végrehajtás kérdések


bibóca40 # 2014.07.16. 16:16

Tisztelt Szakértők!

Férjem egy cég társtulajdonosa volt (3-an voltak).Felvettek Széchenyi hitelt,ő és az egyik társa kezesként írták alá.Az adós a KFT.A hitel felvétele után néhány hónappal a férjem kiszállt a cégből (átverték a barátok).Most az elévülés előtt bíróságon folytatódott az ügy.A két volt társ otthagyta a bejelentett munkahelyét,ingatlan,autó nincs a nevükön.Végrehajtáson van az ügy.Mire számíthatunk?A férjem alkalmazottként dolgozik,a lakásunk az ő tulajdona(devizahitellel terhelt)az autónk is hiteles.Van-e esély arra,hogy pl.a KFT gépeit foglalják le (adós)? A lakásunk,autónk csak a felét fedezi a felvett céges hitelnek./Esetleg megoldás-e ha eladjuk a lakásunk,úgy nem tudják lefoglalni?2 hete jött a levél,mennyi idő,mire minderre sor kerül?
A másik kérdésem,ami jobban aggaszt,a férjem ezt a hitelszerződést a házasságkötésünk előtt írta alá 2 hónappal(nem is tudtam róla,de ez mellékes is itt).Tőlem vonhat-e valamit a végrehajtó?
Van egy kisfiunk,örökölheti-e az apja adósságát?Tudom,magánéleti kérdés,de jobb-e ha elválok tőle,s akkor a gyerekem nem indul ekkora anyagi hátránnyal az életben?
Nagyon köszönöm előre is a választ.

gerbera317 # 2014.07.16. 06:54

Azt, hogy nem próbálnám ki élesben, hogy igazam van-e.

dipo # 2014.07.16. 05:46

gerbera317

Köszönöm az Ön válaszát is!
Az mit jelent, hogy: „"...viszont ellenpróbát sem tennék”"?

gerbera317 # 2014.07.15. 22:44

A követelések szépen sorban állnak. A legelsőre vonnak 33%-ot, a másodikra 17%-ot, a többi vár. Ha valamelyik lefogy a harmadik helyen álló áll a helyére stb. Ha a sorban állók közül valakinek elfogy a türelme, a Vht. lehetővé teszi, hogy kérje a bíróságtól az arányos kielégítés elrendelését - aztán vagy sikerrel jár, vagy nem.
KBS szerint a sorban várakozó követelések elévülhetnek, én ebben nem vagyok olyan biztos, viszont ellenpróbát sem tennék. Ez ugyanis nem játék, és nem kerül szinte semmibe, hogy a sorban várakozó vh-kérő - pusztán óvatosságból - megpiszkálja az ügyét a végrehajtónál az elévülési határidő előtt.

dipo # 2014.07.15. 19:45

Kovács_Béla_Sándor:

Köszönöm válaszait.
Nos akkor elfogadjuk, hogy akár egész hátralévő életünkben lebeghet felettünk a nyugdíjból való levonás, hisz nem tudni ki-hogy áll, tart az ügyben...Kár, hogy ez így megy és nem tudhatunk róla előre.

Másik kérdésünkre esetleg? (végrehajtás nyugdíjból több végrehajtás esetén egymás után akár évek múlva vonható-e)

kurta23 # 2014.07.15. 17:34

Kedves Fórumozók!

Néhány hozzászólással lejjebb, már kértem tanácsot autóm árverezésével kapcsolatos ügyben. Jelenleg odáig jutottam a behajtóval, hogy felszólított adjam át az autót augusztus 4-ig, hogy elárverezzék. Szállítsam el én vagy elszállítják Ők, persze ebben az esetben Én viselem a költségeket.... (tárolás, szállítás)

Ellenben az előzőekben említette gerbera317, hogy hivatkozzak a 132/B. § (2)-re és kérjek elektronikus árverést. Hivatkoztam is még ezelőtt a levél előtt, de a végrehajtó persze nem is foglalkozott ezzel a kérésemmel.

Jelen esetben, ha az autót tudom tárolni és ha esetleg vásárlót küldene a végrehajtó, még meg is mutatnám neki az autót, akkor kérhetek elektronikus árverést? Vagy mindenképp el kell szállítanom a telephelyükre?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.15. 17:16

akkor azt megteheti-e tájékoztatás nélkül,
Igen.

valamint hogy működik, ha nem átutalással érkezik a nyugdíj, hanem postai úton, akkor milyen módon vonják le?
Már a folyósító levonja, amit kell, és csak a maradékot küldi ki neked. (Ha utalja, akkor eleve kevesebbet utal, a számláról meg a bank utalja tovább a maradékot a végrehajtónak.)

eltelt egy év és még mindig nem jelentkezett végrehajtó, sem a hitelező az mit jelent?
Semmit.

dipo # 2014.07.15. 16:02

Még egy kérdésem lenne:
Ha több pénzintézet indít végrehajtást, akkor sorban állnak a végrehajtó előtt? Vagyis pl 6 év alatt a nyugdíjból kifizetődik az egyik tartozás, utána jön a végrehajtó a következő tartozással? Ez hogy működik?

dipo # 2014.07.15. 14:47

Jó napot!

Érdeklődni szeretnék, hogy amennyiben a végrehajtó a nyugdíjból tud csupán hozzájutni anyagiakhoz (semmi más nincs) akkor azt megteheti-e tájékoztatás nélkül, valamint hogy működik, ha nem átutalással érkezik a nyugdíj, hanem postai úton, akkor milyen módon vonják le?
Valamint, a teljes nyugdíjat is vihetik? (több végrehajtás is lehet egyszerre)
Továbbá azt honnan tudhatjuk meg, hogy vége egy adott végrehajtásnak?
Egyáltalán egy bírói ítélet után ha eltelt egy év és még mindig nem jelentkezett végrehajtó, sem a hitelező az mit jelent?
Sem ingatlan, a nyugdíjon kívül már semmi bevétel nincs. Jó lenne tudni, hogy mikor lesz vége?
Cégünk tönkrement (rajtunk kívül álló okok miatt) minden értékesítve lett, minden ment a hitelezőknek, de sajna így is maradt elég sok tartozás, de már nyugdíjból is fizetünk tartozást, saját vagyon már nincs (igazából a cégben volt mindenünk amúgy is, az meg ugye értékesítve lett) most már tényleg semmi sincs, de ezt egyenlőre hiába írjuk, mondjuk bíróság előtt is.
Végig kell vinni minden esetben egy banknak a végrejhajtóig az ügyet, hogy utána le tudja zárni?
Teljesen értjük a bankokat, hogy nem szeretnék veszni hagyni a pénzüket, de nem tudunk már többet tenni. Viszont, de jó lenne tudni, hogy mi hogy megy és hol tart, ezért az érdeklődés. (bíró csak általánosságokban beszél, jogászok nem igazán tudnak válaszolni, a végrehajtó akivel kapcsolatban vagyunk meg csak a saját ügyében mer/tud/akar nyilatkozni, de az meg már lejár)
Előre is köszönjük!

Amani # 2014.07.15. 14:26

Köszönöm válaszát!
Az egészben még az a rossz, hogy mégis csak marad a törlesztő nagysága, csak nekem hozzájön egy csomó végrehajtási költség. Tudom ez az én problémám, csak hát a bíróság is bekért minden vagyoni helyzetet.
Még egyszer köszönöm!

gerbera317 # 2014.07.15. 13:48

Nem értem a bíróság miért nem fogadta el.

Mert aránytalanul hosszú idő alatt térülne meg úgy a követelés. Az, hogy a kényszereljárásban sem fog hamarabb megtérülni, csak egy dolog, de a jogosultnak joga van hozzá, hogy megkísérelje meggyorsítani a megtérülést. Úgy tűnik, itt most marad a 33% letiltás, és kész.
A befogadó rokon vagyona nem kerül a végrehajtás miatt veszélybe, azonban a helyszíni eljárás során együttműködő magatartást kell tanúsítani, akárki is lesz otthon.

Amani # 2014.07.15. 13:12

Tisztelt Szakértők!
Magánszemélynek tartozom, aki bírósági eljárást indított. A tartozást elismertem és kértem a részletfizetés engedélyezését. A bíróság elutasította, hogy aránytalanul kevés az összeg.
Így azonnali végrehajtásra került.

1. Nincs más tulajdonom csak a fizetésem. Ennek a letiltható része pont akkora mint amekkora összeget felajánlottam. Nem értem a bíróság miért nem fogadta el.
A végrehajtó megállapíthat ennél nagyobb törlesztőt is?
2. Valamint az édesapámhoz költöztem vissza 2 gyermekemmel. Hozzá bejelentkeztünk az iskola miatt.
A végrehajtás során az Ő ingatlanában lévő ingóságok veszélyben vannak a végrehajtás miatt?
Örülök, hogy Ő befogadott, de nem akarok neki plusz kellemetlenséget.

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.01. 09:24

A levél alján az áll, hogy a tartozásért felelünk ingó és ingatlan tárgyainkkal.
Az örökség értékéig. De azt is csak akkor, ha nem ajánljátok fel nekik, hogy keressenek kielégítést az örökség tárgyaiból.

brigitta9 # 2014.06.30. 20:47

Tisztelt Szakértők!

2013. júniusában meghalt az apósom. Több tartozás maradt utána. Az egyik jelzálog, mely a házat tereli ahol az anyósom él. A közjegyző tájékoztatta a férjemet és a 2 testvérét, hogy lemondhatnak az örökségről ezáltal az adósságról, viszont akkor az unokákra száll. Arról viszont elfejtette tájékoztatni őket, hogy az unokák nevében szintén le lehet mondani az örökségről a gyámügyön. Így nem mondtak le róla.
Az apósom míg élt nem nagyon fizették a jelzálog tartozást. Tavaly novemberben anyósom megállapodott az OTP Faktoringgal és az ő állítása szerint fizeti azóta rendszeresen. Ezzel szemben ma kapott a férjem egy sima levelet, melyben egy megállapodás van és 3 db csekk, hogy mivel a 2014.06.23-ai állapot szerint tartozás áll fenn, ezért legyünk szivesek befizetni a részleteket és 3 havonta küldenek csekket.
A levél alján az áll, hogy a tartozásért felelünk ingó és ingatlan tárgyainkkal.
Szeretném megkérdezni, hogy miért kaptunk ilyen levelet, ha elvileg fizetve van a jelzálog? Illetve mi történik, ha nem reagálunk a levélre, nem fizetjük be a részletet és a megállapodást sem küldjük vissza aláírva?
Én úgy tudom,hogy a tartozásért csak az örökség erejéig vagyunk perelhetőek, a saját vagyonunkkal nem tartozunk felelősséggel.
Nem áll szándékunkban olyan hitel után fizetni, melyet nem mi vettünk fel.
Köszönöm szépen előre is a válaszokat!
Brigi

Vh-ügyes # 2014.06.30. 16:03

Amennyiben az a "végrehajtási papír" esetleg egy "végrehajtási lap", vizsgáljuk meg elévülés szempontjából! (talán ki sem kell fizetni...)

Noá # 2014.06.27. 18:00

Üdv!

Telekomos tartozásom van, 53.000Ft. 2 éve húzódik az ügy és most átadták egy végrehajtó cégnek, de én még márciusban írtam a Justitiának, hogy szeretném törleszteni, van-e rá lehetőségem. Nem kaptam semmilyen választ a kérdésemre ill. telefonon sem értem el őket, mert egyfolytában foglaltak voltak. Ezután hagytam az egészet és most jött egy végrehajtási papír, 150.000 Ft-ról, ilyen olyan költség, mert nem fizettem be. Bosszantó nagyon, mert anyumék annyi segítséget adnának, hogy két részletben befizessem a tartozásom, (már az 53.000Ft-ot) de most ez gátat szab a dolognak és jóval több lett a tartozásom.
Most beparáztam, mert nem szeretném hogy kijöjjenek és elvigyenek ezt azt.
A végrehajtót hétfőn felhívom és beszélek vele, hogy mit lehetne tenni az ügyben, elkerülni az egész kellemetlen procedúrát.
Szerintetek a végrehajtóval lehet beszélni, hogy részletekben fizethessem, vagy ezt már megette a fene és egyben kell befizetnem 150.000Ft-ot? Az meg egyáltalán nem menne. :S
Mindenképp telefonon megemlítem neki, hogy bemegyek személyesen is beszélni erről vele.
Kell-e nagyon félnem ettől az egésztől?

Mi a véleményetek? :/

Köszönöm a segítségeteket!

gerbera317 # 2014.06.26. 09:00

ELVIHETIK E A KOCSIT HOGYHA VONJÁK A FIZETÉSEMBŐL?

OFF Miért kiabálsz? ON

Elvihetik. De ha most azt a választ kapnád, hogy nem vihetik el, mit kezdenél vele? Sem a foglalást, sem az árverési hirdetményt nem támadtad meg. Ezek nélkül pedig az árverés jogszerűségét is hiába vitatnád. Igaz, az előző kettőnél sem jártál volna sikerrel.

AZ AUTÓ SZÉLVÉDŐJÉRE 850.000FT VOLT RÁIRVA DE VISZONT A SZERZŐDÉSI PAPIRON MEG 1000000FT VOLT.

Ez nyilván nem része a kérdésnek, hanem csak fölösleges előzmény-információ. Egyébként nem kellett volna megvenni.

böbike19820814 # 2014.06.25. 13:01

TISZTELT FÓRUMOZÓK!
NÉGY ÉVE VETTEM SZEMÉLYGÉPKOCSIT HITLRE AMINEK A KERESKEDÉSBEN AZ AUTÓ SZÉLVÉDŐJÉRE 850.000FT VOLT RÁIRVA DE VISZONT A SZERZŐDÉSI PAPIRON MEG 1000000FT VOLT. HÁROM ÉVEN KERESZTÜL TÖRLESZTETTEM RENDESEN FIZETÉSI KÖNNYÍTÉST KÉRTEM AMIRE VÁLASZ NEM JÖTT ÉS CSEKK SEM HANEM TILTJÁK A FIZETÉSEMBŐL ÉS RÁADÁSUL A MAI NAP EL IS ÁRVEREZTÉK AZ AUTÓT ÉS TOVÁBRA IS TILTJÁK A FIZETÉSEMBŐL MIVEL MÉG 427000FT VAN HÁTRA ÉS A MAI NAP FOLYAMÁN AZ ÁRVERÉSEN 175000FT EGY AUTÓKERESKEDŐ MEG IS VETTE MIELŐT AZ ÁRVERÉSI HELYSZINRE ÉRTEK. IGY HÁT SE KOCSI SE PÉNZ ÉS FIZETEM A FENNMARADÓ ÖSSZEGET.SZERETNÉK VÁLASZT KAPNI HOGY ELVIHETIK E A KOCSIT HOGYHA VONJÁK A FIZETÉSEMBŐL?

pazs # 2014.06.25. 11:52

Márpedig indítsd el a végrehajtást, mert akkor újrakezdődik az öt év. Ráadásul ha van munkabére, van is mit végrehajtani (oké, az összeg miatt sokáig tart).

Standard1 # 2014.06.25. 10:45

Tisztelt Fórumozók!

Egy ismerősöm 6 360 000 Ft-tal, és annak már 3 éves kamatával tartozik felém.
Az adósságot egyoldalú tartozáselismerő nyilatkozat is alátámasztja.
Adós viszont mindenét eladta, így nincs mire végrehajtást indítani,gyakorlatilag megpróbálja az 5 éves elévülési időt kihúzni.

Munkaviszonya saját Kft-jében van, itt jut jövedelemhez, igaz, 2011 óta nem adja be céges bevallását.
/ami nekem igen furcsa, mert az én könyvelőm szerint elképzelhetetlen, hogy valaki 2014-ben úgy működjék, hogy utoljára 2011-ben adott be mérleget./

Kérdésem: amennyiben jövedelmével szemben indítok behajtást, akkor az adós nem csak ebben a minőségben van jelen a cégnél, hanem ő irányítja a céget, tehát max. röhög egyet, és nem utal semekkora összeget?
Elkerülheti így a tartozás megfizetését?

Kíváncsian várva válaszukat:

F. G.

gerbera317 # 2014.06.11. 19:47

Bakker, a 2011-es legelső kérdésre válaszoltam. Miért fordítgatja meg a sorrendet a fórummotor?
Hmmm. Éppenséggel, ha a kérdés 2014-es lenne, akkor is ugyanezt válaszoltam volna...

gerbera317 # 2014.06.11. 19:43
  • Mi a tisztességes eljárás? - Az, ha határidőre megfizeted a tartozásodat. Ezzel már elkéstél.
  • Mit kell elviselnem, mert válság van? - Nincs válság. Honnan veszed ezt a marhaságot?
  • Mi a határa a költségek mesterséges duzzasztásának? - Te írtad alá a hitelszerződést, neked kell tudnod, mi áll abban. A végrehajtó a végrehajtható okirat alapján jár el, a munkadíját és egyéb díjait jogszabály rögzíti.
  • Mi a végrehajtó jogállása? - Hivatalos személy. A Vht. 1. § szerint a bíróságok és a jogvitát eldöntő más szervek határozatait, továbbá egyes okiratokon alapuló követeléseket bírósági végrehajtás útján, e törvény szerint kell végrehajtani. Hogy a végrehajtó egész' pontosan kicsoda és micsoda, azt a Vht. 232. §-sal kezdődő részében olvashatod el. Az önálló bírósági végrehajtót a miniszter nevezi ki határozatlan időre, meghatározott székhelyre és meghatározott járásbíróság mellé. Ha valakivel a végrehajtó nem áll szóba, az azért van, mert az illető csak szórakozik a végrehajtóval. A normális adós bármikor szívesen látott ügyfél a végrehajtó fogadóóráján.
  • Mi az arányos mértékű szankció.(jelen tartozásom durván 150.000,és kb 3 hónap alatt elfogy, ha nem tupírozzák) - Nem "tupírozzák". 150 ezer Ft 30%-os kamattal 1 év alatt növekszik 50 ezerrel, havonta 4167 Ft-tal. Ha ezt 3 hónap alatt kifizeted, akkor közben - középarányosan számolva - 6250 Ft kamat termelődik rajta. A te történeted nem a "tupírozásról" szól, hanem a fizetni nem akarásról - ennek iszod a levét.
  • Egyáltalán ki ellenőrzi mindezt? - Az adós. És ha hibát talál, végrehajtási kifogást nyújt be. Kevés adósnak adatik meg, hogy igaza legyen.
  • Hova lehet panasszal fordulni? - A bírósághoz, végrehajtási kifogással. Neked nem javaslom. Ezzel a stílussal mindenhonnan el fognak hajtani.
kicsisissy # 2014.06.11. 10:35

Megszületett a határozat a két éve húzódott gyermektartásdíj-ügyemben. E szerint az apának ebben a hónapban kell elkezdeni fizetni, és a két évre visszamenőleg megítélt elmaradás összegét is el kell kezdenie törleszteni. Nincs benne az ítéletben, hogy a hónap melyik napján kell küldenie, ezért a hónap végéig, illetve július 6-ig várok, hogy kapom-e a megítélt pénzt.
A kérdésem az, hogy ha nem fizet, az ítélet szerint azonnal és egy összegben végrehajtandó a hátralék. Ebben az esetben én kell jelezzem, de hol? Az ügyben illetékes bírónak, vagy végrehajtónak?
És ha se a tartásdíjat, se a hátralékot nem fizeti, akkor a a tartásdíjat mikortól kérhetem végrehajtani? Azt is már az első hónaptól? Ugyanott kell azt is, ahol a hátralék törlesztésének a nem fizetését jelzem?
Nem véletlenül van ennyi kérdésem, alapos okom van feltételezni, hogy nem fog fizetni, amíg nem küldök rá végrehajtót.
Először a bankszámláját vonják végrehajtás alá? Mert a jövedelme nem tisztázott, azaz a bírónő az ítéletben elutasította a jövedelem igazolását, mint képtelenséget, az életszínvonala-kiadásai és munkájának jellege miatt is.
Köszönöm a válaszokat, és remélem érthetően fogalmaztam.

gerbera317 # 2014.05.30. 09:26

A bank ennél valamivel többet vár. Minimum egy szünetelő jegyzőkönyvet. Keresd fel a végrehajtót ezzel az igényeddel.
Az autó visszaengedését a végrehajtó dönti el, hogy saját hatáskörben engedélyezi, vagy kikéri a végrehajtást kérő hozzájárulását.

staffii # 2014.05.30. 07:22

Köszönöm a választ.
Nincs szó milliókról, ezzel a letiltással szerintem fél év alatt rendeződik a dolog.
De az jó hír, és köszönöm, hogy az autót használatba vehetjük. :)
Szép napot!