végrehajtás kérdések


vegre # 2012.01.14. 18:49

gerbera317

igyekeztem udvariasan es ertelmes ember modjara fogalmazni, kiemelve hogy mindket fel szamara a legjobb megoldast szeretnem, remelem ezt meltanyoljak :)
leirtam azt is, hogy a ket honapra felrerakott havi 200ezer az, amit most inkasszoztak, tehat tobbe-kevesbe bizonyitani is tudom a johiszemuseget es a fizetesi hajlandosagot

a zarolassal kapcsolatban:
tehat a szamlan most levo penz rajta is marad, de ami akar holnap erkezik ra, azt fel tudom venni? ez tok jo, akkor mar csak egy honapig kell ennivalo nelkul meglennunk, es akkor majd jon a fizetes...

de az ertelmet valtozatlanul nem latom. miert marad ott, ha igysem - ugy sem ferek hozza, tehat szamomra olyan mintha nem is letezne...

gerbera317 # 2012.01.14. 18:32

vegre

mi ertelme amugy, hogy egy honapig ott a penz

Ha a mentesen maradó összeg kifizethető lenne és ki is veszed, és ha ezt követően újabb pénzösszeg érkezik a számlára (pl. munkabér vagy akármi), akkor a mentességi szabályt újra és újra alkalmazni kellene, és végső soron neked maradna több. Így viszont ott van a - te esetedben - 71250 forint állandóként, ami pedig afölött keletkezik (pl. kamat) vagy érkezik, azonnal kifizethető a az inkasszó-jogosult részére.

A javadra fordítás felől már intézkedtél azzal, hogy megírtad a banknak a történteket. Minél értelmesebben és udvariasabban írsz, annál kedvezőbb hatást tudsz vele elérni.

gerbera317 # 2012.01.14. 18:23

ostyascukor

Légyszi, kattanj már le az adóhivatalról! Ha veled nincs semmi baja, akkor a vagyonodat is békén fogja hagyni. Ez miért nem világos???

vegre # 2012.01.14. 18:21

"Jobb lett volna, ha a részletre szánt pénzt önként fizeted ki a banknak/végrehajtónak, nem pedig inkasszó útján folyik be"

igen, ha ezt annak idejen elmondja a vegrehajto, nem csak azt csinalja hogy a leirt kerelmet berakja a fiokba aztan elfelejti, nem is lett volna gond...
de ennek mi ertelme amugy, hogy egy honapig ott a penz, de nem nyulhatok hozza? :S ha most nem lenne nalam kp, akkor itt allnek 1000 km-re otthontol egy rohadt filler nelkul, otthon meg dogoljon ehen az asszony...

a javamra forditas nagyon jo lenne :D
mire gondolsz?

gerbera317 # 2012.01.14. 18:18

vegre 2012.01.14. 01:22

hagytak rajta kb. 75 ezer forintot (...) Mikorra varhato hogy a zarolast leveszik a folyoszamlamrol?

A törvény szerint - a te esetedben - 71250 forint marad mentesen. Kaptál ajándékba 3750 forintot - csak hogy valami jó is hangozzon el itt.
A sorbaállítás 35 napig tart, ez idő alatt a mentesen maradó rész sem fizethető ki.
Jobb lett volna, ha a részletre szánt pénzt önként fizeted ki a banknak/végrehajtónak, nem pedig inkasszó útján folyik be, de ha ügyesen kevered a lapokat, még ezt is a javadra fordíthatod.

ostyascukor # 2012.01.14. 18:05

vegrehajtasugyintezo

koszonom a telefonos lehetoseget, de egyelore nem elnek vele

hadd kerdezzek kerdessel: megteheti adohivatal hogy egy 1/2-ed tulajdoni résszel rendelkezo birsagolt miatt a teljes 2/2-ed ingatlant behajtja? meg akkor is ha a masik 1/2-ed tulajdonos az total tiszta adohatosag elott?

ez nekem kicsit durva lenne, de siman kinezem adohivatalbol

a férj és feleség (a ket 1/2-1/2 tulajdonos) külön háztartásban élnek...
(feleseg lakcime is mashol van/volt, persze azt az ingatlant bedaralta adohivatal)

köszönöm a türelmet!

vegre # 2012.01.14. 17:43

vegrehajtasugyintezo

igen, en vettem at, es mar tobb mint 15 napja
gondolom ezt azert kerdezted, mert 15 napon belul meg lehetett volna valamit csinalni? persze a vegrehajto errol sem mondott semmit...
nem lehet 'atkerni' a vegrehajtast valaki mashoz? egyre-masra szembesulok azzal, hogy semmit nem mondtak el nekem, amit kellett volna

lehet hogy mellekallasban nekem is vegrehajtanom kene. zsebrevagom a rakas penzt, es annyit csinalok erte hogy beirom az adatokat a rendszerbe, leokezom, aztan ha jonnek reklamalni majd en is azt mondom amit en kaptam valaszul: a rendszer automatikus, miert nem jart utana...

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.14. 17:17

végrehajtási jog bejegyzés iránti kérelem 1/1vagy 1/2 arányú tulajdonrészre történik?
Fel is hívhat: 06303330115 (mondjuk 19-ig)

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.14. 17:17

végrehajtási jog bejegyzés iránti kérelem 1/1vagy 1/2 arányú tulajdonrészre történik?
Fel is hívhat: 06303330115 (mondjuk 19-ig)

ostyascukor # 2012.01.14. 17:08

vegrehajtasugyintezo

most olvasom csak válaszodat, ugyhogy még zsongok :P

"1/2-1/2 arányban tulajdonolnak!?"
1/2-1/2 arányban igen

"Kit bánt a végrehajtó?"
a feleség a bírságolt

"Hova történt foglalás?"
ezt sajna nem értem. ezt légyszi fejtsd ki bővebben

köszönöm a reagálást!

ostyascukor # 2012.01.14. 17:04

Kovács Béla Sándor
Újfent köszönöm a választ!

akkor logikusan ez azt jelenti hogy a bírságolt féltől se tudják azt a tulajdon részt elvenni. magyarul a bírságolt fél tulajdonhányada is "biztonságban" van?

kötött illetve szabad bizonyítási rendszer

ha jól értem akkor az elévült időn túli dolgokra csak valamilyen bizonyitó erejű dokumentummal lehet hivatkozni.
tehát pl nem tudnak olyat felróni az adózónak hogy évülési időn túl megállapítanak neki (szabad bizonyitási rendszer?) valamilyen fiktív havi fogyasztast/rezsit.

a szabad bizonyitási rendszer lényege pedig hogy az adóhivatal meghatározhat bizonyos vélt kiadásokat, amik után nem lett adózva, és ezt "kiszámlázza" az adósnak. de ezt nem kell alá támasztania bizonyitó erejű dokumentumokkal

és akkor a kötött bizonyitási rendszer használható azokra a bankszámla pénzekre, amellyek elévülési időn belül vannak, hiszen azok bírságolhatóak, és "nyomuk van"

jól értem a rendszert?

ma már nem zsongok tovább
köszönöm az eddigi türelmet is!

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.14. 16:57

ostyascukor

csupa pontatlan kifejezés!
1/2-1/2 arányban tulajdonolnak!?
Kit bánt a végrehajtó?
Hova történt foglalás?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.14. 16:40

Nem.

ostyascukor # 2012.01.14. 15:43

férj és feleség fele fele arányban birtokolnak lakóingatlant

mi van ha egyik fél adóbírsága miatt végrehajtás van ingóságon, ingatlanon? a másik fél alól is végrehajták az ingatlan "behajtást"?

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.14. 15:37

vajon veled egy háztartásban élő vette át? Vagy "nem kereste"-vel ment vissza? Esetleg Te vetted át?
Ez fontos!!

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.14. 15:33

és gondolom 15 napnál régebben....

vegre # 2012.01.14. 14:44

igen, a foldhivatali ertesites megjott

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.14. 14:32

Ha nem vásárlási, akkor valószínűleg szabad felhasználású
Ez viszont jó!
A másik kérdés, hogy kaptál-e - tértivevényesen - határozatot a földhivataltól a végrehajtási jog bejegyzését illetően?

vegre # 2012.01.14. 14:14

lakasfelujitas cimen vettem fel, kb. 3-3.5M-t (persze a CHF-arfolyam miatt a toketartozas most is kb. ennyi forintositva :D) vasarlasi biztos nem, hogy szabad felhasznalasukent cimkeztek-e meg annak idejen 6 evvel ezelott, azt nem tudom

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.14. 13:53

Ha nincs megegyezés, akkor sokban!
Praktikusan akkor az a "dolgod" hogy elvond a fedezetet, ha úgy tetszik a kielégítés lehetőségét!
Vásárlási kölcsön volt vagy szabad felhasználású? (ebből tudnék következtetni, hogy lehet-e vagy nem)

vegre # 2012.01.14. 11:06

igyekszem minel elobb megegyezni, ezert is irtam a banknak kozvetlenul

az elidegenitesi tilalomrol fogalmam sincs, es most meg sem tudom nezni, mivel kulfoldon vagyok, de nem emlekszem hogy talalkoztam volna ilyesmivel

ez mennyiben befolyasolja a folyamatot?

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.14. 02:25

vegre

Amennyiben nem sikerül záros határidőn belül megállapodnod a részletfizetéssel kapcsolatban dűlőre - és ilyen módon felfüggesztésre - jutnod, valóban gondba kerülhetsz az ingatlanoddal (különösen mert akkor be fog kapcsolódni a zálogjogosult is az eljárásba)

Remélve a legjobbakat, de készülve a legrosszabbra: a zálogjog biztosítékául jegyeztek-e be "elidegenítési tilalmat" is az ingatlanodra?

vegre # 2012.01.14. 00:22

gerbera317

koszonom a valaszt (es a hozzam valo turelmedet :D)
erdekes amit mondasz, ezek utan erdekelne, hogy az a kreten vegrehajto ezt (marmint hogy fizessem be az elso reszletet meg mielott valaszt kapnank) miert nem mondta annak idejen? gondolom ugyanazert, amiert a rendszerukben sehol nem szerepel hogy kertem a reszletfizetest...
mindenesetre most irtam egy emailt kozvetlenul a banknak, elmeselve a sztorit, es toluk es kerve a reszletfizetest
az inkasszoval (miutan jobban megneztem) nem 3, hanem 400ezer forintot huztak le (ez a ket honap alatt a reszletfizetesre felretett penz volt, amit szinten megirtam a banknak)

es meg egy kerdes: szerinted mikorra varhato hogy a zarolast leveszik a folyoszamlamrol? ez igy teljesen nevetseges, hogy hagytak rajta kb. 75 ezer forintot, de meg egy kg kenyeret sem tudunk venni, mert nem ferunk hozza...

gerbera317 # 2012.01.13. 23:44

kapitany07

Na, hát kerülnek elő új dolgok! Ha valóban így van, ahogy írod, akkor mégiscsak neked lehet igazad. Ha a végrehajtód valóban ennyire hülye - bár még mindig nehéz elképzelni -, akkor alkalmatlan erre a munkára, és az se baj, ha menesztik.

Kedves Kapitány dr., eddig csak rád gyanakodtam, de most már kezd érdekessé válni a dolog. Majd számolj be az eredményről!

gerbera317 # 2012.01.13. 23:37

matroz100

Az adós tartozását bárkinek joga van kifizetni, és azt úgy kell tekinteni, mintha maga az adós fizette volna meg. A "sikerdíjnak" nevezett végrehajtási költséget a Vht. 34. § (5) alapján követeli tőled a végrehajtó - jogosan. Megkifogásolhatod, és akkor a bíróságtól fogod ugyanazt megtudni, amit innen, csak azon az iraton lesz pecsét is.