végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


carlos44 # 2019.10.06. 19:47

Köszönöm szépen a válaszokat!

drbjozsef # 2019.10.06. 15:28

carlos,

Olvasd el a Vht. 154/A.§-át.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Fontos, hogy a (10) pont szerint kérd 15 napon belül a kiürítést, mert ha azt elmulasztod, akkor csak bírósággal tudod kilakoltatni őket.

Kérdezd meg a végrehajtót, hogy lehet-e olyat, hogy 15 napon belül kéred a kilakoltatást, de abban kéred a végrehajtót, hogy a kilakoltatás foganatosítását halassza el október végéig. Szoktak engedni ilyet is, a kérelem időben jön, magát a kilakoltatás végrehajtását meg akkorra tűzi ki, amikorra akarja.

Esetleg mondd meg a lakóknak, hogy ők menjenek el a végrehajtóhoz, beszéljék meg vele, ha lehet, így adod be, ha nem, akkor is mindenképp add be 15 napon belül.

Oligarcha # 2019.10.06. 03:08

lászló003: sehogyan

carlos44: ha te engedlyt adsz a maradásra, akkor többénem teszed ki. se moratórium előtt sem utána. ne őrülj meg, ne engedélyezz egy napot sem. a végrehajtó nem adhat több napot, de ha elfoglalt, akkor lehet, hogy csak 1 hónap késéssel tudja kitűzni a kilakoltatást, és akkor belecsúszik a moratóriumba. sürgessed a végrehajtót, hogy az első adandó alkalommal csinálja megfelé

carlos44 # 2019.10.05. 14:53

Tisztelt Fórumozók! Lenne egy kérdésem. Vettem egy ingatlant árverés útján, beköltözhetően. Az előző tulaj szülei a házban laknak. Október 7.-én van az utolsó időpont, amikor át kell átadniuk az ingatlant, különben kilakoltatják őket. A hónap végéig szeretnének maradni. Ha beleegyezem, vonatkozni fog rájuk a kilakoltatási moratórium? A végrehajtó adhat még halasztást nekik? Előre is köszönöm

gerbera317 # 2019.10.03. 08:23

Ugye, nem gondolod komolyan ezt a kérdésedet?

László003 # 2019.10.02. 14:43

Tisztel Fórum!
Kérdésem: hogy lehet megállítani,felfüggeszteni egy végrehajtást, ha a tartozás kialakulása bűncselekmény következménye.Feljelentésem nyomán a nyomozás és a per 9 éve tart.Jogerős ítélet nincsen. Nyugdíjamat letiltja a végrehajtó.Bankszámlám ellen hatósági beszedési megbízást adott be, így jövedelmem 66 %-át elvitte.
László003

drbjozsef # 2019.09.07. 10:34

Daveee27,

Be fogják hajtani, mert ez a Vht. szerinti szabály. Akkor is, ha külön nem írták bele a jegyzőkönyvedbe.

Daveee27 # 2019.09.06. 17:38

Köszönöm az eddigi válaszokat. Felveszem a kapcsolatot az OTP bankal is mindenképpen a jelzaloggal való kölcsönnel kapcsolatban.
Az ingatlanárverési hirdetményben az szerepelt, hogy " ha a következő árverésen során kevesebbet ajánlanak, mint amennyit a mulasztó árverési vevő nyertes vételi ajánlatként megtett, akkor a kulombozetet a mulasztó árverési vevő megtéríteni".
Az én ingatlanárverési jegyzőkönyvemben ez nem szerepel viszont az előleg elvesztését igen,"amennyiben a befizetést/átutalást elmulasztja, úgy árverési előlegét elveszti,az árverés sikertelen lesz és új árverés kitűzésére kerül sor".
Tételezzük fel a legrosszabb esetet és nem tudom semmilyen körülmények között megvenni.Ha olcsóbban kerül eladásra a következő licitáláson, akkor rajtam a különbséget ebben az esetben befogják hajtani vagy nem? Válaszokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.06. 14:32

Igen, nekem is azt mondta egy OTP-s hitelügyintéző (nem a pultban ülő), hogy náluk megoldható az árverési vétel finanszírozása. De azért ott is időben el kellett volna indítani a folyamatot.

gerbera317 # 2019.09.06. 14:27

A végrehajtó nem adhat ilyen könnyítést. A jelzálogban mivel segíthet a végrehajtó? A kölcsönhöz bank kell. Árverést nehéz finanszírozni, mert a folyósításkor még nincs meg a biztosíték. Ezért nagyfokú rugalmasság kell hozzá, amivel jelenleg - tudomásom szerint - csak az OTP rendelkezik.

Daveee27 # 2019.09.06. 14:03

Kedves Kovács úr!

Lényegében az lenne a kérdésem, hogy a végrehajtóval tudok-e egyezkedni bármilyen formában?
Gondolom itt ilyesmire, hogy kifizetném a vételár egy nagyobb részét 50-60%, akkor esetleg nem buknám a foglalót, maradék osszegre pedig még kapnék haladékot? Esetleg segítene a végrehajtó, hogy jelzáloghitel bevonásával vegyem meg az ingatlant?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.06. 13:54

Mi a kérdés? Azt nyilván tudod, hogy ha nem tudod kifizetni a vételárat, akkor nem lesz tiéd az ingatlan, sőt, még a letéted is bánja. (Még sőtebb: a letéted akkor is bánja, ha végül fizetsz, csak késedelmesen.)

Daveee27 # 2019.09.06. 13:49

Tisztelt fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni egy ingatlan végrehajtási üggyel kapcsolatban.
Az adott ingatlan egy vidéki családi ház ahol jelenleg én, anyukám és nagymamám lakunk. Nagymamám és nagypapám épitették a házat. Nagypapám halála után az ő 1 vérszerínti lánya kapta meg a tulajdonjogot. jelzáloghitel miatt végrehajtásra került sor. Úgy gondoltam, hogy szeretném megnenteni a házunkat, így a licitálás során 7,5 millió forintért sikerült az árverést megnyerni. Testvéremmel ketten szeretnénk kifizetni a vételárat.
2 hónap haladékot kértünk a végrehajtótól, ebből 1 hónap már letelt. Sajnos adós-adóstársként nem kapjuk meg a maradék 7 millió forint kölcsönt,(5-6 volt a plafon amit ajánlottak a bankok) annak ellenére, hogy mindketten havi tiszta 250-300.000ft igazolható nettó jövedelmmel rendelkezünk.
Most két külön kölcsön felvételével próbálkozunk, mert így jobbak az esélyek, de kezdek nagyon kétségbe esni a határidőből való kicsúszás miatt. A házat mindenképpen szeretnénk megvásárolni! Belerokkannék 27 évesen, és a családom is ha valamiért ez nem sikerülne. Ráadásul ha következő licitre kerül sor,és kevesebbért vásárolja meg valaki,akkor a kulombseget a nyakamba várják!?
A házat nagymamám haszonélvezeti joga terheli, amivel persze probléma nincs, hiszen jelenleg is közösen lakunk itt. Mit tegyek? Végrehajtó tud segíteni? Bármilyen megoldás érdekelne, ebben a nagyon rossz helyzetben..Tanácstalan vagyok..

Daveee27 # 2019.09.06. 12:29

Ajdj

Edit466 # 2019.08.05. 16:25

Köszönöm szépen Grave7.

Grave7 # 2019.08.05. 16:01

@Edit466:
Ajánlom figyelmedbe a "Telekom fizetési meghagyás, BAR lista" (https://www.jogiforum.hu/forum/41/152825) témában született hozzászólásokat, a befizetésed ellenére fennálló tartozás összegével kapcsolatban.

Ott gerbera317 írta:
Ami a teljesítésedet illeti: ellenőrizd, hogy a teljes összeget megfizetted-e. A fizetési meghagyás ugyanis részösszegeket sorol fel, legalább kettőt, de telefontartozásnál inkább négyet, és még csak véletlenül sem összesíti őket.

Ezt meg én írtam ott:
Meg az összegszerűen nem, de a kezdődátum és % szerint megadott kamatot is kiszámítottad, átutaltad, ugye?

Edit466 # 2019.08.05. 15:11

Eszembe nem jutott vitatkozni, elnézést kérek, ha ez annak minősült.

gerbera317 # 2019.08.05. 14:54

Olyan, hogy "végrehajtási levél", nem létezik! Értelemszerű, hogy 7. pontja sincs. Nem úgy a végrehajtási lapot, amit a végrehajtó postázott neked egy felhívás kíséretében. Te kértél segítséget - megkaptad. Legyél szíves nem vitatkozni! A többi kérdésed nem végrehajtási kérdés.

Edit466 # 2019.08.05. 14:17

Köszönöm szépen az információkat.
"Ha nem hiszed, nézd meg a végrehajtótól kapott végrehajtási lap 7. pontját!"
El tudom küldeni a végrehajtási levél másolatát, nincs semmiféle 7.pontja.
Amit még nem értek, az az, hogy most a napokban,amikor felhívtam az Intrum Justitiát, megkérdeztem, hogy amikor befizettem a 17.700 Ft-ot, akkor avval miért nem szűnt meg a követelésük? Azt a tájékoztatást kaptam, hogy mert nem annyi volt a tartozás, hanem 46 ezer valamennyi (akkor miért nem arról az összegről küldték ki a fizetési meghagyást??)
Sőt, fel kellett volna őket hívnom a befizetést követő negyedik napon, mondta az ügyintéző. Ez sem szerepel a levélben ezt mégis honnan kellett volna tudnom?

gerbera317 # 2019.08.04. 19:40

2018.07.03-án kaptam egy fizetési meghagyást (...) amit (...) befizettem
Na. Ez az érdemi információ! Látod? Elfér nyomi kis kétharmadnyi sorban. Minden más csak vízfesték!
hogyan tudom igazolni, hogy én ezt a számlát 2012-ben megszüntettem
Igazolni sehogy. Te legfeljebb csak állíthatod, esetleg - ha van bizonyítékod - bizonyíthatod. Gy.k.: az 'igazolni' valami egészen mást jelent. Egyrészt.
Másrészt pedig, ha vitatod a követelés jogosságát, azt a fizetési meghagyásnak ellentmondva tehetted volna meg. Azzal, hogy nem mondtál ellent, hallgatólagosan elismerted a követelést mind jogalapját, mind összegszerűségét tekintve.
Nem tudom, hogy mikor emelkedett jogerőre
Jajj, dehogynem. Az átvételt követő tizenötödik napon, vagyis július 18-án. Ha nem hiszed, nézd meg a végrehajtótól kapott végrehajtási lap 7. pontját!
Most már csak azt teheted, hogy megfizeted a végrehajtónál a... Nos, nem a felhívás szerinti 51.835 forintot, mivel abból már megfizettél 17.700 forintot közvetlenül az Intrumnak. Hanem csak a különbözetet. Egyúttal bemutatod a 17.700 Ft megfizetéséről a bizonyítékot, és kéred a végrehajtót, erre folytassa le a Vht. 41. § szerinti eljárást.

Edit466 # 2019.08.04. 18:39

Ezt az 51.835 Ft-ot én holnap befizetem. Mivel nem tartom jogosnak, ezért kérdezem, hogy mit tehetek ebben az esetben, hogyan tudom igazolni, hogy én ezt a számlát 2012-ben megszüntettem, ha nem találom az erről szóló papírt?

Edit466 # 2019.08.04. 18:24

2012-ben a számla meszüntetésekor hétezer valahányszáz forintot kellett befizetnem, hogy megszűnjön a számlám.

Edit466 # 2019.08.04. 18:16

2018.07.03-án kaptam egy fizetési meghagyást az Intrum Justitia Zrt-től, melyben 17.700 Ft-ot kértek, amit igaz, hogy 23 nap késéssel, de befizettem. Nem tudom, hogy mikor emelkedett jogerőre, mert amit most kaptam 2019.07-20-án ajánlottan, az már ez a Bírósági Végrehajtói Felhívás tartozás haladéktalan megfizetésére, 51.835 Ft-ról. Most pénteken hívtam az Intrum J-t, azt mondták, hogy a levelek, amiket ők kiküldtek, nem lettek átvéve. Azt mondják, hogy ők a tartozást (6.707Ft) 2014.04.28-án vették át a Raiffeisen Banktól. Én ezt a számlát 2012-ben megszüntettem.

gerbera317 # 2019.08.03. 14:47

Azt, hogy 1) milyen körülmények között és mikor emelkedett jogerőre a fizetési meghagyás, és 2) hogy mikor és hogyan szereztél tudomást az ellened folyó végrehajtásról.

Edit466 # 2019.08.03. 14:38

Érdemi információt? Ami mit is takar pontosan?