végrehajtás kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.05. 12:34

A feljelentés nem ment meg a végrehajtástól. Viszont jól érzékelhetően teljesen tájékozatlan vagy az ilyen ügyekben - különben nem is jutott volna végrehajtásig az ügy. Meg kellene bíznod egy ügyvédet.

Kőbeíró # 2012.10.05. 11:09

"a feljelentést a későbbi hamis vád elkerülése miatt kell ismeretlen tettes ellen megtenni"

Kőbeíró # 2012.10.05. 11:00

Az nem baj, ha tudod, de a feljelentést a későbbi hamis vád miatt kell ismeretlen tettes ellen megtenni. Aztán a rendőröknek elmondod, hogy ugyan nem gyanúsítod az illetőt, de érzésed szerint neki nagyon is lehet tudomása az elkövető kilétéről. Főleg, ha a végrehajtási eljárásból haszna származna...

A helyedben azt is jegyzőkönyvbe vetetném a fakabátoknál, hogy egyébként tartasz a fazontól, mert korábban ezt vagy azt szenvedted el tőle [bizonyíthatóan!].

Így, ha elkalapál, őt fogják először rabosítani.

chevike # 2012.10.05. 10:48

inkább úgy írom, hogy sejtem ki a tettes. mert tudni akkor tudnám, ha a szemem előtt hamisított volna
elnézést a javításért
köszönöm az eddigi választ.

chevike # 2012.10.05. 10:44

igazság szerint tudom ki a tettes, de félek/félünk tőle, hogy bántalmazna, vagy még jobban keresztbe tenne nekünk.
ilyenkor mit lehet tenni?

Kőbeíró # 2012.10.05. 10:42

Talán lehet ez ügyben büntetőeljárást kezdeményezni ismeretlen tettes ellen magánokirat-hamisítás címén a rendőrségen és erre hivatkozva kérni a bíróságtól a végrehajtási eljárás felfüggesztését annak eredményes lezárásáig.

chevike # 2012.10.05. 10:37

igen azóta, már kicsit "okosabb" lettem.
perújítás vár rám. aug 30-án tudtam meg a közjegyzőtől,hogy jogerős fizetési meghagyás ellen perújítást tehetek. ( benne vagyok még a 6 hónapban, és ezt igazolni tudom)
igazság szerint fogalmam sincs, hogy mit is kellene beleírnom, csak azt tudom, hogy csúnyán visszaéltek az adataimmal, és aláírták helyettem :(

Kőbeíró # 2012.10.05. 10:27

chevike,

Az info minimum nem sok, de a végrehajtási eljárásról kellett, hogy értesítsenek. Ezt gondolom Te átvetted tértivevénnyel igazolhatóan. Ettől a naptól van 15 napod az ellen a bíróságon panasszal élni.

Jól mondom?

chevike # 2012.10.05. 09:49

tiszteletem

végrehajtási szakaszban, fordulhatok-e a bírásághoz, hogy
meghamisított szerződés alapján történik a végrehajtás( azaz nem én írtam alá a szerződést, meghatalmazást sem adtam. )

csőd # 2012.10.05. 07:20

Csak egy kérdés,ha nekem nincs ingatlanom és ingo vagyonom akkor mit terhel a végrehajtás?
Jelenleg munkanélküli vagyok úgy tudom abból nem tiltanak le, esetleg ha később lessz munkám abból kezdik el vonni a pénzt?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.05. 04:59

Az más kérdés, hogy jelzálogjogot bejegyeztethetnek rá.
Ezt melyik törvény engedi meg?

ájlavnav # 2012.10.04. 21:01

Andrass79!

Ha a NAV-nak tartozol ennyivel, elvileg az ilyen alacsony összegű adótartozásra nem foglaljék le az ingatlanod. 500e forint alatt csak akkor tehetik, ha a tartozás az ingatlan értékével arányban áll. Az más kérdés, hogy jelzálogjogot bejegyeztethetnek rá.
Ha tudsz részletekben fizetni (és nem mint munkáltató halmoztad fel a tartozást), próbálj részletet (esetleg halasztást) kérni.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.04. 18:39

Ha valóban kiadta a végrehajtó a letiltást, annak ennyi idő alatt azért már hatályosulni kellett volna. De miért nem őt kérdezed?

tímea78 # 2012.10.04. 17:59

Üdvözlöm a Fórumozókat!

A kérdésem a következő lenne: mi a teendő, ha adósság "fejében" a vh olyan üzletrészt foglal le az adóstól amelynek van becsült értéke de piaci értéke nulla?
Utánanéztem a cégnek nincs bevétele két éve igazából nem is működik várják a felszámolást.
A vh ha kiadta a letiltást kb 2,5 hónapja abból mikor lesz kézzel fogható eredmény?
Már több mint fél éve hogy van jogerős bírói ítéletem, hogy az adósom tartozik de még mindig nem fizet semmit, van bejelentett munkahelye de nem fizet.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Andrass79 # 2012.10.04. 15:05

Pontosabban?

Akár el is árverezhetik a lakást?

vegrehajtasugyintezo # 2012.10.04. 13:19

Andrass

1/4 tulajdonod megy a levesbe...

gerbera317 # 2012.10.04. 10:01

A végrehajtást kérő cég elleni felszámolás nem akadálya a végrehajtás folytatásának.

Andrass79 # 2012.10.04. 09:35

Üdvözlök mindenkit!

A következő a problémám:

Jelenleg 120.269Ft TB + 14.374Ft késedelmi pótlék tartozásom van. Bejelentett munkám nincs és ne is volt ezalatt az időszak alatt még a tartozást felhalmoztam. A levelet 2 nappal ezelőtt kaptam kézhez, viszont pontosan 2 hét múlva költözöm Angliába, és ezt befizetni biztosan nem tudom most még egy ideig.

A kérdésem a következő:

Egy kb. 7 millió forint értékű panel lakás egynegyed rész tulajdonosa vagyok, és arra lennék kíváncsi, hogy a tartozásomat ráterhelhetik-e erre a lakásra?
Amint megvan az Angliai biztosításom, azonnal lemondom az itthonit...
Mire számíthatok, milyen jogi következményei lehetnek annak, ha a közeljövőben nem tudom befizetni ezt az összeget?

Válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Nagy András

vegrehajtasugyintezo # 2012.10.04. 06:50

évekkel (hány?) ezelőtt? volt sikertelen árverés?

alyobi # 2012.10.03. 08:27

Évekkel ezelőtt lefoglalták a férjem autóját, tartozás miatt (végrehejtó). Az autót nem adta le, forgalmit sem, így kivonták a forgalomból. Jelenleg a végrehajtást kérő felszámolás alá került. Folytatható e a végrehajtás a felszámolóval, vagy neki újra kell kérni? Ha a cég végleg törlésre kerül, akkor törlik az adósságot is?
Hogy működik ez?

ius latratus # 2012.09.30. 10:07

Adóstárs

Válaszoltam, nézd meg a postafiókod.

henri # 2012.09.30. 09:55

Na most akkor a viccet félretéve mi a bevett gyakorlat?

ius latratus # 2012.09.30. 09:49

Persze. Albert .... végrehajtó először Magyarországon "keresgél", aztán elindul Henri után Ausztriába. Vagy Horvátországba. Igazság szerint ez úgy működik, hogy csak azt tudják, hogy Henri tartozik, Magyarországon nincs -pedig "keresgélték"-, így el kell indulniuk valamerre. Sok végrehajtó iroda azért veszteséges, mert vakon, cél nélkül indulnak neki a nagyvilágnak adósokat "keresgélni". Vagy bejön, vagy nem. Három éve egy gondolán jött szembe velem -Velencében- egy ismerős végrehajtó, s kérdezte, hogy nem láttam-e XY- adóst, mert most éppen itt keresi.
Szóval, nehéz egy végrehajtó dolga, ha ilyen átkozottul ravasz, minden hájjal megkent adóssal veri a sors keze, mint amilyen Henri is.
Ausztriában aztán meg úgy el tudnak bújni az adósok, hogy csak na!

Adóstárs # 2012.09.30. 09:46

Esetleg ha beköp valaki.
Nem hinném, hogy olyan egyszerűen a nyomodra akadna.
Sőt!
Tuti nem fog megtalálni saját magától.

henri # 2012.09.30. 09:33

Mit jelent az hogy automatikusan nem keres? Csak akkor ha megtudja hogy hol melyik országban lakom és akkor tovább adja a végrehajtást egy osztrák végrehajtónak? Hogyan működik egy végrehajtás? Először Magyarországon keresgél és ha ott nem talál akkor megy a szomszédos országokba? Köszönöm.