Eos Faktor?


flygabi # 2011.09.28. 08:54

Nem. :) Panelház legfelső szintjén lakom. Belátom az egész utcát! :)

végrehajtó1 # 2011.09.28. 08:25

Kiváncsiskodunk?:)

flygabi # 2011.09.28. 08:19

Amúgy itt járja a telepet. Ahogy elnézem az utcánkban eléggé sok adós van mert pár házba becsöngetett.

flygabi # 2011.09.28. 07:56

Sziasztok!

Hozzánk ma becsöngetett az eos faktortor dolgozó és személyesen próbálta átadni a levelet és kérdőre vonni hogy hol a pénz. Letagadtam a dolgokat. "Elköltöztem" Mit lehet tenni? Ez nem zaklatás?
Mondjuk tartozásomat ki akarom fizetni, mert megyek külföldre, de jó lenne ha nem zaklatnának személyesen!

Felugyelet # 2011.09.22. 06:40

Sziasztok Kedves Fórumozók!

Kár igazgatni az embernek magát. Nekem is vannak hiteleim, melyeket nem fizettem, mert időközben csődbe ment a vállalkozásunk. A volt párom otthagyott, albérletben laktam, egyszóval a hitelekre nem maradt pénzem. 2 éve már, hogy az E-os mindennap felhív, fel sem veszem a telefont, tovább zöld, piros, sárga lapokra postai írja, hogy saját érdekemben hívjam fel. Nem teszem. A következőben pedig levélben állítja azt, hogy végrehajtás előtti felszólítás. Milyen végrehajtás mikor még tárgyalás sem volt. Nem mennek el odáig, mert akkor papírokat kellene letenni az asztalra, amiben a törvényes kamaton felül nem mehet. Persze ez az Ő gyakorlatukban nem így működik. Nincs semmi a nevemen, ráadásul most még az állásom is megszűnt. Elvenni nem tudnak semmit tőlem, csak a tartozásaimat. Ha tehát mégis elmenne a bíróságra, s valamit el is érne, akkor sem kapna pénzt. Ez nem megy másra, mint arra, hogy ki idegeljenek, s fizessek.

Ne ijedjetek meg. Ne vegyetek fel telefont, s legfőképp nem ismerjetek el tartozást feléjük, hiszen Ti nem álltatok velük kapcsolatban az engedményezésről pedig biztosan tudom, hogy nem értesítettek, tehát, ha fizetnétek, akkor is teljesíthettek a szerződésben álló bankotoknak. Egyébként mindig sima postai úton érkeznek a levelek, tehát nem bizonyítható, hogy átvette az ember.

Gyenge jogi lábakon áll az E-os.

Dr.Attika # 2011.09.20. 09:23

Ez valami mazohizmus, hogy ilyen "eosos" emberekkel szóba állnak. Már annyiszor le lett írva e fórumon, hogy ne álljanak velük szóba.
Tudom a gyermek is addig kerülgeti a kályhát, amíg az meg nem égeti a kezét, de itt felnőtt emberekről van szó.

Pl.: 1993-ban a cégjegyzékből törölt cég tartozását úgy akartak behajtani, hogy küldtek egy engedményezési nyilatkozatot a korábbi ügyvezető részére. Az engedményezési nyilatkozat egy hónapja kelt. Kegyesen felajánlották az ügyvezetőnek, hogy, ha kifizeti az 52.000,- Forintot, akkor nem kérik a közel 18 éves kamatot.
Tehát azt sem nézik meg, hogy a cég létezik-e még.

Karesz42 # 2011.09.20. 09:05

Szép napot mindenkinek!
EOS ügyben újabb fejleményrészemről.Kb.2éve húzódó állatólagps tartozásom,amit mára múltkor azt mondtak csak egyben rendezhetem,tegnap felhívott egy úriember:mikor tudnék fizetni,és mennyit?
Nos,kérdem én,már így is jó nekeik?
Ja,és megint egy telefonszámról,pedig már vagy 10-et ismerek tőlük.

végrehajtó1 # 2011.09.19. 15:08

Kicsit olvass vissza és mindenre választ kapsz.

sziszy.kraf # 2011.09.19. 15:04

Üdv!
Az EOS engem is zaklat: fenyegető sms-ek, levelezőlapok, melyeken hatalmas betűkkel írják hogy "Saját érdekében azonnali visszahívását várjuk", stb...
Én ezt mindenképp zaklatásnak élem meg, mivel én sem kaptam hivatalos tájékoztatást arról hogy mi jogon követelőznek.
Kaptam viszont tőlük egy irományt hogy ezen túl nekik tartozom, fizessek, mert aláíratják a jegyzővel a behajtást... Hát,igazából ezt sem értem: milyen jegyzővel? És milyen tartozást?
A probléma gyökere a következő:
3! évvel ezelőtt telefonos szerződést kötöttem a T-hom-mal. Többször is felhívtak előtte, mivel ahol lakom, nem volt kiépített hálózatuk, én viszont az internet bevezetéséhez kötöttem a szerződés létrejöttét.
Ha jól emlékszem a harmadik hívásukkor közölték hogy lesz hálózat, bátran megköthetem a családi csomagra a szerződést, mert az a legkedvezőbb az ár tekintetében.
Bele mentem, bár semmi szükségem nem volt a családi csomagból a másik két szolgáltatásra mivel egy másik szolgáltató televíziós csomagját használom.
Létre jött hát a szerződés a Családi csomagra, mely áll:internet, TV, és telefonhasználat-ból, 1! hónapos bekötési határidővel.
Az 1 hónapos határidőn belül csak a TV-s cuccot hozták, az internet és telefon azóta sem ért ide...
Megkeresésemre a válasz: legyek türelemmel...a felszólító levelek viszont érkeztek: fizessek a TV-csomagért, amit nem is használtam...
Tavaly nyár elején személyesen voltam bent az üzletükben ahol közölték, ők nem szegtek szerződést, csak nem teljesítettek.Sétáljak be hozzájuk a beltérivel,és rendbe vagyunk.... Kértem tőlük valami kézzel foghatót hogy nem tartozom feléjük: olyat ők nem adnak ki... Én pedig nem cipeltem be semmit,úgy gondolom hogy a beltérivel együtt hozták a tányért is, vigyék el ők! Ez sem történt meg, bár megjelent nálunk két szerelő a beltériért,(a tányért elvitele szóba sem jött) ám így a férjem pedig távollétemben így nem adta oda.
Az óta is patthelyzet van,én nem vagyok hajlandó olyan szolgáltatásért fizetni amit sosem használtam,nem beszélve arról hogy nem is ezt rendeltem, a követelések pedig egyre durvábbak...
Hallottam olyat is hogy a szolgáltatót kötbér-fizetés terheli ha szerződést szeg, de nem tudom ez esetben is érvényes-e.Jogos a követelésük? Van-e joga az EOS-nak a zaklatáshoz? Mi a helyzet a kötbérrel?
Ha valaki tudja a válaszokat, kérem írjon!
Üdvözlettel, K-né
Ha valaki

végrehajtó1 # 2011.09.17. 13:08

Engedményezésről az adóst utólag is bizonyíthatóan kell értesíteni.

hitelbalek? # 2011.09.17. 10:34

Tisztelt végrehajtó1
Köszönöm a választ és kérem ha tud válaszoljon a kérésem első felére is.Az engedményezésre gondolok,mi a helyes eljárás?köszönöm

végrehajtó1 # 2011.09.17. 10:02

hitelbalek?

Semmire nincs joguk, de ezt már sokszor leírtuk.
Ha zavar az sms akkor ne olvasd el, hanem töröld ki egyből.

hitelbalek? # 2011.09.17. 09:56

Tisztelt fórum olvasók
Kérem adjanak újból tanácsot mert most már az őrületbe kergetnek a behajtó cégek.Olvastam valahol hogy csak akkor jogos a cég követelése ha az adósságomat átengedményezték neki.De én nem kaptam soha semmi levelet csak az otp küldött ilyen levelet amiben közölték a számlaszámot a tartozás összegét és a behajtó cég nevét adatait.Nem ez a kötelező eljárás?
A másik amit már az eos tesz nem fenyegetés?Megtehetik?
Az sms amit már másodjára kaptam szombati napon igy szol:Tisztelt .....Szeretné ha önnel szemben kényszerintézkedéseket foganatosítanánk?Csak ennyi és a telefonszám.Mire gondolnak?Megkeresnek?Megvernek?bezárnak valahova?
tényleg minden az ő jogukban áll?

végrehajtó1 # 2011.09.12. 20:08

Én az emailban nem bíznék.Szerintem el sem olvassák.Még a tértis levelekre sem reagálnak az esetek döntő többségében.

t-home # 2011.09.12. 19:39

Ma beszéltem az üggyel kapcsolatban egy ügyvéd ismerősömmel, aki szerint az ügy egyértelmű, az előfizető/szerződő tartozik az összeggel, tőle követelhető.
De nem bírtam ki, és név nélkül felhívtam az eos-t, ahol a hölgy állította, hogy beszéltek pénteken a férjemmel, aki megígérte, hogy telefonálni fog, ha megvan az előfizető telefonszáma és elérhetősége, bár a férjem állítja, hogy vele ugyan nem beszélt senki. Szóval valaki a nevében érdeklődött...
Egyébként azért próbálkoznak nálunk, mert az előfizető nem elérhető, és közben többször elmondta a hölgy, hogy a férjem eltérő díjfizető, én pedig mindannyiszor kijavítottam, hogy csak postai címzett!!!
Egyébként az ügyvédismerős javasolja, hogy írjunk nekik egy rövid levelet - én e-mailre gondoltam, így ott nem kell elérhetőséget megadni -, amelyben felhívjuk a figyelmüket arra, hogy előfizetőként/szerződőként semmi közünk az ügyhöz, illetve arra is, hogy mi semmilyen levelet nem kaptunk tőlük hivatalosan, valaki folyamatosan átvette őket helyettünk.

t-home # 2011.09.11. 19:27

a postai címzettől! A férjem neve + a munkahely címe

végrehajtó1 # 2011.09.11. 18:05

A leirásodból a főnök szerződött.akkor őneki kell kifizetni.

Az eos kitől követeli?

t-home # 2011.09.11. 10:58

nem értem, miért ment ki kétszer a fórumra?!

t-home # 2011.09.11. 10:57

Tisztelt Cím!

A pénteken e-mailben kapott a férjem a volt munkahelyéről egy szkennelt levelet, miszerint az EOS Faktor tájékoztat a t-home-mal kapcsolatos követeléséről, azaz fizessen be 5 munkanapon belül 25.053.- forintot. Az összes t-home-s levelet a korábbi munkahelyén valaki átvette a férjem nevében (szólni sosem szóltak eddig), hiszen a férjem erről a korábbi munkahelyéről 2009 áprilisában jött el. Ez a munkáltató fizette az internet előfizetési díjat (több munkatársnak egyszerre volt kötve gondolom csoportos előfizetés), amelyről mi számlát sem kaptunk soha, nem is láttuk. Ehhez azonban a munkavállaló vállalta, hogy fizeti vezetékes telefon előfizetését, ahol azonban a szerződő a főnök, tehát a cég tulajdonosa volt és a férjem csak postázási címnek volt megadva úgy, hogy a munkahely postacímére érkezett a számla, és az „ablakban” a férjem neve volt. Miután 2009 áprilisában férjem eljött munkahelyéről, még 2009 szeptemberéig fizettük a telefon előfizetést, amikor is a munkáltatónak jeleztük, hogy nem kell a továbbiakban az előfizetés, mert egy másik szolgáltatótól kombinált előfizetést akarunk igénybe venni. Ez időig (2009.09.22) megtaláltam az összes t-home-s számlát a befizetésekkel együtt (szerencsére mindent lefűztem és megtartottam), mindig fizetési határidőre lettek átutalva az összegek. 2009.09.22-én pedig megkötöttük az új szolgáltatóval a szerződést, amely 1-2 napon belül már működött is. A lényeg, hogy postázási címként megjelölve fizettünk egy vezetékes telefon-előfizetés havi számláit, tehát mi se lemondani, se módosítani, sem semmit nem tudtunk vele csinálni.
Az lenne a kérdésem, hogy most reagáljunk-e erre a levélre akár telefonon, akár írásban, hiszen hivatalosan nincs is róla tudomásunk, illetve mi csak postai címzettként voltunk megjelölve, szerződőként közünk sincs a szerződéshez. Illetve mi mindent megfizettünk az új szolgáltató telefonbekötéséig, azt hogy esetleg a cég tulajdonosa nem mondta le az előfizetést időben, mi nem tehetünk, illetve a vonal biztosan kikötésre került, tehát hogy mit módosított vagy mit nem, arról nincs tudomásunk.

Elnézést kérek, hogy ilyen hosszan írtam le ügyünket, válaszát előre is köszönöm

t-home # 2011.09.11. 10:57

Tisztelt Cím!

A pénteken e-mailben kapott a férjem a volt munkahelyéről egy szkennelt levelet, miszerint az EOS Faktor tájékoztat a t-home-mal kapcsolatos követeléséről, azaz fizessen be 5 munkanapon belül 25.053.- forintot. Az összes t-home-s levelet a korábbi munkahelyén valaki átvette a férjem nevében (szólni sosem szóltak eddig), hiszen a férjem erről a korábbi munkahelyéről 2009 áprilisában jött el. Ez a munkáltató fizette az internet előfizetési díjat (több munkatársnak egyszerre volt kötve gondolom csoportos előfizetés), amelyről mi számlát sem kaptunk soha, nem is láttuk. Ehhez azonban a munkavállaló vállalta, hogy fizeti vezetékes telefon előfizetését, ahol azonban a szerződő a főnök, tehát a cég tulajdonosa volt és a férjem csak postázási címnek volt megadva úgy, hogy a munkahely postacímére érkezett a számla, és az „ablakban” a férjem neve volt. Miután 2009 áprilisában férjem eljött munkahelyéről, még 2009 szeptemberéig fizettük a telefon előfizetést, amikor is a munkáltatónak jeleztük, hogy nem kell a továbbiakban az előfizetés, mert egy másik szolgáltatótól kombinált előfizetést akarunk igénybe venni. Ez időig (2009.09.22) megtaláltam az összes t-home-s számlát a befizetésekkel együtt (szerencsére mindent lefűztem és megtartottam), mindig fizetési határidőre lettek átutalva az összegek. 2009.09.22-én pedig megkötöttük az új szolgáltatóval a szerződést, amely 1-2 napon belül már működött is. A lényeg, hogy postázási címként megjelölve fizettünk egy vezetékes telefon-előfizetés havi számláit, tehát mi se lemondani, se módosítani, sem semmit nem tudtunk vele csinálni.
Az lenne a kérdésem, hogy most reagáljunk-e erre a levélre akár telefonon, akár írásban, hiszen hivatalosan nincs is róla tudomásunk, illetve mi csak postai címzettként voltunk megjelölve, szerződőként közünk sincs a szerződéshez. Illetve mi mindent megfizettünk az új szolgáltató telefonbekötéséig, azt hogy esetleg a cég tulajdonosa nem mondta le az előfizetést időben, mi nem tehetünk, illetve a vonal biztosan kikötésre került, tehát hogy mit módosított vagy mit nem, arról nincs tudomásunk.

Elnézést kérek, hogy ilyen hosszan írtam le ügyünket, válaszát előre is köszönöm

Karesz42 # 2011.09.07. 09:42

Szép napot mindenkinek!
Az EOS-al nekem is vannak érdekes eseteim.Rendszeresen este 9 körül hívnaktelefonon,és ennyire jól mehet nekik,mert minden hónapban másik számról.Már vagy 5 el van mentve a telefonomba,de mindíg van újjabb.Az sms-ekről ne is beszéljünk.Az smsekről ne is beszéljünk,már a sim kártyám teli van velük.Gyűjtöm,mert sosem tudni ugye.Szerintem amit csinálnak bőven kimeríti a zaklatás,és a zsarolás fogalmát.Már komolyan a feljelentésükön gondolkodom,és teszik mindezt 36.000ft-os állítólagos tartozás ügyében.,azért állítólagos,mert szerintük én ennyivel tartozom az áramszolgáltatónak,de ez hosszú történet.

Peti_28 # 2011.09.07. 07:05

Köszönöm szépen a választ, akkor a telefonos tartozás ügye sima ügy lesz.
A kivárással az a gondom, hogy szerintem ők akár még 3 évig is várnak, és csak utána-az elévülési idő előtt- fognak lépni, mivel ez az érdekük. Így nyilván többet kaszálhatnak. Én viszont nem szeretném, hogy addig is kamatozzon az összeg, mert akkor ebből a tartozásból könnyen lesz még akár 1 millió is az évi 35%-os kamattal. Ennyire azért nem szeretném támogatni az EOS-t.
Vagy esély van esetleg arra, hogy ne kelljen kifizetni az anno követelt összegnek csak egy részét? Ha igen, akkor szívesen várok..

végrehajtó1 # 2011.09.07. 06:11

jól gondolod.
Várd meg níg a cég fizetési meghagyást bocsáttat ki.Ekkor mondj ellent.A bíróságon pedig kérd a részletes kimutatást az eostól.Mert levélben hiába kéred tőlük.

Peti_28 # 2011.09.06. 20:05

Én is egy eos-problémában szeretnék érdeklődni. Kb. pár évvel ezelőtt volt egy cetelem hitelkártyám, melyet jól fizető adósként egy áruhitelt követően kéretlenül kaptam meg a banktól. Kb. 150000 Ft-ot felhasználtam ebből a hitelkeretből, amit kb. 2 évig rendesen is törlesztettem. Ekkor azonban munkanélkülivé váltam és hosszú ideig nem tudtam fizetni ezt a hitelt. Időközben átadták az ügyet az EOS-nak, amely azóta is zaklat különböző jogi halandzsában fogalmazott leveleivel. Sajnos mialatt nem tudtam fizetni a tartozást elég nagy összegre felhízott az összeg, a kb. 150000 Ft-os tartozásból közel 600.000-et csináltak, amit rablásnak tartok, mivel más szóval nem is lehet ezt jellemezni.
MIvel azóta nincsen bejelentett magyarországi lakhelyem (külföldre költöztem), gyanítom, hogy nem túl sokmindent tudnának csinálni velem, de valahogyan mindenképpen szeretném rendezni ezt a dolgot, mivel egy életen át nem húzhatom magammal. Megpróbálom teljes összegben kifizetni a tartozást, de szeretnék engedményt kérni az összegre. Jogilag lehetőség van-e arra, hogy ajánlatot tegyek a cégnek a megegyezésre? Kb. az összeg felét tartanám reálisnak, vajon van-e esély egy ilyen mértékű engedményre? Amennyiben mégsem tudnánk megegyezni az általam az egyezségre tett kísérlet megszakítja-e az elévülést?
A dolog már eléggé régen (több éve) húzódik, és eddig csak fenyegettek a végrehajtással, de eddig még nem lépték meg. Gyanítom, hogy várnak, míg felkamatozik az összeg és utána kérnek bírósági eljárást. Ezt az örömet azonban nem szeretném megtenni nekik, hiszen így is elég sokáig nyerészkedtek rajtam.

Korábban kértem őket, hogy valamennyi kamatszámítással kapcsolatos dokumentumot bocsássák a rendelkezésemre, eddig azonban ezt a mai napig sem tették meg. Mielőtt fizetek egy fillért is, mindenképpen szeretném látni, pontosan miért is fizetek pontosan. Gondolom, hogy ezt a kérést nem tagadhatják meg. Az egyeszség megkötésekor mire kell ügyelni?
Sokáig gondolkoztam rajta, hogy hagyom az egeészet a fenébe, de sajnos nekem az nem perspektíva, hogy egy életen át bujkáljak, mint egy bűnöző. Sajnos a kis embereket mindig könnyebb utolérni, mint azokat, akik milliárdos összegeket sikkasztottal büntetlenül. Sajnos ilyen világot élünk....

Van egy korábbi-ugyanebből az időből-származó még kb. 2007-es T-mobile-os tartozásom is. Mivel úgy tudom, hogy itt az elévülési idő 1 év és én azóta semmilyen térítvevényes levelet nem írtam alá, az már jó eséllyel elévült. Csak a szokásos fenyegető levelekete küldözgetik, de úgy gondolom, hogy ez már nem aktuális az elévülés miatt, vagy rosszul gondolom?

Dr.Attika # 2011.08.13. 10:37

Volt az ATV-ben ennek az EOS Faktornak a vezető tisztségviselője. Megdöbbentett. Nem expressis verbis, de kijelentette, hogy nulla a tevékenységük. Úgyhogy bátran helyezzék "meleg irattárba" az EOS leveleket. A többiét is.