végrehajtás kérdések


AndorXI # 2015.12.07. 23:47

Így van ,júl óta nem fizetek ( miért fizetnék , ha a fizetésemből vonják ? ) Ezt abszolut nem értem. Duplán kéne fizetnem ? Az összeg pedig kb annyi 1 200 000 ft - mintha semmit sem fizettem volna a 3 év alatt .. ( 32 000/hó)
Köszönöm szépen a választ !

gerbera317 # 2015.12.07. 13:41

Ha júniusig fizettél, az azt jelenti, hogy július óta nem fizetsz. Legalább is nem eleget, a hiányzó összeget pedig nem pótolja az, hogy letiltás útján teljesítesz. Ebből a szempontból tehát a végrehajtás elrendelése jogszerű(nek tűnik).

Az, hogy a végrehajtó 1,2 millió megfizetésére szólított fel, nem a végrehajtó sara, úgyhogy ebből a szempontból el fogod bukni a végrehajtási kifogást. Ilyenkor Vht. 41. § szerinti eljárást kell kérni a végrehajtótól, és további vita esetén a bíróság fogja eldönteni, fizettél-e, eleget-e, stb.

Nyugodj meg, ha a vh-kérő alaptalanul kérte a végrehajtást, drága kabát lesz az neki. Ha viszont te nem fizettél eleget, akkor itt a nagyszerű alkalom, hogy pótold. De amíg ez kiderül, addig is hívd vissza az agarakat, és főleg ne a végrehajtóra morogj.

Az írásjeleket pedig ne halmozd, de ha mégis, akkor se kettesével, hanem hármasával...

AndorXI # 2015.12.03. 18:42

Üdv !
A volt élettársam kért ellenem vh. a gyerektartás miatt .. Csak az a bökkenő , hogy én 3 éve fizetem ill fizettem júniusig a gyerektartást - de innentől a fizetésemből tiltatta le ..
A meglepetés 2 hete ért - mikor a vh-tól kaptam levelet 1 200 000 ft !!! vh-ról ..
Írtam 1 vh kifogást és csatoltam bizonyítékokat ( bankszámla kivonatok , hogy minden egyes hónapban utaltam a gyt.-ást )
Ennek ellenére ma letiltott 50 000 ft ot a vh-ó a bankszámlámról ...
Lehet vádolni valakit teljesen alaptalanul , büntetlenül ??

Vh-ügyes # 2015.12.01. 20:41

ELMÜ asszem két év...

gerbera317 # 2015.12.01. 12:32

Enyiből ezt nem lehet megmondani. Tudni kell, mikor indult a végrehajtás, és milyen gyakran voltak végrehajtási cselekmények.

m.gittus # 2015.11.30. 18:44

2008.évi ELMÜ tartozás van-e elévülés? ELMÜ szokott-e elévülés cimén tartozást törölni? Pl.üzleti veszteség? Birósági vh. a végrehajtó most akar a fiz.letiltani, ezt meg lehet akadályozni?

gerbera317 # 2015.11.26. 18:44

Vht. 254. § (4) Jutalék a végrehajtási eljárás eredményessége vagy részbeni eredményessége esetén jár a végrehajtónak függetlenül attól, hogy a teljesítés a végrehajtóhoz vagy a végrehajtást kérőhöz pénzben vagy természetben történt.

Nefejlejcs # 2015.11.26. 11:04

Tisztelt Fórum!

Szeretnénk segítséget kérni és meg tudni egy fontos dolgot. Már több mint 15 éve felvettünk egy lakás hitelt. Sajnos körbetartozás miatt fizetni nem tudtuk és a végrehajtó elvitte a családi házat. A kezesektől fogja végrehajtó a tartozás összegét. Amit próbálunk mindig becsületesen vissza adni nekik. Most megegyeztünk a pénzintézettel, hogy havi fix összeget fizetnénk, és ők el is fogadták. A pénzintézet a végrehajtást szünetelteti és végrehajtó a megegyezett összeg 10 %-át így is követeli havonta. Szeretném megérdeklődni, hogy milyen jogon kérheti mivel a házunk már oda albérletben élünk megegyeztünk a pénzintézettel hogy fizetjük neki havi megbeszélt összeget. Akkor a végrehajtónak szerintem semmilyen dolga nincs nem kell letiltani a kezesektől mivel szüneteltetve van. Kérem segítsenek nekem hogy jogos-e a végrehajtó követelése a megegyezés után. Nagyon várom a válaszukat. Előre is köszönöm.

zsoltxxx # 2015.11.20. 17:30

sziasztok nekem egy 3 éves börtön büntetésem volt 2 büntető ügyből a perkéltséget és bűnügyi költség 1,6 m. Fizetem pár hónapig most nincs jövedelmem ingatlanom vagyonom nem fizetem! Külföldre tudnék menni dolgozni szezon munkára a külföldi jövedelmemet is egyből letiltja a magyar állam. Vagy csak akkor ha tudomást szerez róla tilthatja a jövedelmet illetve a külföldi számlán lévő pénzemet letilthatják, zárolhatják?

kaliff971 # 2015.11.04. 11:38

Hát, pedig nekem nem tűnik túl bonyolultnak, nyilván egy végrehajtást felfüggesztő végzést hozott meg az a fránya bíró, amely kérdésben pedig a vh.kérő iratainak megtekintése nélkül is tudott intézkedni, amennyiben talált méltányolható körülményeket az adós által előadottakban... talán ez hozhatta ki a sodrából a kérdezőt, mert ugyan megfellebbezheti, de hogy mikor dönt benne a Kúria? Valószínűsíthetően már nem ebben az évben.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.04. 11:10

:O) Hölye.

gerbera317 # 2015.11.04. 08:11

bírónő, mindenfajta iratismeret nélkűl, hoz egy ítéletet! (EZT FORDÍTVA SZOKTÁK!)

Ezt hogy érted? Az ítélet hoz mindenfajta iratismeret nélkül egy bírónőt, vagy pedig a bírónő ítélethozatal nélkül megismeri az iratot? Vagy hogyan?

Lényeg a lényeg: ember legyen a talpán, aki érti a kérdésedet, nemcsak a fenti mondatodat, hanem az egészet.

bíróutáló # 2015.11.03. 12:50

Röviden, az alábbihoz még csak annyit, hogy ha egy felületes, etikátlan bíró, az iratok,ismerete nélkűl, elősször ítéletet hoz, aztán beidéz, hogy megismerhesse, az iratokkat, ez nonszesz...Ez olyan, mintha valaki kiönti a vizet, mielőtt mosakodna. Hiába, a talárt, azt meglehet szerezni, de ki is kéne azt érdemelni, "KEDVES" ceglédi bírónő!!! KÖSZÖNÖM, HOGY JOGHÁTRÁNY OKOZOTT NEKEM....

bíróutáló # 2015.11.02. 14:02

A Ceglédi Bírók röhej!!!!
Egy végrehajtási eljárást, úgy állít le, a bírónő, és függeszt fel ítéletben, hogy miután kitűzi, a meghallgatást, az álltalunk elétárt iratokat meglátva, annít felel, hogy ő ezt nemtudta.......Tehát, a semmirevaló bírónő, mindenfajta iratismeret nélkűl, hoz egy ítéletet! (EZT FORDÍTVA SZOKTÁK!)Ráadásúl, egy olyan végrehajtási ügybe szól bele, ismeretlenűl, jogtalanúl, amit a Kúria már hejben hagyott. Segítve ezzel az adóst, a kötelezettet, hogy nyugodtan élje a világát, a mezei bírók, segítik őt
abban, hogy megússza, és helogathassa, a teljesítést. A bírónő, miután beismerte, hogy semmit nem tud arról a dologról, amiben ítékezett, ellenem, elhalasztotta, a meghallgatást, jövő év januárjára. Ismét csak várnunk kell, a pénzünkre,
Hiába van, jogerős ítéletünk arra, hogy visszakapjuk azt. Itt, ebben az országban, a bírók is hozzájárúlnak, a jogbiztonság elvesztéséhez, ( hiszen, jogaimat sértve ítélkezett))bíztatva arra, minden szélhámost, és csalót, hogy nyugodtan lehet csinálni, nincs következ,énye neki. Ja, és a legfelső Bírósági, és a Kúriai ítéleteknek, így nagyon nehéz lessz érvényt szuerezni, ha a bírók ennyire semmitérőek.Most várok, hogy mikor kapom meg, a pénzemet, 6-év után. Még hány bíró akadájoz meg ebben.....

gerbera317 # 2015.11.02. 11:35

Egyáltalán nem biztos, hogy elévült a követelés, ha az elévülés folyamatát megszakító végrehajtási cselekmények megvannak.
Ha ragaszkodsz az elévüléshez, a végrehajtót kell kérned, hogy a Vht. 41. § szerint hívja fel a végrehatjást kérőt, elismeri-e, hogy elévült a követelés. A folytatás a végrehajtást kérő válaszától függ.
Ilyenkor nem kell külön okirattal valószínűsíteni az elévülést, mert az maga a végrehajtási irat. Azonban, ha a végrehajtó úgy látja a végrehajtási irat alapján, hogy nem évült el a követelés, eleve nem köteles lefolytatni a 41. § szerinti eljárást. Ezt a körülményt iratbetekintéssel tudod csak tisztázni.

h.roland # 2015.10.30. 11:33

Tisztelt Szakértők!

Véleményt illetve tanácsot szeretnék kérni.

Volt egy bírósági tárgyalásom még anno 2003 ban amiben kártérítést ítéltek meg ennek a végrehajtható okiratot 2005 benn állították ki. Elég sokáig alkalmi munkákból éltem most hogy kaptam egy jó állást be is külte a végre hajtó, ami azóta elég sokat kamatozott most jelenleg több a kamat rajta, mint a fő követelés. Esetleg azt szeretném megtudni, hogy ezekben az esetekhez hová kell-e ne fordulnom nem kellet volna esetleg ennek elévülni-e 10 év alatt már, vagy van mód és lehetőség a kamatokat csökkenteni?

Előre is köszönöm a válaszát!

pirosbögre # 2015.10.23. 07:59

Tisztelt hozzá értők! Kérdésem röviden: 2011 évben a Gyámhivatal által jogerősen megítélt költségek behajtását elmaradt kapcsolattartás miatt ki hajtja be kérelmemre? Azt hallottam,hogy több változás volt a végrehajtási törvényekben, ezért nem tudom,kihez forduljak kérelmemmel.

Grave7 # 2015.10.22. 21:51

@pufi087:
. 50%, ha közvetlenül a munkáltatóhoz kiadott letiltás során történik ez (első 33%, második 17%) - ha számládra érkezik pénz, az már számlaegyenleg és más (korlátozottabb) mentesség vonatkozik rá;
. mindkettő, az egyik esetében 28.500 Forintig mentes a jövedelmed.

pufi087 # 2015.10.16. 18:05

tisztelt jogi forum 2 banknaknak tartozok hány százalalék tiltható le?
rokkantnyugdijas vagyok és mellete dolgozok melyikböl tiltható vagy mindketöböl tiltható?

Grave7 # 2014.12.17. 20:01

@sandor86:
Elsődlegesen a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény (Vht.) szabályozza a végrehajtók eljárását, ennek 86. §-a szerint:
"(1) Lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van.
(2) Nem lehet lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő ingóságot, ha a rajta levő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy az ingóság nincs az adós tulajdonában."

gerbera317 # 2014.12.17. 13:29

@katalin1963

Még ha csak ők járnának hozzám... :-)

sandor86 # 2014.12.17. 13:12

Tisztelt Katalin1963.
Köszönöm az ön jelzését is.
Igyekszem együttműködni ha itt lesz az Úr vagy a Hölgy.
Csak a haverom dolgait féltem.

sandor86 # 2014.12.17. 12:20

Kényszert is alkalmazhat?

Fizikailag bántalmazhat vagy mi?
Na most azt azért szegezzük le, hogy törvényt nem sértettem. Tehát nehogy már majd végül börtönbe jussak azért mert hitelkártyát használtam majd nem tudom vissza fizetni egy ideje a felhasznált pénzt. Ha ez így lenne mégis akkor minden Magyarországi lakos akinek tartozása van (legyen az bármilyen tartozás)kézen fogva mehet, csücsülhet a sitten.

A PÉNZT NEM LOPTAM.

gerbera317 # 2014.12.17. 11:58

A végrehajtás, hogyan történik? Mármint ugy értem, hogy betörik akár a lakás ajtót is?

Először fel fog szólítani, hogy fizesd meg a tartozásodat. Ha elmarad az önkéntes teljesítés, fokozatos kényszert fog alkalmazni, ennek során (pontosabban: addigra) felkutatja a végrehajtás alá vonható pénzeszközeidet, jövedelme(i)det, vagyontárgyaidat, végső soron akár a tizedikre is felslattyoghat, és ott együttműködésre kötelezhet, még kényszer alkalmazásával is. Csak rajtad múlik, meddig megy el a dolog.

Megjegyzem, a rendőrökről is csupa rosszat lehet hallani (például a rendőrvicceket, amiket senki sem dicséretként értelmez), aztán mégis mindenki értük sír, ha valami baj van. Ugyanez van a bírósági végrehajtókkal is, csak nem születik róluk annyi vicc. Hogy kinek jó meg kinek nem jó a végrehajtás, az meg többnyire attól függ, hogy az ügyfél a répának melyik végén áll - ha érted, mire gondolok...

sandor86 # 2014.12.17. 11:44

a 10. emeleti panelt úgy értettem, hogy panel lakásról van szó nem pedig családi illetve kertes házról.