végrehajtás kérdések


budaitibi # 2012.10.30. 13:08

Tisztelt Fórumozók!

Lenne egy kérdésem: édesapámék nem tudták fizetni a hitelkártyájukat, így a bank hamarosan felmondja a szerződést. A jelenleg fennálló tartozás mintegy 900 000 forint. Cetelmes. Édesapám nyugdíját már terhelik 33%-ban, mivel kezes volt egy másik hitelben, amit nem fizettek vissza a felvevők. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben szerintetek a bank letiltja 50%-ig a nyugdíját és kész? Vagy emellett a házra is terhelne? Ha terhelne, akkor hogyan tenné? A házban a szüleim fele-fele arányban tulajdonosok. Csak a felére terhelne? Egyébként egy kis falusi házban élnek, ami összesen nem ér 900 000 forintot.
Ebben az esetben mit léphet a bank?

Köszönettel:
Tibor

zizi33 # 2012.10.28. 16:02

Tisztelt Fórumozók!

Ingatlanunkra árverés volt kitűzve, de nem jelentkezett senki, 3 hónapon belül lesz egy újabb, de félek az is érdektelenségbe fullad.
Mit tegyek, hogy sikeres legyen az árverés? Illetve, ha a második sem lesz sikeres, akkor a bank átveheti az ingatlant?
Nekem fontos lenne, hogy bármilyen módon is, de megszabaduljak tőle.Sajnos tiltanak a fizetésemből+én fizetem a kezes letiltását is, több, mint egy éve megy ez így, elfáradtam .A másik adós, az exem, feketén dolgozik, ő még nyaralni is tud menni, mi a közös gyerekeinkkel szenvedünk.
Valaki adjon bármilyen tanácsot,segítséget...!
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.25. 10:56

Van, amiről értesíteni kell az adóst, van amiről nem. De ha el is mulasztotta az értesítést az ingatlan foglalásáról, az mit változtat a földhivatali eljárási díj megfizetésén? A törlés díj 6600,- Ft.

rétiboglárka # 2012.10.25. 10:34

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!
Arra a részére is értettem, normális-e, hogy tájékoztatás nélkül bármit megtehet a végrehajtó?
Őt semmi felelősség nem terheli?

gerbera317 # 2012.10.24. 18:05

Egészen biztos, hogy nem azt mondta, hogy "majd ha fizetsz 6600 forintot". Sokkal inkább azt mondta, hogy "természetesen kiadja a törlési engedélyt, de a földhivatal ki fog érte számlázni 6600 forintot neked". Agyalj egy kicsikét, biztos hogy nem inkább ezt mondta?!?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.24. 16:32

Melyik részére érted, hogy normális-e? Az, hogy te fizess, az.

rétiboglárka # 2012.10.24. 14:34

Tisztelt Fórumozók!
Tanácsot szeretnék kérni a következő ügyben:
10éve végrehajtó küldött egy levelet, melyben közölte, hogy egy tartozásomat ráterheli az autómra. Ezt elkerülendő egyösszegben mindent kifizettem, megkaptam a papírokat, hogy rendezve, az autóra sem lett ráterhelve. DE most egészen más ügyből kifolyólag kaptam egy tulajdoni lapot, amin ott virít a 10évvel korábbi, már kiegyenlített tartozás , tartozásként ráterhelve a házamra! Felhívtam ezt a jó embert, hogy haladéktalanul tüntesse el azt a piszkot a tulajdoni lapról. Elküldte a földhivatalnak a törlés engedélyezését és közölte, hogy ha fizetek 6600Ft-ot, akkor törölve lesz!
Na most ez normális így, hogy a végrehajtó 10éve semmi papírt nem küldött arról, hogy a házra is ráterhelte, a kiegyenlítéskor is megfeletkezett róla, 10évig eszébe sem jutott töröltetni és akkor most még én fizessek?

vegrehajtasugyintezo # 2012.10.24. 13:19

Bigmancs

Általában 6-12 havi bontást szokás adni és ennek megfelelően kérnek egy havi részletet a megállapodáskor. A részlet csak adható tehát szépen kérd a végrehajtótól. Ha betartod, nem fognak ingóval vegzálni.
Hogy mi van az ingófoglalás esetén, olvasd vissza mert tényleg unalmas már, hogy minden második érdeklődő ezt kérdezi...

gerbera317 # 2012.10.24. 11:17

kk79

mekkora pluszt szokás (%-ban) törvényesen rátenni az elismert adósságra,

Amennyit a szerződés megenged. A nemfizetés óta keletkezett ügyleti kamatot, aztán ha van ilyen kikötés, akkor a felmondással járó költség, további, felmondáshoz kötődő kamat, kezelési költség, miegyéb. 18-tól 48 százalékig bármi megeshet - a szerződéstől függ.

érheti-e valami retorzió az embert amiatt, mert az utasításuk alapján addig nem keresi őket, ameddig nem keresnek?

Írásba adták? Szerintem csak mondtak valamit. Igen, ebből még komoly bajod lesz. Már csak az a kérdés, hogy mikor.

bigmancs@citromail.hu # 2012.10.23. 10:00

Tisztelt fórumozók!

Segitséget szeretnék kérni, a Tmobile felé van egy 260000-ft-os tartozásom, a minap kaptam egy levelet a végrehajtótól hogy 15 napon belül fizessem ki a tartozást, vagy végrehajtás alá kerülnek az ingóságaim. Nos utánanéztem és kérhetek részletfizetést de be kell fizetnem a tartozásom egy részét. Érdeklődnék hogy van törvényi rendelet hogy a tartozás hány százalékát kell befizetni? És ha részlet fizetést kapok esetleg akkor is kijön lakásra a végrehajtó? Én egy önkormányzati bérlakásban lakok ide is jöhet hogy nem az én tulajdonom a lakás. És ami itt található ingóság (tv számítógép stb) lefoglalhatja? Vagy ha ezt megelőzni szeretném írnék valakivel egy adásvételi szerződést a dolgaimról akkor is elviszi a végrehajtó?

segitséget előre is köszönöm

kk79 # 2012.10.20. 16:57

gerbera!

Szerintem nem én lennék az első itt az oldalon....ugye?

na ugye.

akkor átfogalmazom (ha már burkoltan "lehülyéztél"):

Arra vagyok kíváncsi:

mekkora pluszt szokás (%-ban) törvényesen rátenni az elismert adósságra, és érheti-e valami retorzió az embert amiatt, mert az utasításuk alapján addig nem keresi őket, ameddig nem keresnek?

erre voltam kíváncsi,

thanksgiving

sys4 # 2012.10.18. 21:28

Kedves hozzáértők,

A következő helyzettel kapcsolatban kérném a segítségeteket:

Barátommal házasság előtt állunk. Sajnos neki van egy bedőlőben lévő lakáshitele, ami valószínűleg előbb-utóbb végrehajtásra kerül. A kérdés, hogy végrehajtás esetén jogszerűen követelhetnek-e tőlem bármit is? A családjogi törvény szerint ugye a házasság előtt szerzett vagyon nem lesz a közös vagyon része (gondolom, akkor a tartozás sem). De pl. letilthatják a fizetésem egy részét azzal az ürüggyel, hogy azt már a házasság alatt kaptam?

A jelzáloghitellel terhelt lakásban lakunk mindketten, bejelentve - ezen az alapon követelhetnek tőlem valamit?

A bankszámlám csak az én nevemen van, a barátomnak nincs fölötte rendelkezési joga, viszont van hozzá kártyája. Ez probléma lehet? Inkasszózhatják?

Gondolkodunk rajta, hogy érdemes-e házassági vagyonjogi szerződést kötnünk - nyilván nem szívesen áldoznánk erre 50-60ezer forintot fölöslegesen, de ha ez segít, akkor rááldozzuk a pénzt. Szóval érdemes szerződést kötnünk?

Minden segítségért hálás lennék.

gerbera317 # 2012.10.18. 16:19

Jó, akkor kérdezd meg a bankot most. De a bankot, ne minket, kívülállókat. Esetleg valami látnokot még.
A kérdésed nem jogi kérdés, hanem hasonlít a kisbárány kérdésére, aki - amikor a farkas bemutatkozik neki az erdő szélén - félénken megkérdezi tőle, hogy "ordas vagy ordatlan?".

reni01 # 2012.10.18. 15:38

Tisztelt Kovács Ur! Avval a kérdéssel fordulnék Önhöz ha? több banknak tartozom, jön a behajtó nincs mit foglalni..munkanélkülin vagyok , albérletben élek(butorozott) másodmagammal, kiskoru gyermekemmel)akkor a többi bank tudni fogja, hogy nincs mit behajtani? (nyilvántartják? ) vagy az összes banktól kijönnek? válaszát köszönettel várom!

kk79 # 2012.10.17. 15:42

de mégis...?

gerbera317 # 2012.10.16. 17:49

Én a helyedben a bankot kérdezném meg, és ha lehetne, másfél évvel ezelőtt...

kk79 # 2012.10.13. 21:48

Lehet nem a megfelelő topicban kérdezem, de talán...
az asszonynak van egy személyi hitele, amit nehezen fizetgetett és kb másfél éve bementünk a bankba, hogy hátha sikerül más konstrukciót kisajtolni belőlük, hogy kényelmesebb legyen fizetni. Az eredmény az lett, hogy aláírattak vele egy papírt, hogy tartozik ... összeggel és majd jelentkeznek... JA és akkor már ne fizessen semmit, mert nincs értelme mert újra fogják számolni az egészet...
Na ennek volt másfél éve kb. és azóta mintha a föld nyelte volna el őket. Sem a bank, sem pedig követelés kezelő nem jelentkezett semmivel...és kezdek aggódni, hogy valami extra számlával fognak előállni...

Tud valaki valami kapaszkodót adni, hogy mi fog következni egyszer csak?

Köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.11. 19:10

A végrehajtó nem ad ilyen hosszú időre részletfizetést, ha nem egyezel bele. valószínűleg nyilatkoztatja az ajánlatodról.

Mimóka # 2012.10.11. 11:04

A végrehajtónál adósom 25.000 Ft-os havi részletfizetést vállalt,tartozása közel 600.000 Ft.

Erre én észrevételt tettem,miszerint legalább havi 35.000 Ft-os részletfizetést tartok elfogadhatónak.

Az a kérdésem,hogy ez után mi történik,vagyis köteles ezt az adós elfogadni?

Másik kérdésem,mi van akkor,ha vállalta ugyan,de nem fogja rendszeresen fizetni?
Figyelik ezt a végrehajtónál,vagy kis idő elteltével kérdezzek rá,hogy fizet-e rendszeresen?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.10. 10:25

Igen.

eriberi # 2012.10.09. 15:43

A fizetésem 30%-át levonják tartozás miatt. kérdésem:
a maradék átutalt fizetésemből vonhatnak-e még a bankszámlámon ha inkasszó van rajta emiatt a tartozás miatt?


Kérdés

ájlavnav # 2012.10.07. 13:32

Vki régen azt tanította nekem: "Kisfiam, arra válaszolj, amit kérdeznek!"
Igyekszem ehhez tartani magam. :)

csabank21 # 2012.10.06. 10:10

hello lenne egy olyan kérdésem hogy jelzálogot tettek a házamra amin még szocpol van fele az enyém fele az élet társamat illeti ,de én nem vagyok bejelentve máshol van az állando lakcimem!és annyi lenne a klrdésem hogy foglalhatnak -e abban a házba ahová nem vagyok állandora bejelentve és ha igen akkor kapok értesitést ha jőnnek foglalni?űdv :csabank21

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.06. 07:53

Kicsit lehettél volna pontosabb: 155. § (4).
Hogy mik vannak!

ájlavnav # 2012.10.05. 21:19

Kovács_Béla_Sándor:

Ha a NAV-nak tartozik TB-járulékkal, akkor az Art.