végrehajtás kérdések


latamalo # 2016.04.05. 10:07

Én ezt értem, hogy meg kell kísérelni. Ám ha az ingatlant nem veszi meg senki, akkor mi történik? Testvéremnek tartoznak, nem is kevéssel, 4 millió forinttal. Egy másik magánszemélynek 3 millióval. A banknak 20 millióval. Az ingatlant 16 millióért vihetik jelenleg, 70%-osan. A bank az elsődleges végrehajáts kérő, utána a testvérem. A ház új építésű, már 5-6 éve árverezik. Az adósok nemhogy megpróbálnák magukat meghúzni, hanem feltűnően költekeznek. Nem svájci frankos, szegény, bedőlt hiteles emberekről van szó, hanem olyanokról, akik a fél világtól kölcsönkértek, hogy új házat tudjanak épülni dupla telken. Nagyon ügyelnek a látszatra, és tesznek róla, hogy az árverést titokban tartsák. Nemrég mikor a nővérem újra beszélni próbált velük, szabályosan a szemébe mondták, hogyha eddig sem járt sikerrel az árverés, ezután sem fog és különben is, addig laknak ott, ameddig akarnak, arra költenek, amire akarnak,(drága ruhák, autók) és egyáltalán mit pampog nekik, stb... Egyszerűen FELHÁBORÍT, hogy léteznek ilyen felfogású emberek! Ezért érdeklődök, hogy lehet ilyen tényleg? Tényleg létezhet olyan, hogy nem történik a végrehajtás során lényegében semmi? A bank sem veheti el tőlük a házat? (hiszen csak az az adósságuk több, amivel a banknak tartoznak, mint amennyiért a házat árverezik)

Meds # 2016.04.05. 09:52

Sziasztok! Bírósági végrehajtói szakvizsgához keresek kidolgozott kérdéssorokat. Aki volt már, milyen tapasztalatai vannak? Köszönöm előre is!

gerbera317 # 2016.04.05. 05:13

Ha más módon nem járt sikerrel a behajtás, vagy aránytalanul hosszú ideig tart, ezt is meg kell kísérelni.

latamalo # 2016.04.04. 17:28

Tisztelt Fórumozók!

Meddig húzódhat el egy ingatlan árverezése? Mennyi az az idő, ami alatt az ingatlanok általában el szoktak kelni? Úgy tudom az ingtalanok 80-90%-át nem sikerül elárverezni. Lehet, hogy butaságot kérdezek, de akkor mi értelme van az ily módon történő "adósságbehajtásnak"?

ius latratus # 2016.04.02. 13:59

Nem az.

gerbera317 # 2016.04.02. 12:51

Inkább válaszod neki azt, hogy nem az.

ius latratus # 2016.04.01. 12:02

Jaj.

Vyktor # 2016.04.01. 11:32

Inkasszálták a számlámat. A végrehajtás eredményességét akadályozó magatartásnak minősül, ha új bankszámlát nyitok, amire átvezetem a pénzmozgásom?

végrehajtó1 # 2016.03.31. 17:38

tehát ha jol értem az a birósági határozat kevés,hogy én lemondtam a gyerekek javára az ingoságokrol.

nem kevés.
Az itéletet a vh sem bírálja felül.
De én sem értem hogy foglalta le a nem a neveden lévő gépkocsit.
Itt valami nem kerek...
De ha te csak üzemben tartó vagy akkor a tulaj igénypert indíthat.

csalika # 2016.03.31. 14:15

T.gerbera 317.

válaszát köszönöm.
higgye el,hogy kivonta a kocsit és én csak üzembentarto vagyok.(valaki azt mondta,hogy van olyan,hogy házassági vagyonközösség,de ez ugye megszünt mikor elváltunk.
megnézném az elszámolást de nem küld(ezt is kértem faxon)
a számlával kapcsolatban az inkaszot értetem,azt tudom,hogy a levonás elmegy.
tehát ha jol értem az a birósági határozat kevés,hogy én lemondtam a gyerekek javára az ingoságokrol.
köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.31. 07:26

Nézd már a nickjét...

gerbera317 # 2016.03.31. 07:24

a végrehajtoi dij a háromszorosa a tartozásnak” - Ha megnéznénk az iratot, valószínűleg hamar kiderülne, hogy ez nem igaz.

kivonatta a kocsit a forgalombol aminek én csak az üzembetartoja vagyok” - Ez elvi képtelenség. Ha megnéznénk az iratot, valószínűleg az derülne ki, hogy te vagy a tulajdonos.

jeleztem felé.de semmi reakcio” - Neki/nála... Egyébként nem csoda, hogy nem reagál. Mire is kéne?

nincs valami törvény rájuk nézve?” - Van, de érdemi választ csak érdemi kérdésre várhatsz.

FIAm NEVÉRE UTALOM A FIZUMAT NEM NYULHAT HOZZÁ” - Mivel oda már csak a letiltás után megmaradt összeg kerül, édesmindegy.

jöhet foglalni ha a lakcimem ott van” - Jöhet. De nem csak oda, hanem bárhova, ahol feltételezhető, hogy vagyontárgyaid vannak.

és nagyon sokk az az összeg amit mágának számol” - Majd amikor a díjjegyzékével elszámol a végrehajtási költségekről, kifogással meg lehet támadni, és a bíróság majd eldönti, hogy sok-e vagy sem.

.SZERINTEM EZ AZ IGAZI UZSORA.” - Nem az. Örülj neki, hogy - ezek szerint - nem tudod, mi az igazi uzsora.

csalika # 2016.03.31. 06:21

T.fórumozok!válaszadok!

szeretnék,egy pár kérdésre választ kapni.végrehajtás folyik ellenem,több tartozás miatt,amit nem vitatok(ámbár a végrehajtoi dij a háromszorosa a tartozásnak)a fizumbol tilt10%-ot,mert 40 a gyerektartás.
nem rég kivonatta a kocsit a forgalombol aminek én csak az üzembetartoja vagyok.és a volt nejem a tulaj.szerintem ez nem jogos,jeleztem felé.de semmi reakcio.telefonon nem érhetö el,a faxra 3-4hét mire válaszol.erre nincs valami törvény rájuk nézve?szinte elérhetetlenek.
ha FIA NEVÉRE UTALOM A FIZUMAT NEM NYULHAT HOZZÁ ?
a válóperen én lemondtam minden ingo és ingatlan vagyonomrol.jöhet foglalni ha a lakcimem ott van?
tudom az én hibám,hogy ide kerültem,de én is együtműködök vele ugyanis a letiltáson kivül havi 40-ezret fizetek neki.+plusz a letiltás kb30-35-ezer.
ami zavar,hogy bár mit megtehet,és nagyon sokk az az összeg amit mágának számol.SZERINTEM EZ AZ IGAZI UZSORA.
köszönöm a válaszokat.
zsolt.

Grave7 # 2016.03.24. 22:35

@ritanullakettő: Ha kb. 6 hónap alatt ~100.000 Forinttal csökkent a tartozás, akkor havonta nagyjából 17ezret vonhatnak tőled.
Így a tartozás hátralévő része több mint másfél év múlva kerülne teljes kiegyenlítésre, ezért a végrehajtó más vagyontárgyra is folytatja a végrehajtást.

Mit tudsz tenni? Kérj a végrehajtótól részletfizetést úgy, hogy az eddig levonásra kerülő összeg kétszeresét fogod megfizetni - mivel így gyorsabban megtérül a tartozás, nem lesz szükség más intézkedésre.

ritanullakettő # 2016.03.24. 17:05

Tisztelt végrehajtó!

Segítségét kérném,2015 október óta van a fizetésemből letiltásom de a mai nap megjelent egy végrehajtó. Csak a kiskorúfiam volt otthon,ezért egy foglalási jegyzőkönyvet hagyott a postaládámban,hogy keressem fel. Azt szeretném megtudni,hogy ha egy letiltás sikeres és folyamatos,akkor miért jönnek foglalni,pláne az eredeti összeggel,amikor már majdem 100 ezer elfogyott a 400 ezres tartozásomból. Végrehajtót még nem értem el. Mit tudok tenni,hogy ne foglaljanak? Hiszen vonják folyamatosan.
Köszönöm .

gerbera317 # 2016.03.11. 06:55

Számomra ez elfogathatatlan

Pedig muszáj lesz elfogadni, hogy magyar végrehajtó nem járhat el külföldön. Azonban a szükséges tájékoztatást megkaptad, hogy létezik európai vh-okirat, azt azonban nem a magyar végrehajtó fogja neked elintézni, hanem magadnak kell, vagy megbízol egy ügyvédet.

Brissette # 2016.03.10. 19:08

Kedves Fórumozók!!
A következő ügyben szeretnék segítséget kérni..
Közjegyzői okirattal rendelkezem az adóssal szemben, ami alapján még tavaly meg indítottam a végrehajtást.
Vagyontárgyak felkutatása,számla inkasszó stb. stb.
idővel kiderült ,hogy az adósnak magyar országon semmilyen behajtható vagyona nincs, vagy vele nem hozható összefüggésbe. A végrehajtóm elmondása a lapján,
"végrehajtást akkor indítunk, ha tudomásunk szerint van behajtható vagyon".
Közben az adós külföldre költözött családostól. Továbbá mint kiderült külföldön(ausztria, németország)több aktív bankszámlával is rendelkezik,melyről értesítettem a végrehajtói irodát.
Ők az európai végrehajtható Okiratról szóló rendeletre hivatkoznak, ami alapján nem tudnak eljárni.
Számomra ez elfogathatatlan mivel a közjegyzői okiratban foglaltak alapján a behajtás az európai unión belül érvényesíthető.
Abban kérném a fórumozók segítségét,hogy milyen úton tudnám érvényesíteni a közjegyzői okiratban foglalt végrehajtást külföldön?
Tisztelettel: Brissette..

gerbera317 # 2016.03.10. 11:02

5 év az elévülés, ami a követelés fajtájától függően lecsökkenhet 2 vagy akár 1 évre is.

maresz75 # 2016.03.10. 10:42

Tisztelt Forumozók!

A következőben kérek segítséget.

Egy 2010-beb jogerőre emelkedett Fizetési Meghagyás meddig végrehajtható. Van e elévülési ideje egy Fizetési Meghagyásnak.

Válaszokat előre köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.09. 20:16

A végrehajtást kérőtől. De igazából nem nagyon van rá oka.

kissbogar82 # 2016.03.09. 20:15

Tisztelt Fórumozók!

Azután szeretnék érdeklődni, hogy, van egy letiltásom 33 % ós az
Fő követelés kamatai összesen: 312 694 Ft.
Főkövetelés:291 290 Ft.
Idáig levon összeg 326 651 Ft.

Azután szeretnék érdeklődni, hogy esetleg, van mód rá, hogy kérhessem a kamat elengedését?

gerbera317 # 2016.03.03. 08:19

Mi pedig ennyivel is okosabbak lettünk...

Csibészke77 # 2016.03.02. 16:36

Cinikét is lecsukták...Ha meg más nem lessz az a megoldás,s a végén én tapsolok !!!

Csibészke77 # 2016.03.02. 16:36

Cinikét is lecsukták...Ha meg más nem lessz az a megoldás,s a végén én tapsolok !!!

gerbera317 # 2016.03.02. 11:54

Csibészke,

a semmiből nem lehet behajtani. Ha az adósod vagyontatlan, és végrehajtás alá vonható jövedelme sincs, akkor az 5 milla ott marad, ahová azt eltapsolták.