Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Moyoko # 2015.09.23. 05:48

Hajdu Anita

A rezsi költségek a birtokba vétele utáni időpontol kell neked fizetned. A közös költségben már lehet jogi vitád a közösképviselettel, de ne hagy magad.

ildidi # 2015.09.22. 19:16

Hajdu Anita

A közüzemi tartozáshoz semmi közöd! A végrehajtó intézi a vételárból. A közös költséget van aki fizeti attól kezdve ahogy a nevére lett írva.
Amikor én megvettem a lakást ennem már majdnem másfél éve a végrehajtó azt mondta hogy csak onnantól kell fizetnem amikor átadta az ingatlant és jegyzőkönyvet vesz fel az óra állásokról, és a közösköltséget sem kell fizetni addig. Amit bizos fizetni kell amikortól a nevedre kerűl az ingatlanadó ha van ilyen ahol vetted?
Lehet hülyeség amit írtam de nekem ezt mondta a végrehajtó. És nem is fizetek semmit, csak majd ha én használom a lakásom.

Hajdu Anita # 2015.09.22. 11:11

Sziasztok,

érdeklődni szeretnék, hogy ha a lakáson amit árverésen megvásároltunk( Földhivatal által még nincs bejegyzés) közüzemi tartozás van, azt ki fizeti ki?

Közös költséget csak a Földhivatali bejegyzés után kell fizetni?

köszönöm

ildidi # 2015.09.22. 09:29

Nekem meg azt mondta hogy október 16-án postázza az október 29-i költözést. Ja és nem kellett a jegyzői igazolás sem. Persze azért postán elküldtem.

Moyoko # 2015.09.22. 07:55

Gabo

Én azért voltam nála 9-én hogy közöljem vele hogy 16-án le jár a moratórium és lássa milyen jó fej vagyok felajánlottam neki 100 ezret ha 19-én kiköltözik és ne az utcára menjen egy kis kezdő töke, azt is mondtam neki nekem így tiszta lesz a lelkiismeretem ha nem fogadja el, akkor a rendőrség ingyen kirakja. Azért 19 lobogtattam az orra előtt a 2014-re szóló kilakoltatási értesítőm hogy én már meg kaptam. Meg lett a hatása először még variált mondtam neki, ne írja alá nem kell kivettem a papírt a kezéből és mondtam hogy október 8-án találkozunk. Vissza vette a papírt és az üzlet meg kötettett.

Gabo. # 2015.09.22. 07:09

Remélem az enyém nem variál és kiküldi. November vége az tuti cumi. 15.-ig bezárólag talán van pici esély.
Mondjuk, ha kiküldené október elején, akkor be lehetne próbálkozni a bentlakóknál, hogy tipli pici pénzért és akkor még a moratóriumtól sem kell félni, ha összejön.

Moyoko # 2015.09.22. 07:00

Gabo A törvény szerint igen November 1 után értesíthet ha van igazolás a jegyzőtől ami szeptember 1-i ha már másodikai akkor értelem szerint nov 2 után értesíthet és így tovább.

De a végrehajtok se tudják pontosan és mindegyik máshogy intézkedik.

Gabo. # 2015.09.22. 06:50

Én eddig úgy tudtam, hogy november 2.-a már jó lehet. Most meg kiderül, hogy addig nem értesíthet ki senkit? Hogy is van ez?
Nekem azt mondta, hogy október elején kiküldi az értesítőt a rendőrségre, nekem és a bentlakóknak is, mert 15 napot kell hagyni legalább a kicuccolásra.

spamrulez # 2015.09.21. 17:28

jártam ma a végrehajtónál, még mielőtt végére értem volnahogy miért is jöttem, elkezdte mondani (mintha megnyomtak volna rajta egy gombot) hogy idén már nem lesz birtokba adás, mert jegyzői igazolás, 60 nap bla-bla.
tehát valószínűleg akik szeptember 15. után ébredtek és kezdtek érdeklődni, hogy mikor lesz birtokba adás, azok már ezt kapják (jogosan, hisz tényleg nem fér bele a 60 nap, plusz rendőrséggel időpont egyeztetés december 1 előtt...).
de akik olvasták ezt a fórumot, azoknak már szeptember eleje óta van jegyzői igazolása.

ius latratus (és Horváth jól tájékozott újságíró Csaba), ha a másik oldalon vagytok érintettek, már csak abban bízhattok, hogy az új tulaj nem olvassa ezt a fórumot. illetve marad még a csoda, ha továbbra is az ingyen élés a cél.

Moyoko # 2015.09.21. 16:32

Csak annyit hogy el van számolva a cikkben a dátum ius latratus Ha nem hiszed igazold törvénnyel vagy akár mivel de légből kapott félmondatokat nem kérünk, amit csak te vagy még te sem értesz!!! A sejtelmes kárörvendésedből se kérünk!!! Remélem te is egy lakását elvesztett szerencsétlen vagy. Remélem már vágod a centit, a kilakoltatás miatt. Sorban cseréled az össze sz.... pelusodat.

Nem akarok bele menni de már 100* kielemeztük ha az igazolt dátumod szeptember 1 akkor november 1. már indulhat a birtokba adás. ami várhatóan november 20-25 közé esik. Jelen pillanatban a törvények szerint

De természetesen nem bízhattunk, bízhatunk ebben mert bármi közbe jöhet. De ez akár holnap megváltozhat.

spamrulez # 2015.09.21. 12:12

novemberben kiderül...
addig kérdezd meg Csabát, hogy milyen 60 napról írt!

ius latratus # 2015.09.21. 11:42

Off

Egészen elképesztő, hogy egyesek már odáig vetemednek, hogy elvárják, hogy egy újságíró miről, s milyen módon írjon. Mert csak.
Ehh...

On

ius latratus # 2015.09.21. 11:38

egyszerűen az újságíró nem nagyon volt képben, hogy miről van szó.

Megnyugtatlak: Csaba van egyedül képben a Magyar Nemzetnél a végrehajtási eljárások, valamint a hitelintézeti adósok tekintetében.
De: további jó - hiábavaló - küszködést!
:)

Moyoko # 2015.09.21. 06:17

Sziasztok

Én szombaton birtokba vettem az ingatlant. Át basztam azt mondtam hogy meg jött az időpontról a levél és hétfőn ő is meg kapja az időpont október 8. lobogtattam az óra előtt az 2014-es átadásról szóló levelet, be vette. Mondtam neki adok 100 ezer forintot hogy ki tudjon venni egy albérletet, ha most át adja az ingatlant. Belement és by by.

Egyébként már bánom hogy becsületes voltam idáig, simán be kellet volna jelentkeznem és kifigyelni mikor távozik valahova és kizárom. Mehet a jegyzőhöz hogy állítsam vissza a birtoklást, simán meg mondtam volna a jegyzőnek hogy nem tudom mert vagy ő lakik az utcán vagy én a családommal. max pert indíthatott volna a birtoklásért de szerintem simán elutasította volna a bíróság mert, törvénytelenül lakik a lakásba ugye. Én max kaptam volna egy ejnye bejnyét. De ez a volt tulaj tuti még a jegyzőig se ment volna el.

spamrulez # 2015.09.21. 04:10

focitomi,
semmi nem kerülte el a figyelmünket.
szerintem mindössze annyiról van szó, hogy aki szeptember 15. után a végrehajtótól értesült, hogy azért nem lesz birtokba adás, mert nincs jegyzői igazolása az már idén nem kapja meg a lakását. a cikkel is ugye megvárták szeptember 20-at.
egyszerűen az újságíró nem nagyon volt képben, hogy miről van szó.

focitomi # 2015.09.20. 19:55

spamrulez

Nem aggódom, a saját kezembe veszem a sorsom, sodródtam éppen eleget az árral…
Ettől függetlenül érdekel, hogy mi, miért is van. Ezért is érdekelne, hogy mi kerülte el a figyelmünket. MNO még mindig kormány közeli, így általában van alapja a közölt írásaiknak…, az más kérdés, hogy ha már ír, akkor hivatkozhatna a konkrét jogszabályra.

spamrulez # 2015.09.20. 19:00

focitomi,
az a 60 nap, amiről itt írnak, az szeptember 1-től ketyeg nálad, emiatt a cikk miatt én nem aggódnék.
a másik tévedés meg az október 15, ami valójában szeptember 15.

focitomi # 2015.09.20. 18:53

http://mno.hu/…osok-1305015

Borítékolható volt, hogy így lesz, bár nem erre gondoltam, ill. nem ismerem ezeket a határidőket szabályozó jogszabályokat. A november 1- re történő moratórium előrehozására tippeltem, de a szabályozás a határidőket tolta el december 1. utánra… A lényeget tekintve teljesen mindegy.

Tudtok §-t a cikkben szereplő határidőkhöz?

Na most lesz „érdekes” mmjv története…

ius latratus # 2015.09.17. 10:47

;)

Moyoko # 2015.09.17. 08:39

Én annyit tudok mondani ha idén nem lesz ingatlan átadás akkor közösen kell keresnünk egy ügyvédet aki akár Brüsszelig viszi az ügyünk. Mert többségünk 2 éve nem tud sajátja ként rendelkezi az ingatlanával. Erre családok mennek rá, gyerekek sérülnek és sorolhatnám.

spamrulez # 2015.09.17. 07:52

én már biztosan buktam az idei átadást: adós pereskedik, a bíróság felfüggesztette dec31-ig a végrehajtási eljárást.

Érdeklődő30 # 2015.09.17. 07:26

Nekem is november első hetét jelölték meg lehetséges időpontként...

Gabo. # 2015.09.17. 07:07

Szerintem kár idegeskednünk rajta. Ebből valami max. jövőre lesz, de ne legyen igazam...

Gabo. # 2015.09.17. 06:58

Moyoko

Kellett igazolás, de az átadás még véletlenül sem október vége. November 2.
Másnak kitűzték esetleg még októberre, mert akkor megyek reklamálni...

spamrulez # 2015.09.17. 05:49

"A felfüggesztett végrehajtások az MKB szerint is „természetesen folytatódnak”. Az állami tulajdonban levő banknál úgy vélik azonban, hogy a végrehajtók jelentős leterheltsége miatt nagy volumenű és érdemi változás az ingatlan végrehajtások terén nem várható. Más olyan szempontot is említettek, ami miatt az adósoknak nem kell gyors drasztikus intézkedéstől tartaniuk. Az október-novemberi időszaktól ugyanis – állították (és ők csak tudják) – kilakoltatási moratórium bevezetése várható."

http://www.azenpenzem.hu/…bankok/2743/?…