végrehajtás kérdések


gerbera317 # 2015.12.15. 08:55

Felé, felé, felé... Biztos, hogy csak ennyire töröd a magyart?

Az a végrehajtás részletfizetéssel szünetel. És a végrehajtót ugyanúgy megilleti a díjazása, mint egyéb teljesítéssel.

dipo # 2015.12.15. 08:08

Üdvözletem.

Kérdésem lenne, hogy amennyiben egy végrehajtás szünetel (vagy felfüggesztve van nem tudom mi a pontos, de a végrehajtó elintézte, hogy ne felé, hanem a hitelező fele lehessen törleszteni elvileg) akkor jogos-e, van-e a végrehajtónak díja. Ha igen akkor az ugyanannyi, mintha teljes végrehajtás lenne, esetleg mi szabályozza, hogy hogyan számolható ki díj?

Szepy11 # 2015.12.14. 15:44

Igen,Kelvin én is gondoltam rá,de egyenlőre nekem semmilyen ügyem nincs velük,a jövő évben lenne aktuális majd az adófizetés is.Illetéket amit fizetnem kellene egy ajándék után,az most jött ki,hogy mennyi, 220e.Ft. Ahogy számoltam a ház eladás utáni adó kb 550e.Ft.Ezek még nem "ügyek"..Így talán ha most lépek,akkor nem támadhatják meg.
Tehát még nincs ellenem semmilyen eljárás,hiszen adó a jövő évben lenne esedékes.Illeték pedig már most,de még nem kaptam felszólítást sem,hogy miért nem fizettem,mert 2 napja járt le a határidő.
Soha nem tartoztam senkinek,pedig egyedül neveltem gyereket,de most már elgondolkoztam,hogy fizessek,vagy a megélhetésre fordítsam ezt a pénzt,mivel munka nincs a bankot,rezsit,stb...pedig fizetni kell.Gondolom nem vagyok vele egyedül..
és nem dicsekszek vele -gerbera317- !

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.12.14. 14:44

Az ajándékozási szerződést meg majd lehet a NAV megtámadja, hogy színlelt.

Szepy11 # 2015.12.14. 14:33

Nem tudom ki dicsekszik vele...Abból viszont elegem van,hogy sok bőrt lehúzzanak rólam.
Építettem 1 házat,ebben a házban az utolsó tégláig,fuvarig, adóztam.Ne adóztassanak már akkor is ha eladom 5 év előtt,mert megszűnt a munkahelyem és nem tudom fizetni a részleteket...Ez nem dicsekvés,azt hiszem!Ezt a dolgot csak az érti,akit nem vet fel a pénz és gondolkodik,hogy adót fizessen,vagy a gyerekét etesse.
Akik nagyban csalnak-lopnak,azoknak áll a világ!
Ügyvédre pedig eszem ágában sincs költeni.Max.1 ajándékozási szerződés erejéig.
Tartozni pedig csak szerintük tartozok.Inkább leülöm,minthogy ezeknek 1 forintot is kifizessek azért,hogy stadionokra és haverjaikra költsék.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.12.14. 12:29

Amit az ügyvédre költenél, inkább költsd a tartozás törlesztésére.

gerbera317 # 2015.12.14. 10:44

Ha az adós egyébként nem teljesít (és még dicsekszik is vele), akkor simán. Meg egyébként is.

Szepy11 # 2015.12.14. 08:45

10m.ft.-os házat 800e.ft.-ért elárvereznek???Ez számomra hihetetlen..

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.12.13. 18:09

Igen, azt jelenti.

Szepy11 # 2015.12.13. 17:18

Kedves Végrehajtó1 !

Mit jelent a végrehajtás?A 10m.Ft.-os házat árverezhetik 800e.Ft tartozás miatt?Más nincs a nevemen.

végrehajtó1 # 2015.12.13. 16:52

Ingatlanra a vh jog bejegyzést

Szepy11 # 2015.12.13. 16:10

Üdvözlet Mindenkinek!
Kérdésem az lenne,hogy mit tehet a NAV,ha adó és illeték tarozásom van ill.lesz,800.000Ft.Nevemen van ház.1/1-es.
10m.értékű, a fele házra haszonélvező van bejegyezve,de gondolkodom,hogy a másik felére a 4 éves unokám haszonélvezetét is bejegyeztetem.Vonható jövedelmem nincs.Mit tudnak tenni a NAV-osok?
Előre is köszönöm a választ.

ObudaFan # 2015.12.13. 15:16

Hogy legyen a kezedben egy elszámolás az eddigi törlesztéseidről.

csilla0909 # 2015.12.12. 11:22

Tisztelt Szakértők!

Szeretném megkérdezni, ma kaptam egy levelet végrahajtótól, akihez törlesztünk egy hitelkártya tartozást egy rész díjértesitőt, szeretném megkérdezni, hogy ezt miért kaptam? Mi is ez most? Köszönettel

AndorXI # 2015.12.11. 12:02

gerbera317 , barrerra : Köszönöm a válaszokat és a tanácsot is . Bementem a VH-hóz - ahol azt mondták (mert ezeksz. megkapták a levelem ) hogy most valóban az történik hogy felszólítják a VH kérőt , hogy 15 napon belül nyilatkozzon , hogy elismeri -e tartozás csökkenést v sem, ekkor pert indíthatok..
gerbera317 egyébként jó helyen tapogatózol ( látszik hogy tényleg értesz hozzá) most direkt megnéztem a levonásokat a fizetési papíron / amit még nem dobtam ki / - valóban többször nem kapta meg a 32000 ft -ot .. volt hogy 27-28 at kapott csak .. az az igazság hogy van még egy régebbi GYT.-som is , az 20000 ft és gondolom a kettő együtt meghaldta volna az 50% -ot , csak azt nem értem , hogy ezt nekem miért kéne figyelnem ? Kit érdekel , s különben is amíg én utaltam - addig kit érdekelt hogy folyamatosan többet utalok mint a fizetésem 50% -a, az sem érdekelt senkit .. ( pedig elvileg ugye csak annyival lennék terhelhető) de akkor is , ez még csak 4 v 5 hónap X 4-5000 ft legyen 5 X 5000 = az 25000 ft . Egyáltalán miért tiltatta a fizetésemből , ha addig megkapta rendesen , persze aki mindenhol csak jól akar járni .. Egyébként jobban járt - mert most véletlenül kaptam egy 13. havi fizetést - amiből szintén csont nélkül lecibálták a 32000 -et - Tehát már jobban járt .

gerbera317 # 2015.12.09. 09:17

Na, ez már valami.

Tehát a megítélt összeget pontosan és rendszeresen fizetted júniusig, júliustól pedig letiltással teljesítettél? Helyes. Ezt az "ergó"-t ne kezeld ennyire lazán: A munkáltatód is a megítélt 32 ezret utalta? Mert ha nem, a különbözettel ugyanúgy sáros vagy - ezt mindenképpen tudonod kell!

Ha igaz, amit előadsz, akkor a végrehajtást alaptalanul kérték ellened. Ha mégis van elmaradásod (mert pl. a munkáltató nem 32 ezret vont tőled), akkor a végrehajtást csak erre kérhették volna, valamint a jövőben lejáróra mindaddig, amíg nincs a végrehajtás során olyan pillanat, amikor a tartozásod éppen nulla, mert akkor a végrehajtás befejeződik, és a továbbiakban közvetlenül a jogosultnak kell teljesítened.

Az 1 millió elrendelése - amennyiben részben vagy egészben alaptalan - sokba fog kerülni a végrehajtást kérőnek, hiszen a végrehajtó díjazása az ügyértékhez igazodik, ami a végrehajtót akkor is megilleti, ha végül a végrehajtást korlátozzák vagy megszüntetik, azonban ilyenkor a végrehajtást alaptaalanul kérelemező köteles a költséget megfizetni.

De amíg ez nem tisztázódik, vagy a végrehajtást fel nem függesztik, addig is folynia kell a végrehajtásnak, mert: „Vki állít vmit azt annyi?” - Igen, a megítélt gyerektartás előzetesen végrehajtható, ami hétköznapi nyelvre lefordítva azt jelenti, hogy ha a jogosult csak megmukkan, akkor a bíróság és a végrehajtó kérdés nélkül teljesíti a kívánságát, és csak akkor vizsgálódik, ha az adós erre felszólal.

És a végrehajtótól a becsatolt bizonyítékok alapján a 41. § szerinti eljárást kell kérni. Ha megfelelően tuskó voltál vele, akkor már csak kiszúrásból is, de végrehajtási kifogásként terjesztette be a bíróságra a kérelmedet, akkor pedig (most már) karácsony előtt nemigen fogják neked a végrehajtást felfüggeszteni.

barrerra # 2015.12.09. 05:56

AndorXI: Menj be a végrehajtóhoz személyes ügyfélfogadási időben, és kérd meg, hogy a vh. kérőt nyilatkoztassa meg a Vht. 41. §-a alapján. Ha a vh. kérő nem ismeri el a követelés csökkenését, akkor végrehajtás korlátozása iránti pert indíthatsz.

AndorXI # 2015.12.08. 22:37

tehát : a lényeg az , hogy a bíróság 32 000 ft gyt. ra itélt . Amit én durván 3 évig fizettem is , de ekkor -júliustól letiltást kért ellenem az anya . Innentől a bérelszámoló v ki vonja le a fizetésemből .. ergo én nem utalok június óta ..
tehát elvileg ( és gyakorlatilag is minden "rendben")
Erre most bekopogtatott a postás evvel a végrehajtós levéllel 1 280 000 ft -ról - 1 000 000 törzstőke - meg még rárakosgadtak ilyen -olyan díjakat - így lett 1 280 000 ft .. 32 hónap X 32 000 ft = 1 024 000 ft
ennyit utaltam eddig . és kb ennyi a követelés is , tehát magyarul mintha soha egy fillért sem utaltam volna. Végül is az alap kérdésem erre vonatkozott , hogy ilyen van ? Vki állít vmit azt annyi ? Természetesen kikértem a banktól az utalásokat - 2 munkanapba és 1200 ft ba került , majd megküldtem a végrehajtónak és a bíróságnak is . Persze egyik sem reagált - viszont a számlámról (amin amúgy is alig van pénz hiszen vonják a GyT. is ) leemelt a VH 50 000 ft -ot pénteken . Akkor írtam ide .

gerbera317 # 2015.12.08. 10:52

Éppenséggel, semmivel sem jutottunk közelebb a megoldáshoz, de főleg te nem. Tudod, a jó minőségű output-hoz megfelelő minőségű és mennyiségű input is kell, ami a te előadásodból teljességgel hiányzik. Reméljük, hogy az eljáró végrehajtó ennek ellenére átlátja a problémádat, és a felesleges körök megfutása nélkül, lefolytatja a 41. § szerinti eljárást, és utána tájékoztat is arról, mi a további teendőd. Ha mégsem teszi, azért csak magadat okolhatod.

AndorXI # 2015.12.07. 23:47

Így van ,júl óta nem fizetek ( miért fizetnék , ha a fizetésemből vonják ? ) Ezt abszolut nem értem. Duplán kéne fizetnem ? Az összeg pedig kb annyi 1 200 000 ft - mintha semmit sem fizettem volna a 3 év alatt .. ( 32 000/hó)
Köszönöm szépen a választ !

gerbera317 # 2015.12.07. 13:41

Ha júniusig fizettél, az azt jelenti, hogy július óta nem fizetsz. Legalább is nem eleget, a hiányzó összeget pedig nem pótolja az, hogy letiltás útján teljesítesz. Ebből a szempontból tehát a végrehajtás elrendelése jogszerű(nek tűnik).

Az, hogy a végrehajtó 1,2 millió megfizetésére szólított fel, nem a végrehajtó sara, úgyhogy ebből a szempontból el fogod bukni a végrehajtási kifogást. Ilyenkor Vht. 41. § szerinti eljárást kell kérni a végrehajtótól, és további vita esetén a bíróság fogja eldönteni, fizettél-e, eleget-e, stb.

Nyugodj meg, ha a vh-kérő alaptalanul kérte a végrehajtást, drága kabát lesz az neki. Ha viszont te nem fizettél eleget, akkor itt a nagyszerű alkalom, hogy pótold. De amíg ez kiderül, addig is hívd vissza az agarakat, és főleg ne a végrehajtóra morogj.

Az írásjeleket pedig ne halmozd, de ha mégis, akkor se kettesével, hanem hármasával...

AndorXI # 2015.12.03. 18:42

Üdv !
A volt élettársam kért ellenem vh. a gyerektartás miatt .. Csak az a bökkenő , hogy én 3 éve fizetem ill fizettem júniusig a gyerektartást - de innentől a fizetésemből tiltatta le ..
A meglepetés 2 hete ért - mikor a vh-tól kaptam levelet 1 200 000 ft !!! vh-ról ..
Írtam 1 vh kifogást és csatoltam bizonyítékokat ( bankszámla kivonatok , hogy minden egyes hónapban utaltam a gyt.-ást )
Ennek ellenére ma letiltott 50 000 ft ot a vh-ó a bankszámlámról ...
Lehet vádolni valakit teljesen alaptalanul , büntetlenül ??

Vh-ügyes # 2015.12.01. 20:41

ELMÜ asszem két év...

gerbera317 # 2015.12.01. 12:32

Enyiből ezt nem lehet megmondani. Tudni kell, mikor indult a végrehajtás, és milyen gyakran voltak végrehajtási cselekmények.

m.gittus # 2015.11.30. 18:44

2008.évi ELMÜ tartozás van-e elévülés? ELMÜ szokott-e elévülés cimén tartozást törölni? Pl.üzleti veszteség? Birósági vh. a végrehajtó most akar a fiz.letiltani, ezt meg lehet akadályozni?