végrehajtás kérdések


Burn Out # 2016.08.26. 20:45

Kért egyáltalán kártérítést? Azt megállapította a bíróság? Mikor? Létezik még a cég?

Amúgy eléggé sanszos, hogy bármilyen igény ennyi idő után elévült. Szóval szerintem nincs lehetőség.

nora6666 # 2016.08.26. 20:09

Udvozlom!
Lenne egy kerdesem. Aposom aki mar 80 eves 20 evvel ezelott egy osztrak cegnel dolgozott neves mernokkent. 3 nappal azelott hogy jarna a vegkielegites kirugtak es megvadoltak csalassal lopassal mindennel. Jogi uton 2 ev pereskedes utan megnyerte a pert. Minden vad alaptalan volt. Viszont karteritest sosem kapott. Nincsenek konnyu anyagi helyzetben es szeretnem megkerdezni a mai vilagban esetleg lenne e mod a behajtasra.
Varom valaszat es koszonom elore is!
Udvozlettel Nora

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.10. 12:47

A végrehajtóval biztosan nem tudsz. A hitelezővel esetleg. (Persze, ha ez az összeg mind a végrehajtó munkadíja, költségtérítése, akkor senkivel nem tudsz róla egyezkedni.)

Lövi # 2016.07.10. 12:17

Előre is kö szönöm a segítséget.
A tanácsukat kérnék a dolog úgy áll hogy a párom a báttyának elment kezesnek és mint lenni szokott elusztak és nem fizettek a hitelt mire mi megtudtuk hogy állnak a dolgok addig már a végrehajtónál volta dolog és a páromnak a fizetését is elkezdték vonni viszont most lenne vevő a házra és a bank is belemenne a vételbe de elöbb ki kell fizetni a végrehajtónál 1.2 millió ft ami nélkül nem lehet eladni a házat és a sogoromméknak nincs pénze nekem kéne kifizetni a kérdés tudok e a végrehajtóval ebből az összegből lefaragni alkudozni vagy egy ügyvéd a nevében tud e vagy fogadjam el hogy ki kell fizetni és kész.
A másik kérdésem ha ki kell fizetnem a sogorommékkal lepapiroznám a kölcsönadott pénzt milyen szerződést kell írni és kinél célszerűbb ügyvéd vagy közjegyző előtt megírni mert hiába rokon kell a papír ròla gondolom válaszukat köszönöm előre is.

gerbera317 # 2016.07.09. 14:27

:-) Így kell ezt csinálni. A kecske is jóllakik, és a káposzta is továbbra is ott lakik.

danixxl83 # 2016.07.09. 13:58

Köszönöm a válaszokat, nem vettem meg a lakást (egyébként a házunkban van), az árverés még csak most van kiírva.
Illetve volt, mert az adós a napokban megkapta az árverés kiírásáról az értesítést és gyorsan rendezte tartozását.

Grave7 # 2016.07.08. 21:20

Ezt a kérdést már feltetted pár hete, gerbera317 meg is válaszolta.
Kérlek ne ismételd magad.

walowilag # 2016.07.08. 18:37

kérdés
mi van akkor, amikor többször vhá alá került ingatlanra nincs vevő?
az adós megússza? neki nincs semmije, az örökösök lemondanak az örökségről, vagyis az adósságról.
több tízmillióról van szó. így kell ezt csinálni, és az állam elkárolja ezt? mert kiadta a hitelt(eket), de soha nem látja viszont, mert behajthatattllann.
lehet nyerészkedni az okosok által.
nagy hüjeség volt az adósok börtöne című akármi eltörlése
köszönöm az észrevételeiteket


Letiltások

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.07. 13:28

Jaaa... Azt nem nézegetem, a jogerős fizetési meghagyás alapján kitölti saját magát. :)

gerbera317 # 2016.07.07. 11:47

:-)
Tudjuk, hogy te erről beszélsz. De itt közjegyzői, elektronikus vh-lapról van szó, aminek 17 pontja van, meg az apróbetűs rész, meg az aláírás + bélyegző.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.07. 10:45

Na, ne szórakozzunk, az OBH oldaláról letölthető, hatályos, rendszeresített vh-lapnak (pénzkövetelés iránti) az utolsó számozott pontja a 7. :)
Ti valami mást ismertek?

gerbera317 # 2016.07.07. 06:33

@KBS
A régi vágású, ú.n. "írógépes" ügyvédeknél előfordul, hogy csak 7 pontos vh-lapot ismernek. :-P

@saca11
Miért kell elbeszélni mellettem? Ahogy írtam, a 11. pont legelején van egy jelölőnégyzet. Ha ott van pipa, akkor érdektelen, mi van a többi pontban. Ha minden üres a 11. ponban, akkor is átugorható ez a rész. Ha nincs pipa a 11. pontban, és valamelyik vagyontárgy meg van jelölve, akkor és csak akkor nem teljes körű a végrehajtás.
Tökmindegy, ki a jogosult.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.07. 03:40

Nálam a vh-lap a 7. ponttal végződik.

De ha be van jelölve, hogy "bármely vagyontárgy", akkor egyenként már nem kell megjelölni őket.

saca11 # 2016.07.06. 21:13

Ez valóban így van,viszont a 12,pontban, azonban a munkabér letiltása nem lett bejelölve,csak a vagyontárgyak.Ez egy 2011-ben lejárt tartozás amit egy banktól vásárolt meg egy követelés kezelő cég 2013-ban.

gerbera317 # 2016.07.06. 15:47

A vh-lapon megjelölt vagyontárgyak a végrehajtó munkáját segíteni hivatottak, nem pedig korlátozni. A 11. pontról van szó, ugye? Ha ott találsz pipát, akkor teljesen felesleges a kérdésed. Ha nincs pipa, akkor van mit kereskedned a kérdéseddel.

saca11 # 2016.07.06. 15:28

Tisztelt fórum! Az érdekelne,hogy ha a közjegyzői végrehajtási lapon csak a vagyontárgyak vannak megjelölve,a végrehajtó a munkabérre kérhet e letiltást a munkáltatótól,vagy ez jogellenes?

saca11 # 2016.07.06. 15:28

Tisztelt fórum! Az érdekelne,hogy ha a közjegyzői végrehajtási lapon csak a vagyontárgyak vannak megjelölve,a végrehajtó a munkabérre kérhet e letiltást a munkáltatótól,vagy ez jogellenes?

dzsinike # 2016.07.06. 11:29

Köszönöm gerbera317 Neked is ! Azt hiszem már tudom, hogyan tovább.

gerbera317 # 2016.07.06. 11:14

A végrehajtást a megfizetés után fennmaradt követelésre kell elrendelni. Az elrendelő hatóság a végrehajtást kérő kérelméhez van kötve, aki tehát azt kér, amit akar, azonban ide is kiterjed a Vht. 40. § (1) hatálya, mely szerint a végrehajtást kérő köteles a végrehajtandó követelés megszűnését és csökkenését haladéktalanul bejelenteni a végrehajtónak. Ebben az esetben ez konkrétan azt jelent, hogy csak a fennmaradt követelésre kérheti az elrendelést, és ha nem így teszi, akkor a (2) bekezdés szerint (végrehajtást kérő felelős a bejelentés elmulasztásából eredő költségért és kárért) helytállásra kötelezheztő, ami rendszerint a 41. § szerint érvényesíthető ellene. Ehhez - természetesen - szükséges, hogy az adós a korábbi teljesítéseit okirattal tudja igazolni.

dzsinike # 2016.07.06. 10:16

Köszönöm a választ kedves Kovács B. S !
Ha nekem kellett volna jelezni a Vh-nak és csak most tűnt fel az iratokból, hogy a Vh-t a teljes összegre kérte és ez már márciusban volt. Ennyi idő után jelezhetem a Vh-nak, ( persze megvannak a befizetett csekkjeim)vagy mit tehetek ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.06. 09:31

Vagy.

dzsinike # 2016.07.06. 07:37

T Szakértők !

Segítséget szeretnék kérni. Volt egy fizetési meghagyásom, amelyben szereplő összeg részletekben való fizetését engedélyezte a Közjegyző, majd a jogosult fellebbezése után , Bíróság is jóváhagyta a Kj részletfizetési határozatot. Ebben benne volt, hogy egy részlet elmaradása esetén esedékessé válik egy összegben a tartozás. Sajnos bekövetkezett , hogy elmaradtak részletek, mivel egy összegben a kezdetektől sem ment a fizetés és mivel bekövetkezett egy nem várt esemény,( hosszú kórházi kezelés) ami miatt még nehezebb lett az életünk, így végrehajtást kért a jogosult.
Azt szeretném megkérdezni a T Szakértőktől, hogy ilyen esetben a végrehajtást az első Kj-i iratban szereplő összes összegre vezetik, vagy az előzőekben a részletfizetéseimmel kifizetett összeggel csökkenteni kell/kellene a végrehajtást ? És ha igen, ezt a végrehajtás kérőnek, vagy nekem kell/kellett volna jelezni, hogy az eredeti összegből mennyit fizettem ki ?
Segítségüket előre is köszönöm !

walowilag # 2016.07.05. 10:07

UFF recece, ihaj, csuhaj, hozzám beszélsz? Én Gerbihez szóltam, mert nagyon kedves és okos! Többnyire.Van amikor beszól, de én akkor is.Szeretem.Szereti a szőke nős vicceket, én meg a barna fiús-humort.akat.-osokat.
Azt már kérdeztem, mi az a letiltások nálam a vonal alatt, valami címben írtam legelőször?
hajrá gerbi!
nono recece ihajja, csuhajja miért vagyok idegesítő? Mert kérdezem a tek-kém, lehallgatás, telefon, számtech megfigyelést? simán elképzelhető nem?


Letiltások

recece0609 # 2016.07.05. 09:48

OFF Azért előbb, utóbb csak összehozod azt a kitiltást még ha tévesen letiltásokat is írtál :) Elég bosszantó vagy...OFF

walowilag # 2016.07.04. 18:26

gerbi 317!
Azt tarts, amit akarsz! Erős karjaid vannak! Még erősebb lennél, ha válaszolnál is .
köszönöm
mert figyelmedre méltattál


Letiltások