végrehajtási ügyben kérdés


Dora81 # 2011.03.19. 13:53

Tisztelt fórumozók

A férjemmel kötött közjegyző előtt kötött szerződésben vállaltam, hogy év végéig kifizetem a közös házból. Úgy alakult a z életem, hogy nem tudom mégsem kizetni, ha nem tudunk másképp megegyezni, ezt hogy hajtják be, mi a módja? Kilakoltathat bennünk a gyerekekkel, mert még mi lakunk a gyerekkel a házban.

hosieva # 2011.03.13. 16:09

A végrehajtás kitűzött időpontjában a követeléskezelő cégtől megjelenő embernek milyen dokumentumokkal kel igazolnia,hogy Ő kicsoda? Aláírhat-e a végrehajtásra kiírt ingatlan megvásárlásakor a végrehajtónál,ha nincs aláírási joga a cégbírósági cégkivonatban? Válaszát köszönöm.

zolltomi # 2011.03.12. 16:14

Mindenképpen a végrehajtót megbízóval kellene egyezkedi, például fizetni valamennyit a többire pedig részletet kérni. Méltányosságból sok esetben engedik például csak az alaptartozást visszafizetését ami sokszor a teljes összeg fele...
A gépjármű esete kicsit furcsa, tényleges adásvétel esetén 15 napja lett volna a vásárlónak saját nevére iratni! A végrehajtó nem csak fenyegetőzik, sajnos reggel 6-22 óra között előzetes értesítés nélkül bármikor megjelenhet és viheti amit értékesnek gondol...
Itt már az igéret sajnos nem sokat ér, általában csak a tartozás kifizetése segíthet!

végrehajtó1 # 2011.03.08. 14:32

Kérjen -azaz egyezzen meg a - a vh kérőtől részletett.
Vagy írásban 6 havit a végrehajtótol.Erre neki írásban kell válaszolnia.
Vagy kérhet bíróságtól is.
De ne utaltasson a bankszámlára.Utaltassa valaki más nevére, ha teheti.

A gépjármű hol van? Miért nem írták át?
Kapott az okmányírodától határozatot hogy adja le a gépjármű okmányait ?

A végrehajtó handabandázásával nem kell foglalkozni mert amit mondott az nem igazán jogszerű...

Flócimimi # 2011.03.08. 09:55

Tisztelt Cím! 2007-ben a bíróság átadta tartozásomat egy végrehajtónak, aki most eszmélt fel, és le akar foglalni tőlem egy olyan autót, ami 2003 óta nincs a tulajdonomban (de ezek szerint még a nevemen igen). Ez a kisebbik problémám, a nagyobbik az, hogy ezzel egy időben a magánszámlámat inkasszózta, így minden bevételem egyből neki megy, ezzel megakadályozva a saját, és 2,5 éves lányom megélhetését. Válófélben vagyok, jelenlegi összes jövedelmem a GYES, és a családi pótlék. Felhívtam a végrehajtót, hogy nincs a tulajdonomban az autó, valamint szeretnék részletfizetést kérni, mivel a tartozást szándékomban áll kifizetni (most találtam végre munkahelyet), de fennhangon nevetve közölte, hogy őt ez nem érdekli, jön, feltöri a házat, jegyzőkönyvet ír, hogy nincs itt az autó, és marad az inkasszó a számlámon, ha eddig nem érdekelt ez a tartozás, akkor miért higgye el, hogy ez után fog. Jelenleg édesanyáméknál élünk szívességből. Sajnos fogalmam sincs, hogy mit tehetnék, hogy normális keretek között, mindenféle kibúvó keresése nélkül tudjam törleszteni a tartozást. Ahogy a hangjából ítéltem a végrehajtót pont nem érdekli, hogy a tartozásom kifizetése előtt éhen halunk-e vagy sem, ezért tőle nem várhatok érdemi választ a kérdésemre, hogy milyen lehetőségeim vannak a tartozásom kiegyenlítésére.

Válaszát előre is köszönöm!

Zsuzsanna42 (törölt felhasználó) # 2011.03.07. 18:56

Köszönöm válaszát,megnyugtató. Akkor ezek szerint nem örökölheti a leendő férjem, a gyermekem meg gondolom lemond róla a közjegyző előtt,és akkor nem örököl semmit.

végrehajtó1 # 2011.03.07. 12:51

igen

újforumos # 2011.03.07. 11:54

Szép napot !
Apeh végrehajtás elöl menthető oly módon a várható örökség , hogy nem a gyerek (az ő vagyona van végrehajtás alá vonva ), hanem az unoka örököl vagy ajándékba kap ?

végrehajtó1 # 2011.03.07. 11:26

Zsuzsanna42

nem

végrehajtó1 # 2011.03.07. 11:06

Wendy74

Szinte mindenki ezt kérdezi.Légyszives olvassgasd vissza a topikot

Wendy74 # 2011.03.07. 08:41

Van 2 banki hitelem. Sajna nem tudom fizetni.
Mit tud csinálni velem a bank?
(Gondolom átadja egy behajtó cégnek.)

  • egyedül nevelem a gyerekemet, az anya gyerektartást fizet nekem - ezt elveheti a bank?
  • nincs semmi a nevemen (ingatlan, autó, stb)
  • nincs adóstárs, kezes
  • nincs munkahelyem, ahonnan le tudnák tiltani, viszont Egyéni Vállalkozó vagyok.
  • max felkerülök az 5 éves bárlistára?
  • inkasszót tesznek a magán folyószámlámra, vállalkozói számlámra?
Zsuzsanna42 (törölt felhasználó) # 2011.03.07. 08:35

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a felvett hiteleim,melyet lánykoromban vettem még fel,és most nem tudom törleszteni (személyi hitel,hitelkártya)örökölheti -e a leendő férjem,aki majd lesz nemsokára(neki van családi ház a nevén),vagy a nagykorú lányom az első házasságomból,mivel nekem nincsen vagyonom.Egyikük sem adóstárs sehol sem, csak az én nevem szerepel mindegyiken.
Várom kedvező válaszát.

végrehajtó1 # 2011.02.23. 13:28

Még egy jó ideig hivogat a bank.Majd átadja(engedményezi) a behajtó cégnek.Ők is hivogálnak,levelet írnak, személyesen próbálnak fizetésre bírni.Később kérnek fizetési meghagyást.
Ne legyen gond fizesd ki.Vagy állapodj meg írásban részletfizetésről.

cerberusz # 2011.02.23. 09:37

Tisztelt Cím!
A problémám a következő.3 évvel ezelőtt vettem egy laptopot részletre,2 év alatt kifizettem,ezért kaptam egy 600ezer ft értékű hitelkártyát.Tavaly felvettem ezt az összeget,3hónapig tudtam fizetni,mert sajnos el kellett jönnöm a munkahelyemről.A biztosító ilyen esetben nem fizet.Szüleimnél lakom a gyermekemmel,munkanélküli vagyok,semmim nincs.Tegnap hívott a bank,hogy a végrehajtásra küldik ezt a dolgot.Mikor munkanélküli lettem,felhívtam őket,hogy nem tudom fizetni,míg nem találok munkát,de nem hajlandók tovább várni.Kérdésem,hogy mit tehetnek ők és én mit tehetek,hogy ne legyen ebből nagyobb gond,mint most?Válaszukat előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2011.02.23. 08:56

A cib bank nem foglalja le.De több végrehajtó is (apeh,bírósági) lefoglalhatja.
Az autó nem azé aki hamarabb adja el.A forgalomból való kivonatását csak a tartozás kifizetésével lehet elkerülni.

Hugimama # 2011.02.23. 07:38

Köszönöm a választ.Ln csak azt nem értem, hogy ketten is lefoglalhatják ugyanazt az autót?Az Apeh 2008-ban és most a Cib?Az okmányirodában a hölgy meglepő választ adott: akárhányan lefoglalhatják, azé az autó aki hamarabb adja el.Nem lehet a forgalomból kivonatás mellőztetni valahogy?
Várom a válaszokat. Köszönettel

amika83 # 2011.02.22. 16:59

Üdvözlet remélem tudnak segiteni,a helyzet az hogy a férjem a házasságunk elött össze szedett pár tartozást lakás hitel személyihitel kocsi hitel.aztán megesküdtünk,és nekem lehetöségem volt fele rész önerővel elinditani egy lakás hitelt ennek érdekében beadtam a válopert és irtun egy nyilatkozato miszerint dec 1én megszakadt a vagyonközösségünk,és a vasarlando ingatlanra semmilyen jogot nem formál.a válást még nem mondták ki de az ingatlant heteken belül a nevemre kerül.a kérdésem hogy a nyilatkozat megvédi-e az ingatlant a férjem adóságainak végrehajtásától???


amika

végrehajtó1 # 2011.02.22. 16:43

A te ingóságaidat nem fogják lefoglalni.Ha a mamának nincs semmi végrehajtható vagyona jövedelme akkor szüneteltetik a vh addig amig lesz.

agyal1 # 2011.02.22. 09:33

Ami ingósága volt az édesanyámnak,azok már réges rég tönkre mentek.Amit használ most, az a mi régi tulajdonunk,de még használható.Ami-e neki van konkrétan az egy tv. és egy ágy,ja meg egy rozzant szekrénysor.Ez töredékét se fedezné a tartozásának.A kérdésemre meg nem igazán kaptam választ,pontosabban arra,hogy az én ingóságaimat elviheti-e?Nem rozzant régi dolgokról van szó.Pl.LCD tv,házimozi,régebbi tv-k,hűtő,ülőgarnitúra stb.Hogyan tudják majd behajtani rajta az adósságot?Még 5 éve van a rendes nyugdíjig.Addig fog esetleg halmozódni a tartozás?

végrehajtó1 # 2011.02.22. 08:53

Köteles beengedni.
Az azért életszerütlen hogy a mamának nincs semmilye.De biztos nem fog az átlagos ingóságokkal bajlódni (foglalni).

agyal1 # 2011.02.22. 08:20

Tisztelt Végrehajtó Úr!! Az édesanyámmal közös lakcímen lakunk,de a tulajdonosok mi vagyunk a férjemmel.A kérdésem az lenne: édesanyámnak bevásárló kártyája van,és amióta elvették a rokkant nyugdíját( csak járulékot kap,ami kb.25 ezer forint)nem tudja fizetni.100 ezerről indult,de mivel jó fizető volt felemelték 160 ezerre.Szóval amióta nincs normális keresete és nem tud fizetni,ez az összeg a mai napig 440 ezer tartozás lett!!Ez csak nőni fog!Végrehajtót fognak kiküldeni,de neki, se ingatlanja se ingósága nincs! Ha közös lakcímen vagyunk,akkor a mi ingóságunkat fogja elvinni?? Igazolni nem tudjuk,hogy a mienk,mert nem névre szólóan vettük!Hat gyermekünkkel élünk,és mivel sok az iskolás ezért,számító gép és laptop is van. Egyáltalán köteles vagyok én beengedni az ingatlanomba?? Hisz nem én tartozok nekik! Válaszát előre is köszönöm!Üdv:Agyal1

Lhotse # 2011.02.21. 22:12

Kedves Norbert!

Jól mondta a hölgy, addig kell fizess, amíg tart a tartozás. Természetesen az egyenlegről kérhetsz tájékoztatást. A különböző ingatlanokra bejegyzett terhek feltehetően ugyan azok, nem 3*1,9 millió forintról van szó!

A terhek addig maradnak, amíg vissza nem fizetitek (vagy Te, vagy a kezesek) a tartozást, de amíg fizetsz, nem árvereznek.

A fellebbezési határidő a kézhezvételtől számolandó.

zsozsoo # 2011.02.21. 21:10

Köszönöm végrehajtó1!

cs.gabi77 # 2011.02.21. 15:51

Tiszeteletem!

Van 2 felmondott hitelem egy takarékszövet­kezetnél,az egyik 1.5millió jelzálog alapú,a másik 500.000személyi hitel(2 kezes­sel).Végrehaj­tásra került mindkettő tavaly nyáron.Kérelemmel éltem,miszerint fizetném,választ nem kapva,az egyik kezes autójára végrehajtást rendeltek el,a másik kezesem fizetéséből azóta vonják a 30%ot.kb 7 hónapja.Januárban megkaptuk a papírt miszerint a fennálló tartozásunk ugyanannyi mint 7 hónapja,valamint adjuk át az autót,és a földhivatal is kiküldte a határozatot miszerint a jelzálogosított ingatlanra 1.9 millió forintot jegyeztek be.Ismét kérelmeztem a fizetést,csak szüntessék meg a végrehajtásokat­.Engedélyeztek havi 25000ft fizetést,a fizetési letiltás valamint a végrehajtás felfüggesztése mellett.Fizettem,rá pár napjára ismét jött a földhivatalból levél miszerint a másik kezes lakására is bejegyeztek 1.9millió ft,és a napokban megint kaptam egy levelet a földhivatalból hogy egy házból amiben örökségem van,is bejegyzett a földhivatalná 1.9 milliót.Bár mindegyik korábbi dátumozással van mint amivel a takarékszövet­kezettel megállapodást kötöttünk,de nem értem ezt az egészet.Felle­bezhetek 30 napon belül 10000ért,de az előző kettő már lejárt,mert a kiállítástól számítva 3 hét múlva kaptam meg őket.Mit jelent pontosan a végrehajtás felfüggesztése?At­tól még a bejegyzések fent maradnak a földhivatalnál?Te­lefonáltam többször a t.szövetkezet­be,ahol annyit mondtak ha nem fizetek 15.ig minden hónapban visszaállítanak minden végrehajtást,kér­désemre hogy meddig fizetem és meddig fogják tiltani a fizetést,a válasz:amíg el nem fogy,de a késedelmi kamatokkal minden nap nő,és lerakták a telefont.Se egy papírt se egy számlát nem kaptam és nem kapok,hogy fizetem,hogy meddig,és hogy mennyi a kamat,mennyi a tőketartozás.Jo­gosan járnak el?Hova forduljak?Nem mindegy hogy 20 évig vagy 10 évig fogom fizetni,és így követni sem lehet hogy hol tartok!
Köszönettel:Norbert

végrehajtó1 # 2011.02.20. 21:37

zsozsoo

igen.
addig amig van pénze vagy el nem évül.