végrehajtás kérdések


VIII.kerület (törölt felhasználó) # 2011.11.15. 12:09

Gyóni Zsombornak
Ha még látogatod ezt az oldalt: lehet, hogy tudom, miről van szó.Kísértetiesen emlékeztet olyan esetekre, amit régebben egy-két pénzügyi területen tevékenykedő emberek generáltak.
Ez a hat számjegyű összeg valószínű hitel ügyintézési díj,ezt követeli a hitelügyintéző.(?)
Ha valóban így van -azért is erre gondolok, mert némelyek pont ebben a stílusban próbálták meg régebben az ilyen jellegű sikerdíjakat beszedni, ha engedetlen ügyfelük volt- akkor a hitelügyintéző kerülhet bajba, mert ügyféltől már nem lehet pénzt kérni és elfogani.Ezért elveszik a PSZÁF-engedélyét.
Ugyanis a bankok 3% körüli és afölötti munkadíjakat is kifizetnek, úgyhogy a hitelfelvevőt is "megvágni"nem szükséges, és tiltott.
Remélem, megoldódik a gondotok. Üdvözlettel Ica, független hiteltanácsadó

Jessi # 2011.11.15. 11:04

Köszönöm KBS!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.15. 09:10

Megy az egyszerre. Bár az ingókat - a gépjárművet kivéve - valóban a végére hagyják, mert az macerás.

Jessi # 2011.11.15. 08:39

Tisztelt Fórumozók!

Tartásdíj végrehajtásával kapcsolatban lenne kérdésem.

Volt férjem fél év alatt jelentős összegű (300.000 Ft) tartásdíj hátralékot halmozott fel. Mivel a közvetlen munkabérre szóló letiltás nem hozott eredményt, mert nettó 300.000 helyett mára csak minimálbért keres, ezért végrehajtó általi végrehajtást kértem, mert vagyona van.
Azt szeretném tudni, hogy ilyen esetben mi a végrehajtás menete? Először a számláját, munkabérét vonja végrehajtás alá és csak utána az ingóit, ingatlanait? Illetve milyen hamar számíthatok pénzre? A végrehajtó akár részleteket is utal majd nekem?

Köszönettel: Jessi

végrehajtó1 # 2011.11.08. 15:24

Gyóni Zsombor

A másik kérdésem pedig az lenne hogy mit lehetne ilyenkor tenni?

Nem felvenni a telefont?

Valamint a bátyáddal leülni és elbeszélgetni, hogy mi is ez...

végrehajtó1 # 2011.11.08. 15:21

Katka88
Vissza kellett volna utasítani.

Miért én fizetem meg más ember tartozását?

mert örököltél,ingatlant.

Fizesd ki vagy árverezik.

Gyóni Zsombor # 2011.11.08. 15:16

Szép napot kívánok!!!
Egy olyan kérdésem lenne hogy nem régiben a családom kapott egy telefont hogy a bátyám tartozik egy hat számjegyű pénz összeggel!!! És hogy a mi címünk a bejelentett lakcíme és hogy oda fognak jönni és elviszik az ingóságainkat!!!Mi mondtuk neki hogy hisz bátyám otthon sem lakik és hogy miért tőlünk akarnak behajtani pénzt !! Valószínűnek tartom hogy ő nem is egy hitelügynökségnek dolgozhat mivel a sokszori zaklatásra édesapám rácsapta a telefont már mert nem hitte el hogy nem nálunk lakik a bátyám!!! És utána mikor felvettem a telefont azt mondta hogy mekkora bunkó az édesapám hogy rácsapja a telefont!!És szerintem nem mondhat ilyet egy hitelügyintéző !!! A kérdésem igazából annyi lenne hogy meglehet hogy tényleg hitel ügyintéző lehet? A másik kérdésem pedig az lenne hogy mit lehetne ilyenkor tenni? Előre is köszönöm szépen a választ !!!!
Minden jót!
Gyóni Zsombor

Katka88 # 2011.11.08. 14:59

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdéssel fordulok ide,hogy keresztapámnak 10 éve van 800.000 Ft-os tartozása egy autólízingeléssel foglalkozó cég felé.Édesapám halála után tehermentesen örököltük meg az ingatlanokat(illeték szerint) amelyekre már mint kiderült be volt jegyezve a tartozás. A minap kaptunk levelet a földhivataltól hogy az ingatlanokra bejegyezték a végrehajtási jogot és ha nem tévedek el is fogják árverezni őket.Mit lehet ilyenkor tenni?Miért én fizetem meg más ember tartozását?Az már csak hab a tortán,hogy az apai örökségemből a mai napig csak a tartozást sikerült ezek szerint megörökölnöm.Kérném mielőbbi válaszukat,előre is köszönöm!

Ráfáztam # 2011.11.08. 13:30

Tiszteletem! Kérem sziveskedjenek válaszolni az október 28-án feltett kérdésemre, nagyon megköszönöm! :-)

Márciusban eladtam a saját tulajdonomban lévő, bontásra ítélt autómat 40 ezer forintért, havi 5 ezer forintos részletfizetéssel. Most úgy tűnik, ráfaragtam, mert a vevő (nevezzük Norbinak) csak a vételár felét fizette ki, a többi részlet megfizetésére július óta "egy kis időt", haladékot kér. Mivel két pici gyereket nevelünk, szükségünk van a pénzre, szeretnénk végrehajtási eljárást indítani.
Csakhogy itt kezdődnek a problémák. Az az autó nem nálunk, hanem egy ismerősünk (aki legyen mondjuk Feri) udvarában állt, akit megkértem arra, hogy ha Norbi megy az autóért, szóljon mindenképp, mert alá akarom vele íratni a szerződést. Feri sajnos nem szólt, mondván nem akart zavarni, mert tudta, hogy gyerekeket fürdetünk (pedig azért meg tudtuk volna oldani valahogy). Így elvitték az autót adásvételi szerződés nélkül, amit Norbi azóta sem hajlandó aláírni. Az egész adásvételt Feri és az élettársa tudná tanúsítani, illetve facebookos levelezéssel tudnám bizonyítani, hogy Norbi tartozik, mert hol könyörög, hogy adjak haladékot, hol minősíthetetlen hangnemben, fenyegetőzik a leveleiben. Utoljára azt írta, hogy szerez "alibit" arra a napra, amikor elvitte az autót, hamis tanúk által...
Most már talán nem is annyira a pénz miatt (persze azért is, 20ezer forint 2 havi pelenka ára a két gyereknek), hanem emiatt a hihetetlen, aljas pofátlanság miatt szeretnénk ebből ügyet csinálni. Fizetési felszólítót küldtünk már Norbinak augusztus elején tértis levélben, amire nem reagált (csak a facebookon, fenyegető levélben, miszerint feljelent zaklatásért). Ezek után nem hiszem, hogy a tartozáselismerést aláírja...
Mit lehet tenni? Mi lesz, ha Norbi esetleg tényleg megfellebbezi a fizetési meghagyást? Polgári perben (ha az ügy odáig fajul), a facebookos levelezés mennyire mérvadó? Lehetséges, hogy hoz hamis tanúkat a bíróságra, általuk "bizonyítva", hogy a kérdéses időpontban nem volt az országban... Hisznek majd neki?
Köszönettel

birka1 # 2011.11.08. 08:11

köszönöm,de valószinü ezzel is bedölök...

végrehajtó1 # 2011.11.07. 18:23

33% ot letiltanak a 70ezerből.

birka1 # 2011.11.07. 17:49

70ezer,de fizetek 25 otp-t

végrehajtó1 # 2011.11.07. 15:23

max. 50%-ot.
Bár függ a nyugdíj nagyságától.
Mennyi a nyugdíj?

birka1 # 2011.11.07. 14:37

Érdeklödnék,mennyit vonhatnak le végrehajtás cimén a rokkant nyúgdijból?Gondolom,azért meghagynak valamit,köszönettel b

végrehajtó1 # 2011.11.06. 12:22

Írásban kérd a banktól hivatkozva 1994.LIII. tv-re

Cyrány # 2011.11.05. 22:05

Köszönöm a gyors válaszát! Még csak annyit kérdeznék, hogy ehhez a 28500 ft-hoz hogyan tudunk hozzájutni, ha a számla zárolva van? Bemegyünk az OTB-be és oda kell adniuk? Mert a levélben leírták, hogy bármilyen kérdéssek kapcsolatban a végrehajtóhoz fordulhatunk.. És ha nem akarják még ezt sem odaadni akkor mi a teendő (persze jövő hónaptól postán kérjük a gyest, de most erre a 28500 ft-ra is nagy szükségünk lenne)

végrehajtó1 # 2011.11.05. 21:53

A 33% a munkabér letíltásra vonatkozik.A bankszámlára nem.Ezen 28500ft kell csak hagyni, a többit a bank elutalja a vh-nak.
Postai kézbesítést kell kérni

Cyrány # 2011.11.05. 21:46

Tisztelt végrehajtó!

Segítségét kérném a következő témában: Élettársam jelenleg gyesen van. Volt egy hitelkártyája az OTP-nél, amit tény, hogy nem fizettünk vissza. Van neki egy folyószámlája szintén az OTP-nél amire jelenleg a gyes érkezik. Kaptunk a banktól egy levelet idézem: "Bankszámlája terhére hatósági megbízás került benyújtásra". Ezzel egyidőben (amit persze nem írtak meg) zárolták az egész kártyáját.., még az egyenleget sem kérhetjük le, mert az ATM azt írja, hogy nincsen jogunk ehhez a művelethez. Hétfőn kéne megkapnunk 60 e ft gyest erre a számlára. A kérdésem az lenne, hogy tényleg így zárolhatják a számlát és levehetik róla a teljes gyest? Nem csak maximum a 33%-át vehetnék el? Mi a teendő ilyenkor?
Előre is köszönöm a segítségét.

SDOR # 2011.11.03. 10:47

Köszönőm a segítséget valószínű hogy nekem kell kifizetnem ezt a hitelt , tanulság ne menjen senki kezesnek .

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.03. 10:41

Nem úgy "vizgsálja", ahogyan te gondolod, nem nyomoz. Megnézi a telekkönyvben, van-e ingatlanjuk. Ha nincs, nincs. Autóval ugyanaz a helyzet: ha nyilvántartás szerint nincs, akkor nincs.
Az ingóságról meg általában elhiszi bemondásra, hogy másé.

SDOR # 2011.11.03. 10:36

A végrehajto vizsgálja ezeket a dolgokat , vagyoni helyzet és egyebek .

végrehajtó1 # 2011.11.03. 10:32

Az igaz.De nem biztos hogy a nevükön van...

SDOR # 2011.11.03. 10:22

Az auto mellyel járnak , a lakás melyben laknak , az állatok melyeknek ök adnak enni csak lenni kell valaki nevén

végrehajtó1 # 2011.11.03. 10:11

Az általad kifizetett összeget követeld tőlük.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.03. 10:10

Kérj fizetési meghagyást% Ha ellentmondanak, per lesz belőle. pereld be őket. De eléggé életszerűtlen, hogy az egyenes adósnak értékes vagyontárgyai legyenek, és a végrehajtó csak a kezes nyugdíját tiltja. Úgy lehet, talán mégsem az adósok a tulajdonosai azoknak a vagyontárgyaknak. Akkor pedig te sem fogsz sokra menni az ítéleteddel.