végrehajtás kérdések


runningman # 2017.02.25. 02:29

Azért is kérdeztem hogy ez az Alpha Financial Services „(Követelésbehajtás, leírt, hátrasorolt, elévült pénzügyi követelések kezelése sikerdíj alapon)” indíthat-e végrehajtást ellenem?

Na ez már jó, hogy rákerestél, hogy mutatkozik be a cég. Ezen röhögök, ezen a bemutatkozáson :))) Poén.

Rettentő kemény egyébként :)))) azt jelenti, hogy elévült (állam nem ad segítséget a behajtáshoz), leírt (reménytelennek ítélték a behajtást vagy letelt a törvényes határidő miután leírhatják, jó eséllyel el is évült), hátrasorolt (minden más követelés előzte ezt a tartozást). Szóval ezek szar követelések, túlnyomó többségénél (mondjuk 95%) nincs reális esély még a kicsi megtérülésre sem, nagy részénél (mondjuk 85%) nem érvényesíthetik végrehajtással a követelést (ha az adós odafigyel és ellentmond, megjelenik a peren ha netán van, stb).

Valamint maga az alfa is reménytelennek ítéli ezeket, ezért dolgozik sikerdíjért, próba-szerencse alapon. Megvenni nem meri, hiába hajítanák utána bagóért, mégse kell az alfának, mert ANNYIRA szarok. Szóval ők nem fognak végrehajtást indítani ellened (kivéve néhány igen ritka esetet)... Annyi, hogy zaklathatnak, hogy de fizess már, de fizess már.

De az mindennek a teteje, hogy egy követeléskezelő hiéna így mutatkozik be: nekem általában törvény szerint nem muszáj fizetned, én is fosok attól, hogy nem hajtom be rajtad, de azért bepróbálkozom :)))
Kommunikálni azért ne nagyon kommunikálj velük, nehogy egyszercsak olyan papírjuk legyen amin aláírtad, hogy elismered a tartozást és fizeted mint a katonatiszt.

Vadsuhanc # 2017.02.24. 17:51

végrehajtási költség, végrehajtó jutaléka stb ?

Munkáltatód fillére megmondja mikor telik le... Hidd már el.

sanyiboy # 2017.02.24. 17:45

2016.November - 37600 Ft
December - 37.600 Ft
Január 37600 Ft
Február - 46.000 Ft

sanyiboy # 2017.02.24. 17:33

bocsánat a teljes tartozásom összege: 228.000 Ft ebbe az ügyvédi munkadij,a kamatok kamatja minden benne van,fel is van sorolva illetve részletezve,ideáig 37 000 el vontak,most már 46 000 el ha minden igaz most 160.000 nél tartunk,azt sejtettem hogy most is kamatozik,de akkor is ahogy számolgattam,ennek a tartozásnak májusba le kell mennie! ha nem,akkor bemegyek a végrehajtó irodájába személyesen megkérdezni ezt az egészet. de még meg várom,csak szerettem volna ha a munkáltatóm is tudja közölni a dolgokat,de ő nem tud szinte semmit csak azt hogy mennyit utalt az adott hónapban.

Vadsuhanc # 2017.02.24. 17:28

A tartozásod közben is kamatozik .....

Nem írtad a tartozás pontos összegét, ami a végrehajtó iratán szerepel...

A munkáltatódnak meg pontosan meg kell mondania mennyit,kinek és mikor utal át. Erről ha kérsz... még igazolást is adnia kell.

sanyiboy # 2017.02.24. 17:14

Valameik nap hivtam a munkáltatómnak a felesége bérszámfejtő,én a határozatról a teljes összeget néztem és azt osztottam el annyi hónapra amig le nem telik,mert kapok papirt minden hónapban hogy épp mennyit vonnak le. Szóval a munkáltatóm felesége aki bérszámfejtő is,azt mondta hogy ő csak annyit tud,amit meg kapok kis cetlit amin az áll hogy épp abban a hónapban mennyit vonnak a fizetésemből,semmi többet nem tudott mondani,ami számomra érdekes a mai napig.

Vadsuhanc # 2017.02.24. 17:08

sanyiboy

A munkáltatód pontosan tudja! Mi a kérdésed ?

Te ne számolgass.... A munkáltatód számol. Keresd fel a " bérszámfejtőt " fillére megmondja mikor telik le.

sanyiboy # 2017.02.24. 17:01

Szép estét mindenkinek.

Van egy birosági végrehajtás,és vonják a fizetésemet egy pár hónapja,azt szeretném kérdezni,hogy én tudom elöre hogy mikor telik le mert kiszámoltam! viszont a munkáltatom még a teljes tartozásomat se tudta,ugy mondtam én meg neki,honnan fogja a munkáltató tudni hogy az utolsót kell elutalni a végrehajtonak? vagy is honnan tudja majd a munkáltatóm hogy meik honapba utalja az utolso összeget????

gerbera317 # 2017.02.24. 07:45

Milyen esetben fordulhat elő
A te esetedben. Egyébként nagyon ritka lehet, mert a bank ilyen kölcsön kihelyezésekor értékesíthető fedezetet követel.
Én ilyet még nem is láttam, csak úgy, hogy a jogilag osztatlan közös ingatlan természetben meg van osztva. Ebben az esetben viszont árverezni is beköltözhetően kell az ingatlant:
141. § (5) (3) bekezdés c) pontjában foglalt esetben is beköltözhetően kell értékesíteni az adós tulajdoni hányadát, ha a tulajdonostársak ingatlan használatára vonatkozó megállapodása vagy bíróság határozata alapján az adós a nem adós tulajdonostárs által használt ingatlan vagy épületrésztől elkülönülten használható ingatlan- vagy épületrész használatára jogosult.

off Nem "felé", hanem "vele szemben"! Vágod?!? on

atillaahun # 2017.02.23. 16:31

Milyen esetben fordulhat elő, hogy egy 2,5 M forintra becsült fél lakáson 14 M ft. tartozás van a bank és az állam felé együttesen, a másik fele viszont biztosan nem fog árverésre kerülni a végrehajtó elmondása szerint?

Annyit nem értek csak, hogy ha egy fél lakást nem vesz majd meg senki, akkor az adósok végülis vígan élhetnek benne halálukig a számlák és hitel fizetése nélkül?

drbjozsef # 2017.02.22. 18:57

Ez igaz. Azon lehetne vitatkozni, de ez a lényeget nem érinti.

Feri29 # 2017.02.22. 17:39

drbjozsef: Nem pusziért dolgozik, hanem munkadíjért és mindenféle költségátalányt is kap, hogy jutalék egyáltalán miért van és hogy ezek a költségek összességében mennyire arányosak az elvégzett munkával, az egy külön témát érdemelne.

gerbera317: Köszönöm!

Melinda.89 # 2017.02.22. 16:37

Üdvözlöm!
Elnézést,ha nem jó helyen teszem fel esetleg a kérdésemet,de nem vagyok hozzáértő.

Problémám a következő:
2009-2011 között nem fizettem minden hónapban a tb-met,mert nem tudtam,hogy ezt rendszeresen fizetni kell. Most már tudom.

2013 -ban bejelentett munkám lett,és inkasszálták a fizetésem,itt szembesültem a helyzetemmel.
Azóta nincs bejelentett munkám,és a tartozás eltörlésére irányuló kéréseimet is elutasították.
Azóta végrehajtóhoz került az ügyem. A tartozásom 250 ezer forint. Ezt mindenképp ki kell fizetnem?

A nav-os ügyintézőm azt mondta,ha kifizetem a végrehajtót ,akkor nullán vagyok, de a végrehajtó azt mondta,ki kell fizessem őket, és mivel havi rendszerességgel fizetem a tb-m, így új tartozásom keletkezik ,mivel az a régi fennmaradásom felé megy.
Ezt elmondtam a nav-osnak,aki azt mondta,ilyen nincs.

Ön szerint ez hogyan lehet,ill. mit tegyek?

Köszönöm szépen!

gerbera317 # 2017.02.22. 08:11

Elengedés (meg nem fizetés) esetén a jutalék nem jár, de a végrehajtó megvizsgálja, nem színlelt elengedésről van-e szó.

drbjozsef # 2017.02.22. 07:34

Ha már elindult a végrehajtás, a végrehajtónak minden költségét mge kell fizetni. Nyilván nem pusziért dolgozik.

Feri29 # 2017.02.21. 23:36

Folyamatban lévő végrehajtás esetén ha a tartozást elengedik, ki kell-e fizetni a végrehajtónak a behajtási jutalékot? Köszönöm!

gerbera317 # 2017.02.21. 12:48

Be tudják-e hajtani, ha nincs munkám, ha nincs vagyonom?

Ez csak költői kérdés volt, ugye? Majd behajtatja, ha lesz jövedelmed.

kemenczei # 2017.02.21. 09:27

Kaptam egy ítéletet a kaposvári Munkaügyi Bíróságtól, amiben 10.000 ezer forint megfizetésére köteleznek a kaposvári munkaügyi központ jogi tanácsadója részére, azonban az elutasító ítéletben nincs benne semmilyen számlaszám, nem kaptam csekket meg semmit.

Konkrétan ez van az ítéletben: "A bíróság kötelezi a felperest, hogy 15 (tizenöt) napon belül fizessen meg az alperesnek 10.000,-, azaz tízezer forint perköltséget.
A feljegyzett 30.000,-, azaz harmincezer forint eljárási illetéket a Magyar Állam viseli."

Viszont nincs munkám, pont a kaposvári munkaügyi központ vont meg tőlem minden korábbi ellátást, nincs vagyonom, nincs semmi megélhetésem, így Én nem tudom kifizetni a rám kirótt 10 ezer forintot, ilyenkor mi van?
Be tudják-e hajtani, ha nincs munkám, ha nincs vagyonom?

Köszönöm szíves válaszukat.

greenpeace # 2017.02.21. 09:20

Kedves gerbera317!

Köszönöm hogy válaszoltál!

Szinte mindent leírtam, ami a kiküldött levelekben van. Mire gondolsz az alatt hogy hiányos tényállás?

Anno, amikor írtam az OTP Faktoringnak 2011-ben hogy mégis mi ez a négyszázvalahányezer, előtte felhívtam őket és azt mondták hogy egy 1993-ban keletkezett 29 ezer ft-os számlatartozásom volt az OTP-nél. (nem emlékszem már a pontos összegre, lehet hogy 26-28 ezret mondtak, ).

Mi történt 1993-tól 2011-ig, amikor egy és ugyanazon a helyen laktam (otthon családdal) és soha nem jött sem felszólítás, sem pedig végrehajtó? Annak ellenére hogy azt írták a levélben hogy végrehajtási eljárás indult...

Majd 2011-ben érkezett az OTP Faktoringtól az első levél amiben 421 660,- ft-os végösszeget követeltek. Ez a levél is a régi címemre érkezett sima levélként, és az idei már az új címünkre. Tudom ennek nincs jelentősége, de leírom hátha lényeges...

Azért is kérdeztem hogy ez az Alpha Financial Services „(Követelésbehajtás, leírt, hátrasorolt, elévült pénzügyi követelések kezelése sikerdíj alapon)” indíthat-e végrehajtást ellenem?

Köszönöm!

gerbera317 # 2017.02.21. 08:21

Egy 2002-ben indult végrehajtás még simán folyamatban lehet, de akár el is évülhetett. Ezt - ilyen hiányos tényállás-ismertetés mellett - ne nekünk kelljen tudnunk.

greenpeace # 2017.02.20. 11:33

Tisztelt Fórumozók!

Igaz még nem végrehajtási ügy hanem behajtási, de nem tudok eligazodni a rengetegben...
Megpróbálom dátum szerint leírni az ügyet, mert 1993-ra nyúlik vissza.

2011. májusában kaptam egy levelet az otp faktoring követeléskezelőtől az alábbi szöveggel:
mint arról már korábban értesítettük... Tekintettel arra, hogy tartozás megfizetésére jelen levelünkig nem került sor, felhívjuk figyelmét hogy minden lehetséges intézkedést megteszünk, ami magába foglalja a végrehajtási eljárás megindítását. Tartozásának összege a mai napon: 421 660,- HUF

A levélben olvasottaktól majd kiesett a szemem, hiszen nem tudtam róla hogy az OTP-nél van számlám vagy volt amit nem egyenlítettem ki. Volt ami megszűnt 24 éve!

Írtam nekik egy e-mailt hogy nem tudok róla hogy lenne tartozásom az OTP-nél. Erre jött egy válasz:
Ön és az OTP Kereskedelmi Bank Rt. között 1993.xy.xy-án létrejött Lakossági folyószámla-szerződésből ered. Az OTP Kereskedelmi Bank Rt. a kölcsönszerződést a fennálló tartozás miatt azonnali hatállyal felmondta, majd a követelést a 2000. xy.xy napján kelt engedményezési nyilatkozatban az OTP Faktoring Követeléskezelő Zrt.-re ruházta át. Az ügyben xy.xy.xy/2002. számon végrehajtási eljárás indult, azonban a tartozásra mindeddig befizetés nem érkezett, így követelésünket továbbra is fenntartjuk.

Nem voltak soha nálunk végrehajtók és egyetlen egy levelet sem kaptam időközben tőlük!
Így érdemben nem is reagáltam erre a válaszlevelükre, de ezt az összeget valami vicc lehet ilyen végösszeggel.

...pár nappal ezelőtt (2017 febr.) kaptam egy levelet egy követeléskezelő cégtől (Alpha Financial Services) hogy átvették az ügyet az OTP Faktoringtól és ha együttműködök akkor fizessek meg nekik 554 820,- forintot. Amennyiben együttműködök akkor részletfizetéssel is rendezhetem ami havi tizenezer néhány forintos sárgacsekkel, amit mellékeltek a levélben.

Szépen levezették a levélben a tőke, a vásárolt ügyleti kamatot és a késedelmi kamatot (ami több mint 400 ezer ft) és egy kis költséget.

A kérdésem az lenne hogy hogyan tovább? Végrehajtásra kerülhet-e egy 1993-ban keletkezett tartozás, amivel kapcsolatban állítólag már végrehajtást indítottak 2002-ben?
Hova ment a végrehajtó, mert hozzánk biztosan nem!
Elköltöztünk időközben, de ehhez kell 17 majd 23 év hogy újra megkeressen egy behajtócég?
Mi a teendőm a továbbiakban? - mert ezt az összeget nem áll szándékomban kifizetni, főleg nem negyed évszázad után...

Köszönöm a segítséget és a válaszokat!

Vadsuhanc # 2017.02.19. 16:09

Tisztelt gerbera317!

Válaszodban a megoldás ismét ott volt a kérdésemre, amit nagyon szépen köszönök.

Ami ezzel kapcsolatban felmerült még, hogy amennyiben a végrehajtást kérőnek az elrendelt végrehajtásban további követelése van, azt hogyan érvényesítheti?

Az alapkövetelés feletti összegre új végrehajtást kell kérnie? ( nem a kamatra, késedelmi kamatra, hanem a megváltozott tőketartozásra gondolok )

A kérdésem alapja a devizahitel és erre nem találtam (vagy elkerülte a figyelmem ) választ.

Röviden . Az elrendelt végrehajtás és a későbbi elszámolás közötti összeg ( tőketartozás ) közötti különbségre a végrehajtást kérőnek kell-e külön végrehajtást kérnie?

Zsoka.Cs. # 2017.02.18. 06:49

Kedves Gerbera317.
Köszönöm a választ, ez valóban igy logikus. Megnyugodtam.
Zsóka. CS.

Vadsuhanc # 2017.02.17. 20:07

Tisztelt gerbera317!

Köszönöm a válaszodat ismételten és sokadjára.

Kellemes hétvégét kívánok!

gerbera317 # 2017.02.17. 17:15

??? Mióta feltétele a tulajdonjog bejegyzésének a vagyonszerzési illeték megfizetése? Meg egyébként is, hogyan vethet ki a NAV vagyonszerzési illetéket olyan vagyon után, aminek az adózó (még) nem is tulajdonosa? Biztos vagy abban, hogy igaz, amit kérdeztél?