végrehajtás kérdések


Grave7 # 2017.02.09. 07:55

@sanyiboy: Ha letiltás megnevezésű dokumentum táblázatában szereplő összegeket adtad össze, akkor az nem a teljes tartozás.
Alatt szerepel, hogy a kiállítást követő naptól a kifizetés napjáig folyamatos kamatszámítás is történik; valamint a végrehajtást kérőnek levont összegek után 8%-os behajtási jutalékot is kell levonnia munkáltatónak a végrehajtó részére.

A letiltásra kerülő tartozás kiszámítása a munkáltató feladata, tehát ha jól csinálják bérszámfejtésen, akkor nem lesz túlvonás.

sanyiboy # 2017.02.09. 06:09

az az értesitőn rajta volt minden! ugy kér 228.000 et! de akkor ez lehet 500.000 Ft is????

Burn Out # 2017.02.09. 04:59

számolj még késedelmi kamatot és végrehajtói munkadíjat is

sanyiboy # 2017.02.09. 03:59

Üdv!
Van egy tartozásom 228.000 Ft amiből sajnos jelenleg is birósági végrehajtás van a mai napig! vonják a fizetésemből 2016.11. hónaptól ideáig 37.000 Ft ot most emelkedett a fizetésem és már 46.000 Ft nál tartunk!
Az lenne a kérdésem hogy ugye én kiszámoltam ezt a 228.000 Ft ot durván 6 hónap alatt le kellene mennie,ha beszorzom a 37 vagy is már most 46.000 Ft !! szóval 6 hónap,után automatikusan vissza kell hogy adják a rendes fizetéésemet nem de? mert halottam olyat is hogy tovább vonják hiába telt le!!!

Hugo66 # 2017.02.08. 15:38

Nagyon köszönöm! A végrehajtót kerestem többször,de nem lehet elérni, a titkár viszont nem jutott eszembe, őt holnap megkeresem.

gerbera317 # 2017.02.08. 10:01

Szerintem ezek nem adódnak össze. De célszerű volna inkább magát az eljáró végrehajtót megkérdezni, hogy ő ezt hogyan értelmezi, ha pedig bizonytalan a válasz, akkor a felfüggesztő titkárt is meg lehet kérdezni.

Hugo66 # 2017.02.08. 07:10

Tiszteletem! Egy rövid kérdésem lenne. Ha egy kilakoltatási végrehajtás 90 nap hosszabbítása alatt, amit a végrehajtó engedélyezett, a bíróság 6 hónapra felfüggeszti az eljárást, akkor a 6 hónap lejártával a félbeszakadt 90 nap maradéka úgymond tovább "ketyeg", vagy a 90 nap hosszabbítás "nullázódott" a bírósági felfüggesztés kezdetekor? Előre is köszönöm a tájékoztatást!

Aniita # 2017.02.08. 07:03

Köszönöm a rengeteg választ. Az nem teljesen világos, hogy a fizetéslevonásokból egyébként is megkapta havonta a készkiadásokat jutalékokat stb. Ami ugye kényszerített fizetés volt, viszont ha önként fizet vki, akkor milyen jogon számol fel rá bárki behajtási jutalékot? Na de lehet csak nekem nem áll össze. Lezárással kapcsolatos kiadásokat még meg is értem de mindegy is. Köszönöm a segítségeteket. :)

MajorDomus # 2017.02.07. 20:34

Anita

A saját jutalékát,készkiadásokat,kamarai költségátalány stb.

A jutaléka a tartozástól függ,tehát készülj fel anyagilag.

Vadsuhanc # 2017.02.07. 20:18

Aniita

Megpróbálom lerövidíteni.

Azzal, hogy a végrehajtás kérőnek kifizeted a követelését kamatos kamatos kamattal és mindennel együtt még nem zárul le a végrehajtási ügyed.

Sétálj be a végrehajtóhoz és jelezd szeretnéd rendezni a tartozások az ellened folyó ilyen és ilyen számú végrehajtási ügyben.

A végrehajtó majd kiszámolja Neked. Ne lepődj meg, ha az általad vártnál ez magasabb összeg lesz. Ugyanis minden költséget neked kell állni. Egyébként ez veled közölve lett.

A végrehajtó az nem elszámoló. Ő megmondja mennyi és az annyi.

Vadsuhanc # 2017.02.07. 19:54

Aniita

Kérlek olvasd már el még egyszer amit gerbera317 2017.02.07. 12:00 órakor írt neked.

Nagyon rosszul értelmezted a válaszát... pedig rendesen leírta.

facsiga77 # 2017.02.07. 18:58

Miért nem jó neked ha befizeted a végrehajtónak aki szépen kiutalja a végrehajtást kérőnek és lezárja a végrehajtási ügyet?

Nem szeretnél annyit fizetni hogy a költségeket is fedezze? Vagy miért ragaszkodsz a vh kérőnek utaláshoz?

Aniita # 2017.02.07. 17:57

Köszönöm a válaszod Gerbera317.

Akkor javítanám a kérdésem :)

Ha megvan az az összeg amit még rendeznem kell és azt a vh kérő számlájára befizetem. A befizetési bizonylattal felkeresem a végrehajtót és kérem, hogy számoljon el velem is. Akkor a végrehajtó milyen díjakat költségeket számolhat fel velem szemben?

Előre is ismételten köszönöm a válaszokat.
Üdvözlettel,

Vadsuhanc # 2017.02.07. 15:45

Tisztelt gerbera317!

Sem türelmedet, sem jóindulatodat nem akarom próbára tenni, így lehető legrövidebben próbálom leírni:

Másodig kérdésem és arra adott válaszod :

A végrehajtási kérelem alapján a közjegyző 2010. augusztusában záradékolta a végrehajtás alapját képező közokiratot( tartozáselismerés ) az általam leírtak alapján. A kérelmem beadtam a a záradék törlésére - tekintettel arra, hogy a a közjegyzői okiratban forintteljesítés van meghatározva a szerződés felmondása esetére sem vállaltunk adóstársammal svájci frank törlesztést. A felmondás esetére nem volt meghatározva, hogy az milyen módon ( CHF_ben vagy forintban ) kell teljesítenem. Az sem volt meghatározva, hogy az készpénzben vagy csekken, vagy átutalással.

Első kérdésem kicsit bonyolultabb:

Nem akarlak terhelni vele. Ezzel megvárnám a közjegyző végzését. Amennyiben elutasítja a fenti ( első kérdésemre vonatkozóan ) lesz kérdésem. Édesanyám ellen ( adóstárs ) a közjegyző törölte a záradékot. ( a vh kérésekor már elhunyt, nem volt jogképes .)

Köszönöm, ha röviden válaszolsz.

gerbera317 # 2017.02.07. 14:53

@Vadsuhanc

Első kérdésem az lenne, hogy a Vüsz.25. § (1) alapján történő egyesítésről valamint a 27. §. alapján történő egyesítés megszüntetéséről (elkülönítésétől) kell-e a végrehajtónak írásban intézkedni és azt az adósnak igazolhatóan megküldeni? (nem találtam erre jogszabályt) Van-e jogkövetkezménye, ha nem teszi?
Mintha csak BataG-t olvasnám. :-)
Kell intézkedni, mert egyesítéskor az egyesített végrehajtás befejeződik (szüntel), a követelés összege pedig megjelenik az egyesítő végrehajtásban. Az pedig furán jönne le, ha a végrehajtó felhívja az adóst mindkét ügyben a teljesítésre, aztán legközelebb csak egy ügyben hívja fel, de lényegesen magasabb összeg megfizetésére, míg másik ügyben meg nagy hallgatás van. Ezt az adós nem tudja mire vélni, illetve ez azzal hárítható el, hogy a végrehajtó tájékoztatja a feleket, hogy a két ügyet egyesítette, a folyamatban maradó ügyszám ez-és-ez, a másik pedig szünetel. Ennek elmulasztása esetén a jogkövetkezmény viszont nem súlyos, mert ez a tájékoztatás bármikor pótolható, és nem jár jogvesztéssel.

Második kérdésem, hogy miből lehet megállapítani, hogy a végrehajtási kérelem előterjesztésekor a végrehajtást kérő milyen devizanemben kéri a végrehajtást, ha az szerepel a kérelemben, hogy xxx.xxxx. chf tőke (amely a mai napon yyyy forint) majd továbbiakban csak Chf-ben sorolja a többit…
Ez 2015. előtti záradékokon szokott előfordulni, meglehetősen gyakran. Ilyenkor a chf-es közlés számít, és a zárójeles közlés csak tájékoztató jellegű adat.

Helyesen gondolom-e, hogy így devizában kéri a végrehajtást?
Igen. De ezek 98 százaléka már forintosítva lett azóta.

Kriszti11 # 2017.02.07. 13:56

facsiga77: értem, akkor újabb erőt gyűjtök. bár nem igazán látom át, hogy hol jelentsem fel és milyen indokkal?

gerbera317: ha jól emlékszem a kamatkövetelés lehetősége szerepelt nyomtatványon, amit annak idején a bíróságra beadtam, és amiből a végrehajtás lett, és eltekintettem tőle, ezért írtam, hogy eltekintettem tőle.
Nem kiszúrni szeretnék vele, lakást feldúlni és a többi, hanem a nyolc éve behajthatatlan követelést behajtani, mivel közben egyetemista lett a fiam és tudná mire fordítani ezt az összeget.

Ezért próbáltam először itt tájékozódni, hogy mik a lehetőségeim, ha vannak, merre menjek tovább.

gerbera317 # 2017.02.07. 12:45

ezért tekintettem el a kamatok megfizetésétől
Gyermektartási ügyben csak nagyon elvétve jut eszébe a jogosultnak, hogy kamatot is követeljen, és még ennél is kevesebben vannak, akik ezt a végrehajtási lapon is feltüntetik. A te végrehajtási kérelmedben szerepel a kamatkövetelés? mert ha nem, akkor nem volt, amitől tekinthettél volna.

informálom a végrehajtót, és kérem a vagyontárgyak felkutatását
Ennél azért többre lesz szükség. Az adós nyilván van olyan dörzsölt, hogy közhiteles nyilvántartás alapján nem kutatható fel vagyona. Marad a helyszíni eljárás, ahol a végrehajtó csak akkor lesz hajlandó feldúlni a lakást, ha a végrehajtást kérő is ott lesz, és keményen ragaszkodik hozzá, hogy a végrehajtó átvizsgálja az adós lakását és egyéb helyiségét, bármely vagyontárgyát, gazdasági tevékenységével kapcsolatos iratait, és ennek érdekében szükség esetén felnyissa az adós lezárt lakását, a tartózkodási helyéül szolgáló vagy egyéb helyiségét, a hozzájuk vezető bejáratot, továbbá az adós bútorát vagy más ingóságát, akár még az ágyneműjét is jól átkutassa. Ha nem állsz ott mellette, és nem dirigálsz, nem fogja megcsinálni.

facsiga77 # 2017.02.07. 12:44

így kb soha nem fog befolyni.

Fel kell jelenteni és ha nem akar elítélt lenni akkor valahogy meg fogja fizetni az elmaradást.

Kriszti11 # 2017.02.07. 12:41

ja. én nem mlm. multinacionális cég magyar vállalatának igazgatójából lett magánzó tanácsadó.

Kriszti11 # 2017.02.07. 12:14

Kedves gerbera317,

köszönöm a választ, mivel ez régi ügy, és jelenleg teljesíti a tartásdíj-fizetési kötelezettségét, ezért nem nyitok újabb harcvonalat, (ezért tekintettem el a kamatok megfizetésétől is, bár nem gondoltam, hogy így elhúzódik)
Szóval akkor annyit tehetek, hogy informálom a végrehajtót, és kérem a vagyontárgyak felkutatását. (amelyek nem a saját nevén vannak, ezért gondolom nem számítanak) és várok, hogy mikor tudják majd a fizetésére terhelni.

gerbera317 # 2017.02.07. 11:32

Ha minimálbérre van bejelentve, akkor az van. Azonban, ha az életviteléből következtetni lehet arra, hogy lényegesen magasabb a jövedelme, akkor azokat a vagyontárgyakat kell felkutatni, amikre a pénzét elkölti. Ha ezt így nem kéred a végrehajtótól, magától nem fogja megtenni.
Egyébként pedig feljelentheted gyermektartás vétkes elmulasztásáért (nem ugyanaz, mint a végrehajtást kérése).
Megjegyzem, Ha olyan mlm-hálózata van az adósnak, ami nem termel egy fillért sem, akkor az, hogy "vezető beosztású üzleti tanácsadó", nem jelent semmit.

Kriszti11 # 2017.02.07. 11:14

Kedves Fórumtagok!

2009-es végrehajtási ügyben szeretnék segítséget kérni, én vagyok a végrehajtást kérő, gyermektartásdíj elmaradása miatt. A végrehajtó szünetelteti az ügyet folyamatosan, mondván, hogy a minimálbérnél kicsit több fizetést már terheli a jelenlegi tartásdíj levonás, így az már nem terhelhető. Gyermekem apja vezető beosztású üzleti tanácsadó, és életvitele alapján is kevéssé valószínűsíthető, hogy ennyi a valós jövedelme.

Kérdésem, hogy tehetek -e bármit, amellyel vizsgálják valós vagyoni állapotát, kérhetek -e NAV jövedelemigazolást pl (a nem munkabér jellegű kifizetések miatt).

Köszönöm

gerbera317 # 2017.02.07. 11:00

elutalhatom a fennmaradó tartozást egy összegben egyenesen a végrehajtást kérő számlájára

Persze. Aztán, ha majd azért sírsz, hogy a végrehajtó miért nem fejezte még be a végrehajtást, azzal szembesülsz, hogy a végrehajtó nem tud róla, hogy megfizetted volna a tartozásodat. Úgyhogy költséget nem kímélve, levelezésbe kezd a végrehajtást kérővel, hogy az ugyan méltóztassék bejelenteni, megtérült-e a követelése, egyúttal téged is felszólít, hogy méltóztasd megfizetni a végrehajtási költségeket is. Ha ezt szeretnéd, fizess csak harmadik helyre, te dolgod.

Aniita # 2017.02.07. 10:43

Tisztelt Szakértők!

Még egy kérdésem lenne végrehajtással kapcsolatban. Ha tisztázott a az aktuális tartozás összege, akkor azt csak a végrehajtón keresztül rendezhetem? Vagy önszántamból is elutalhatom a fennmaradó tartozást egy összegben egyenesen a végrehajtást kérő számlájára ügyszámmal névvel a közleményben? Ha igen, akkor lezártnak tekintendő az ügy? További teendőim vannak-e? Ha igen akkor mi?

Ismét köszönöm a válaszotokat és az eddigieket is.
Üdvözlettel,

MnéK # 2017.02.06. 20:34

Kedves Gerbera317, jól értettem, szövegértésből nincs problémám. Értettem, hogy 15 napunk van vitatni a követelést és azt is, hogy ez idő alatt biztos nem vonják ki a forgalomból az autót. Egyenlőre ennyi elég, hogy lélegzethez jussunk.Jelentkezem, ha kezünkben van a végrehajtási lap.