végrehajtás kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.03. 10:10

Kérj fizetési meghagyást% Ha ellentmondanak, per lesz belőle. pereld be őket. De eléggé életszerűtlen, hogy az egyenes adósnak értékes vagyontárgyai legyenek, és a végrehajtó csak a kezes nyugdíját tiltja. Úgy lehet, talán mégsem az adósok a tulajdonosai azoknak a vagyontárgyaknak. Akkor pedig te sem fogsz sokra menni az ítéleteddel.

SDOR # 2011.11.03. 10:06

tisztelt hozzá értök
2010-ben elmentem egy ismerösnek kezesnek .Ők ezt az összeget nem fizették és bank a biroságra adta a követelést . A biroság a nyugellátásom 33% vonja . Én a sorban ötödik rendü kötelezett készfizető kezes vagyok . A hitelfelvevő felésége a második . Komoly ingatlan vagyonnal , joszágokkal , nagy értékű gépjárművekkel rendelkeznek de a hitelt mely egymillio kétszáz ezerre rug eszük ágában sincs rendezni . Nem tudom mit tegyek hova forduljak . segitségüket előre köszönöm

Ráfáztam # 2011.10.28. 20:19

Üdvözletem!
Márciusban eladtam a saját tulajdonomban lévő, bontásra ítélt autómat 40 ezer forintért, havi 5 ezer forintos részletfizetéssel. Most úgy tűnik, ráfaragtam, mert a vevő (nevezzük Norbinak) csak a vételár felét fizette ki, a többi részlet megfizetésére július óta "egy kis időt", haladékot kér. Mivel két pici gyereket nevelünk, szükségünk van a pénzre, szeretnénk végrehajtási eljárást indítani.
Csakhogy itt kezdődnek a problémák. Az az autó nem nálunk, hanem egy ismerősünk (aki legyen mondjuk Feri) udvarában állt, akit megkértem arra, hogy ha Norbi megy az autóért, szóljon mindenképp, mert alá akarom vele íratni a szerződést. Feri sajnos nem szólt, mondván nem akart zavarni, mert tudta, hogy gyerekeket fürdetünk (pedig azért meg tudtuk volna oldani valahogy). Így elvitték az autót adásvételi szerződés nélkül, amit Norbi azóta sem hajlandó aláírni. Az egész adásvételt Feri és az élettársa tudná tanúsítani, illetve facebookos levelezéssel tudnám bizonyítani, hogy Norbi tartozik, mert hol könyörög, hogy adjak haladékot, hol minősíthetetlen hangnemben, fenyegetőzik a leveleiben. Utoljára azt írta, hogy szerez "alibit" arra a napra, amikor elvitte az autót, hamis tanúk által...
Most már talán nem is annyira a pénz miatt (persze azért is, 20ezer forint 2 havi pelenka ára a két gyereknek), hanem emiatt a hihetetlen, aljas pofátlanság miatt szeretnénk ebből ügyet csinálni. Fizetési felszólítót küldtünk már Norbinak augusztus elején tértis levélben, amire nem reagált (csak a facebookon, fenyegető levélben, miszerint feljelent zaklatásért). Ezek után nem hiszem, hogy a tartozáselismerést aláírja...
Mit lehet tenni? Mi lesz, ha Norbi esetleg tényleg megfellebbezi a fizetési meghagyást? Polgári perben (ha az ügy odáig fajul), a facebookos levelezés mennyire mérvadó? Lehetséges, hogy hoz hamis tanúkat a bíróságra, általuk "bizonyítva", hogy a kérdéses időpontban nem volt az országban... Hisznek majd neki?
Köszönettel

végrehajtó1 # 2011.10.28. 18:48

Cathy27

közjegyző-fiz.meghagyás

végrehajtó1 # 2011.10.28. 18:47

És még anyit hozzá hogy szocpolos ház amibe nem tudom menyi az ő része.

akkor inkább ne.

Cathy27 # 2011.10.28. 17:54

Üdvözletem!

szeretnék segítséget kapni egy kérdésben, amiről nem tudom, mitévő legyek. Egy vállalkozó 6 hónapja vett a boltomból 600e Ft értékű árut, amit egy lakásba be is épített. a fizetésre akkor került volna sor, amikor őt kifizetik. Tudtommal ez megtörtént, de én azóta sem kaptam tőle meg a pénzt, bár ő már a tartozását is elismerte felém.
A kérdésem az lenne, hogy milyen módon hajthatnám be a vállalkozó által is elismert követelésem? Bírósághoz forduljak vagy végrehajtóhoz? Mi ennek az elismert követelés behajtásnak a menete? esetleg melyiknek milyen nagyságrendű költsége lehet az én szemszögömből?

köszönettel,
Cathy

babóca72 # 2011.10.20. 08:37

Van négy gyerekem és nem kapom rendesen a gyerektartást.Az már tudom hogy a gyerektartást viszamenőleg hat hónapra a végrehajtó kérheti tőle.De csak ház része van amiben mi lakunk a gyerekekkel,amire rá tudja terhelni.A kérdésem hogy ez ránk nézve rosz e olyan mintha hitel lenne a házamon? Vagy igy esetleg majd az ő részét átlehet iratni a gyerekek részére.Nem tudom merjek e efelé lépni hogy behajcsák rajta .És igy nem jöhetne azzal hogy neki a házba része van.És még anyit hozzá hogy szocpolos ház amibe nem tudom menyi az ő része.

kiss_kati # 2011.10.18. 14:30

köszönöm

végrehajtó1 # 2011.10.18. 14:24

Kérd meg a költség illeték mentességet.
A ház is végrehajtható.

kiss_kati # 2011.10.18. 14:17

sziasztok!

A következő kérdéssel kereslek Benneteket.
Van egy adósom, aki kb. 2 milló forinttal tartozik nekem. Úgy áll a helyzet, hogy végrehajtási eljárást szándékozok ellene indítani. Az a kérdésem, hogy nekem minimálbérem van, két gyerkőc mellett, és hogy kapok-e a végrehajtási eljárásban költségmentességet (úgy tudom, 1% az illeték + kb. 100.000 jár a végrehajtónak költségre). További kérdésem, hogy ha az adósnak nincs semmilye, csak a háza, amiben lakik, akkor arra azért végrehajtást vezetnek-e, foglalkoznak-e azzal, hogy nincs hova mennie.
Köszönöm a segítséget.

sebastian88 # 2011.10.18. 09:34

Értem és köszönöm megtisztelő válaszát. Jó kapcsolatban állt a két hölgy, sajnálatos, hogy a polgári per így alakult. A személyes végrehajtást el lehet-e kerülni fellebezéssel, másodfokra emelés kérelmezésével, stb?

Tisztelettel,
Sebestyén

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.18. 09:16

Talán a végrehajtásban arra is kaphat részletfizetést. Csak nehogy azzal járjon a dolog, hogy a többire is elveszti a kedvezményt, ugyanis az ítéletet általában egységes egészként kell kezelni.

sebastian88 # 2011.10.18. 08:51

Tisztelt Sándor Úr!

Egyszeri lenne, a 40000 ft a havi, amiből két részlet ki van fizetve. Az 500000 ft-ot augusztusban kellett volna kifizetnie.

Tisztelettel,
Sebestyén

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.18. 08:44

Az 500 ezer egyszeri fizetés lenne, vagy az is havi?

sebastian88 # 2011.10.18. 07:26

Kellemes napot kívánok!

Segítségüket szeretném kérni. Van egy középkorú hölgy, aki egy idősebb hölgynek tartozik 4.800000 forinttal, per lett belőle, a bíróság döntött augusztusban havi rendszeres 40000 ft és 500000 ft 1 hónapon belüli megfizetésére. A 40000-et fizeti, azonban az 500000-et nem tudja. Sokáig munkanélküli volt (részben ezért is született ez a döntés). Most a perlő hölgy végrehajtásra akarja vinni az 500000 ft ügyét. Mit javasolnak a végrehajtás elkerülése végett? Van-e bármely lehetőség?

Köszönettel válaszukat,

Sebestyén

végrehajtó1 # 2011.10.17. 16:04

felippe

Ki megy a vh.Jegyzőkönyvezi hogy nincs semmid.ennyi.
Szünetel ez után az ügyed addig míg lesz valamid.

újforumos # 2011.10.17. 12:26

Szép napot Mindenkinek !
Az apeh által kezdeményezett második árverés is sikertelen volt februárban. Tudja valaki hogy ezután mi következik ?
Osztatlan közösben tulajdonostársammal szemben indult a végrehajtás.A Nav ilyenkor lehet hogy törli a végr.jogot?
köszönöm,

felippe # 2011.10.17. 08:28

jó napot!nekem lett az egyik banknál egy hitelem amit még 2009-ben vettem fel,lagzira!aztán még aznap éjjel vége lett mindennek,a pénzt azt vitték a másik felek mindent nekem meg maradt a sok tartozás és a fenyegetözések,azóta padlón vagyok,semmim sincs,se munkám se otthonon,nincs semmi a nevemen,nemvagyok bejelentett munkás sem meg semmi,alkalmi munkából mikor kapok abból élek,pár hete felhívta a bank édesapámat hogy ha én nem fizetek be 230-ezer forintott akkor a végrahajtó kimegy és amit nemtud számlával bizonyitani azt lefoglalja,de én nem lakom otthon a szülökkel és nincs is semmim ott,még a nevemen se semmi!én nekem van egy ideiglenes lakcímem is a nagyszülöknél akik 65-évesek,de én ott sem lakom,hanem egy barátnál!szóval az lenne a kérdésem hogy szüleimtől lefoglalhatnak-e valamit ami nem is az én nevemen van meg nincs is náluk semmim se,vagy nagyszülöknél akiknél van a igeiglenes lakcímem mehetnek-e majd oda valamit lefoglalni ami megint nem az enyém és nem is lakom ott,válaszát elöre is köszönöm!

manko # 2011.10.11. 12:36

Kösz!

Értem!

végrehajtó1 # 2011.10.11. 12:35

manko

Sosem fog elévülni.Érted már?

manko # 2011.10.11. 11:54

Ebben nincs korlát? Végtelenszer próbálkozhat?

ius latratus # 2011.10.11. 11:48

Jó, magyar nyelv: egyes.
Bocs, maradjunk annyiban, hogy ha évente próbálkozik, akkor nem évül el.
Pont.
Az utána lévő mondat a zárójelben felejtendő, kivétel, hogy a főadóstól követelheted az általad befizetett összege(ke)t.

ius latratus # 2011.10.11. 11:45

Ha évente "próbálkozik", akkor nem, nem évül el.
Az öt év -vegyük úgy, de csak azért, hogy egyszerű legyen, s ne kelljen a részletekben elvesznünk- akkor kezdődött, mikor megkaptad a végrehajtótól az értesítőt.
(persze -mivel igazság szerint ez nem így van- arra figyelj, hogy ez az összeg csak növekedni fog, ezért írtam, hogy próbálj valahogy megállapodni a hitelezővel. Ebben az esetben a teljesített összeget jogosan követelheted a főadóstól -polgári perben)

manko # 2011.10.11. 11:36

Szabad felhasználású jelzáloghitel, 25mft, ingatlanfedezettel. Kb. 10 volt vissza mikor kiszálltam. Olyan 3/4 év múlva a volt társ már nem fizette. Most 11mFt-ot követel a bank. A követelés felsorolásnál látok olyat, hogy perköltség (engem nem perelt senki(3mFt)).

Ha évente próbálkozik akkor nem évül el?

Vagy az öt év honnan számít?

ius latratus # 2011.10.11. 11:27

Nem ismerem a részleteket, - maradjunk az öt évnél. De nem ez a lényeg, hanem az, amiről írtam. Hogy szinte kizártnak tartom, hogy ne ...hogy írjam....próbálkozna legalább évente egyszer...
A lényeg, hogy végrehajtási eljárás során te magad is kérhetsz részletfizetési lehetőséget (a végrehajtó -a törvény szerint- egy évet ad(hat), de simán ad többet is, nem egy példa volt már rá), de a végrehajtást kérőt is megkeresheted, s kérhetsz lehetőséget a részletekben történő teljesítésre.
Mondom mindezt úgy, hogy nem ismerem a kölcsön jellegét, összegét stb...