végrehajtás kérdések


walowilag # 2016.06.16. 18:30

kösz gerbera
most mit haragudsz? a lecsó divatos kifejezés. belecsap a lecsoba
a kérdésem módosult, nem az van, hogy az én vh-ám megkeresi a követelőm vh-áját
az van, hogy nekem nem lesz vh-ám, de fizetnem kell a követelőmnek és azt akarom, hogy a követelőm vh-ájába, adósságába menjen az én pénzem, ne a zsebébe
kösz gerbi


Letiltások

gerbera317 # 2016.06.16. 10:38

Nem akarod végre abbahagyni? Ha adósként csak úgy megszabhatnád, milyen bankszámlára kerüljön az általad fizetett összeg, akkor akár a hozzátartozód bankszámláját is megadhatnád, és a végén hozzád térne vissza a pénz. A végrehajtó biztosan partner ebben, ugye? Hát nem. A megoldást korábban már ismertettük veled, talán újra el kellene olvasni.

OFF
van mit aprítaniuk a lecsóba
A tejbe, kedves walovilag, a tejbe! Ne legyél már olyan, mint szódás a lovát!
ON

walowilag # 2016.06.16. 10:34

run.man

vállalkozó, nem ügyvéd. honnan szedsz ilyesmit?
az ügyvédek pénzesek van mit aprítaniuk a lecsóba


Letiltások

walowilag # 2016.06.16. 10:27

kösz r.mann
én, a pénzt adó kérhetem a követelőnek a bankszámláját?
az igaz, hogy nem a saját,ha van neki, hanem más, vh alatt nem álló számláját fogja megadni, jóbarát, rokon stb.
mi van akkor, ha én kérem figyeltetni a megadott számlaszám "útját" az ő végrehajtójával, és így megoldom.
valóban kicseszésből csinálom, mert megérdemli.
akkor rózsaszín csekken kell feladnom a pénzt?Számlaszámra, vagy netán az illető lakására?


Letiltások

runningman # 2016.06.16. 07:36

Nem biztos, hogy tudja engedményezni a követelését. Most látom, hogy az sérelemdíj. Mindegy, meglépi a 2. megoldást.

runningman # 2016.06.16. 07:34

"de nem vh útjánde szeretném az összeget az engem követelő vh-számlájára fizetni akinek vh-ajtott, vagy az alatt álló tartozásai vannak"

Megegyezel a vh kérővel :), hogy közvetlenül neki fizetsz mondjuk kp-ben de attól még a díjak megilletik a vhajtót. Abba nem fog belemenni a vh kérő, hogy az ő hitelezőinek fizess. Én se tenném.

Ha a vh kérő ügyvéd, akkor

  1. vagy engedményezi a követelését olyanra aki ellen nincs végrehajtás
  2. ha látja, hogy a követelését lefoglalta az ellene eljáró végrehajtó és nem kap tőled semmit, még mindig csinálhat olyan helyzetet, hogy az általa megjelölt személyhez menjen a pénz. (Ennek megvan a módja)

Szóval ha ügyvéd, akkor teljesen feleslegesen pörögsz azon, hogy márpedig te az ő hitelezőinek szeretnél fizetni kibaszásból. Nem fog menni, egy-két (három?) havi letiltásod bukhatja, utána lépni fog.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.15. 19:32

Már megint időhurokba kerültem. Ezt a kérdést napokkal ezelőtt olvastam. Sőt, a rá adott válaszokat is.

walowilag # 2016.06.15. 18:48

az a végrehajtási kérdésem
fizetek mint Csekonics , részletekben, de nem vh útjánde szeretném az összeget az engem követelő vh-számlájára fizetni akinek vh-ajtott, vagy az alatt álló tartozásai vannak
hogyan odlható meg?
ez a kérdés kösz


Letiltások

Grave7 # 2016.06.14. 19:19

Ami nem végrehajtási kérdés, azt ne itt kérdezd meg; van külön fórum más típusú kérdésekre, keresd meg.

walowilag # 2016.06.14. 19:00

két azonos című bejegyzési lehetőség is van. igaz egyik nagybetűs V a másik kisbetűs v.
én is kérek választ minden kérdésemre, ha tudtok válaszolni minden felvetésemre!
kösz


Letiltások

gerbera317 # 2016.06.14. 14:08

Szerintem lehet, csak ellentmondás esetén a perben nem tudja bizonyítékként felhasználni.

capisca # 2016.06.14. 13:48

Jaffa

Nem.

jaffa113 # 2016.06.14. 13:47

Az enyem legutobb az volt, csak valaszt nem kaptam.
Lehetne, hogy valaki oda pislantson a legutobbi kerdesemre, pliiiz?

gerbera317 # 2016.06.14. 12:43

Ez mind-mind végrehajtási kérdés, úgy-e?

walowilag # 2016.06.14. 07:46

ha egy ügyvédet töröltek a kamarából, ott is van a honlapon,
hogy lehet mégis ügyvéd?
Kösz


Letiltások

walowilag # 2016.06.14. 07:44

kösz Serli

és mitől függ melyik forma kedvezőbb? Ügyvédi iroda nélkül tarthat fenn az ügyvéd praxist?
Szerintem a közt.elnök mindent megtehet.


Letiltások

Sherlock # 2016.06.14. 07:05

melyik adózási forma a kedvező:

Attól függ.

jogköre-e a köztársasági elnöknek nagy összegű sikerdíj/nemvagyoni kártérítés kegyelem útján való eltörlése?

Nem.

walowilag # 2016.06.14. 06:55

melyik adózási forma a kedvező:
1.ügyvéd
2.egyszemélyes ü .iroda
3.egyéni ügyvéd?

kérdés
jogköre-e a köztársasági elnöknek nagy összegű sikerdíj/nemvagyoni kártérítés kegyelem útján való eltörlése?
Mit kell ezért tenni, a kegyelmi kérvény beadásán kívül? Van esély rá?
A kegyelmi kérvényt az intézkedő bíróságra, I.vagy II. fokra kell beadni 3 példányban? Ha lehet, akkor lehet kérni addig, az elbírálásig, a végrehajtási előkészületének felfüggesztését?
Köszönöm


Letiltások

jaffa113 # 2016.06.13. 21:50

Ha valaki azt irja neked emailben hogy tartozol neki valamilyen jogcimen es te emailben azt valaszolod, hogy nem tudsz fizetni mert nincs penzed akkor ezzel mint bizonyitekkal mehet e az illeto a birosagra/kozjegyzohoz fizetesi meghagyas kibocsajtasat kerni vagy az emailezes ehhez nem eleg?

walowilag # 2016.06.13. 18:17

Köszönöm gerbera és pazs és mindenki!
Sokat segítettetek.
Tegyétek ezt másokkal is!
Jól esik mindenkinek!
Kösz


Letiltások

pazs # 2016.06.13. 11:52

Utóbbi.

walowilag: a rovat szempontjából semmi. Főleg adózási okokból számít.

jaffa113 # 2016.06.13. 11:47

Mielott inkasszot bocsajtana ki egy adott bankszamlara a vegrehajto tenylegesen latja is azt pontosan, hogy van penz / nincs penz / mennyi penz van az adott bankszamlan, vagy egyszeruen csak tartozas eseten "elsut egy inkasszot" es ha volt penz a szamlan akkor viszi, ha meg nem akkor legkozelebb ujra probalkozik?

gerbera317 # 2016.06.13. 08:04

Ha a letiltás kevesebb, mint amit részletfizetésként a bíróság engedélyezne, de az adós ezt a részletfizetést egyébként sem bírná, akkor úgyis letiltás lesz a vége.

walowilag # 2016.06.13. 07:09

szia gerbera!
Én is kérek választ olvass is vissza lécci.
köszönöm
szia


Letiltások

gerbera317 # 2016.06.13. 07:02

@Nyúlanyó
A hatósági átutalási megbízás ugyanúgy működik, mint a számlatulajdonos által adott átutalási megbízás: a megbízó megbízza a bankot, hogy X összeget utaljon át ide és ide. A bank ennek a saját érdekkörében felmerült körülményeknek és feltételeknek megfelelően tesz részben vagy egészben eleget, illetve el is utasíthatja a megbízást.
Tehát arra a kérdésedre, hogy a bank miért 7100 forintot hagyott meg neked, a banknak kell tudnia válaszolni, és ezzel a kérdéssel nem irányíthat a végrehajtóhoz.

Az, hogy hogyan lettél adós, és ki(k)nek tartozol, egy másik kérdés. Nem szerencsés ezeket az előző problémáddal együtt, tagolás nélkül, egyetlen bekezdésbe foglalva előadni.