végrehajtás kérdések


gerbera317 # 2016.06.17. 12:19

ez egy vacak kierőltetett sérelemdíj

Jogerős az ítélet, nem?

ha kiadják véhának, akkor ki törölheti el az összeget?

A végrehajtást kérő, ha a megszüntetés nem sérti másnak a jogát. Márpedig sérteni szokta.

walowilag # 2016.06.17. 10:47

pótoló kérdés
ha kiadják véhának, akkor ki törölheti el az összeget?
az Atyaistenen kívül?
Lehet valahol elengedést, perújrakezdést kérni?
ez egy vacak kierőltetett sérelemdíj a követelő részéről.
kösz


Letiltások

walowilag # 2016.06.17. 10:39

gerbera317
köszönöm
értem.

kérdésem
ha egy ügyvédi kamaránál az illető törölve van, a töröltek "ablakában", akkor miért van mégis a kereshető ügyvédek listájában?
Csak rendetlen az oldal adminja, vagy van valami már jelentősége? Hogy lehet ügyvéd, akinek tartozása, NAV is -van?
Kösz


Letiltások

gerbera317 # 2016.06.17. 10:18

Nem azért. Hanem mert akkor fizetheted a vh-költséget is. Amíg nem rendelték el, addig csak a tartozásod van, meg a perköltség. Ha elrendelik, akkor már van végrehajtás elrendelésével és foganatosításával felmerülő költség, ami alacsony ügyértéknél nagyjából az eredeti követlés duplája, magas ügyértéknél ez 20 százalék körül mozog.

walowilag # 2016.06.17. 10:04

Kösz Gerbi!
Milyen rendes vagy, bepörögsz, aztán meg mégis szép rendesen válaszolsz! Sőt! Érdeklődve!

Az van, hogy még nem rendelték el.
Miért rossz annyira, ha véhára kerül?
Úgy értelmezem:
letiltják a jövedelmem 33%-át "oszt' jónapot!
Helytelen gondolat?
kösz


Letiltások

gerbera317 # 2016.06.17. 09:45

Mit értesz azon, hogy "még nem kezdődött el a végrehajtási eljárás"? Azt, hogy még nem rendelték el, vagy hogy még a végrehajtó nem intézkedett? Ha az előbbi, én nem várnám meg, hogy elrendeljék.

walowilag # 2016.06.17. 08:32

köszönöm gerbi317
igyekezni fogok eztán a pont pont vesszőcske és a rágós ragos ragok és a szavak rendjében.
azért van az, ami van, mert még nem kezdődött el a végrehajtási eljárás.
Elképzelhető hogy elkezdődik, az is, hogy nem.
Előre tájékozódom, már megbocsáss kérlek!
köszönöm gerbera317
most boldog vagy?


Letiltások

gerbera317 # 2016.06.17. 08:15

Akkor is a végrehajtást kérőd ellen eljáró végrehajtónál van a megoldás: Foglalja le tőled azt, amit a végrehajtást kérődnek kell fizetned.
Egyébként, nem értem, hogyhogy nem lesz végrehajtás ellened, ha még nem fizetted meg a tartozásodat.
És azt sem látom be, mi a faxé' kell alig értelmezhető rövidítéseket használni egy olyan szakmai fórumon, ahol minden szó, rag és toldalék, pont és vesszőcske, de még a szórend is számít. Ha telefonról netezel, az nem mentség.

ius latratus # 2016.06.16. 19:18

"Kösz gerbi".

:))

walowilag # 2016.06.16. 18:30

kösz gerbera
most mit haragudsz? a lecsó divatos kifejezés. belecsap a lecsoba
a kérdésem módosult, nem az van, hogy az én vh-ám megkeresi a követelőm vh-áját
az van, hogy nekem nem lesz vh-ám, de fizetnem kell a követelőmnek és azt akarom, hogy a követelőm vh-ájába, adósságába menjen az én pénzem, ne a zsebébe
kösz gerbi


Letiltások

gerbera317 # 2016.06.16. 10:38

Nem akarod végre abbahagyni? Ha adósként csak úgy megszabhatnád, milyen bankszámlára kerüljön az általad fizetett összeg, akkor akár a hozzátartozód bankszámláját is megadhatnád, és a végén hozzád térne vissza a pénz. A végrehajtó biztosan partner ebben, ugye? Hát nem. A megoldást korábban már ismertettük veled, talán újra el kellene olvasni.

OFF
van mit aprítaniuk a lecsóba
A tejbe, kedves walovilag, a tejbe! Ne legyél már olyan, mint szódás a lovát!
ON

walowilag # 2016.06.16. 10:34

run.man

vállalkozó, nem ügyvéd. honnan szedsz ilyesmit?
az ügyvédek pénzesek van mit aprítaniuk a lecsóba


Letiltások

walowilag # 2016.06.16. 10:27

kösz r.mann
én, a pénzt adó kérhetem a követelőnek a bankszámláját?
az igaz, hogy nem a saját,ha van neki, hanem más, vh alatt nem álló számláját fogja megadni, jóbarát, rokon stb.
mi van akkor, ha én kérem figyeltetni a megadott számlaszám "útját" az ő végrehajtójával, és így megoldom.
valóban kicseszésből csinálom, mert megérdemli.
akkor rózsaszín csekken kell feladnom a pénzt?Számlaszámra, vagy netán az illető lakására?


Letiltások

runningman # 2016.06.16. 07:36

Nem biztos, hogy tudja engedményezni a követelését. Most látom, hogy az sérelemdíj. Mindegy, meglépi a 2. megoldást.

runningman # 2016.06.16. 07:34

"de nem vh útjánde szeretném az összeget az engem követelő vh-számlájára fizetni akinek vh-ajtott, vagy az alatt álló tartozásai vannak"

Megegyezel a vh kérővel :), hogy közvetlenül neki fizetsz mondjuk kp-ben de attól még a díjak megilletik a vhajtót. Abba nem fog belemenni a vh kérő, hogy az ő hitelezőinek fizess. Én se tenném.

Ha a vh kérő ügyvéd, akkor

  1. vagy engedményezi a követelését olyanra aki ellen nincs végrehajtás
  2. ha látja, hogy a követelését lefoglalta az ellene eljáró végrehajtó és nem kap tőled semmit, még mindig csinálhat olyan helyzetet, hogy az általa megjelölt személyhez menjen a pénz. (Ennek megvan a módja)

Szóval ha ügyvéd, akkor teljesen feleslegesen pörögsz azon, hogy márpedig te az ő hitelezőinek szeretnél fizetni kibaszásból. Nem fog menni, egy-két (három?) havi letiltásod bukhatja, utána lépni fog.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.15. 19:32

Már megint időhurokba kerültem. Ezt a kérdést napokkal ezelőtt olvastam. Sőt, a rá adott válaszokat is.

walowilag # 2016.06.15. 18:48

az a végrehajtási kérdésem
fizetek mint Csekonics , részletekben, de nem vh útjánde szeretném az összeget az engem követelő vh-számlájára fizetni akinek vh-ajtott, vagy az alatt álló tartozásai vannak
hogyan odlható meg?
ez a kérdés kösz


Letiltások

Grave7 # 2016.06.14. 19:19

Ami nem végrehajtási kérdés, azt ne itt kérdezd meg; van külön fórum más típusú kérdésekre, keresd meg.

walowilag # 2016.06.14. 19:00

két azonos című bejegyzési lehetőség is van. igaz egyik nagybetűs V a másik kisbetűs v.
én is kérek választ minden kérdésemre, ha tudtok válaszolni minden felvetésemre!
kösz


Letiltások

gerbera317 # 2016.06.14. 14:08

Szerintem lehet, csak ellentmondás esetén a perben nem tudja bizonyítékként felhasználni.

capisca # 2016.06.14. 13:48

Jaffa

Nem.

jaffa113 # 2016.06.14. 13:47

Az enyem legutobb az volt, csak valaszt nem kaptam.
Lehetne, hogy valaki oda pislantson a legutobbi kerdesemre, pliiiz?

gerbera317 # 2016.06.14. 12:43

Ez mind-mind végrehajtási kérdés, úgy-e?

walowilag # 2016.06.14. 07:46

ha egy ügyvédet töröltek a kamarából, ott is van a honlapon,
hogy lehet mégis ügyvéd?
Kösz


Letiltások

walowilag # 2016.06.14. 07:44

kösz Serli

és mitől függ melyik forma kedvezőbb? Ügyvédi iroda nélkül tarthat fenn az ügyvéd praxist?
Szerintem a közt.elnök mindent megtehet.


Letiltások