végrehajtás kérdések


georgh # 2016.12.04. 15:22

Nem, nem kértek, csak átvették a bíróságon. Levélben sem szólítottak fel.

groszfater@gmail.com # 2016.12.04. 15:09

Fizettél előleget ?

georgh # 2016.12.04. 14:53

Tisztelt Fórumozók!
Ez év márciusában a Fővárosi Törvényszék kötelezte az ellenérdekű felet 1.500.000 Ft értékkiegyenlítés megfizetésére. Mivel ennek nem tett eleget, ez év szeptemberében végrehajtási lapot töltöttem ki a panasznapon, az elsőfokú bíróságon, amit a bírósági titkár beadásra alkalmasnak talált.
Mai napig semmiféle választ nem kaptam. Önök szerint, mire lehet számítani.

runningman # 2016.12.03. 06:17

(Babett43
20 évvel a nyugdíj előtt azért nem feltétlenül kell beleállni egy statikus élethelyzetbe. Még tanulhatsz, továbbfejlődhetsz, okosodhatsz, jobb munkád lehet, vállalkozásod, máshol dolgozhatsz - akár nem is Magyarországon - vagyonra tehetsz szert, feltalálhatsz, kiépíthetsz valamit. Ebbe persze belefér az is, hogy a végrehajtónak "nem engedsz teret" már amennyire a lehetőségeid engedik - de azokat meg holnaptól szélesítheted ha akarod. Szóval szerintem még tudsz változtatni sok mindenen. Nem kell egy állóháborúba belemerevedni. Pl tíz évvel egy vállalkozás elindítása után az életed még nyomokban sem fog emlékeztetni arra ami előtte volt - különösebben nem is kell, hogy átütő legyen az ötlet, bele se kell dögleni a gürizésbe csak MINDIG ott kell lenni a piacon akármilyen átlagosan szar ajánlattal is. Van amikor a tiéd lesz az egyetlen elérhető ajánlat...)

gerbera317 # 2016.12.02. 13:12

Ha ennyire bánt a dolog, miért nem teszel ellene? Például azzal, hogy érthetően és a valóságnak megfelelően vázolod fel a tényállást.

MKJu # 2016.12.02. 08:11

Sajnos igaz.
Remélem szép estéd volt! :)
Köszönöm a jó szándékú segítséget...

gerbera317 # 2016.12.01. 20:25

A legkevésbé sem érthető. Talán nem is igaz.
Ha vitatod a végrehajtó díjfelszámítását, 15 ezer Ft-tal leilletékelve tolj be egy vh-kifogást. Akkor a bíróság fogja megvizsgálni a díjfelszámítást, és nem a te előadásod alapján, hanem az iratok alapján, úgyhogy valószínűleg a bíróság érteni fogja. És valószínűleg el is fog utasítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.01. 13:07

Remélem érthető.
Nem.

MKJu # 2016.12.01. 09:12

Kedves gerbera317!
Nagyon köszönöm a gyors választ!
Ügyünk:Két jelzáloghitel egy fedezeten.
Az egyik adós nem is volt tulajdonosa az ingatlannak.
A tulajdonos adósságára bejegyzésre került a végrehajtás főkövetelése, ellenben annak ügyében aki nem volt tulajdonos a főkövetelés nem, csak a két egyetemleges részére. Remélem érthető.
Adás-vétel történt egy vevő egy összeg, azonban a végrehajtó szétszedette a bankkal a vételárat a két ügyletre.
Így kétszer számlázta ki a 10 millióig járó jutalékot + a 0,3%-ot. Az így jogos?
Még az is jobb lenne, ha 10 millióig kifizetjük a 700.000Ft-ot és a többi rész 0,3%-át.
Amennyiben a bejegyzett részek után járó összegek rendezésre kerültek ki kell adja a törlést?
Köszönettel:
Judit

gerbera317 # 2016.12.01. 08:53

254. § (4) Jutalék a végrehajtási eljárás eredményessége vagy részbeni eredményessége esetén jár a végrehajtónak függetlenül attól, hogy a teljesítés a végrehajtóhoz vagy a végrehajtást kérőhöz pénzben vagy természetben történt.

Nem bonyolult. Fizetsz, vagy marad a foglalás a lefoglalt vagyontárgyon.

MKJu # 2016.12.01. 08:46

Kedves Mindenki!
Kérdésem az alábbi:
Megilleti-e a végrehajtói jutalék a végrehajtót, ha az adós megegyezett a végrehajtást kérővel és rendezve lett a tartozás.
Amennyiben nem, kérnék szépen egy vonatkozó jogszabályt.
Amennyiben igen, lenne még pár kérdésem, mert az ügy igen bonyolult.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel:
Judit

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.30. 07:49

Azért nagyon ne csodálkozz, ha beperelnek annak megállapítása végett, hogy az ingatlannak nyilvántartáson kívüli tulajdonosa vagy. (A "párod" lesz a másodrendű alperes, hogy tűrje a tulajdonjogod bejegyzését.) Akkor majd megköszönheted az akkori ügyvédeteknek a perköltséget is. De a szmájli már kevésbé lesz mosolygós.

Babett43 # 2016.11.29. 17:44

gerbera!

Köszönöm szépen a választ,hát ha kijön házalni,jöjjön de a nevemen úgy sincs semmi hála a jó égnek,hogy az elején gondolkoztam és nem vállaltam be,hogy Én is tulajdonos legyek a háznál csak haszonélvező!
Köszönet az akkori ügyvédünknek! :)

Vadsuhanc # 2016.11.29. 17:14

Tisztelt gerbera317!

A végrehajtó által megküldött " LETILTÁS " nyomtatvány 4. pontjában megjelölt perköltséggel kapcsolatosan lehet-e ( milyen formában ) tájékoztatást kérni a végrehajtótól ?

2014. évben az egyik topicban részletesen leírtad mit takar a nyomtatványon perköltség. Az ott leírtak alapján nekem a saját ügyemben nem jön ki az összeg . Röviden főkövetelés 8.000.000. , kamat 2.000.000. Perköltség és kamata 5.600.000. forint. Nem tudom mit takar az összeg egy közjegyző által elrendelt végrehajtásról van szó a megelőlegezett költség vélemény szerint az 1.000.000. forintot nem éri el.

Amennyiben a végrehajtás költségeinek megelőlegezésével kapcsolatban a végrehajtást kérő mentességet élvez ( NAV, felszámoló, gyerektartás ) és a végrehajtásban a követelését követeléskezelőre engedményezi, akkor az engedményezett is mentességet élvez-e a végrehajtási költségek megelőlegezése alól ?

A végrehajtótól lehet-e tájékoztatást - és milyen formában - kérni, hogy a végrehajtást kérő a végrehajtás költségeit megelőlegezte-e és azt mikor tette ?

Tisztelettel köszönöm a válaszod.

Misi

gerbera317 # 2016.11.29. 15:30

Ha egy követelés megtérülése nem várható belátható időn belül, akkor a végrehajtó köteles megvizsgálni, hogy egyéb vagyontárgyak lefoglalásával és értékesítésével ez meggyorsítható-e. Ennek része, hogy a végrehajtó helyszíni eljárás keretében megkísérli az ingófoglalást.
Úgyhogy nem tudlak megnyugatni, a végrehajtó igenis menni fog "házalni". Javaslom, legyél vele együttműködő, te vagy aki éppen otthon tartózkodik. Ne bőszítsd fel azzal, hogy "ehhez magának nincs joga". Mert van hozzá joga.

Babett43 # 2016.11.29. 14:00

Kedves gerbera!

Nyugtasson meg,hogy jól tudom,hogy még munkahelyem van,ahol tud letiltást kezdeményezni a végrehajtó addig a többi Bank sorban áll!Ez tényleg így van és nem jönnek ki házalni!

Babett43 # 2016.11.29. 12:56

Úgy gondolom,hogy van még majd nem 20 év a nyugdíjamig és Én úgy hallottam,hogy még az embernek van jövedelme addig onnan vonja a végrehajtó a tartozást és addig a többi bank sorban áll és várja,hogy az előtte levő hitel leteljen!
Máskülönben hozzám hiába jönne ki a végrehajtó,mert nincs semmi vagyoni tárgy a nevemen és ez miatt haszonélvező vagyok!
Párom a ház tulajdonosa és a végrehajtások miatt össze sem házasodunk mint már az alján megemlítettem!

gerbera317 # 2016.11.29. 12:54

Nem vesz el mindent. Ő csak teszi a dolgát, átutalási megbízást ad a banknak, és többnyire a bank rontja el, mert úgy tesz eleget a megbízásnak, ahogyan nem volna szabad.

Babett43 # 2016.11.29. 12:45

Én ezt ok értem csak ha levesz mindent pénzt a számlámról,hogy gondolja,hogy még fizessek??????????????
Kérdésem csupán csak ez volt!!!!!!!!!!!!!

gerbera317 # 2016.11.29. 12:21

hogy gondolják ha tiltják a munkabérem+a számlám zárolták akkor,hogy fizessek

Te hogy gondolod, hogy a végrehajtó ne szólíthasson fel a tartozásod megfizetésére?

Vht. 36. § (1) A végrehajtó a végrehajtás foganatosításának megkezdésekor (...) adja át a végrehajtható okiratot az adósnak, és egyúttal felhívja őt az azonnali teljesítésre.

Szerinted tehet mást a végrehajtó, mint ezt??? Segítek: nem tehet mást.

Babett43 # 2016.11.29. 09:15

Kérdésem a következő:
Ha a munkabérem 50%-át tiltja a végrehajtó + még a számlaszámom is zárolta sajnos a többi tartozás miatt akkor meddig mehet el?Mennyi pénzt köteles hagyni a számlámon?
Jelen pillanatban is kaptam tőlük egy levelet,hogy X banknak fizessek ki egymillió hatszáz forintot,mert elindul az eljárás máskülönben!
Azt nem értem,hogy gondolják ha tiltják a munkabérem+a számlám zárolták akkor,hogy fizessek,nem beszélve arról,hogy ekkora hatalmas összeget,amikor sajnos a törlesztő részletet nem tudtam fizetni annó a deviza hiteleim miatt és idáig jutottam!
Vagyonom nincs,mert,ami van is a nevelő fiam nevére (gépjármű) írattam,összeházasodni a párommal pont azért nem fogok,hogy,el ne vigye a házat a végrehajtó így haszonélvező vagyok!
Szóval a végrehajtó meddig tilt?Meddig mehet el?

gerbera317 # 2016.11.28. 12:30

lincoln!

43. § (1) A végrehajtás során a végrehajtó megtekintheti és átvizsgálhatja az adós a) lakását és egyéb helyiségét, b) bármely vagyontárgyát.

Mit nem értesz azon, hogy "a végrehajtó átvizsgálhatja az adós" bármijét? Ahol az adós lakik, vagy nem lakik de oda be van jelentve, továbbá a tulajdonát képező ingatlanban ellenkező bebizonyításig (vagy megállapításig) vélelmezni kell, hogy az adósnak ott ingóságai található, esetleg maga az adós is ott található. Ezekre a helyekre a végrehajtó beléphet, át is vizsgálhatja, mitöbb, fel is nyithatja, mitöbb, még az oda vezető bejáratot (kaput, lépcsőházi bejárót stb.) is felnyithatja. Mit nem lehet ezen érteni?

lincoln85 # 2016.11.28. 07:50

Köszönöm válaszod Gerbera317!

Próbáltam a google-t használni,hogy pontos képet kapjak a leírt paragrafus alapján de nem sikerült érdemben kihámozni belőle semmit.Sajnos ezek alapján sem lett világos számomra .

gerbera317 # 2016.11.28. 07:25

Lalu65

Az árverési hirdetmény nyilvános. Az, hogy valaki jóakaród ott is nyilvánosságra hozta, ahol az neked kellemetlen, csak egy dolog.

lincoln85 # 2016.11.28. 07:25

Rendben értem mindezt illetve teljesen logikus is,de ha pl. tudomására jut,hogy a szomszéd Marika nénihez menekítette át mondjuk fél milliós tv-jét,1 milliós karóráját stb. akkor csak kell legyen valamilyen felhatalmazása,hogy ott végrehajtson.Ennyi erővel téves információ alapján is intézkedhet ezért nem érzem jogilag ezt teljesen tisztának.Csak van valamilyen jogszabály erre,hogy mi alapján hajthat végre egy információ alapján egy teljesen az adóstól független címen.