Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Gabo. # 2015.09.17. 07:07

Szerintem kár idegeskednünk rajta. Ebből valami max. jövőre lesz, de ne legyen igazam...

Gabo. # 2015.09.17. 06:58

Moyoko

Kellett igazolás, de az átadás még véletlenül sem október vége. November 2.
Másnak kitűzték esetleg még októberre, mert akkor megyek reklamálni...

spamrulez # 2015.09.17. 05:49

"A felfüggesztett végrehajtások az MKB szerint is „természetesen folytatódnak”. Az állami tulajdonban levő banknál úgy vélik azonban, hogy a végrehajtók jelentős leterheltsége miatt nagy volumenű és érdemi változás az ingatlan végrehajtások terén nem várható. Más olyan szempontot is említettek, ami miatt az adósoknak nem kell gyors drasztikus intézkedéstől tartaniuk. Az október-novemberi időszaktól ugyanis – állították (és ők csak tudják) – kilakoltatási moratórium bevezetése várható."

http://www.azenpenzem.hu/…bankok/2743/?…

mmvj # 2015.09.16. 19:17

többek között devizahitele is volt... miután a moratóriumra hivatkozva nem költözött ki, bíróságra mentem. korábban leírtam.

spamrulez # 2015.09.16. 18:54

mmvj,
bedőlt devizahiteles ügy a tiéd? árverési hirdetményben volt bármi erre utaló?

focitomi # 2015.09.16. 18:37

Moyoko

mmvj ügye más, ő túl van egy bírósági meghagyáson. (ha jól mondom…)
Így nem mérvadó számunkra, csak irányadó lehet!

Moyoko # 2015.09.16. 18:13

akkor az eredeti változat szerint járhatnak el szeptember 16+30 nap múlva kezdeményezik az átadást

mmvj # 2015.09.16. 17:37

sziasztok,

októberi időpontra tűzte ki a végrehajtó a kilakoltatást. kiküldte a tértivevényes levelet, amit az adós is és én is átvettünk. úgy érzem, volt értelme perelni. kíváncsi vagyok, hogy simán kimegy-e az adós, vagy lesz még fordulat......

Moyoko # 2015.09.16. 17:00

Az idáig infók

ildidi: átadás október vége nem kérte az igazolást
gabo: átadás október vége nem tudom neki kellet e igazolás

focitomi: November 1 előtt neki nem intéz semmit a végrehajtó

Molyoko: Nekem még nem nyilatkozott

spamrulez: Még nem írta meg neki mit mondott

mmvj: Csak annyit közölt hogy meg van az időpont de azt nem írta mikori.

Moyoko # 2015.09.16. 16:55

kíváncsi leszek mit mond, én holnap reggel megint hívom

ildidi # 2015.09.16. 16:47

Azt mondta a végrehajtó nem kell semmiféle igazolás meg se nézte el sem vette! Amikor kértem még anno el lett küldve a jegyzőhőz! Október 16-an küldi a hivatalos levelet a kiürítésről ami október 29-én lesz.
De az nagyon furcsa volt hogy most nem adott semmi papírt hogy megjelentem nála hiába kértem amint mindig szokott.
Ezért holnap feladom postán a jegyző igazolását is és kérem hogy mielőbb intézkedjen a kiürítésről ha lehet hamarabb mint amit megbeszéltünk!

focitomi # 2015.09.16. 15:56

Beszéltem a végrehajtóval… Annyit közölt, hogy az biztos, hogy ketyeg a 60 nap a jegyző által igazolt bejelentés dátumától…, de (!) értesít ha változás történne.
Tehát az a verzió van jelenleg, hogy november 1. után lehetséges legkorábban az intézkedés.
Erre számítottam…
Na meg arra, hogy akkor meg már hideg lesz… Ugye értitek mire gondolok…
Nem kérdés a használati díj per! Persze lehetséges, hogy soha nem látunk belőle semmit, még számunkra pozitív határozat esetén sem….

focitomi # 2015.09.16. 15:54

Nem kérdés, a végrehajtó védve van, mert ő akár a határidőn belül még intézkedhetett volna… Őket nem is lehet hibáztatni. Úgy látom, hogy a törvényalkotás, felépített, jól kitalált módon intézkedett ahhoz, hogy ne legyen esély peres eljárásban ellenük.
Így marad az adós elleni per, akinek kötelező (!) kiürítve átadni az ingatlant (154/A §), aki így jogalap nélkül használó. A tulajdonosnak jelenleg nincs módja (törvényes keretek között) a birtokbavételre.

spamrulez # 2015.09.16. 15:46

ildidi,

az október végi időpont hogy jött ki? szeptember 1. + 60 nap az legjobb esetben október 31., ami szombat.

focitomi # 2015.09.16. 15:28

Business Law

2014 május 1-15-ig lett volna törvényes lehetőség a birtokbaadásra a végrehajtónak.
Nem intézkedett, mert a M.B.V. Kamara méltányosságot kért a törvény megalkotásáig…
2014 május 13. (ha jól emlékszem) hatályba lép a „határozatlan idejű” moratórium (valami 2016 december a max. határidő). Sajnos azt gondolom, hogy nagyon ki van találva, hiszen van vége a dolognak…
Az, hogy ezt lehet e visszamenőlegesnek minősíteni?
Sajnos ne hiszem…
Ugyanakkor biztosan senki bele sem kezd egy ilyen vételbe, ha tudjuk, hogy több évig nem vehetjük birtokba… Nem ezen törvények tudatában cselekedtünk évekkel korábban...

Gabo. # 2015.09.16. 14:45

Sziasztok.
Én is most beszéltem a végrehajtóval. Október elején fogja megküldeni az értesítéseket, november első hétfőjére időzítünk. Min. 15napot kell hagyni a kiköltözésre, ezt érdemes szem előtt tartani(remélem jól tudom).
Remélem, hogy nem fogják előrébb hozni megint a moratóriumot...

Gabo. # 2015.09.16. 14:45

Sziasztok.
Én is most beszéltem a végrehajtóval. Október elején fogja megküldeni az értesítéseket, november első hétfőjére időzítünk. Min. 15napot kell hagyni a kiköltözésre, ezt érdemes szem előtt tartani(remélem jól tudom).
Remélem, hogy nem fogják előrébb hozni megint a moratóriumot...

ildidi # 2015.09.16. 13:29

Most voltam a végrehajtónál és megbeszéltük az október hóvégi időpontot a bírtokba adás időpontját. A kitűzésről a levelet csak október 15 után postázhatja.

Rexor # 2015.09.16. 11:54

Azt nem írtad :), de sajnos ilyenre is volt példa (pl. jelenleg: felügyeleti díj).

Rexor # 2015.09.16. 11:49

Két példa jut az eszembe hirtelen:

  1. 2009-ben felemelték az áfa kulcsot 25%-ról 27%-ra (törvénymódosítás az állampolgárok hátrányára): ez tiltva lett volna?
  2. Az új Ptk. felemelte a Kft. jegyzett tőke minimumát 500 eFt-ról 3 millió Ft-ra (törvénymódosítás az állampolgárok hátrányára): ez tiltva lett volna?
Rexor # 2015.09.16. 11:44

Ez biztos így van? Mit jelent, hogy egy "törvény hátrányára van az állampolgárnak"?

spamrulez # 2015.09.16. 07:51

szeptember 7-én azt mondták szeptember 15 után kitűzik az időpontot. tegnap éjfélig moratórium volt, tehát hivatalosan semmit nem tehettek. ma még nem kérdeztem rá, hogy mi a helyzet, még csak 2 órája tart a munkanap...

Moyoko # 2015.09.16. 07:45

spamrulez

Neked még nem mondtak semmit?

spamrulez # 2015.09.16. 07:03

azon ne sokat gondolkodjanak, mert magáncsődbe most olyan léphet, akinek van lakás tulajdona. a mi adósaink ebből kiestek.

Moyoko # 2015.09.16. 06:50

Ezert nagyon jó lenne mindegyikünk tudna beszélni a végrehajtójával kinek mit mondanak, és meg is osztaná velünk.