végrehajtás kérdések


henri # 2012.09.30. 00:00

Üdvözlök Mindenkit. Segítséget szeretnék kérni. Sajnos bedőlt pár hitelem és a fizetésem 50%át vonták emiatt a bankok. Most kaptam egy lehetőséget ,hogy kiköltözzem Ausztriába és ott vállaljak munkát az itthoni fizetésem 3szorosáért. A kérdés az ,hogy a kinti fizetésemből is tudnak vonatni? Ha végrehajtásra kerül a sor akkor a végrehajtó csak Magyarországon keres vagy külföldön is? Mi történik akkor ha elhagyom úgymond végleg az országot és teljesen kiköltözöm? Köszönöm előre is a segítséget.

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.29. 08:42

Boszi20

A munkanélküli járadék csak 33%-ban tiltható és az is csak a tartásdíjra tekintettel...

Vht.72.§

Adóstárs # 2012.09.27. 09:07

Még egy kérdés. Gondolom ha nem fizetem ki akkor ez kamatozik tovább?

Mert akkor tényleg soha nem látják a teljes összeget, mert a kamat több lesz mint amit egy hónapban keresünk.

Adóstárs # 2012.09.27. 07:47

Kedves Fórumtársak!

Azért nagy nehezen csak megjött a levél a saját nevünkre is. Okt 08. ig kell befizetnem az összeget és be is idézett minket.

Érdeklődnék, hogy a feleségem sajnos semmi képen nem tud eljönni mert nem engedik el munkából. Ha nem tetszik le lehet számolni.

Ha én egyedül megyek be az is elegendő?

Most hétfőn voltam, de akkor még nem mondott semmi érdemlegeset.

Pedig aznap adták fel a levelet amikor bent voltam, tehát látnia kellett.

Sajnos nincs

4,2millióm (de még 5% sem :( )

Tényleg nagyon nem tudom mi tévő legyek.

:(

ius latratus # 2012.09.26. 08:14

Boszi20

Nem megy a magyar?

"Ez értelembe lesz 55 nap felmondási ideje és 3 hónap végkielégítése ha jól tudjuk. Sajnos vonnak tőle hitel miatt meg gyerektartást is. A végkielégítésből és a felmondási időből mit vonhatnak le neki??"

Ugyanazokat.

"Azt olvastam, hogy ha letelik a felmondási idő akkor elmehet munkanélkülire mert a végkielégítés az nem befolyásolja csak a felmondási idő."

Kicsit zavaros, de így van.

"A munkanélküli járadékból mit vonhatnak?? Tud nekem valaki segíteni?? "

Ugyanazokat.

Boszi20 # 2012.09.26. 06:44

Sziasztok. Nekem olyan problémám lenne, hogy a páromat 10 év után ki szeretnék rugni létszámleépítés miatt. Ez értelembe lesz 55 nap felmondási ideje és 3 hónap végkielégítése ha jól tudjuk. Sajnos vonnak tőle hitel miatt meg gyerektartást is. A végkielégítésből és a felmondási időből mit vonhatnak le neki?? Azt olvastam, hogy ha letelik a felmondási idő akkor elmehet munkanélkülire mert a végkielégítés az nem befolyásolja csak a felmondási idő. A munkanélküli járadékból mit vonhatnak?? Tud nekem valaki segíteni?? Köszi és üdv

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.26. 06:11

Natasa

6 hónap felfüggesztés - méltányosságból - adható. (kérni kell) Nem biztos, hogy megadják...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.25. 16:44

Az nem akadály.

Natasa78 # 2012.09.25. 09:33

Üdvözlet mindenkinek! Olyan kérdésem lenne gyermektartás ügyben,árverés előtt áll az ügyünk,hogy ha csecsemő él az árverezendő lakásban árverezhető -e az ingatlan? Válaszukat köszönöm! Natasa

Adóstárs # 2012.09.25. 08:36

Úgy tűnik, hogy 1 havi fizetést megkapunk mert addig nem küldi ki a végrehajtó.

A végrehajtó azt mondta, hogy nincs lehetőség az összeg nagysága miatt részletfizetésre. Max 12 hónapot tudna adni de így nem fog.

A bíróságtól sem lehet kérni valami hasonlót?
Esetleg mivel lehetne még húznia végrehajtást, mert igazából így sem úgysem hajlik semmire a végrehajtó.

Annyit mondott, hogy a szükséges formaságokat lerendezi a cégünk felé (bt), aztán nekünk is küldi a levelet.
Majd gondolom a munkahelyünkre is.

Nekem már az is segítség volna, ha december végéig el tudnám húzni, mert aztán úgyis kirúgnak.

Bármi ötlet jó lenne.

Adóstárs # 2012.09.24. 13:05

Hát voltam ma.

De minek.

Még csak a cégnek küldte a végrehajtást.. majd most jövünk mi. Nem mondta, hogy mikor.

De azért jól megvárták, hogy jó sok legyen a tartozás.

Így legalább soha nem tudják visszaszedni.

Igaz nagyívben leszarja a végrehajtó bácsi is.

Szerintem valami most végzett csóka mert olyan fiatal mint én.

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.24. 06:03

hmm... tényleg nem?
(privátban adott tanácsom pedig mintha érdekelne... vagy tévednék?)

Adóstárs # 2012.09.23. 06:34

Hát holnap megyek és elválik minden.

Sajnálom, hogy nem lettem sokkal okosabb :(

ius latratus # 2012.09.22. 17:08

Na, még egy guglis fordítás...
Szép is, amikor a szavakat külön-külön fordítja egy-egy ember, mi?
Én olaszt tanultam, s az Égig érő paszulyt a fordító -figyelem!- Kuponvarázslat fának fordította.
Népmeséket kellett magyarra fordítanunk, de a Kuponvarázslat fából az istennek se' akartam az égig érő paszulyra asszociálni...
:))

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.22. 16:29

nőjj már fel kissskutya! :)

Adóstárs # 2012.09.22. 13:53

ius latratus!

Megköszönök minden nemű segítséget, már ha tudok infókat adni.

Küldtem neked is levelet.

Köszönöm a lehetőséget!

ius latratus # 2012.09.22. 10:29

Játsszunk!
Te írtál Ügyintézőnek egy levelet, amelyben kéred, hogy vázolja fel, milyen megoldás jöhet szóba abban a tekintetben, hogy a "fizetésed fele megmaradjon". Én nagyjából ugyanazokat tudnám neked leírni, csak mindaz, amit leírnék, semmiképpen(!) nem lenne tanács,sokkal inkább blődség.
De, mivel játékos kedvemben találsz, így -miután Ügyintéző telebombázza majd a postafiókodat jó tanáccsal, de mindenek előtt az elérhetőségeivel..., - vállalom, hogy Ügyintéző levelei, tételesen felsorolt (azt nem írom, hogy jogszabályhellyel megjelölt) vázlataira pontosan hajazó ötleteket adok én is, csak én utána fogom tenni, hogy mindez rosszabbul is elsülhet, mint ha fizetnél...
Ha Ügyintéző elküldte levelét, majd közölte veled ötleteit, akkor írj nekem is egyet, s meg fogsz lepődni, hogy mennyire ugyanazokat küldöm neked én is.
Csakhogy én nem azt fogom mondani, hogy ezekkel kijössz a mocsárból, hanem azt, hogy ezzel csak krokodilokat telepítesz a mocsaradba...
Bocsi.

Adóstárs # 2012.09.22. 09:23

Kedves Ügyintéző!

Írtam neked egy levelet kérel válaszolj minél hamarabb.. mert sürget az idő :(

ius latratus # 2012.09.22. 09:16

A fele ötlet nélkül is megmarad, nem?
:)

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.22. 07:23

Adóstárs

van ötletem hogy maradhatna meg a fizud (vagy a nejedé) fele...

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.22. 07:10

Sahara

Érdekes ügyed van. Uzsorással új egyezséget kellene kötni... (megkapod a házat most és végeztünk vagy keresztbe fekszem a végrehajtási eljárásnak és 2 év múlva - árverés után - kapod meg a ház értékének a felét...)

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.22. 07:03

Adóstárs

5 évig "láthatatlannak" kell lenni aztán elévült!

Adóstárs # 2012.09.21. 15:15

Hétfőn megyek a végrehajtóhoz és meglátjuk.

Igaz még nem tudom, hogy megyek be mert arra is pénz kellene.

Még j, hogy a szomszédban van internet és fel tudok jönni ide néha. Kösz WIFI :)

De nem nagyon lettem okosabb hiába böngészek a lényeg, hogy szarban vagyok és nem tudok változtatni rajta. Sajnos :=(

fefefe # 2012.09.21. 13:49

Tisztelt Ügyvéd úr! illetve sorstársaim!
Van egy 1/2,1/2 tulajdonrészű családi házunk az élettársammal együtt vettük 10 millió Ft hitelből, a ház forgalmi értéke 9 millió és a tartozási is ugyanennyi.Az én nevemen fut 3 személyi kölcsön,és egy gk. kölcsön.A ház tulajdoni lap:első helyén a Magyar Állam Kincstár szerepel mint tulajdonos utána OTP, majd mi következünk.
A kérdésem az lenne,hogy ha nem fizetem a személyi kölcsönöket akkor mi történik a házzal.
Megtudom-e szüntetni a közös tulajdont rajta így szabadulva. Az államkincstár és a bank mint szól az egészhez, felmondhatja-e a szerződést annak ellenére, hogy a ház törlesztés tovább folyna.

Várom a segítséget ellőre is köszönöm.

Adóstárs # 2012.09.21. 11:48

Mindenki aki hasonló cipőben jár felkötheti magát?

Hát nagyon úgy fest, hogy nem nagyon más kiút sajnos.

De azért még ennyire nem csüggedtem el... de már eléggé.