétszerese fizetendő. Gondolom előre tudják, hogy szűkítésnél senki nem fizet egy petákot sem, viszont visszakötésnél meg pont lehúzzák ugyanazt a pénzt.
Nem lehet valahogy ezt kibulizni? Valaki járt már így?

Moyoko # 2015.11.10. 12:34

Gabo

berakását és kivételét ami 2x85eFt.

A kivételt értem az sajnos valós költség és a vissza köttetőt terheli, de a berakás az a volt tulajdonos, vagy számlafizető költsége. Ha ezt nem fogadják el fenyegesd meg őket a fogyasztó védelemmel.

ius latratus # 2015.11.10. 11:36

Sohasem értettem a szolgáltató ilyen eljárását tulajdonjog -változás esetén.

Gabo. # 2015.11.10. 11:27

Érdekes. Nálunk nem variált semmit. Dec.1.-ig nincs moratórium szerintük.
Ellenben kis szívás van a közművekkel Azt mondták, hogy 650eFt tartozása van a volt tulajnak a vízműnél. Átíráshoz és visszakötéshez nekünk kell fizetnünk az órát, ami 28eFt, valamint a szűkítő berakását és kivételét ami 2x85eFt.
Létezik az, hogy ez tényleg ilyen drága dolog? A tehermentes ingatlan nálam kicsit kevesebb terhet jelent :)
A gáznál és villanynál még nem tudjuk mi a helyzet, de ott is valószínű hasonló mutatvány lesz, mert az órák sincsenek fent.

ildidi # 2015.11.09. 11:35

Nekem meg nem adja át a végrehajtó a moratóriumra hivatkozik! Tud valaki ajánlani egy ügyvédet aki e témában járatos?

Gabo én is gratulálok!

Moyoko # 2015.11.06. 17:41

Gratulálok

Gabo

Gabo. # 2015.11.06. 08:28

Sziasztok

Több, mint 2év után tegnap átadták a házat. Kicsit kellemetlen volt, sajnáltam a bentlakókat, főleg szerencsétlen gyerekeket a h.lye szülők miatt akik nem voltak hajlandók semmiféle kompromisszumra velünk. Felajánlottuk többször, hogy üljünk le megbeszélni a dolgot, de letojtak minket.
Szerencsére el tudtak költözni a két idősebb gyerek családjához, így talán még jobb is nekik. A tesók úgy tűnt jobban odafigyelnek rájuk.
A ház totál le van lakva, de nem is számítottunk másra. Kb. a tv-ből ismert gyűjtögetők szindróma áll fenn. Kellene egy dózer, ha van valakinek :)
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Sok szerencsét és kitartást kívánok a továbbikban!

ildidi # 2015.10.21. 18:20

Gerbera317
Lentebb irtam Önnek! Megtenné hogy válaszolna? Előre is köszönöm!

Gabo. # 2015.10.21. 17:16

Óó. Köszönöm szépen. Majd lebegtetem, de remélem nem lesz rá szükség.
Még egyszer köszönöm!

gerbera317 # 2015.10.21. 16:41

Vht. XVII. FEJEZET
A JOGORVOSLATOK EGYÉB SZABÁLYAI
A jogorvoslatok halasztó hatálya
222. § A végrehajtó és a rendőrség intézkedése elleni jogorvoslatnak nincs halasztó hatálya.

Gabo. # 2015.10.21. 13:11

gerbera317:

Beszéltem a vh.-val és ő azt mondta, hogy halasztó hatályú a jogorvoslat. Akkor most hogy is van ez? Tudnál picit segíteni ebben?
Köszönöm előre is.

Bori Bori # 2015.10.18. 08:29

Szeressetek bele egy tehermentes ingatlanba.

copper # 2015.10.18. 07:10

Bori Bori:

információink szerint vh-s ingatlanra nem adnak a bankok hitelt, így megpróbálnánk kp-ben kifizetni, meg amiatt is, hogy mielőbb túl legyünk az egészen. Viszont kp-s fizetés esetén meg buknánk a CSOK-ot

ildidi # 2015.10.17. 14:59

Gerbere317
Kérem szépen nézze már át mit írt a végrahajtó és tényleg így van e? Válaszát előri is köszönöm! Ezt írta a végrehajtó 2015. 09. 25-én.

A fenti számú végrehajtási eljárásban tájékoztatom az árverési vevőt, hogy a 2014. évi XXXVIII. törvény és a 2014. évi XL. törvény alapján 2015.10.16. napjáig minden határidő megszakad, a jognyilatkozatok érvénytelenek így a jegyző által az ön részére kiállított igazolás idő előtti. A törvényi szabályozás alapján a határidők 2015.10.16. napján indulnak újra és a jognyilatkozatok ezen határidő után válnak érvényessé valamint végrehajtási cselekmény is ezen határidő után foganatosítható.

A hatályba lépett 1994.évi LIII törvény 145/A § (12) bekezdése alapján leghamarabb 2015,12.17. napjára állna módomban a birtokba adást kitűzni ám tekintettel arra hogy ezen időpont viszont már az általános kilakoltatási moratórium hatálya alá tartozik, ezért a Vht. 182A. § (1) bekezdése alapján a birtokba adást 2016. 03.01. napját követő időszakra halasztom.

ildidi # 2015.10.17. 13:28

Gerbera317
Most akkor nincs moratórium? Mert nekem azt írta a végrehajtó hogy csak jövő március után tudja átadni. Látom itt a fórumon hogy az idén megkapják többen is!

Gabo. # 2015.10.17. 11:37

Tehát, akkor ezt mindenképp át fogják adni? Így kell érteni a nincs halasztó hatályt?

gerbera317 # 2015.10.17. 11:35

A jogorvoslat lehetőségét biztosítani kell minden olyan intézkedés esetén, ami valakinek az érdeksérelmével jár. Viszont halasztó hatálya sincs a jogorvoslati kérelemnek.

Gabo. # 2015.10.17. 11:28

Sziasztok.
Tegnap megküldte a vh. a papírokat. November 5. a birtokba adás időpontja.
Mondjuk még lehet szívni, mert 15 napon belül kifogást lehet benyújtani ellene. Amit nem értek, hogy ilyenkor már hogyan és kinek van lehetősége? Azaz inkább mire fel? Már millió kifogással éltek és mindet elutasították, de időt azt húztak vele. Az én esetemben 3.fél lakik bent nem a tulaj (igaz, hogy a 3.fél volt ennek az ingatlannak az első tulajdonosa), tehát kicsit kacifántos az ügy.
A kérdésem az lenne, hogy a tulaj élhet kifogással vagy a bentlakó, esetleg mindkettő. Ha kifogással él, akkor az kb. mennyi idő alatt zárulhat le?
Köszönöm.

Bori Bori # 2015.10.16. 18:21

Arra is figyeljetek, hogy a vételi ajánlati kötöttség ideje valószínűleg lejárt. Ha erre nem írtok hosszabbítást az ingatlanosnál, bárki más is tehet vételi ajánlatot.