Eos Faktor?


végrehajtó1 # 2011.08.13. 06:22

menj be a bíróságra és kérd ki, hogy van-e.

tinamama # 2011.08.13. 01:06

2004-ben keletkezett jogerős bírósági végzésre hivatkozott az ügyvéd,és bevallom nem tudom hogy volt-e ilyen papírom.ilyen esetben is él az egy éves elévülés?

Skylia # 2011.08.12. 12:17

Nem lett elintézve mert a drága UPC visszatartotta még akkor ezt az összeget és ezért nem tudták befizetni .Még együtt mentünk be a csekkekért és végig ellenőriztem, hogy rendesen fizetik. Most meg átadták ehhez az eos-hoz de akkor egy másik végrehajtó cégnél volt a behajtás. Ezt is kifizetik, de akkor sem vagyok nyugodt és nem is leszek. Ha esetleg még egyszer az én nevemre akarnak előfizetni akkor sajnos meg tudják tenni mint ahogy bárki más is. Miért nem kötelezik a Upc-t személyazonosításra? Bent azt mondták, hogy ők nem rendőrség és nem kérhetik el a személyit! A T-home elkéri, az OTP elkéri mert ez a normális..nehogy már más kontójára rendelhessenek meg bármit az emberek!

végrehajtó1 # 2011.08.12. 06:15

1 év után évül el.Azt te tudod milyen módon kaptál felszólitást.

Ne hivatkozz semmire ha megkeres mert úgy sem érdekli őket.Majd ha fizetési mht ad be akkor mondj ellent és a bíróságon hivatkozz az elévülésre vagy már a közjegyzőnek is nyilatkozhatsz.

tinamama # 2011.08.12. 02:11

Kb hat-hét évvel ezelőtt vettem egy mobiltelefont,amit egy percet sem használtam,a sógornőm fia használta aztán eladta a párom nagyfiának,aki felhalmozott vele akkor 35 ezer ft tartozást.Most kaptam egy ügyvédi felszólítást 100 ezer forintról,írtam neki hogy a telefon előfizetés valóban az én nevemen volt,de sose beszéltem róla.Azóta semmi reakció,ez az ügy is elévült,hivatkozhatok erre,ha megint megkeres?Köszi a választ!

végrehajtó1 # 2011.08.10. 15:44

Most honnan tudhatom meg, hogy miféle tartozásról van szó? Upc-nél vagy az Eos-nal érdemes érdeklődni?

pontosan.De ha el lett rendezve akkor semmi ok az izgalomra.De kétlem hogy ellett...

Skylia # 2011.08.09. 21:16

Tisztelt Fórumozók!

A mai napon kaptam az Eos Faktor zrt-től egy csekket 7e forintos tartozásról, hogy fizessem be 5 napon belül. Soha semmilyen szolgáltatásukat nem vettem igénybe, de volt egy visszaélés az adataimmal. A nevemre rendeltek internetet és telefont, ez el lett rendezve 2 éve(csak azért tudtam ki csinálta mert ismertem az illetőt és a címét is tudom). A levélben nem szerepel,hogy milyen címen van a tartozás és az sem, hogy tv, internet vagy telefon... Most honnan tudhatom meg, hogy miféle tartozásról van szó? Upc-nél vagy az Eos-nal érdemes érdeklődni?

Tumbabba # 2011.08.09. 17:43

Tisztelt Dr. Attika!Igen elolvastam az elejét, ezért merült fel bennem ez a kérdés. Írásbeli megállapodásom nincs velük, csak jóhiszemű fizetési szándékom volt, bár nem rendszeres, de ők mégis zaklatnak, fenyegetőznek. De mindkét esetben, jóval egy év után, sőt inkább kettővel kezdtek el leveleket írogatni, aztán telefonálgatni.
Előző hozzászólásomban igyekeztem felvázolni a helyzetet, nem akartam hosszúra nyújtani, de távirati stílusban érthetetlen lett volna. Elnézést, ha ezt Ön hosszúnak találta.

Dr.Attika # 2011.08.08. 16:37

Kevesebb szöveg haznosabb. lentebb olvashatta az elévülési határidőt, ami egy év. Azt kell vizsgálni, hogy mely időpontban bizonyítható az utolsó elévülést megszakító jogosulti cselekmény. Hogy mi szakítja meg az elévülést az is olvasható lentebb.

Tumbabba # 2011.08.08. 16:02

Erre az elévülési időre léci adjatok tanácsot esetemben: két upc tartozás,(eos faktor átvette gondolom) egyik egy 22 ezres két havi internet, amikor kiköltözés után, ők még visszakapcsoltak két hónapra csak úgy, (még oda voltunk bejelentve) 2007végén, 2008 elején, januárban volt ez. Ők a régi címemre irogattak, aztán mikor a másik ügyünk miatt (szintén UPC késve fizettem be több havidíjat, UPC direkt szolgáltatást, s mivel szerződést szegtem, visszamenőleg kiszámlázták a kedvezmény különbözetét, negyvenhárom ezer ft-ot kb.)elkezdtek a mostani címünkre írogatni, jófej akartam lenni, megmondtam nekik, hogy a 22 ezres is hozzánk tartozik, ki akarom fizetni kis részletekben. Abból még van kb 10ezer tartozásom. DE: ezek szerint már jóval az elévülési időn túl kezdtem el törleszteni az internet tartozást? Érdekes módon ezzel kapcs. már nem is zaklatnak, mert nemtudok minden hónapban kiegyensúlyozottan fizetni nekik, vagy ha igen, tízezer alatti összeget. S azt is a két ügyre bontva. A másikból még harminc van, de ők kamatoztatják, azt mondják az havonta hármat is kamatozhat!s most harminchármat csináltak épp belőle. Folyamatosan sms-eznek, hivogatnak, de nem szoktam felvenni. A telefonomba mentem a számaikat sorban: IÁ IIÁÁ, IIÁÁÁ, stb. Van vagy hat hét számuk már így. A másik ügy is biztos hogy túl volt az egy év elévülési időn, amikor elkezdtem fizetni. 2007-ben köttettem be, 2008 nyarán kapcsolták ki a fenti indokkal. 2010-ben kezdett zaklatni az Eos szintén valahogy nyár környékén, tehát két évvel később. Akkor ilyenkor mi van?

Dr.Attika # 2011.07.29. 09:14

Igen Egyéves az elévülési idő, de erre hivatkozni kell.

végrehajtó1 # 2011.07.29. 08:56

Ne írj nekik semmit sem.Válts tel.számot .

jim10 # 2011.07.29. 08:05

Köszönöm a gyors választ. Viszont valahol olvastam, hogy 1 év után elévül a távközlési tartozás(2008-as UPC)

ius latratus # 2011.07.29. 08:04

Ja, és Jim!, honnan tudod, hogy elévült?

ius latratus # 2011.07.29. 08:03

jim 10

Egy életre? Ird meg nekik, hogy adják be a keresetet a bróságra, vagy kérjék a fizetési meghagyás kibocsátását (nem tudom mekkora összegről van szó), s akkor már csak a byróság fog zaklatni, vagy egyszer a közjegyző, majd a végrehajtó...

De azok már nem telefonon...
:))

jim10 # 2011.07.29. 07:46

Engem minden nap 18-20 óra között zaklatnak az EOS emberei, de valamiért nem értik meg, hogy elévült, nem vagyok hajlandó kifizetni azt, amit követelnek rajtuk. Valami ötletet kérnék, hogy hogy rázzam le őket egy életre. Köszönöm

végrehajtó1 # 2011.07.29. 07:22

Azért elöbb utóbb valahogy rendezni kellene a tartozást.Hosszú honapok alatt tegyél félre minden hónapban valamennyi pénzt erre.

A végén mi elött elévülne fizetési meghagyást fog kérni.
A leveleit pedig nem kell eldobni.

flygabi # 2011.07.28. 18:48

Kedves végrehajtó1.

Velem mit tudnak tenni? Nincs állásom ergo. munkanélküli vagyok! Telefont nem veszem fel nekik. 1éve kapom az olyan leveleket h jogerős végrehajtás előtti felszólítás! Mondjuk ezeket én a "meleg" levéltárba vagy a papagájok alá rakom! :)
Válaszát előre is köszönöm!

A gondnok # 2011.07.28. 12:53

Kedves végrehajtó1 nagyon köszönöm ,a válasza szerint cselekszem.

végrehajtó1 # 2011.07.26. 18:05

ne foglaékozzon velük.ne vegye fel és ne válaszoljon.Mert így csak tiszta káosz lesz a vége.Majd ha elunják egyszer kérnek fmh-t.És a ha az az összeg stimmel akkor kérjen részletet a közjegyzőtöl.Ha nem stimmel akkor mondjon ellent,

A gondnok # 2011.07.26. 17:07

helyebítés az alábbiakhoz: anyagi kondícióm nem engedi.
....közel 4 hónap alatt eljuttattak oda hogy ismeretlen szám esetén , a folyamatos konfrontáció miatt, nem merem felvenni a saját telefonom.

A gondnok # 2011.07.26. 17:00

Kedves végrehajtó1 az ajánlottan elküldött levelemre ami mellé csatoltam a gondnoki végzést egy sort sem írtak, mivel a telefonszámomat ( címet is ) leírtam azóta napi szinten küldik az smst, és persze a saját érdekemben hívjam fel őket, no meg hatósági eljárást kezdeményeznek ellenem, vagy éppen megszólítanak a gondnokoltam nevén,
szóban pedig "na merje letenni" stb. Írásban a tartozásról egy sort sem. Viszont az első beszélgetések során egy alkalommal szóban: "van a maga számára egy ajánlatom 10 részlet amennyiben nem jó peresítünk " erre fel küldtek három darab csekket, nos én azóta fizetek havi 23250 ft-ot csak azt nem tudom mennyi a tartozás!
Szeretném ha peresítené az EOS Faktor...én is megtenném de az anyagi kondícióim engedik , ha lenne fedezet már rég egy összegben fizettem volna így viszont csak a gondnokoltam jövedelmének 33%-át fizetem. Higgye el megértem az 50-et de közüzemi tartozásom ez eddig nem volt. Nos miféle jogon aláznak meg nap mint nap?

végrehajtó1 # 2011.07.25. 15:54

Írásban megegyeztetek a részletfizetésről?

A gondnok # 2011.07.25. 14:26

Köteles-e az EOS Faktori kiküldeni az adós ( esetemben gondnok ) felé a tényleges tartozást levélben. Vagy csak zaklató sms-eket és telefonhívásokban merül ki az egész. Valóban nem tudom hogy a gondnokoltamnak mennyi a valós tartozása.Minden hónapban részletekben fizetek. Ennek ellenére folyamatosan zaklatnak. Mit tehetek?

A gondnok # 2011.07.25. 14:18

végrehajtó1 köszönöm a választ